15 lietuvių atvirauja, kaip išrinko vardus savo vaikams

 (9)
Kaip išrinkti būsimam vaikeliui vardą? Kaip pasakoja kalbintos mamos, vardai į šeimas atkeliauja įvairiais būdais, vieni – susapnuojami, kitus mamos savo širdyse nešiojasi dar nuo savo vaikystės laikų.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

TAVO VAIKAS socialiniame tinkle Facebook turi daugiau kaip 26 000 bičiulių. Čia mamos ir tėčiai mielai diskutuoja įvairiais vaikų auginimo klausimais.

Šįkart savo bičiulių paklausėme, o kaip jie išrinko vardą savo dukrytei ar berniukui. Sulaukėme labai įdomių patirčių, kurias pateikiame ir jums. Gal papasakotos istorijos padės apsispręsti ir jums. Jūsų dėmesiui - 15 įdomiausių pasakojimų.

Reda: „Dukrai nerinkom. Susapnavau vardą, jis tiko - patiko, ir nebuvo jokių svarstymų. Mergaitiško, turbūt, būtume neišsirinkę. Labai daug gražių. O sūnui norėjom trumpo ir atmetėm visus su Ž, Š, Ū, Y bei R raidėmis. Po to nekas ir liko, iš to likučio išsirinkom".

TAIP PAT SKAITYKITE:
Atviras interviu su Rolandu ir Ieva Mackevičiais apie pirmąsias Kalėdas trise
8 vietos Lietuvoje, kur išties galima pajusti Kalėdų dvasią

Sandra: „Dukrytei vardas buvo sugalvotas ir nuspręstas dar tada, kai ji net negyveno pilvelyje. Tiesiog tas vardas „prilipo"  – Smiltė, ir viskas! Tik vėliau po dukros gimimo pasijuokėm su vyru, kaip taikliai išrinkom, nes dukrytes vardo pirmos dvi raidės yra mūsų vardų pirmos raidės (Sandra ir Marius).

Jurgita: „Pirmam sūnui vardą davėm iš vyro vardo išėmę vieną raidę. Dukrytei pati sudėjau iš vyro ir savo vardo raidžių. O mažajam sūneliui turėjau kelis vardus, bet vieno vardo reikšmė buvo „gimęs sekmadienį", o sūnelis ir gimė sekmadienį, tad taip ir davėm jam tą vardą". 

Vitalija: „Dukrytei vardą susapnavau, kai dar nežinojau, net ko laukiuosi".

Jūratė: „Dukrytei buvom sugalvoję 3 vardus, bet jai gimus, nė vienas netiko. Davėm vieną vardą iš „atsineštų" vardų, t.y., kurią dieną ji gimė ir kokios vardinės tada buvo. Labai dabar juo džiaugiamės".

Rimantė: „Gal skambės banaliai, bet vardą dukrytei išrinkau pamačiusi gražią panelę su gražiu vardu Facebook'e".

Simona: „Labai daug domėjausi apie vardo rinkimus. Atkreipėm dėmesį į daug kriterijų: reikšmė, derinamumas prie pavardės, ilgumas, ar lengva sugalvoti pravardes ir t.t."

Aistė: „Vardo niekur neieškojau, tiesiog man vienas vardas buvo patikęs dar iš vaikystės, kai žaidžiau kažkada su lėlėm".  

Renata: „Kai rinkausi vardą, žiūrėjau jo reikšmės. Pavadinome Mariela".  

Gintarė: „Vardą sūneliui išrinko tėtis. Vardo Matas reikšmė yra Dievo dovana. Tai sužinojus, jokių abejonių neliko, kaip pavadinsime sūsų".

Loreta: „Norėjom trumpų, paprastų, gražių vardų. Sūnui vardą išrinko tėtis - Pijus (jo teikšmė - „pamaldus"). Dukrytei išrinkau aš, nes dar besilaukdama pirmojo vaiko, svajojau apie mergytę vardu Saulė. Taip ir pavadinom".

Miglė: „Rinkomės vardus tokius, kurie mums abiem su vyru labiausiai patiko.  Nekreipėm dėmesio į tai, ką sakė aplinkiniai, kad tokių vardų jau yra giminėje. Berniukas yra Lukas, o dabar mūsų svajonė yra mergaitė, kurią pavadintume Emilija". 

Santa: „Ieškojome lietuviško vardo, kad derėtų prie lietuviškos pavardės. Išrinkome vardą Vakaris, bet gimė Adrijus. Sūnelio gyvybė prasidėjo prie Adrijos jūros, todėl šis vardas visada turės gražų prisiminimą ir kilmės priežastį".

Raimondas ir Viktorija: „Iš savo vardų raidžių surinkome sūnui vardą - Raividas".

Rasa: „Sapne susapnavau, kad gims berniukas su V raide ant kaktos (gandro pabučiavmu) ir kad jį pavadinčiau viesulu. Tai kai pamatėm tą raidę ant kaktos, taip ir pavadinom - Viesulas. O dukrelė kai gimė, rėkė baisiai, pyko iki raudonumo visa karšta, tai davėm vardą Kaitra, kad tiktų prie brolio. Abu lietuviški vardai!"

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

0-6 mėnesiai

Lietuva remia siūlymą moterų ir vyrų laiką vaiko priežiūrai dalinti perpus (2)

Lietuva remia siūlymą moterų ir vyrų laiką vaiko priežiūrai dalinti perpus
Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis teigia, kad Lietuva remia Europos Komisijos siūlymą visos Europos Sąjungos mastu nustatyti neperleidžiamas vaiko priežiūros atostogas vyrams ir moterims.

Kūdikių priežiūros priemonė, kurią tėveliams reikėtų rinktis atsakingai (1)

Kūdikių priežiūros priemonė, kurią tėveliams reikėtų rinktis atsakingai
Dar ir šiais laikais, kai visas prekes renkamės itin atsakingai ir nevengiame perskaityti etikečių, atsiranda manančių, kad „sauskelnės yra sauskelnės, kokias nupirksi, tokios vaikui bus gerai". Tačiau toks aplaidus šios vaikų ir kūdikių priežiūros priemonės vertiniams gali turėti neigiamų pasekmių ir atsiliepti mažylių sveikatai.

Psichologė – apie neramų kūdikių miegą (1)

Psichologė – apie neramų kūdikių miegą
Psichologė Karolina Gurskienė apžvelgia naujagimio ir kūdikio iki trijų mėnesių amžiaus miego įpročius.

Kūdikio miegas: kas padės užtikrinti, kad mažylis gerai pailsėtų

Kūdikio miegas: kas padės užtikrinti, kad mažylis gerai pailsėtų
Kokybiškas miegas ir pakankamas jo valandų skaičius – reikalingas kiekvienam žmogui. Tiek suaugusiam, tiek vaikui. Kūdikiams – jis itin naudingas.

Įvardijo populiariausią mergaitės vardą visame pasaulyje (20)

Įvardijo populiariausią mergaitės vardą visame pasaulyje
Vardų mados egzistuoja visame pasaulyje, Lietuva - ne išimtis. Paskelbtasis populiariausias mergaitės vardas visame pasaulyje yra gana populiarus ir mūsų šalyje.

Jei vaikas gimė 2017 metais, jo stipriosios savybės bus šios

Jei vaikas gimė 2017 metais, jo stipriosios savybės bus šios
Jeigu mažylis gimė tarp 2017 metų sausio 28 dienos ir 2018 metų vasario 15, jį pagal kinų kalendorių globoja Ugninis raudonas Gaidys.

10 gudrybių, kad kūdikio auginimas būtų lengvesnis (1)

10 gudrybių, kad kūdikio auginimas būtų lengvesnis
Tikėtina, kad dar nėštumo metu niekas jums nežadėjo, jog kūdikio auginimas bus lengvas. Tėvai, draugai ir artimieji jums pripasakojo ne vieną istoriją apie sunkią naujagimio maitinimo pradžią, iššūkius, kai tenka ištverti ne vieną bemiegę naktį, ar tai, kokios baimės atsiranda, kai esi atsakingas už gležną būtybę.

Vaiko kambario interjeras: kelios taisyklės, kurias būtina žinoti

Vaiko kambario interjeras: kelios taisyklės, kurias būtina žinoti
Stilingai ir praktiškai įrengti kūdikio ar vaiko kambarį – ne tokia ir lengva užduotis.

10 gudrybių, kaip sutaupyti pinigų perkant kūdikio kraitelį (1)

10 gudrybių, kaip sutaupyti pinigų perkant kūdikio kraitelį
Likus keliems mėnesiams iki kūdikio gimimo, tėveliai ima nerimauti ne tik dėl gimdymo ar to, kaip tinkamai reikės pasirūpinti trapia būtybe, tačiau ir dėl ilgo pirkinių sąrašo. Kiek ir kokių daiktų reikės? Ar verta viską pirkti iškart? O gal užteks pačių būtiniausių kūdikio priežiūros priemonių?

Paaiškėjo populiariausi vardai Lietuvoje (89)

Paaiškėjo populiariausi vardai Lietuvoje
Registrų centras išplatino naujausius duomenis apie naujagimių vardų registravimą. Populiariausi vaikams suteikiami vardai šį pusmetį buvo Matas ir Emilija.

Sveikas, mažyli: kaip namus paruošti kūdikio gimimui (1)

Sveikas, mažyli: kaip namus paruošti kūdikio gimimui
Būsimi tėveliai kartais taip susikoncentruoja į dar negimusio vaikelio garderobą ar vis galvoja, ką pasiimti į ligoninę, kad pamiršta namų erdvę pritaikyti naujam gyventojui. Kokių daiktų jums tikrai prireiks? Kaip namus paversti saugiais kūdikiui ir išvengti nelaimių?

Kūdikiai savarankiškai gali stovėti jau nuo keturių mėnesių (1)

Kūdikiai savarankiškai gali stovėti jau nuo keturių mėnesių
Nors knygose apie vaikus rašoma, kad kūdikiai dažniausiai be aplinkinių pagalbos stovėti gali sulaukę apie 9 mėnesių, naujausiame mokslininkų atliktame tyrime teigiama, kad kūdikiai šį itin svarbų gebėjimą gali išvystyti kur kas anksčiau.

Pasaulį nustebinęs žingsniuojančio naujagimio vaizdo įrašas klaidina: taip gali kiekvienas (14)

Pasaulį nustebinęs žingsniuojančio naujagimio vaizdo įrašas klaidina: taip gali kiekvienas
Šiomis dienomis socialiniuose tinkluose vaikus auginantys tėvai aktyviai dalijasi vaizdo įrašu, kuriame įamžintas už pažastų laikomas ir žingsniuojantis naujagimis.

Šiais laikais tėvai pamiršta kelias svarbias krikštynų tradicijas (41)

Šiais laikais tėvai pamiršta kelias svarbias krikštynų tradicijas
Vasarą galima pavadinti vestuvių ir krikštynų metu. Šiltas oras ir saulėtos dienos – pats geriausias laikas švęsti jaukiausias ir visoms šeimoms svarbiausias šventes.

Prieš pirkdami sauskelnes, įsitikinkite dėl kelių dalykų (3)

Prieš pirkdami sauskelnes, įsitikinkite dėl kelių dalykų
Jei esate „be penkių minučių" mama ar tėtis, tikėtina, kad didžiąją dalį savo laiko skiriate naujos gyvybės atėjimo pasiruošimui.