10 pokštų, kuriuos naujagimiai moka krėsti dar gimdymo namuose

 (24)
Šis straipsnis kiek kitoks, negu dauguma apie naujagimius. Be patarimų, kaip maudyti, kaip auklėti ir kirpti nagučius. Siūlome linksmą žvilgsnį į naujagimių krečiamus pokštus.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

10 juokingiausių (ir mieliausių) naujagimių krečiamų pokštų, kurių iš jų nesitikite

Oro gadintojas angelo veidu

Kad ir kaip bebūtų keista, bet tai tiesa. Mažyliai naujagimiai sugeba stulbinančiai garsiai gadinti orą. Beje, jie tai daro garsiai, ilgai ir smirdančiai. Kartais juos išduoda tik „savimi patenkintas bezdaliaus veidelis". Bus atvejų, kai nepažįstami žmonės pagalvos, kad orą pagadinote jūs, nes jūsų kūdikis gulės nieko neišduodančiu ramiu veidu. Kartu liftu kylantys žmonės slėps surauktas nosis nosinaitėmis, galvodami, kokia jūs siaubinga motina, nes kaltinate savo naujagimį paskleidus tokią smarvę.

10 pokštų, kuriuos naujagimiai moka krėsti dar gimdymo namuose
© Shutterstock nuotr.

Mėgėjai garsiai raugėti

Nors naujagimiai yra tokie mažyčiai, tačiau jie sukaupia užtektinai dujų, kad galėtų kurtinančiai atsirūgti. Tad net jūs imsite abejoti, kas tai padarė: jūsų gražusis kūdikis ar Barnis iš Simpsonų. Ko gero, niekada nemanėte, kad galėtumėte sumaišyti savo mažyli su tuo nemaloniu raugėjančiu personažu, tačiau taip nutiks. Ir gana dažnai.

Kriuksėjimas ir čepsėjimas

Paršeliai tokie mieli, ar ne? Ypač jų šnarpščiančios nosytės bei jų skleidžiamas kriuksėjimas, kai jie ryja maistą. O, taip, mes kalbame apie naujagimius, o ne apie paršelius. Ir juos bus tikrai lengva supainioti.

Atpylinėjimas

Nors šis pokštas nėra labai juokingas, tačiau atrodo, kad dauguma kūdikių gali pasigirti tokiu ypatingu įgimtu talentu.

Kūdikiai dažnai atpila maistą. Tačiau tai jie daro ne ant savo seilinuko ir net ne ant medžiagos skiautės, kuria rūpestingai apsidengėte savo petį. Ne, kūdikiams patinka, kai jų „kūrinys" nukeliauja kuo ilgesnį kelią. Itin smagu, jei pavyksta tai padaryti jums į burną, į jūsų vyno taurę, į tėvelio marškinių kišenę ar ant šeimos šuns. 

Mimikų meistras

Kūdikiai sugeba būti pačiais gražiausiais ir žavingiausiais, nors tuo pat metu atrodo tarsi susitraukusi jūsų senelio (kuris nėra nei gražus, nei žavus) kopija. Ir tuo visai nenorime įžeisti jūsų senelio. Tiek to, jis atrodo gana žavingai, kai išsiima dantų protezus.

10 pokštų, kuriuos naujagimiai moka krėsti dar gimdymo namuose
© Shutterstock nuotr.

Žiovaujantis veidelis

Naujagimiai nieko neišmano apie geras manieras, tad jie nežino, kaip svarbu ranka prisidengti burną, kai žiovauji. Be to, jų burnos yra kur kas didesnės už jų veidus, tad kai jie žiovaus, jūs tikrai nustebsite pamatę jų burnų dydį. Tad laikykite paruoštus fotoaparatus puikiam kadrui. Žiovaujantis kūdikis – vienas iš mieliausių ankstyvosios vaikystės vaizdų.

10 pokštų, kuriuos naujagimiai moka krėsti dar gimdymo namuose
© Shutterstock nuotr.

Vėlavimas dėl ... š...

Tai bet koks vėlavimas dėl vaiko tuštinimosi - taip apibūdinama situaciją, kai kūdikis prikrauna į sauskelnes tada, kai jums jau reikia išeiti iš namų. Dėl šio nekalto veiksmo jums tenka keisti sauskelnes, jo drabužius (nes sauskelnės neatlaikė) ir dar jį pamaitinti. Taip pat tai apima ir vėlavimą dėl to, kad ir jūs buvote išpurvinta, pavyzdžiui, netyčia išsitepėte kaktą, nes itin skubėjote keisti sauskelnes.

Niekada nesibaigiantis žagsėjimas

Sutikite, jei šalia jūsų ilgai žagsėtų suaugęs žmogus, tai ganėtinai erzintų. Pastebėsite, kad jūsų užuojauta gana greit dingsta ir jūs ieškote dingsties palikti kambarį. Jei žagsės naujagimis, jūs ne tik stengsitės prieiti kuo arčiau, bet ir filmuosite viską telefonu. Be to, gal net nusivilsite, kai žagsulys baigsis. Nėra nieko smagesnio, nei stebėti žagsinti naujagimį.

10 pokštų, kuriuos naujagimiai moka krėsti dar gimdymo namuose
© Shutterstock nuotr.

Plaukuota nugara

Žinoma, plaukais dengtas kūdikio kūnelis jūsų nenudžiugino, tačiau žinokite, kad vaikai gana greitai jų atsikrato. Aišku, pirmąją valandą jūs būnate persigandę, kad jūsų vaikas visą gyvenimą bus plaukuotas. Tačiau tiek akušerė, tiek ir visagalis Google jus įtikins, kad taip nebus, tad belieka džiaugtis, kaip puikiai jūsų mažylis sugeba nusirauti tuos plaukų kuokštelius. Nesvarbu, jie auga ant nugaros ar kitose keistose vietose, ko gero, lengviau atsidusite pamatę, kad jie gana greitai iškris.  

„Girtas“ veidelis

Kaip reikiant mažylį pamaitinusi ir į jį pažvelgusi, išvysite girtą į jus žvelgiantį veidelį. Pusiau miegantis, akys žvelgiančios į pakaušį, kvailai išsiviepęs ir apsiseiliojęs. Net imsite galvoti, ar 21 gimtadienio proga išgertas kokteilis dar gali būti kažkaip išlikęs jūsų organizme. Nėra nieko mielesnio, nei nuo pieno „apgirtusio“ ir sapną sapnuoti pradedančio mažylio veido išraiškos.

10 pokštų, kuriuos naujagimiai moka krėsti dar gimdymo namuose
© Shutterstock nuotr.
Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

0-6 mėnesiai

10 gudrybių, kad kūdikio auginimas būtų lengvesnis (1)

10 gudrybių, kad kūdikio auginimas būtų lengvesnis
Tikėtina, kad dar nėštumo metu niekas jums nežadėjo, jog kūdikio auginimas bus lengvas. Tėvai, draugai ir artimieji jums pripasakojo ne vieną istoriją apie sunkią naujagimio maitinimo pradžią, iššūkius, kai tenka ištverti ne vieną bemiegę naktį, ar tai, kokios baimės atsiranda, kai esi atsakingas už gležną būtybę.

Vaiko kambario interjeras: kelios taisyklės, kurias būtina žinoti

Vaiko kambario interjeras: kelios taisyklės, kurias būtina žinoti
Stilingai ir praktiškai įrengti kūdikio ar vaiko kambarį – ne tokia ir lengva užduotis.

10 gudrybių, kaip sutaupyti pinigų perkant kūdikio kraitelį (1)

10 gudrybių, kaip sutaupyti pinigų perkant kūdikio kraitelį
Likus keliems mėnesiams iki kūdikio gimimo, tėveliai ima nerimauti ne tik dėl gimdymo ar to, kaip tinkamai reikės pasirūpinti trapia būtybe, tačiau ir dėl ilgo pirkinių sąrašo. Kiek ir kokių daiktų reikės? Ar verta viską pirkti iškart? O gal užteks pačių būtiniausių kūdikio priežiūros priemonių?

Paaiškėjo populiariausi vardai Lietuvoje (89)

Paaiškėjo populiariausi vardai Lietuvoje
Registrų centras išplatino naujausius duomenis apie naujagimių vardų registravimą. Populiariausi vaikams suteikiami vardai šį pusmetį buvo Matas ir Emilija.

Sveikas, mažyli: kaip namus paruošti kūdikio gimimui (1)

Sveikas, mažyli: kaip namus paruošti kūdikio gimimui
Būsimi tėveliai kartais taip susikoncentruoja į dar negimusio vaikelio garderobą ar vis galvoja, ką pasiimti į ligoninę, kad pamiršta namų erdvę pritaikyti naujam gyventojui. Kokių daiktų jums tikrai prireiks? Kaip namus paversti saugiais kūdikiui ir išvengti nelaimių?

Kūdikiai savarankiškai gali stovėti jau nuo keturių mėnesių (1)

Kūdikiai savarankiškai gali stovėti jau nuo keturių mėnesių
Nors knygose apie vaikus rašoma, kad kūdikiai dažniausiai be aplinkinių pagalbos stovėti gali sulaukę apie 9 mėnesių, naujausiame mokslininkų atliktame tyrime teigiama, kad kūdikiai šį itin svarbų gebėjimą gali išvystyti kur kas anksčiau.

Pasaulį nustebinęs žingsniuojančio naujagimio vaizdo įrašas klaidina: taip gali kiekvienas (14)

Pasaulį nustebinęs žingsniuojančio naujagimio vaizdo įrašas klaidina: taip gali kiekvienas
Šiomis dienomis socialiniuose tinkluose vaikus auginantys tėvai aktyviai dalijasi vaizdo įrašu, kuriame įamžintas už pažastų laikomas ir žingsniuojantis naujagimis.

Šiais laikais tėvai pamiršta kelias svarbias krikštynų tradicijas (41)

Šiais laikais tėvai pamiršta kelias svarbias krikštynų tradicijas
Vasarą galima pavadinti vestuvių ir krikštynų metu. Šiltas oras ir saulėtos dienos – pats geriausias laikas švęsti jaukiausias ir visoms šeimoms svarbiausias šventes.

Prieš pirkdami sauskelnes, įsitikinkite dėl kelių dalykų (3)

Prieš pirkdami sauskelnes, įsitikinkite dėl kelių dalykų
Jei esate „be penkių minučių" mama ar tėtis, tikėtina, kad didžiąją dalį savo laiko skiriate naujos gyvybės atėjimo pasiruošimui.

9 mamos atvirauja, kaip rinko savo vaikams vardus apklausa (45)

9 mamos atvirauja, kaip rinko savo vaikams vardus <span style="color: #ff0000;"><sup>apklausa</sup></span>
Šią savaitę pakvietėme mamas prisiminti vieną svarbiausių darbų, kuris laukia pagimdžius - išrinkti kūdikiui vardą. Kaip parodė mamų apklausa, vardai mažyliui renkami įvairiai - ir jau pagimdžius, ir nėštumo metu, ir dar net neplanuojant vaikų.

Mamų patirtis: daiktai, labiausiai pravertę pirmaisiais kūdikio mėnesiais (14)

Mamų patirtis: daiktai, labiausiai pravertę pirmaisiais kūdikio mėnesiais
Jei ruošiatės pirmojo kūdikio gimimui, jums tikrai kyla ne vienas klausimas. Ko prireiks jūsų mažyliui pirmaisiais mėnesiais? Kokie daiktai pasiteisina, o be ko galima apseiti? Šį kartą kalbiname pačias tikriausias šios srities specialistes – mamas, auginančias vieną ar kelis vaikus.

Ar tikrai po gimdymo poros intymus gyvenimas nebebus toks, koks anksčiau (43)

Ar tikrai po gimdymo poros intymus gyvenimas nebebus toks, koks anksčiau
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai tema, apie kurią garsiai kalba nedaugelis – intymus poros gyvenimas susilaukus kūdikio.

Kaip išsirinkti vežimą, jei vaikas gimsta žiemą (22)

Kaip išsirinkti vežimą, jei vaikas gimsta žiemą
Šaltuoju sezono metu gimusių vaikučių tėvelių laukia ne vienas iššūkis. Ne tik įvairios baimės dėl to, ar mažiukas nesušals, nes yra per plonai aprengtas, bet ir svarbiausio daikto – vežimėlio paieškos. Juk pirmoji vaikučio karieta turės atlaikyti šaltuką, vėją ir lietų.

Kaip išrinkti vaikui vardą, kuris atneštų sėkmę gyvenime (17)

Kaip išrinkti vaikui vardą, kuris atneštų sėkmę gyvenime
Visi tėvai, rinkdami vaikui vardą, derina jį prie pavardės. Kad skambesys būtų geras, gražiai atrodytų inicialai ir pan. Kviečiame iš arčiau susipažinti su vardo ir pavardės numerologija.

Kalėdinės dovanos mamai ir kūdikiui – šventinės rekomendacijos

Kalėdinės dovanos mamai ir kūdikiui – šventinės rekomendacijos
Artimųjų ar draugų šeimoje gimus kūdikiui norisi jį apipilti mielomis dovanėlėmis. Ta pati pati pagunda mus apima ir prieš Kalėdas.