Duoti ar ne čiulptuką vaikui? Mamų patirtys

 (17)
Duoti kūdikiui čiulptuką ar neduoti – prieštaringų nuomonių sulaukiantis klausimas. Lygiai taip pat, kada ir kaip nuo jo atpratinti. Penkios mamos dalinasi savo patirtimi, ar pavyko užauginti be čiulptuko ir kaip nuo jo atpratinti.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Dovilė, 4 metų berniuko mama:

„Iš pat pradžių buvom nutarę čiulptuko neduoti. Buvome prigąsdinti, kad tada nežįs krūties. Tačiau ištvėrėme vos mėnesį. Sūnus klykė ir niekas nepadėjo – nei sūpavimai, nei pilvuko masažai, nei krūties davimas. Kai pasiūlėme čiulptuką vaikas iškart nurimo. Su vyru tada juokavome, kad čiulptuko išradėjui reiktų paskirti Nobelio premiją.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Vaikų iki 5 metų ūgio lentelė
Tėtis 14 metų kas savaitę filmavo dukterį: kas iš to išėjo?

Iš pradžių rinkomės paprastos formos čiulptuką, tačiau jis labai greitai iškrisdavo, ypač naktį. Tada viena draugė paprotino, kad yra kiek kirstos-suplotos formos čiulptukai. Toks geriau laikėsi kūdikio burnytėje.

Būdamas vos metukų sūnus jau turėjo nemažai dantų. Todėl nusprendėme, kad jau pats laikas atsisakyti čiulptuko. Kelias savaites bandėme jį paslėpti ir duoti vis mažiau, tačiau sūnus klykdavo ir negalėdavo be jo užmigti arba nusiraminti. Todėl pradėjome po truputį kirpti čiulptuko čiulpiamą dalį. Iš pradžių per pusę, po kelių dienų liko tik trečdalis, o dar po savaitės jau tik pats laikiklis. Dar pora savaičių sūnus vis nešiodavosi tą laikiklį, bet nebebuvo ko čiulpti.“

Kotryna, 2 metų mergaitės mama:

„Dar nėštumo metu su vyru buvom nutarę, kad dukrytei čiulptuko neduosime. Pirmuosius du mėnesius buvo sunkiau, tačiau labai greitai išmokome ją nuraminti. Maitinau pati, todėl kūdikiui suirzus pasiūlydavau krūtį. Dažnai tai suveikdavo. Taip pat labai padėdavo supimas ant didelio guminio kamuolio.

Čiulptuko dukrytei pradėdavo reikėti, kai jį pamatydavo pas kitus vaikus. Tačiau net ir jį gavusi, nesuprasdavo, ką su juo veikti. Džiaugiuosi, kad atsilaikėme ir nepasiūlėme pirmaisiais mėnesiais, vėliau nereikėjo atpratinti.“

Lina, 5 metų mergaitės ir 3 metų berniuko mama:

„Su pimagime dukra teko pavargti, kol atsisakėme čiulptuko. Jau buvo suėję dveji, o ji vis dar ir miegodavo su juo, ir dieną laikydavo įsikandusi. Nepadėjo nei slėpimas dieną, nei druskos užbarstymas.

Kelis vakarus vis pasakodavau, kaip tas mažas voveriukas verkia neturėdamas čiulptuko. Galiausiai sutarėme, kad savaitgalį važiuosime į mišką ir voveriukui paliksime čiulptuką.
Lina

Tad vakarais ėmiau sekti pasakas apie miške gyvenančią voverių šeimyną. Neva mama voverė ir tėtis voverinas susilaukė mažo voveriuko, bet neturi jam čiulptuko. Kelis vakarus vis pasakodavau, kaip tas mažas voveriukas verkia neturėdamas čiulptuko. Galiausiai sutarėme, kad savaitgalį važiuosime į mišką ir voveriukui paliksime čiulptuką. Taip jis liko miške. Pora vakarų dar paverkšleno, kad nori čiulptuko, bes vis primindavau, kad pati atidavė mažai voverytei.

Su sūnumi buvo kur kas paprasčiau. Čiulptuko jis atsisakė būdamas pusės metų. Kaip tik buvo atėjęs metas jį pakeisti, bet neradome įprasto silikoninio, tai nupirkome kaučiukinį. Sūnui jis nepatiko, jo neėmė ir daugiau nebereikėjo.“

Jurga, 15 mėn. mergaitės mama:

„Duoti ar neduoti čiulptuko nebuvome nusprendę. Su vaiko tėvu galvojome, kad geriausia elgtis pagal poreikį. Jei matysim, kad reikės, tai duosim. Jei pasiseks ir nereikės, tai neduosim. Kelias savaites džiaugėmės – mažylė neėmė čiulptuko. Galvojom, kad užauginsim be jo, paskui nereiks atpratinti. Tačiau būdama kokių penkių ar šešių savaičių ji čiulptuką pripažino. Su juo ir nusiramindavo greičiau, ir užmigdavo paprasčiau.

Čiulptuką išsirinkom pasikonsultavę su vaikų turinčiais draugais. Daugelis rekomendavo kaučiukinį su tarsi įstrižai nukirstu galu. Juos visada turime nusipirkę po du. Jei lauke vieną išmeta, tai paduodi kitą. Iš pradžių čiulptukus dažnai virindavom, dabar kur kas rečiau. Stengiamės kas mėnesį ar kas du nupirkti naujus.

Dabar vaikučiui jau virš metų, bet su čiulptuku vis dar draugauja. Dieną jau būna be jo, bet prieš miegą būtinas. Kol kas nežinau, kaip teks atpratinti. Mums patogu, nes dukrytė ramiau užmiega, bet suprantu, kad jau artėja tas laikas, kai reikės atsisakyti čiulptuko. “

Simona, 3 metų berniuko mama:

„Čiulptuko neėmė pats vaikas. Nors mes su vyru išbandėme visokius variantus: ir silikoninius, ir kaučiukinius, ir apvaliu, ir su plotu galiuku. Manėme, kad bus kiek lengviau nuraminti verkiantį sūnų. Tačiau teko auginti be jo.“

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

0-6 mėnesiai

Šiais laikais tėvai pamiršta kelias svarbias krikštynų tradicijas (41)

Šiais laikais tėvai pamiršta kelias svarbias krikštynų tradicijas
Vasarą galima pavadinti vestuvių ir krikštynų metu. Šiltas oras ir saulėtos dienos – pats geriausias laikas švęsti jaukiausias ir visoms šeimoms svarbiausias šventes.

Prieš pirkdami sauskelnes, įsitikinkite dėl kelių dalykų (3)

Prieš pirkdami sauskelnes, įsitikinkite dėl kelių dalykų
Jei esate „be penkių minučių" mama ar tėtis, tikėtina, kad didžiąją dalį savo laiko skiriate naujos gyvybės atėjimo pasiruošimui.

9 mamos atvirauja, kaip rinko savo vaikams vardus apklausa (45)

9 mamos atvirauja, kaip rinko savo vaikams vardus <span style="color: #ff0000;"><sup>apklausa</sup></span>
Šią savaitę pakvietėme mamas prisiminti vieną svarbiausių darbų, kuris laukia pagimdžius - išrinkti kūdikiui vardą. Kaip parodė mamų apklausa, vardai mažyliui renkami įvairiai - ir jau pagimdžius, ir nėštumo metu, ir dar net neplanuojant vaikų.

Mamų patirtis: daiktai, labiausiai pravertę pirmaisiais kūdikio mėnesiais (14)

Mamų patirtis: daiktai, labiausiai pravertę pirmaisiais kūdikio mėnesiais
Jei ruošiatės pirmojo kūdikio gimimui, jums tikrai kyla ne vienas klausimas. Ko prireiks jūsų mažyliui pirmaisiais mėnesiais? Kokie daiktai pasiteisina, o be ko galima apseiti? Šį kartą kalbiname pačias tikriausias šios srities specialistes – mamas, auginančias vieną ar kelis vaikus.

Ar tikrai po gimdymo poros intymus gyvenimas nebebus toks, koks anksčiau (43)

Ar tikrai po gimdymo poros intymus gyvenimas nebebus toks, koks anksčiau
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai tema, apie kurią garsiai kalba nedaugelis – intymus poros gyvenimas susilaukus kūdikio.

Kaip išsirinkti vežimą, jei vaikas gimsta žiemą (22)

Kaip išsirinkti vežimą, jei vaikas gimsta žiemą
Šaltuoju sezono metu gimusių vaikučių tėvelių laukia ne vienas iššūkis. Ne tik įvairios baimės dėl to, ar mažiukas nesušals, nes yra per plonai aprengtas, bet ir svarbiausio daikto – vežimėlio paieškos. Juk pirmoji vaikučio karieta turės atlaikyti šaltuką, vėją ir lietų.

Kaip išrinkti vaikui vardą, kuris atneštų sėkmę gyvenime (17)

Kaip išrinkti vaikui vardą, kuris atneštų sėkmę gyvenime
Visi tėvai, rinkdami vaikui vardą, derina jį prie pavardės. Kad skambesys būtų geras, gražiai atrodytų inicialai ir pan. Kviečiame iš arčiau susipažinti su vardo ir pavardės numerologija.

Kalėdinės dovanos mamai ir kūdikiui – šventinės rekomendacijos

Kalėdinės dovanos mamai ir kūdikiui – šventinės rekomendacijos
Artimųjų ar draugų šeimoje gimus kūdikiui norisi jį apipilti mielomis dovanėlėmis. Ta pati pati pagunda mus apima ir prieš Kalėdas.

Pirmos dienos namuose su naujagimiu (2)

Pirmos dienos namuose su naujagimiu
Pirmosios dienos, savaitės ar netgi mėnesiai gali būti nelengvi tiek pirmakarčiams tėveliams, tiek kūdikiui – visiems reikia laiko apsiprasti su naujovėmis, atrasti dienos režimą, išmokti daugybės naujų dalykų.

Ką svarbu žinoti apie visuotinę naujagimių klausos patikrą (2)

Ką svarbu žinoti apie visuotinę naujagimių klausos patikrą
Nuo 2014 m. įsigaliojusi visuotinė naujagimių klausos patikra, kurios tikslas patikrinti kiekvieno Lietuvoje gimusio naujagimio klausą, duoda rezultatų.

Einame lankyti naujagimio: geriausių dovanų sąrašas (26)

Einame lankyti naujagimio: geriausių dovanų sąrašas
Kai draugams ar artimiesiems gimsta mažylis, visi nekantriai laukia pirmosios pažinties su nauju žmogučiu. Palankynų etiketas įpareigoja ateiti netuščiomis rankomis.

10 mitų apie kūdikius, kuriais vis dar kai kas tiki (be reikalo) (6)

10 mitų apie kūdikius, kuriais vis dar kai kas tiki (be reikalo)
Kai kurie mitai apie kūdikių auginimą atėjo iš senų senovės, kiti paplito vos prieš keliasdešimt metų. Kuriais iš jų ir kodėl tikėti neverta?

Jaunas tėtis kai ką sugalvojo kūdikiams, kurie prastai miega (4)

Jaunas tėtis kai ką sugalvojo kūdikiams, kurie prastai miega
Prieš dvejus metus susilaukęs dukrytės, vienas jaunas tėtis, kaip ir daugelis kitų tėvų, sprendė dilemą, kur ir kaip saugiai migdyti naujagimę.

Pavojinga klaida, kurią daro daug tėvų, vežiodami vaikus vežimėliu vasarą (1)

Pavojinga klaida, kurią daro daug tėvų, vežiodami vaikus vežimėliu vasarą
Visi tėvai vasarą stengiasi apsaugoti savo vaikus nuo lietaus, karščio ar miesto dulkių. Tačiau kartais mūsų pastangos vaikui labiau kenkia, nei padeda.

Maudynės be ašarų: linksmoji atmintinė

Maudynės be ašarų: linksmoji atmintinė
Šiltas vanduo, putos, malonūs kvapai – visa tai skamba kaip tikra šventė. Tačiau mažiesiems gali atrodyti visai priešingai: šlapia, griaužia, trina, o dar tas skubėjimas ir susirūpinusios mamos akys…