9 mamos atvirauja, kaip rinko savo vaikams vardus apklausa

 (45)
Šią savaitę pakvietėme mamas prisiminti vieną svarbiausių darbų, kuris laukia pagimdžius - išrinkti kūdikiui vardą. Kaip parodė mamų apklausa, vardai mažyliui renkami įvairiai - ir jau pagimdžius, ir nėštumo metu, ir dar net neplanuojant vaikų.
9 mamos atvirauja, kaip rinko savo vaikams vardus <span style="color: #ff0000;"><sup>apklausa</sup></span>
© Shutterstock nuotr.

Inga:

Mano dukros vardas yra Gustė. Aš su vyru, dabar jau buvusiu, rinkome vardą tik mergaitei, nes jau iš anksto žinojome, kas gims. Svarstėme, gal pavadinti savo dukrelę Erika, Aiva, Mante, bet nei vienas iš šių vardų jai netiko.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Tibetietiškas požiūris į vaikų auklėjimą
13 psichologės patarimų, kurie padės geriau suprasti vyrą

Kai tik gimė mano dukrytė, vos tik man ją padėjo ant krūtinės, jai Gustės vardas pats "prilipo", kitokio net nebesvarstėme. Mano buvusios bendradarbės anūkės vardas buvo Gustė, tai taip man tas vardas įstrigo, galbūt, dėl to ir pavadinau savo dukrelę tuo vardu. O gal tai tik sutapimas...

Ivona:

Mūsų dukrytės vardas Gabrielė. Iki gimimo šis vardas buvo galimų vardų sąraše, bet nebuvo pirmoje vietoje (berods, buvo trečias ar ketvirtas). Vardas Gabrielė man patiko jau paauglystėje, visada sakiau, kad jei kada ir turėsiu dukrytę, tai ji bus vardu Gabrielė. Bet laikai keičiasi, keičiasi ir nuomonė bei aplinkybės.

Kai su vyru sužinojome, kad laukiamės dukrytės, pasiūliau Gabrielės vardą, bet jam nepatiko ( nes tiesiog nepatiko). Be to, jis šiandien itin populiarus ir dažnas. Todėl sąraše šį vardą palikom (dėl manęs), bet rimtai apie jį nesvarstėm.

Kai pagimdžiau, buvom sugalvoję kitą vardą, bet tiesą sakant, nelabai jis "lipo" prie mūsų mažylės, o dar jį pakritikavo vyro mama, kad per ilgas, neskamba su pavarde, o ir kažkas giminėje jau kažką taip jau pavadino... Na, ir ką? Reikėjo vėl galvoti iš naujo.

Sėdim su vyru palatoje, sakau: "vardink, kokie tau patinka, rinksimės", vyras ir vieną, ir kitą, ir dar kelis sako. Ir tik ištarė "Gabrielė ", mūsų dukrytė tik " šypt, šypt" (taip švelniai šyptelėjo). "Oho", - sakau, - čia kaip koks ženklas". Tada vyras vėl sako : "Gabrielė", o ji vėl tik šypt... Tai jau taip ir supratom, kad su likimu nepasiginčysi, taigi, sau vardą mūsų dukrytė išsirinko pati .

Vaiva:

Mūsų dukrytės vardas Odrė. Ieškojau vaikui tokio vardo, kurio nebūtų galima iškraipyti ar dar kažkaip sutrumpinti. Visą nėštumą skaičiau, ieškojau, rinkausi, ir šis vardas man labiausiai patiko, jis gražiai skambėjo. Tik dukrytės tėtis purtėsi: „Tikrai Odre nebus". Todėl turėjom ir kitą, atsarginį vardo variantą. Bet tuo momentu, kai dukrytė gimė ir gydytojas paklausė, kuo vardu ji bus, aš tylėjau, o vyras pasakė: „Odrė!"

Vaida:

Mūsų mažylės vardas Darija, jis yra retokas, bent jau pagal vardų statistiką. Mes varduką išrinkom dar prieš gimstant dukrytei, jei atvirai, tai dar net nežinojom kūdikio lyties, tik mano motiniška širdis jautė, kad po širdimi gyvena mergytė. Berniukiško vardo net nerinkom, tik mergaitei. Norėjom reto, nenuvalkioto vardo. Vardą rinkom ir iš vardyno. Taip pat buvo, kad išgirstu kokį įdomų sakant ir įsidėmiu. Po to peržiūrėjau vardus iš D raidės ir man labai patiko Darija. Kadangi dukrytės tėčio vardas Darius, tai buvo idealiausias vardas mažylei.

Vardas, žinoma, labiausiai patiko tėveliui, jis net nosį truputį užrietė. Kai gimė mažylė ir atvažiavo vyras į ligoninę, jis pirmiausia paklausė, ar tikrai bus Darija, ar gal jau jis nebetinka? Bet aš nusprendžiau, kad šis vardas jai labai tinka, ir ji bus mūsų mažytė Darytė.

Olga:

Mūsų dukrytė Amelija. Iš anksto nusprendėme neklausti vaikelio lyties, todėl teko galvoti vardus tiek berniukui, tiek mergaitei. Iki gimdymo buvome išrinkę du vardus mergaitei, dėl berniuko vardo niekaip nesutarėme. Vardas Amelija dar iki laukiantis patiko. Pasiūliau vyrui - jam irgi šis vardas buvo prie širdies. Galutinai niekaip negalėjom apsispręsti, ieškojau vardų įvairiuose lietuviškuose ir užsienio žodynuose, tačiau niekas "nelipo". Be to, norėjom universalaus vardo, kurį nesunku ištarti bet kuria kalba, kuris derėtų prie nelietuviškos pavardės.

Vardas Amelija patiko, tačiau gąsdino vis didėjantis šio vardo populiarumas, nenorėjom, kad būtų labai dažnas vardas. Tačiau kai pamatėme savo mergytę, iškart nusprendėme, jog ji bus Amelija, kitas vardas jai tiesiog netiko!

Simona:

Mūsų sūnus yra Aistis. Jam vardą išrinkome dar iki gimdymo. Apie šį vardą su vyru svajojome labai seniai - dar net susituokę nebuvome. Abiems patinka lietuvių kilmės vardai, turintys prasmę. Pamenu, trejus metus iš eilės ant sieninio kalendoriaus rašydavausi vardus, kurie mums patinka ir kaip norėtume pavadinti vaikutį. Atėjus Naujiems metams ant naujo kalendoriaus perrašau vardus (kai kurių neperrašydavau, nes nepatikdavo...) Berniukiški vardai buvo vos keli, bet pirmoje vietoje visada buvo Aistis. Vos pastojusi jaučiau, kad bus sūnelis, o po ultragarsinio tyrimo pilvelį jau vadinome Aistuko vardu.

Neringa:

Mūsų sūnūs yra Tajus ir Adrijus. Kai tik pastojau, tiek su pirmu, tiek su antru nėštumu, vardus kartu su vyru vaikams rinkome iš anksto, norėjom, kad jie, atėję į šį pasaulį, turėtų iš karto vardą. Norėjosi vaikams duoti retesnius vardus, kad aplink nebūtų daug vienodų.

Vardo rinkimas vaikui - labai atsakingas ir rimtas darbas: aš ant popieriaus lapo surašydavau man patinkančius vardus berniukui ir mergaitei, po o kokius 10, tada su vyru susėsdavome ir diskutuodavome. Pirmajam sūnui vardą išrinko vyras, man jis irgi labai aptiko. Jau ligoninės palatoje buvo parašyta Tajus. Vardas gražiai skambėjo ir derėjo prie pavardės.

Tik gimęs jis mažai miegojo, buvo verksniukas, todėl juokais sakydavau, kad ne tą vardą pasirinkome, reikėjo pavadinti Viesulu ar Tornadu. Laukiantis antrojo darėme tą patį - surašiau ant lapelio 10 berniukiškų vardų (žinojom nuo pradžių, kad bus berniukas). Gimus Adrijui, dar patys šiek tiek laužėme liežuvį, nes jis ilgesnis už Tajaus. Nuėjus jo registruoti, darbuotoja perklausė, ar tikrai tokį retą vardą duosime. Bet mes jau prieš gimdymą buvome apsisprendę, todėl nepersigalvojome. Dabar būna smagu, kai žmonės paklausia, iš kur tokie sūnų vardai, įdomūs ir ne tokie įprasti, kaip kitų.

Dovilė:

Mūsų vaikai yra Martynas ir Ieva. Buvome iš anksto su vyru sutarę, kad sūnui vardą rinksiu aš, o mergaitei - jis. Pirmą kartą laukiantis specialiai nesinorėjo žinoti vaiko lyties, todėl iki galo taip ir nežinojome. Ir vardų kažkaip nesinorėjo iš anksto rinkti. Vyras berniukui siūlė Jonas, kaip jo senelis ir prosenelis, bet man nelabai norėjosi. Gimus sūnui, aš pasiūliau pavadinti jį Martynu. Man atrodė tai ir vyriškas, ir ne per grubus vardas berniukui. Vyras sutiko.

Laukiantis antrą kartą jau žinojom, kad bus mergaitė, taigi, aš nesukau galvos dėl vardo, juk rinks vyras. Po gimdymo jis atėjo į ligoninę su trim užrašytais mergaičių vardais, sakydamas, kad visi trys jam vienodai gražūs, ir aš iš jų galiu pasirinkti. Tiesa sakant, nei vienas iš tų trijų vardų nebuvo mano svajonių vardas mergaitei, bet Ieva skambėjo gražiausiai. Taip auginame ir Ievutę.

Kristina:

Auginame sūnų Arminą. Tai mūsų pirmasis vaikas, todėl vardą jam rinkome iš anksto, vos pastojus. Vyras siūlė tokius labai populiarius ir tradicinius vardus, man norėjosi įmantresnio. Taip iki gimdymo ir nesutarėme dėl to. Kai vaikas gimė, ligoninėje neskubėjome jo kažkaip vadinti. „Pupsikas", - vadinome mažutį.

Grįžę namo jau rimtai užsiimėme vardo paieškomis. Sugalvojome taip - tegul vaikas pats išsirenka sau vardą. Surašėme ant popieriaus keturis vardus, sukarpėme juos ir laikydami sūnelį ant rankų jam prieš akis padėjome tuos lapus. Sutarėme, į kokį vardą jis pirma bakstels ranka, tas ir bus. Bakstelėjo į Arminą, tai juo ir pavadinome. Tai, beje, buvo mano pasiūlytasis vardas, todėl aš labai laiminga. Man atrodo, tai pakankamai retas, bet lietuviškas vardas.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 100 Lt vertės apatinių rūbų parduotuvės čekį.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

0-6 mėnesiai

Mamų patirtis: daiktai, labiausiai pravertę pirmaisiais kūdikio mėnesiais (14)

Mamų patirtis: daiktai, labiausiai pravertę pirmaisiais kūdikio mėnesiais
Jei ruošiatės pirmojo kūdikio gimimui, jums tikrai kyla ne vienas klausimas. Ko prireiks jūsų mažyliui pirmaisiais mėnesiais? Kokie daiktai pasiteisina, o be ko galima apseiti? Šį kartą kalbiname pačias tikriausias šios srities specialistes – mamas, auginančias vieną ar kelis vaikus.

Ar tikrai po gimdymo poros intymus gyvenimas nebebus toks, koks anksčiau (43)

Ar tikrai po gimdymo poros intymus gyvenimas nebebus toks, koks anksčiau
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai tema, apie kurią garsiai kalba nedaugelis – intymus poros gyvenimas susilaukus kūdikio.

Kaip išsirinkti vežimą, jei vaikas gimsta žiemą (22)

Kaip išsirinkti vežimą, jei vaikas gimsta žiemą
Šaltuoju sezono metu gimusių vaikučių tėvelių laukia ne vienas iššūkis. Ne tik įvairios baimės dėl to, ar mažiukas nesušals, nes yra per plonai aprengtas, bet ir svarbiausio daikto – vežimėlio paieškos. Juk pirmoji vaikučio karieta turės atlaikyti šaltuką, vėją ir lietų.

Kaip išrinkti vaikui vardą, kuris atneštų sėkmę gyvenime (17)

Kaip išrinkti vaikui vardą, kuris atneštų sėkmę gyvenime
Visi tėvai, rinkdami vaikui vardą, derina jį prie pavardės. Kad skambesys būtų geras, gražiai atrodytų inicialai ir pan. Kviečiame iš arčiau susipažinti su vardo ir pavardės numerologija.

Kalėdinės dovanos mamai ir kūdikiui – šventinės rekomendacijos

Kalėdinės dovanos mamai ir kūdikiui – šventinės rekomendacijos
Artimųjų ar draugų šeimoje gimus kūdikiui norisi jį apipilti mielomis dovanėlėmis. Ta pati pati pagunda mus apima ir prieš Kalėdas.

Pirmos dienos namuose su naujagimiu (2)

Pirmos dienos namuose su naujagimiu
Pirmosios dienos, savaitės ar netgi mėnesiai gali būti nelengvi tiek pirmakarčiams tėveliams, tiek kūdikiui – visiems reikia laiko apsiprasti su naujovėmis, atrasti dienos režimą, išmokti daugybės naujų dalykų.

Ką svarbu žinoti apie visuotinę naujagimių klausos patikrą (2)

Ką svarbu žinoti apie visuotinę naujagimių klausos patikrą
Nuo 2014 m. įsigaliojusi visuotinė naujagimių klausos patikra, kurios tikslas patikrinti kiekvieno Lietuvoje gimusio naujagimio klausą, duoda rezultatų.

Einame lankyti naujagimio: geriausių dovanų sąrašas (26)

Einame lankyti naujagimio: geriausių dovanų sąrašas
Kai draugams ar artimiesiems gimsta mažylis, visi nekantriai laukia pirmosios pažinties su nauju žmogučiu. Palankynų etiketas įpareigoja ateiti netuščiomis rankomis.

10 mitų apie kūdikius, kuriais vis dar kai kas tiki (be reikalo) (6)

10 mitų apie kūdikius, kuriais vis dar kai kas tiki (be reikalo)
Kai kurie mitai apie kūdikių auginimą atėjo iš senų senovės, kiti paplito vos prieš keliasdešimt metų. Kuriais iš jų ir kodėl tikėti neverta?

Jaunas tėtis kai ką sugalvojo kūdikiams, kurie prastai miega (4)

Jaunas tėtis kai ką sugalvojo kūdikiams, kurie prastai miega
Prieš dvejus metus susilaukęs dukrytės, vienas jaunas tėtis, kaip ir daugelis kitų tėvų, sprendė dilemą, kur ir kaip saugiai migdyti naujagimę.

Pavojinga klaida, kurią daro daug tėvų, vežiodami vaikus vežimėliu vasarą (1)

Pavojinga klaida, kurią daro daug tėvų, vežiodami vaikus vežimėliu vasarą
Visi tėvai vasarą stengiasi apsaugoti savo vaikus nuo lietaus, karščio ar miesto dulkių. Tačiau kartais mūsų pastangos vaikui labiau kenkia, nei padeda.

Maudynės be ašarų: linksmoji atmintinė

Maudynės be ašarų: linksmoji atmintinė
Šiltas vanduo, putos, malonūs kvapai – visa tai skamba kaip tikra šventė. Tačiau mažiesiems gali atrodyti visai priešingai: šlapia, griaužia, trina, o dar tas skubėjimas ir susirūpinusios mamos akys…

TOP 20 vardų, kurie idealiai tinka vasarą gimusiai mergaitei (36)

TOP 20 vardų, kurie idealiai tinka vasarą gimusiai mergaitei
Kada išrinkote vardą savo mažyliui: vos sužinoję, kad jis gims ar tik po to, kai paėmėte jį į rankas?

Gražina Kadžytė – apie krikštynas šiandien ir anksčiau: kas stebina labiausiai (23)

Gražina Kadžytė – apie krikštynas šiandien ir anksčiau: kas stebina labiausiai
Nuo senų laikų tikėta, kad krikštynų šventė turi būti graži ir linksma, nes nuo to priklauso kūdikio gyvenimas. Tačiau ne tik grožis ir smagi šventė yra tikroji šios krikščioniškos tradicijos esmė.

Paslaptingiausia kūdikių verksmo priežastis: gydytojos komentaras (7)

Paslaptingiausia kūdikių verksmo priežastis: gydytojos komentaras
Pilvo diegliukai yra viena sunkiausiai sprendžiamų kūdikių sveikatos problemų, nes dažnai ne taip lengva nustatyti skausmingo kūdikių verksmo priežastis ir jiems padėti.