Atsisakė krikštyti vaiką, nes tėvai nesusituokę bažnyčioje Įskaudintos mamos laiškas

 (73)
Susiruošusi pakrikštyti dukrelę, vilniečių šeima nesitikėjo tokio atsakymo: "Nekrikštysime vaiko, nes jūs nesusituokę bažnyčioje". Apie konfliktinę situaciją - mamos laiške.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Sveiki, kreipiuosi į jus, norėdama paviešinti, su kokiomis problemomis susidūrėme norėdami pakrikštyti vaiką.

Krikštas - tai viso krikščioniškojo gyvenimo pagrindas, gyvenimo su Jėzumi Kristumi pradžia, blogio ir nuodėmės išsižadėjimas, vartai į Bažnyčios bendruomenę, durys į Dievo karalystę, kurioje visi susitiksime kaip vienos mylinčios šeimos nariai.

Nusprendėme pakrikštyti savo dar metukų neturinčią dukrytę su geriausiais ketinimais, ne dėl mados, o dėl to, kad norime vaikelį vesti krikščionišku keliu. Tačiau to padaryti, deja, negalime.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kokio amžiaus vaikui labiausiai reikia tėčio?

Gyvename Vilniuje ir pamanėme, kad būtų gražiausia vaikelį pakrikštyti savo parapijoje. Pirmiausia paskambinau kunigui, sutarėme, kad turiu ateiti pasikalbėti. Pokalbis buvo trumpas, užteko paklausti vieno klausimo „Ar esate susituokę bažnyčioje?"... Atsakiau, kad ne. Tuomet viskas vyko žaibiškai: kunigas užvertė savo užrašų knygutę ir pasakė, kad atsisako krikštyti vaikelį. Liepė eiti namo ir pasikalbėti su vyru, esą, norint pakrikštyti vaiką reikia pirmiausia susituokti!!! Na, gerai, sutinku, kad žvelgiant iš krikščionybės taško gyvename nuodėmėje, tačiau kuo dėtas tas mažas nekaltas vaikelis?

Ištrauka iš Vilniaus Arkikatedros Bazilikos internetinio puslapio:

Kam teikiamas Krikšto sakramentas?

„Kūdikius ir mažus vaikus krikštijame todėl, kad tęsiame nuo seno galiojusią tradiciją dieviškomis dovanomis aprūpinti savo šeimų narius, kad Viešpaties gyvybė ir galia bei dovanotas tikėjimas padėtų bręstančiai asmenybei augti ir skleistis. Šeima įsipareigoja padėti krikščioniui augti, parodyti Dievo meilę per mylinčias rankas ir širdis, drauge melstis ir parodyti krikščioniškų vertybių lobius. Kūdikiai krikštijami tik tada, kai bent vienas iš tėvų ar globėjų to nori."

Nieko nesiaiškinau, grįžusi namo viską papasakojau vyrui. Tada jis nuvažiavo į bažnyčią, paaiškino kunigui, kad mes nesame tikri dėl savo jausmų vienas kitam, kad tuoksimės tik tuo atveju, jei šeimoje įsivyraus darna, ramybė ir meilė. Kunigas atsakė, kad krikštas - tai ne skiepas, kad jis neprisiima atsakomybės ir liepė ateiti pirmadienį kalbėtis dėl to su klebonu.

Atėjom. Istorija pasikartojo. Pralaukėme valandą, kol atėjo klebonas ir bandėme kalbėtis pačia gražiausia ir aiškiausia kalba, viską kartu paaiškinom, kaip jaučiamės, o jautėmės tuo metu kaip tikrų tikriausi nusikaltėliai.

Klebonas vėl nusprendė, kad mes neverti krikštyti savo vaiko, kad esam nuodėmingi ir jis mums, deja, bet šių nuodėmių nedovanojo, atsakymas buvo neigiamas. "Mano atsakymas šiandien NE" - pasakė.

Tuomet užvirė karšta diskusija, mes niekaip negalėjome gauti aiškaus atsakymo, kodėl? Kodėl bažnyčia atsisako dar vieno krikščionio? Nes mes jo nevesime krikščionišku keliu, nerodysime jam meilės Dievui? Taip išeina, kad reikia meluoti, eiti į bažnyčią ir prisiekti amžiną meilę tam, kad vaiką galėtum pakrikštyti?

Ai, dar yra kita galimybė - jei nesi susituokęs bažnyčioje, negimdyk, padaryk abortą, nes tas vaikelis bus pasmerktas pačios bažnyčios? Tada tiesiai šviesiai paklausėm: „Kiek jums sumokėti?" Tyla! Kitas mūsų klausimas, kada vėl galime ateiti? „Kai pasikalbėsite su Dievu!" - atsakė. „O kai pasikalbėsime, ar tada jau galėsime krikštyti? - Tyla! Kunigas rengiasi savo dieviškuosius rūbus, o akyse tiek pykčio! Tada pasakėme, kad kunigui pačiam reikia pasikalbėti su Dievu, o mums nueinant išgirdom dar ir tokius žodžius: „Ko čia lojate kaip šunys ant kunigų?" Tokiais žodžiais mus "išlydėjo " bažnyčios klebonas. Ką daryti ir kur eiti toliau, nežinau...

Pikčiausia, kad niekur neradau parašyta, kad nesusituokus bažnyčioje krikštyti vaiko negalima. Radau tik informaciją, kad krikštui NIEKAS negali sukliudyti, o kunigas turi teisę nebent paskatinti susituokti bažnyčioje.

Diana

Istorijos tęsinys su Bažnyčios teisės specialisto komentaru

Ką galėtumėte patarti jaunai mamai? Kaip jums sekėsi krikštyti vaiką? Ar teko patekti į nemalonias situacijas su bažnyčios atstovais?

Jeigu turite įdomių istorijų, visada laukiame jų el.p. tavovaikas@delfi.lt

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

0-6 mėnesiai

Lietuva remia siūlymą moterų ir vyrų laiką vaiko priežiūrai dalinti perpus (2)

Lietuva remia siūlymą moterų ir vyrų laiką vaiko priežiūrai dalinti perpus
Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis teigia, kad Lietuva remia Europos Komisijos siūlymą visos Europos Sąjungos mastu nustatyti neperleidžiamas vaiko priežiūros atostogas vyrams ir moterims.

Kūdikių priežiūros priemonė, kurią tėveliams reikėtų rinktis atsakingai (1)

Kūdikių priežiūros priemonė, kurią tėveliams reikėtų rinktis atsakingai
Dar ir šiais laikais, kai visas prekes renkamės itin atsakingai ir nevengiame perskaityti etikečių, atsiranda manančių, kad „sauskelnės yra sauskelnės, kokias nupirksi, tokios vaikui bus gerai". Tačiau toks aplaidus šios vaikų ir kūdikių priežiūros priemonės vertiniams gali turėti neigiamų pasekmių ir atsiliepti mažylių sveikatai.

Psichologė – apie neramų kūdikių miegą (1)

Psichologė – apie neramų kūdikių miegą
Psichologė Karolina Gurskienė apžvelgia naujagimio ir kūdikio iki trijų mėnesių amžiaus miego įpročius.

Kūdikio miegas: kas padės užtikrinti, kad mažylis gerai pailsėtų

Kūdikio miegas: kas padės užtikrinti, kad mažylis gerai pailsėtų
Kokybiškas miegas ir pakankamas jo valandų skaičius – reikalingas kiekvienam žmogui. Tiek suaugusiam, tiek vaikui. Kūdikiams – jis itin naudingas.

Įvardijo populiariausią mergaitės vardą visame pasaulyje (20)

Įvardijo populiariausią mergaitės vardą visame pasaulyje
Vardų mados egzistuoja visame pasaulyje, Lietuva - ne išimtis. Paskelbtasis populiariausias mergaitės vardas visame pasaulyje yra gana populiarus ir mūsų šalyje.

Jei vaikas gimė 2017 metais, jo stipriosios savybės bus šios

Jei vaikas gimė 2017 metais, jo stipriosios savybės bus šios
Jeigu mažylis gimė tarp 2017 metų sausio 28 dienos ir 2018 metų vasario 15, jį pagal kinų kalendorių globoja Ugninis raudonas Gaidys.

10 gudrybių, kad kūdikio auginimas būtų lengvesnis (1)

10 gudrybių, kad kūdikio auginimas būtų lengvesnis
Tikėtina, kad dar nėštumo metu niekas jums nežadėjo, jog kūdikio auginimas bus lengvas. Tėvai, draugai ir artimieji jums pripasakojo ne vieną istoriją apie sunkią naujagimio maitinimo pradžią, iššūkius, kai tenka ištverti ne vieną bemiegę naktį, ar tai, kokios baimės atsiranda, kai esi atsakingas už gležną būtybę.

Vaiko kambario interjeras: kelios taisyklės, kurias būtina žinoti

Vaiko kambario interjeras: kelios taisyklės, kurias būtina žinoti
Stilingai ir praktiškai įrengti kūdikio ar vaiko kambarį – ne tokia ir lengva užduotis.

10 gudrybių, kaip sutaupyti pinigų perkant kūdikio kraitelį (1)

10 gudrybių, kaip sutaupyti pinigų perkant kūdikio kraitelį
Likus keliems mėnesiams iki kūdikio gimimo, tėveliai ima nerimauti ne tik dėl gimdymo ar to, kaip tinkamai reikės pasirūpinti trapia būtybe, tačiau ir dėl ilgo pirkinių sąrašo. Kiek ir kokių daiktų reikės? Ar verta viską pirkti iškart? O gal užteks pačių būtiniausių kūdikio priežiūros priemonių?

Paaiškėjo populiariausi vardai Lietuvoje (89)

Paaiškėjo populiariausi vardai Lietuvoje
Registrų centras išplatino naujausius duomenis apie naujagimių vardų registravimą. Populiariausi vaikams suteikiami vardai šį pusmetį buvo Matas ir Emilija.

Sveikas, mažyli: kaip namus paruošti kūdikio gimimui (1)

Sveikas, mažyli: kaip namus paruošti kūdikio gimimui
Būsimi tėveliai kartais taip susikoncentruoja į dar negimusio vaikelio garderobą ar vis galvoja, ką pasiimti į ligoninę, kad pamiršta namų erdvę pritaikyti naujam gyventojui. Kokių daiktų jums tikrai prireiks? Kaip namus paversti saugiais kūdikiui ir išvengti nelaimių?

Kūdikiai savarankiškai gali stovėti jau nuo keturių mėnesių (1)

Kūdikiai savarankiškai gali stovėti jau nuo keturių mėnesių
Nors knygose apie vaikus rašoma, kad kūdikiai dažniausiai be aplinkinių pagalbos stovėti gali sulaukę apie 9 mėnesių, naujausiame mokslininkų atliktame tyrime teigiama, kad kūdikiai šį itin svarbų gebėjimą gali išvystyti kur kas anksčiau.

Pasaulį nustebinęs žingsniuojančio naujagimio vaizdo įrašas klaidina: taip gali kiekvienas (14)

Pasaulį nustebinęs žingsniuojančio naujagimio vaizdo įrašas klaidina: taip gali kiekvienas
Šiomis dienomis socialiniuose tinkluose vaikus auginantys tėvai aktyviai dalijasi vaizdo įrašu, kuriame įamžintas už pažastų laikomas ir žingsniuojantis naujagimis.

Šiais laikais tėvai pamiršta kelias svarbias krikštynų tradicijas (41)

Šiais laikais tėvai pamiršta kelias svarbias krikštynų tradicijas
Vasarą galima pavadinti vestuvių ir krikštynų metu. Šiltas oras ir saulėtos dienos – pats geriausias laikas švęsti jaukiausias ir visoms šeimoms svarbiausias šventes.

Prieš pirkdami sauskelnes, įsitikinkite dėl kelių dalykų (3)

Prieš pirkdami sauskelnes, įsitikinkite dėl kelių dalykų
Jei esate „be penkių minučių" mama ar tėtis, tikėtina, kad didžiąją dalį savo laiko skiriate naujos gyvybės atėjimo pasiruošimui.