Kokie sporto būreliai tinkamiausi vaikams pagal jų amžių

Iš sporto užsiėmimų nebus jokios naudos, jeigu vaikas juos lankys per prievartą, tik tėvų stumiamas ir nesistengs atlikdamas vieną ar kitą fizinę užduotį, pastebi specialistai. Svarbu, kad moksleiviai sportuotų tai, kas jiems iš tiesų patinka, tačiau renkantis sporto šaką būtina atkreipti dėmesį ir į vaiko organizmo išsivystymą, jo laikyseną. Netinkama sporto šaka gali lemti, kad sportiniai judesiai bus atliekami netinkamai ir ilgainiui tai gali sukelti sveikatos ir laikysenos sutrikimus.


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, 76 metų lietuvis tapo vyriausiu tėvu Lietuvoje
Kaip tinkamai įrengti kambarį vaikui, kad jis augtų sveikas

Ką pasirinkti?

Krepšinis. Tai – populiariausia sporto šaka Lietuvoje, todėl didžioji dalis vaikų ir renkasi šiuos užsiėmimus. Ir gerai, nes treniruočių metu lavinama koordinacija, loginis mąstymas, bendravimas. Tačiau, kaip ir kitose žaidybinėse sporto šakose yra didelė tikimybė patirti traumas.

Vida Press

Plaukimas. Ši sporto šaka pastaruoju metu labai išpopuliarėjo. Baseine lavinama laikysena, plaukimas skatina geresnį vaiko augimą ir vystymąsi, gerina medžiagų apykaitą, stimuliuoja kvėpavimo, nervų, širdies ir kraujagyslių ir imuninę sistemas, didina sąnarių paslankumą. Be to, organizmas sparčiai grūdinasi, nes nuolatinis temperatūrų skirtumas skatina kūną įgyti didesnį imunitetą. Tačiau netaisyklingas plaukimas gali atnešti daugiau žalos negu naudos. Todėl svarbu, kad patyrę treneriai mokytų racionalios plaukimo technikos, kvėpavimo vandenyje.

Vida Press

Futbolas. Šis sportas lavina koordinaciją, greitį bei orientaciją, raumenų jėgą. Tačiau didelė tikimybė patirti kojų traumas, patempti čiurnos raiščius.

Vida Press

Tenisas. Populiarus žaidimas padeda lavinti raumenų jėgą, ištvermę, vaizduotę, greitį. Tačiau šios sporto šakos nerekomenduojama rinktis vaikams, turintiems laikysenos sutrikimų. Būtinos papildomos treniruotės, nes šioje sporto šakoje labiau apkraunami vienos pusės raumenys ir gali pasireikšti raumenų disbalansas.

Vida Press

Šokis. Lavina laikyseną, koordinaciją, lankstumą, ištvermę. Tačiau ir čia išlieka tikimybė patirti kelio, čiurnos raiščių traumas.

Vida Press

Fizinis krūvis turėtų būti individualiai trenerio pritaikomas kiekvienam vaikui, o bet koks skausmas yra svarbus signalas, kad fizinį krūvį būtina koreguoti nedelsiant.

Kada pradėti sportuoti?

Nuo 5 m. Vaikus galima pradėti mokyti savarankiškai plaukti. Plaukimas grūdina visą kūną, stiprina nervų sistemą, kaulų ir raumenų sistemą, gerina kvėpavimą, judesių koordinaciją;

6 - 7 m. Meninė ir sportinė gimnastika, sportiniai šokiai, kur daugiausia dėmesio skiriama baziniams įgūdžiams, koordinacijai, lankstumui, raumenų jėgai;

6 - 8 m. Dailusis čiuožimas;

7 - 9 m. Stalo tenisas, tenisas ir kitos sudėtingesnės sporto šakos;

8 - 10 m. Tokio amžiaus vaikams labiausiai tinka žaidybinės sporto šakos krepšinis, futbolas, žolės riedulys;

9 - 11 m. Tinklinis, lengvoji atletika padeda išmokti bazinių sporto judesių;

9 - 11 m. Dziudo mergaitėms, berniukams šiek tiek vėliau: 10 - 13 m.

10 - 12 m. Irklavimas, dviračiai ir kitas ištvermės sportas, nes iki tol vaikų širdies ir kraujagyslių bei kvėpavimo sistema nėra pilnai susiformavusi, dideli krūviai gali pakenkti;

12 - 14 m. Boksas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis