10 pokštų, kuriuos naujagimiai moka krėsti dar gimdymo namuose

 (24)
Šis straipsnis kiek kitoks, negu dauguma apie naujagimius. Be patarimų, kaip maudyti, kaip auklėti ir kirpti nagučius. Siūlome linksmą žvilgsnį į naujagimių krečiamus pokštus.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

10 juokingiausių (ir mieliausių) naujagimių krečiamų pokštų, kurių iš jų nesitikite

Oro gadintojas angelo veidu

Kad ir kaip bebūtų keista, bet tai tiesa. Mažyliai naujagimiai sugeba stulbinančiai garsiai gadinti orą. Beje, jie tai daro garsiai, ilgai ir smirdančiai. Kartais juos išduoda tik „savimi patenkintas bezdaliaus veidelis". Bus atvejų, kai nepažįstami žmonės pagalvos, kad orą pagadinote jūs, nes jūsų kūdikis gulės nieko neišduodančiu ramiu veidu. Kartu liftu kylantys žmonės slėps surauktas nosis nosinaitėmis, galvodami, kokia jūs siaubinga motina, nes kaltinate savo naujagimį paskleidus tokią smarvę.

10 pokštų, kuriuos naujagimiai moka krėsti dar gimdymo namuose
© Shutterstock nuotr.

Mėgėjai garsiai raugėti

Nors naujagimiai yra tokie mažyčiai, tačiau jie sukaupia užtektinai dujų, kad galėtų kurtinančiai atsirūgti. Tad net jūs imsite abejoti, kas tai padarė: jūsų gražusis kūdikis ar Barnis iš Simpsonų. Ko gero, niekada nemanėte, kad galėtumėte sumaišyti savo mažyli su tuo nemaloniu raugėjančiu personažu, tačiau taip nutiks. Ir gana dažnai.

Kriuksėjimas ir čepsėjimas

Paršeliai tokie mieli, ar ne? Ypač jų šnarpščiančios nosytės bei jų skleidžiamas kriuksėjimas, kai jie ryja maistą. O, taip, mes kalbame apie naujagimius, o ne apie paršelius. Ir juos bus tikrai lengva supainioti.

Atpylinėjimas

Nors šis pokštas nėra labai juokingas, tačiau atrodo, kad dauguma kūdikių gali pasigirti tokiu ypatingu įgimtu talentu.

Kūdikiai dažnai atpila maistą. Tačiau tai jie daro ne ant savo seilinuko ir net ne ant medžiagos skiautės, kuria rūpestingai apsidengėte savo petį. Ne, kūdikiams patinka, kai jų „kūrinys" nukeliauja kuo ilgesnį kelią. Itin smagu, jei pavyksta tai padaryti jums į burną, į jūsų vyno taurę, į tėvelio marškinių kišenę ar ant šeimos šuns. 

Mimikų meistras

Kūdikiai sugeba būti pačiais gražiausiais ir žavingiausiais, nors tuo pat metu atrodo tarsi susitraukusi jūsų senelio (kuris nėra nei gražus, nei žavus) kopija. Ir tuo visai nenorime įžeisti jūsų senelio. Tiek to, jis atrodo gana žavingai, kai išsiima dantų protezus.

10 pokštų, kuriuos naujagimiai moka krėsti dar gimdymo namuose
© Shutterstock nuotr.

Žiovaujantis veidelis

Naujagimiai nieko neišmano apie geras manieras, tad jie nežino, kaip svarbu ranka prisidengti burną, kai žiovauji. Be to, jų burnos yra kur kas didesnės už jų veidus, tad kai jie žiovaus, jūs tikrai nustebsite pamatę jų burnų dydį. Tad laikykite paruoštus fotoaparatus puikiam kadrui. Žiovaujantis kūdikis – vienas iš mieliausių ankstyvosios vaikystės vaizdų.

10 pokštų, kuriuos naujagimiai moka krėsti dar gimdymo namuose
© Shutterstock nuotr.

Vėlavimas dėl ... š...

Tai bet koks vėlavimas dėl vaiko tuštinimosi - taip apibūdinama situaciją, kai kūdikis prikrauna į sauskelnes tada, kai jums jau reikia išeiti iš namų. Dėl šio nekalto veiksmo jums tenka keisti sauskelnes, jo drabužius (nes sauskelnės neatlaikė) ir dar jį pamaitinti. Taip pat tai apima ir vėlavimą dėl to, kad ir jūs buvote išpurvinta, pavyzdžiui, netyčia išsitepėte kaktą, nes itin skubėjote keisti sauskelnes.

Niekada nesibaigiantis žagsėjimas

Sutikite, jei šalia jūsų ilgai žagsėtų suaugęs žmogus, tai ganėtinai erzintų. Pastebėsite, kad jūsų užuojauta gana greit dingsta ir jūs ieškote dingsties palikti kambarį. Jei žagsės naujagimis, jūs ne tik stengsitės prieiti kuo arčiau, bet ir filmuosite viską telefonu. Be to, gal net nusivilsite, kai žagsulys baigsis. Nėra nieko smagesnio, nei stebėti žagsinti naujagimį.

10 pokštų, kuriuos naujagimiai moka krėsti dar gimdymo namuose
© Shutterstock nuotr.

Plaukuota nugara

Žinoma, plaukais dengtas kūdikio kūnelis jūsų nenudžiugino, tačiau žinokite, kad vaikai gana greitai jų atsikrato. Aišku, pirmąją valandą jūs būnate persigandę, kad jūsų vaikas visą gyvenimą bus plaukuotas. Tačiau tiek akušerė, tiek ir visagalis Google jus įtikins, kad taip nebus, tad belieka džiaugtis, kaip puikiai jūsų mažylis sugeba nusirauti tuos plaukų kuokštelius. Nesvarbu, jie auga ant nugaros ar kitose keistose vietose, ko gero, lengviau atsidusite pamatę, kad jie gana greitai iškris.  

„Girtas“ veidelis

Kaip reikiant mažylį pamaitinusi ir į jį pažvelgusi, išvysite girtą į jus žvelgiantį veidelį. Pusiau miegantis, akys žvelgiančios į pakaušį, kvailai išsiviepęs ir apsiseiliojęs. Net imsite galvoti, ar 21 gimtadienio proga išgertas kokteilis dar gali būti kažkaip išlikęs jūsų organizme. Nėra nieko mielesnio, nei nuo pieno „apgirtusio“ ir sapną sapnuoti pradedančio mažylio veido išraiškos.

10 pokštų, kuriuos naujagimiai moka krėsti dar gimdymo namuose
© Shutterstock nuotr.
Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

0-6 mėnesiai

Lietuva remia siūlymą moterų ir vyrų laiką vaiko priežiūrai dalinti perpus (2)

Lietuva remia siūlymą moterų ir vyrų laiką vaiko priežiūrai dalinti perpus
Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis teigia, kad Lietuva remia Europos Komisijos siūlymą visos Europos Sąjungos mastu nustatyti neperleidžiamas vaiko priežiūros atostogas vyrams ir moterims.

Kūdikių priežiūros priemonė, kurią tėveliams reikėtų rinktis atsakingai (1)

Kūdikių priežiūros priemonė, kurią tėveliams reikėtų rinktis atsakingai
Dar ir šiais laikais, kai visas prekes renkamės itin atsakingai ir nevengiame perskaityti etikečių, atsiranda manančių, kad „sauskelnės yra sauskelnės, kokias nupirksi, tokios vaikui bus gerai". Tačiau toks aplaidus šios vaikų ir kūdikių priežiūros priemonės vertiniams gali turėti neigiamų pasekmių ir atsiliepti mažylių sveikatai.

Psichologė – apie neramų kūdikių miegą (1)

Psichologė – apie neramų kūdikių miegą
Psichologė Karolina Gurskienė apžvelgia naujagimio ir kūdikio iki trijų mėnesių amžiaus miego įpročius.

Kūdikio miegas: kas padės užtikrinti, kad mažylis gerai pailsėtų

Kūdikio miegas: kas padės užtikrinti, kad mažylis gerai pailsėtų
Kokybiškas miegas ir pakankamas jo valandų skaičius – reikalingas kiekvienam žmogui. Tiek suaugusiam, tiek vaikui. Kūdikiams – jis itin naudingas.

Įvardijo populiariausią mergaitės vardą visame pasaulyje (20)

Įvardijo populiariausią mergaitės vardą visame pasaulyje
Vardų mados egzistuoja visame pasaulyje, Lietuva - ne išimtis. Paskelbtasis populiariausias mergaitės vardas visame pasaulyje yra gana populiarus ir mūsų šalyje.

Jei vaikas gimė 2017 metais, jo stipriosios savybės bus šios

Jei vaikas gimė 2017 metais, jo stipriosios savybės bus šios
Jeigu mažylis gimė tarp 2017 metų sausio 28 dienos ir 2018 metų vasario 15, jį pagal kinų kalendorių globoja Ugninis raudonas Gaidys.

10 gudrybių, kad kūdikio auginimas būtų lengvesnis (1)

10 gudrybių, kad kūdikio auginimas būtų lengvesnis
Tikėtina, kad dar nėštumo metu niekas jums nežadėjo, jog kūdikio auginimas bus lengvas. Tėvai, draugai ir artimieji jums pripasakojo ne vieną istoriją apie sunkią naujagimio maitinimo pradžią, iššūkius, kai tenka ištverti ne vieną bemiegę naktį, ar tai, kokios baimės atsiranda, kai esi atsakingas už gležną būtybę.

Vaiko kambario interjeras: kelios taisyklės, kurias būtina žinoti

Vaiko kambario interjeras: kelios taisyklės, kurias būtina žinoti
Stilingai ir praktiškai įrengti kūdikio ar vaiko kambarį – ne tokia ir lengva užduotis.

10 gudrybių, kaip sutaupyti pinigų perkant kūdikio kraitelį (1)

10 gudrybių, kaip sutaupyti pinigų perkant kūdikio kraitelį
Likus keliems mėnesiams iki kūdikio gimimo, tėveliai ima nerimauti ne tik dėl gimdymo ar to, kaip tinkamai reikės pasirūpinti trapia būtybe, tačiau ir dėl ilgo pirkinių sąrašo. Kiek ir kokių daiktų reikės? Ar verta viską pirkti iškart? O gal užteks pačių būtiniausių kūdikio priežiūros priemonių?

Paaiškėjo populiariausi vardai Lietuvoje (89)

Paaiškėjo populiariausi vardai Lietuvoje
Registrų centras išplatino naujausius duomenis apie naujagimių vardų registravimą. Populiariausi vaikams suteikiami vardai šį pusmetį buvo Matas ir Emilija.

Sveikas, mažyli: kaip namus paruošti kūdikio gimimui (1)

Sveikas, mažyli: kaip namus paruošti kūdikio gimimui
Būsimi tėveliai kartais taip susikoncentruoja į dar negimusio vaikelio garderobą ar vis galvoja, ką pasiimti į ligoninę, kad pamiršta namų erdvę pritaikyti naujam gyventojui. Kokių daiktų jums tikrai prireiks? Kaip namus paversti saugiais kūdikiui ir išvengti nelaimių?

Kūdikiai savarankiškai gali stovėti jau nuo keturių mėnesių (1)

Kūdikiai savarankiškai gali stovėti jau nuo keturių mėnesių
Nors knygose apie vaikus rašoma, kad kūdikiai dažniausiai be aplinkinių pagalbos stovėti gali sulaukę apie 9 mėnesių, naujausiame mokslininkų atliktame tyrime teigiama, kad kūdikiai šį itin svarbų gebėjimą gali išvystyti kur kas anksčiau.

Pasaulį nustebinęs žingsniuojančio naujagimio vaizdo įrašas klaidina: taip gali kiekvienas (14)

Pasaulį nustebinęs žingsniuojančio naujagimio vaizdo įrašas klaidina: taip gali kiekvienas
Šiomis dienomis socialiniuose tinkluose vaikus auginantys tėvai aktyviai dalijasi vaizdo įrašu, kuriame įamžintas už pažastų laikomas ir žingsniuojantis naujagimis.

Šiais laikais tėvai pamiršta kelias svarbias krikštynų tradicijas (41)

Šiais laikais tėvai pamiršta kelias svarbias krikštynų tradicijas
Vasarą galima pavadinti vestuvių ir krikštynų metu. Šiltas oras ir saulėtos dienos – pats geriausias laikas švęsti jaukiausias ir visoms šeimoms svarbiausias šventes.

Prieš pirkdami sauskelnes, įsitikinkite dėl kelių dalykų (3)

Prieš pirkdami sauskelnes, įsitikinkite dėl kelių dalykų
Jei esate „be penkių minučių" mama ar tėtis, tikėtina, kad didžiąją dalį savo laiko skiriate naujos gyvybės atėjimo pasiruošimui.