15 lietuvių atvirauja, kaip išrinko vardus savo vaikams

 (9)
Kaip išrinkti būsimam vaikeliui vardą? Kaip pasakoja kalbintos mamos, vardai į šeimas atkeliauja įvairiais būdais, vieni – susapnuojami, kitus mamos savo širdyse nešiojasi dar nuo savo vaikystės laikų.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

TAVO VAIKAS socialiniame tinkle Facebook turi daugiau kaip 26 000 bičiulių. Čia mamos ir tėčiai mielai diskutuoja įvairiais vaikų auginimo klausimais.

Šįkart savo bičiulių paklausėme, o kaip jie išrinko vardą savo dukrytei ar berniukui. Sulaukėme labai įdomių patirčių, kurias pateikiame ir jums. Gal papasakotos istorijos padės apsispręsti ir jums. Jūsų dėmesiui - 15 įdomiausių pasakojimų.

Reda: „Dukrai nerinkom. Susapnavau vardą, jis tiko - patiko, ir nebuvo jokių svarstymų. Mergaitiško, turbūt, būtume neišsirinkę. Labai daug gražių. O sūnui norėjom trumpo ir atmetėm visus su Ž, Š, Ū, Y bei R raidėmis. Po to nekas ir liko, iš to likučio išsirinkom".

TAIP PAT SKAITYKITE:
Atviras interviu su Rolandu ir Ieva Mackevičiais apie pirmąsias Kalėdas trise
8 vietos Lietuvoje, kur išties galima pajusti Kalėdų dvasią

Sandra: „Dukrytei vardas buvo sugalvotas ir nuspręstas dar tada, kai ji net negyveno pilvelyje. Tiesiog tas vardas „prilipo"  – Smiltė, ir viskas! Tik vėliau po dukros gimimo pasijuokėm su vyru, kaip taikliai išrinkom, nes dukrytes vardo pirmos dvi raidės yra mūsų vardų pirmos raidės (Sandra ir Marius).

Jurgita: „Pirmam sūnui vardą davėm iš vyro vardo išėmę vieną raidę. Dukrytei pati sudėjau iš vyro ir savo vardo raidžių. O mažajam sūneliui turėjau kelis vardus, bet vieno vardo reikšmė buvo „gimęs sekmadienį", o sūnelis ir gimė sekmadienį, tad taip ir davėm jam tą vardą". 

Vitalija: „Dukrytei vardą susapnavau, kai dar nežinojau, net ko laukiuosi".

Jūratė: „Dukrytei buvom sugalvoję 3 vardus, bet jai gimus, nė vienas netiko. Davėm vieną vardą iš „atsineštų" vardų, t.y., kurią dieną ji gimė ir kokios vardinės tada buvo. Labai dabar juo džiaugiamės".

Rimantė: „Gal skambės banaliai, bet vardą dukrytei išrinkau pamačiusi gražią panelę su gražiu vardu Facebook'e".

Simona: „Labai daug domėjausi apie vardo rinkimus. Atkreipėm dėmesį į daug kriterijų: reikšmė, derinamumas prie pavardės, ilgumas, ar lengva sugalvoti pravardes ir t.t."

Aistė: „Vardo niekur neieškojau, tiesiog man vienas vardas buvo patikęs dar iš vaikystės, kai žaidžiau kažkada su lėlėm".  

Renata: „Kai rinkausi vardą, žiūrėjau jo reikšmės. Pavadinome Mariela".  

Gintarė: „Vardą sūneliui išrinko tėtis. Vardo Matas reikšmė yra Dievo dovana. Tai sužinojus, jokių abejonių neliko, kaip pavadinsime sūsų".

Loreta: „Norėjom trumpų, paprastų, gražių vardų. Sūnui vardą išrinko tėtis - Pijus (jo teikšmė - „pamaldus"). Dukrytei išrinkau aš, nes dar besilaukdama pirmojo vaiko, svajojau apie mergytę vardu Saulė. Taip ir pavadinom".

Miglė: „Rinkomės vardus tokius, kurie mums abiem su vyru labiausiai patiko.  Nekreipėm dėmesio į tai, ką sakė aplinkiniai, kad tokių vardų jau yra giminėje. Berniukas yra Lukas, o dabar mūsų svajonė yra mergaitė, kurią pavadintume Emilija". 

Santa: „Ieškojome lietuviško vardo, kad derėtų prie lietuviškos pavardės. Išrinkome vardą Vakaris, bet gimė Adrijus. Sūnelio gyvybė prasidėjo prie Adrijos jūros, todėl šis vardas visada turės gražų prisiminimą ir kilmės priežastį".

Raimondas ir Viktorija: „Iš savo vardų raidžių surinkome sūnui vardą - Raividas".

Rasa: „Sapne susapnavau, kad gims berniukas su V raide ant kaktos (gandro pabučiavmu) ir kad jį pavadinčiau viesulu. Tai kai pamatėm tą raidę ant kaktos, taip ir pavadinom - Viesulas. O dukrelė kai gimė, rėkė baisiai, pyko iki raudonumo visa karšta, tai davėm vardą Kaitra, kad tiktų prie brolio. Abu lietuviški vardai!"

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

0-6 mėnesiai

10 gudrybių, kad kūdikio auginimas būtų lengvesnis (1)

10 gudrybių, kad kūdikio auginimas būtų lengvesnis
Tikėtina, kad dar nėštumo metu niekas jums nežadėjo, jog kūdikio auginimas bus lengvas. Tėvai, draugai ir artimieji jums pripasakojo ne vieną istoriją apie sunkią naujagimio maitinimo pradžią, iššūkius, kai tenka ištverti ne vieną bemiegę naktį, ar tai, kokios baimės atsiranda, kai esi atsakingas už gležną būtybę.

Vaiko kambario interjeras: kelios taisyklės, kurias būtina žinoti

Vaiko kambario interjeras: kelios taisyklės, kurias būtina žinoti
Stilingai ir praktiškai įrengti kūdikio ar vaiko kambarį – ne tokia ir lengva užduotis.

10 gudrybių, kaip sutaupyti pinigų perkant kūdikio kraitelį (1)

10 gudrybių, kaip sutaupyti pinigų perkant kūdikio kraitelį
Likus keliems mėnesiams iki kūdikio gimimo, tėveliai ima nerimauti ne tik dėl gimdymo ar to, kaip tinkamai reikės pasirūpinti trapia būtybe, tačiau ir dėl ilgo pirkinių sąrašo. Kiek ir kokių daiktų reikės? Ar verta viską pirkti iškart? O gal užteks pačių būtiniausių kūdikio priežiūros priemonių?

Paaiškėjo populiariausi vardai Lietuvoje (89)

Paaiškėjo populiariausi vardai Lietuvoje
Registrų centras išplatino naujausius duomenis apie naujagimių vardų registravimą. Populiariausi vaikams suteikiami vardai šį pusmetį buvo Matas ir Emilija.

Sveikas, mažyli: kaip namus paruošti kūdikio gimimui (1)

Sveikas, mažyli: kaip namus paruošti kūdikio gimimui
Būsimi tėveliai kartais taip susikoncentruoja į dar negimusio vaikelio garderobą ar vis galvoja, ką pasiimti į ligoninę, kad pamiršta namų erdvę pritaikyti naujam gyventojui. Kokių daiktų jums tikrai prireiks? Kaip namus paversti saugiais kūdikiui ir išvengti nelaimių?

Kūdikiai savarankiškai gali stovėti jau nuo keturių mėnesių (1)

Kūdikiai savarankiškai gali stovėti jau nuo keturių mėnesių
Nors knygose apie vaikus rašoma, kad kūdikiai dažniausiai be aplinkinių pagalbos stovėti gali sulaukę apie 9 mėnesių, naujausiame mokslininkų atliktame tyrime teigiama, kad kūdikiai šį itin svarbų gebėjimą gali išvystyti kur kas anksčiau.

Pasaulį nustebinęs žingsniuojančio naujagimio vaizdo įrašas klaidina: taip gali kiekvienas (14)

Pasaulį nustebinęs žingsniuojančio naujagimio vaizdo įrašas klaidina: taip gali kiekvienas
Šiomis dienomis socialiniuose tinkluose vaikus auginantys tėvai aktyviai dalijasi vaizdo įrašu, kuriame įamžintas už pažastų laikomas ir žingsniuojantis naujagimis.

Šiais laikais tėvai pamiršta kelias svarbias krikštynų tradicijas (41)

Šiais laikais tėvai pamiršta kelias svarbias krikštynų tradicijas
Vasarą galima pavadinti vestuvių ir krikštynų metu. Šiltas oras ir saulėtos dienos – pats geriausias laikas švęsti jaukiausias ir visoms šeimoms svarbiausias šventes.

Prieš pirkdami sauskelnes, įsitikinkite dėl kelių dalykų (3)

Prieš pirkdami sauskelnes, įsitikinkite dėl kelių dalykų
Jei esate „be penkių minučių" mama ar tėtis, tikėtina, kad didžiąją dalį savo laiko skiriate naujos gyvybės atėjimo pasiruošimui.

9 mamos atvirauja, kaip rinko savo vaikams vardus apklausa (45)

9 mamos atvirauja, kaip rinko savo vaikams vardus <span style="color: #ff0000;"><sup>apklausa</sup></span>
Šią savaitę pakvietėme mamas prisiminti vieną svarbiausių darbų, kuris laukia pagimdžius - išrinkti kūdikiui vardą. Kaip parodė mamų apklausa, vardai mažyliui renkami įvairiai - ir jau pagimdžius, ir nėštumo metu, ir dar net neplanuojant vaikų.

Mamų patirtis: daiktai, labiausiai pravertę pirmaisiais kūdikio mėnesiais (14)

Mamų patirtis: daiktai, labiausiai pravertę pirmaisiais kūdikio mėnesiais
Jei ruošiatės pirmojo kūdikio gimimui, jums tikrai kyla ne vienas klausimas. Ko prireiks jūsų mažyliui pirmaisiais mėnesiais? Kokie daiktai pasiteisina, o be ko galima apseiti? Šį kartą kalbiname pačias tikriausias šios srities specialistes – mamas, auginančias vieną ar kelis vaikus.

Ar tikrai po gimdymo poros intymus gyvenimas nebebus toks, koks anksčiau (43)

Ar tikrai po gimdymo poros intymus gyvenimas nebebus toks, koks anksčiau
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai tema, apie kurią garsiai kalba nedaugelis – intymus poros gyvenimas susilaukus kūdikio.

Kaip išsirinkti vežimą, jei vaikas gimsta žiemą (22)

Kaip išsirinkti vežimą, jei vaikas gimsta žiemą
Šaltuoju sezono metu gimusių vaikučių tėvelių laukia ne vienas iššūkis. Ne tik įvairios baimės dėl to, ar mažiukas nesušals, nes yra per plonai aprengtas, bet ir svarbiausio daikto – vežimėlio paieškos. Juk pirmoji vaikučio karieta turės atlaikyti šaltuką, vėją ir lietų.

Kaip išrinkti vaikui vardą, kuris atneštų sėkmę gyvenime (17)

Kaip išrinkti vaikui vardą, kuris atneštų sėkmę gyvenime
Visi tėvai, rinkdami vaikui vardą, derina jį prie pavardės. Kad skambesys būtų geras, gražiai atrodytų inicialai ir pan. Kviečiame iš arčiau susipažinti su vardo ir pavardės numerologija.

Kalėdinės dovanos mamai ir kūdikiui – šventinės rekomendacijos

Kalėdinės dovanos mamai ir kūdikiui – šventinės rekomendacijos
Artimųjų ar draugų šeimoje gimus kūdikiui norisi jį apipilti mielomis dovanėlėmis. Ta pati pati pagunda mus apima ir prieš Kalėdas.