Reklama

10 gudrybių, kad kūdikio auginimas būtų lengvesnis

 (1)
Tikėtina, kad dar nėštumo metu niekas jums nežadėjo, jog kūdikio auginimas bus lengvas. Tėvai, draugai ir artimieji jums pripasakojo ne vieną istoriją apie sunkią naujagimio maitinimo pradžią, iššūkius, kai tenka ištverti ne vieną bemiegę naktį, ar tai, kokios baimės atsiranda, kai esi atsakingas už gležną būtybę.
© Gamintojo archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Su visais šiais iššūkiais kažkada susidūrė ir mūsų tėvai ar seneliai, tačiau skirtumas tas, kad šiais laikais mes turime daug daiktų-pagalbininkų, kurie mums leidžia lengviau, sklandžiau ir ramiau auginti vaikus. Štai 10 populiariausių, be kurių daugelis jaunų tėvelių šiandien neįsivaizduoja kūdikio auginimo.

Mobilioji „auklė". Net ir paaugusį kūdikį tėveliams neramu vieną palikti kambaryje miegoti. Jei prabus ir ims verkti? Gal išsigąs, neradęs jūsų šalia? O jei pabandys lipti iš lovytės? Būtent dėl šių priežasčių nepamainomas daiktas šiais laikais yra išmanioji „auklė". Tai prietaisai, kurie leidžia stebėti kūdikį net tada, kai jūsų nėra šalia. Vieni jų skleidžia garsus, kiti – rodo ir vaizdą (net tamsoje). Rugsėjo mėnesį audiomonitorius „Baby City" parduotuvėse ir internetiniame puslapyje www.babycity.lt galima įsigyti su 20 proc. nuolaida.

Programėlės, padedančios stebėti vaiko dienotvarkę. Pirmaisiais mėnesiais tėveliams tikrai nelengva – tenka prisitaikyti prie kitokio ritmo, išmokti daug naujų dalykų ir perprasti, ko nori naujas šeimos narys. Padėti jums gali išmanios programėlės, kuriose labai patogu fiksuoti kūdikio miego, valgymo ritmą, pasižymėti, kada laikas jį maudyti, skiepyti ir t.t. Taip pat tai labai parankus būdas užsirašyti jums ateityje itin svarbius pirmųjų mažylio metų faktus: ūgio, svorio pokyčius, dantukų dygimą, pirmuosius pasiekimus. Tokios nemokamos programėlės yra „My Babay Today", „Baby Dayboook".

10 gudrybių, kad kūdikio auginimas būtų lengvesnis
© Adobe Stock

Prietaisai, gelbėjantys nuo staigios kūdikių mirties sindromo. Daugelis tėvelių labai jaudinasi, kad jie neišgirs, kai mažylis nustos kvėpuoti. Staigios kūdikio mirties sindromo (SKMS) atveju būtent taip ir nutinka: kūdikis uždūsta. Manoma, kad taip gali atsitikti dėl smegenų raidos sutrikimų, kvėpavimo ir/ar imuninės sistemos problemų, tačiau paaiškinimo, kaip to išvengti – nėra. Tiesa, rekomenduojama kūdikius iki šešių mėnesių guldyti tik ant nugaros, migdyti gerai išvėdintose patalpose (geriausia – ten, kur miega tėvai), neleisti sukaisti ir kuo ilgiau natūraliai maitinti. Visai neseniai atsirado ir išmanūs pagalbininkai, leidžiantys tėveliams būti ramesniems dėl SKMS. Tai prietaisai, kurie matuoja kūdikio širdies ritmą ir fiksuoja kvėpavimą, o jam dingus – apie tai informuoja suaugusiuosius.

Elektroninės svarstyklės. Pirmųjų kūdikio mėnesių bėda, kuri kamuoja bene kiekvieną šeimą – ar jis priaugo pakankamai svorio. Šeimos gydytojas šią informaciją suteikia kas mėnesį, tačiau, jei yra įtarimas, kad vaikas svorio nepriaugo (jam neužtenka pieno), būtina jį sverti prieš kiekvieną maitinimą ir po jo. Tokiu atveju itin reikalingas daiktas – elektrinės svarstyklės, kurios padės tiksliai išmatuoti ir nuolat stebėti mažylio svorį. Rugsėjo mėnesį „Baby City" parduotuvėse „Chicco" elektronines svarstykles „Digital Baby Scale" galima įsigyti su 20 proc. nuolaida.

10 gudrybių, kad kūdikio auginimas būtų lengvesnis
© Gamintojo archyvas

Baltasis „triukšmas". Kas būtų pagalvojęs, kad žaislai kažkada taps tėvelių pagalbininkais ir padės užmigdyti neramius kūdikius? Šiandien yra būtent taip! Minkštas, mielas „My Hummy" žaisliukas skleidžia garsus, kuriuos kūdikiai girdėjo savo mamos pilvelyje nėštumo metu, todėl efektyviai juos ramina ir padeda greičiau užmigti. Kiekvienas toks prietaisas skleidžia penkių tipų garsus, kurie padeda geriau prisitaikyti prie kūdikio poreikių: dviem garso tipams yra būdingi skirtingi dažniai, pavyzdžiui, džiovintuvo, jūros bangų, lietaus ir vandens bei plakančios širdies garsai. Po 60 minučių garsas pradeda pamažu silpnėti, kol visiškai išsijungia, nepažadinant miegančio vaiko. Tai itin saugus ir efektyvus būdas migdyti naujagimius, kuriuos pirmaisiais gyvenimo mėnesiais kamuoja pilvo pūtimas ar diegliai.

10 gudrybių, kad kūdikio auginimas būtų lengvesnis
© Gamintojo archyvas

Muziką ar šviesą skleidžiantys žaislai. Šiais laikais tėveliai turi ne vieną pagalbininką, kuris jiems padeda, kai reikia nuraminti arba tiesiog sudominti kūdikį. Vaikiškų prekių parduotuvėse galite rasti karuselių ir migdukų, kurie mažylį sudomins ne tik dėl šviesos projekcijų, bet ir skleidžiamų garsų. Vieni jų groja lopšines, kiti – klasikos kūrinius, treti net turi funkciją, leidžiančią tėveliams įrašyti savo balsą.

Termometras-čiulptukas. Šiandien mamoms daug paprasčiau ir lengviau kūdikiams pamatuoti temperatūrą, nes tam atsirado skaitmeninių prietaisų, pavyzdžiui, termometras-čiulptukas. Jis vaikui nesukels jokių nemalonių asociacijų ar baimės. Tokį termometrą itin patogu naudoti kelionėse, išvykose ar tada, kai sunku prieiti prie neramaus vaiko. Tiesa, jis netiks tiems tėveliams, kurie apsisprendė vaikui čiulptuko visai neduoti.

Elektrinis sterilizatorius. Jei mūsų tėvams ir seneliams visus naujagimio ar kūdikio daiktus, kuriuos jis deda į burną, tekdavo kruopščiai valyti verdančiu vandeniu, mūsų laikais daug paprasčiau, nes yra elektriniai sterilizatoriai. Jais itin patogu valyti buteliukus, čiulptukus, o kūdikiui paaugus – lėkštutes, įrankius ir t.t. Tokių išmanių prietaisų galite rasti daugelyje vaikiškų prekių parduotuvių, o „Baby City" šiuo metu jiems dar ir taikoma 20 proc. nuolaida.

Elektrinis pientraukis. Šio prietaiso mamoms prireikia dėl kelių priežasčių. Jei pieno moteris turi itin daug, ji gali jo atsargas kaupti (saugiai surinkti į specialius indelius ar maišelius ir šaldyti). Tačiau būna atveju, kai kūdikis tiesiog atsisako žįsti krūtinę, todėl moterys pieną nusitraukia ir maitina iš buteliuko. Rankiniu būdu tai daryti daug kartų per dieną – labai varginantis darbas, o su elektriniu pientraukiu truksite vos kelias minutes. Tai patogus bei lengvas būdas derinti maitinimą iš krūtinės ir buteliuko. Šiuo metu „Baby City" parduotuvėse „Avent", „Medela", „Chicco" ir „Canpol" elektrinius pientraukius galima įsigyti su 20 proc. nuolaida.

10 gudrybių, kad kūdikio auginimas būtų lengvesnis
© Gamintojo archyvas

Garintuvas ir trintuvas. Tik prasidėjus kūdikio primaitinimui, kiekviena mama susiduria su daug klausimų ir naujovių: kaip teisingai paruošti maistą, kaip jį apdoroti, kokia konsistencija tinkama kūdikiui, kad jis neužspringtų? Kasdienybę palengvinti gali dar vienas išmanus prietaisas – garintuvas ir trintuvas viename. Su juo ne tik garais (kas yra sveikiau nei virimas) apdorosite daržoves, vaisius, mėsą ar žuvį, tačiau ir viską susmulkinsite iki tyrės konsistencijos. Greita, patogu ir saugu mažyliui.

Šiuo metu „Tommee Tippee" „Facebook" paskyroje vyksta akcija „Smaližių mėnuo", kur galima rasti daug skanių tyrelių ar pirmųjų kūdikio patiekalų receptų, konkursų: https://www.facebook.com/TommeeTippeeLietuva/.

Užsakymo nr.: PT_75744715

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

0-6 mėnesiai

Kūdikių priežiūros priemonė, kurią tėveliams reikėtų rinktis atsakingai (1)

Kūdikių priežiūros priemonė, kurią tėveliams reikėtų rinktis atsakingai
Dar ir šiais laikais, kai visas prekes renkamės itin atsakingai ir nevengiame perskaityti etikečių, atsiranda manančių, kad „sauskelnės yra sauskelnės, kokias nupirksi, tokios vaikui bus gerai". Tačiau toks aplaidus šios vaikų ir kūdikių priežiūros priemonės vertiniams gali turėti neigiamų pasekmių ir atsiliepti mažylių sveikatai.

Psichologė – apie neramų kūdikių miegą (1)

Psichologė – apie neramų kūdikių miegą
Psichologė Karolina Gurskienė apžvelgia naujagimio ir kūdikio iki trijų mėnesių amžiaus miego įpročius.

Kūdikio miegas: kas padės užtikrinti, kad mažylis gerai pailsėtų

Kūdikio miegas: kas padės užtikrinti, kad mažylis gerai pailsėtų
Kokybiškas miegas ir pakankamas jo valandų skaičius – reikalingas kiekvienam žmogui. Tiek suaugusiam, tiek vaikui. Kūdikiams – jis itin naudingas.

Įvardijo populiariausią mergaitės vardą visame pasaulyje (20)

Įvardijo populiariausią mergaitės vardą visame pasaulyje
Vardų mados egzistuoja visame pasaulyje, Lietuva - ne išimtis. Paskelbtasis populiariausias mergaitės vardas visame pasaulyje yra gana populiarus ir mūsų šalyje.

Jei vaikas gimė 2017 metais, jo stipriosios savybės bus šios

Jei vaikas gimė 2017 metais, jo stipriosios savybės bus šios
Jeigu mažylis gimė tarp 2017 metų sausio 28 dienos ir 2018 metų vasario 15, jį pagal kinų kalendorių globoja Ugninis raudonas Gaidys.

10 gudrybių, kad kūdikio auginimas būtų lengvesnis (1)

10 gudrybių, kad kūdikio auginimas būtų lengvesnis
Tikėtina, kad dar nėštumo metu niekas jums nežadėjo, jog kūdikio auginimas bus lengvas. Tėvai, draugai ir artimieji jums pripasakojo ne vieną istoriją apie sunkią naujagimio maitinimo pradžią, iššūkius, kai tenka ištverti ne vieną bemiegę naktį, ar tai, kokios baimės atsiranda, kai esi atsakingas už gležną būtybę.

Vaiko kambario interjeras: kelios taisyklės, kurias būtina žinoti

Vaiko kambario interjeras: kelios taisyklės, kurias būtina žinoti
Stilingai ir praktiškai įrengti kūdikio ar vaiko kambarį – ne tokia ir lengva užduotis.

10 gudrybių, kaip sutaupyti pinigų perkant kūdikio kraitelį (1)

10 gudrybių, kaip sutaupyti pinigų perkant kūdikio kraitelį
Likus keliems mėnesiams iki kūdikio gimimo, tėveliai ima nerimauti ne tik dėl gimdymo ar to, kaip tinkamai reikės pasirūpinti trapia būtybe, tačiau ir dėl ilgo pirkinių sąrašo. Kiek ir kokių daiktų reikės? Ar verta viską pirkti iškart? O gal užteks pačių būtiniausių kūdikio priežiūros priemonių?

Paaiškėjo populiariausi vardai Lietuvoje (89)

Paaiškėjo populiariausi vardai Lietuvoje
Registrų centras išplatino naujausius duomenis apie naujagimių vardų registravimą. Populiariausi vaikams suteikiami vardai šį pusmetį buvo Matas ir Emilija.

Sveikas, mažyli: kaip namus paruošti kūdikio gimimui (1)

Sveikas, mažyli: kaip namus paruošti kūdikio gimimui
Būsimi tėveliai kartais taip susikoncentruoja į dar negimusio vaikelio garderobą ar vis galvoja, ką pasiimti į ligoninę, kad pamiršta namų erdvę pritaikyti naujam gyventojui. Kokių daiktų jums tikrai prireiks? Kaip namus paversti saugiais kūdikiui ir išvengti nelaimių?

Kūdikiai savarankiškai gali stovėti jau nuo keturių mėnesių (1)

Kūdikiai savarankiškai gali stovėti jau nuo keturių mėnesių
Nors knygose apie vaikus rašoma, kad kūdikiai dažniausiai be aplinkinių pagalbos stovėti gali sulaukę apie 9 mėnesių, naujausiame mokslininkų atliktame tyrime teigiama, kad kūdikiai šį itin svarbų gebėjimą gali išvystyti kur kas anksčiau.

Pasaulį nustebinęs žingsniuojančio naujagimio vaizdo įrašas klaidina: taip gali kiekvienas (14)

Pasaulį nustebinęs žingsniuojančio naujagimio vaizdo įrašas klaidina: taip gali kiekvienas
Šiomis dienomis socialiniuose tinkluose vaikus auginantys tėvai aktyviai dalijasi vaizdo įrašu, kuriame įamžintas už pažastų laikomas ir žingsniuojantis naujagimis.

Šiais laikais tėvai pamiršta kelias svarbias krikštynų tradicijas (41)

Šiais laikais tėvai pamiršta kelias svarbias krikštynų tradicijas
Vasarą galima pavadinti vestuvių ir krikštynų metu. Šiltas oras ir saulėtos dienos – pats geriausias laikas švęsti jaukiausias ir visoms šeimoms svarbiausias šventes.

Prieš pirkdami sauskelnes, įsitikinkite dėl kelių dalykų (3)

Prieš pirkdami sauskelnes, įsitikinkite dėl kelių dalykų
Jei esate „be penkių minučių" mama ar tėtis, tikėtina, kad didžiąją dalį savo laiko skiriate naujos gyvybės atėjimo pasiruošimui.

9 mamos atvirauja, kaip rinko savo vaikams vardus apklausa (45)

9 mamos atvirauja, kaip rinko savo vaikams vardus <span style="color: #ff0000;"><sup>apklausa</sup></span>
Šią savaitę pakvietėme mamas prisiminti vieną svarbiausių darbų, kuris laukia pagimdžius - išrinkti kūdikiui vardą. Kaip parodė mamų apklausa, vardai mažyliui renkami įvairiai - ir jau pagimdžius, ir nėštumo metu, ir dar net neplanuojant vaikų.