Dvynukai: daugiau džiaugsmo ar vargo?

 (8)
Dvynukai – dviguba laimė, bet ir dvigubas stresas. Keletas patarimų, kaip susilaukus dvynukų nepamesti galvos ir išmokti pasirūpinti abiem iš karto!
Dvynukai: daugiau džiaugsmo ar vargo?
© Shutterstock nuotr.

Nelengva pradžia

Dauguma dvynukų susilaukusių tėvų pirmaisiais mėnesiais jaučiasi pervargę ir išsekę. Tačiau patikėkite, vaikams paaugus kasdienybė taps lengvesnė. Vieno vaiko tėvai verčiasi per galvą, kuo ir kaip užimti vaiką, tuo tarpu dvynukai visada po ranka turi kompaniją - abu mažyliai mielai žaidžia dviese, bendrauja ir drauge linksmai auga.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kaip užauginti laimingą vaiką? 5 klausimai psichologei
9 frazės, kurių negalima sakyti vaikui

Tačiau norint sulaukti tokių laikų, reikia išgyventi nelengvus pirmuosius mėnesius. Kad jie netaptų kančia, aptarsime keletą klausimų ir problemų, kurios rūpi dvynukus auginantiems tėvams.

Ar galima dvynukus maitinti krūtimi?

Taip, dvynukai gali būti kuo sėkmingiausiai maitinami krūtimi, yra mamyčių, kurios juos žindė dvejus ir daugiau metų. Žindant dvynukus, gali kilti problemų, tačiau jų būna ir maitinant vieną vaikutį. Mažylius žindyti galima vienu metu arba paeiliui. Jeigu abu vaikai vienu metu yra alkani, maitinant kartu, sutaupysite laiko. Tačiau kartais vaikų maitinimosi ritmas skiriasi.

Dvynukų susilaukusi mama neturėtų nerimauti dėl to, ar jai pakaks pieno dviem vaikams. Juk abu vaikai žįsdami stimuliuoja pieno gamybą. Kuo dažniau vaikas bus dedamas prie krūtinės, tuo daugiau pieno pasigamins.

Daugelis dvynukų mamyčių po gimdymo jaučia nepasitikėjimą savimi ir pervargimą, todėl labai gerai, jei būtų kas padeda namuose. Na, o į daug rūpimų klausimų atsakyti galėtų kitos dvynukų mamos, su kuriomis galima užmegzti kontaktų mamų forumuose. Pokalbiai ir susitikimai su panašiomis mamomis, kai gali pasidalinti problemomis ir džiaugsmais, tikrai į naudą!

Kaip suspėti pasirūpinti abiem iš karto?

Dvynukų auginimas – dvigubas darbas. Kiekvienam vaikui per dieną reikia maždaug dešimt kartų pakeisti sauskelnes, maždaug tiek pat kartų pamaitinti ir nuraminti. Net nebandykite visko su abiem daryti vienodai. Tai neįmanoma.

Kol vieną maitinsite ar vystysite, kitas gali verkti, tačiau neilgai, nes pastebėta, kad tokie vaikai greitai išmoksta palaukti savo eilės. Įžvelkime teigiamą pusę – kadangi vaikai auga dviese, jie anksčiau išmoksta būti savarankiškais.

Dvynukai labai retai gimsta vienodo svorio ir ūgio, auga jie irgi dažniausiai nevienodai. Todėl labai nesunku greitai pasimesti, todėl patariame kiekvienam vaikui užvesti po sąsiuvinį, kuriame rašysite kiekvieno pasiekimus ir ligas. 

Į pagalbą skuba auklės ir močiutės

Auginant dvynius pagalba tikrai pravers. Puiku, jei šeima turi galimybę turėti auklę ar namų pagalbininkę. Tačiau nereikia nuvertinti ir tėčio! Tėtis gali ne tik pasiimti Tėvystės atostogų, kurios priklauso pirmą mėnesį gimus vaikučiui, bet ir pasvarstyti galimybę paatostogauti ilgiau.

Be to, dvynius kartais galima trumpam palikti močiutėms ar draugėms. Tai labai svarbu, nes dvynukų mama neturi pamiršti ir savęs – privalu skirti laiko sau! Net jeigu ir neišeinate iš namų, vyras turėtų pasirūpinti, kad nors kelias minutes galėtumėte skirti sau – pagulėti šiltoje vonioje ar pakvėpuoti grynu oru.

Nesidrovėkite paklausti giminaičių bei draugų, gal jie gali kažkuo pagelbėti? Gal ateinant į svečius vietoj „niolikto“ žaislo jie galėtų atnešti skanaus paruošto maisto?

Dvynukų mamos greitai įpranta į viską reaguoti ramiai. Jos išmoksta viską organizuoti ir optimaliai išnaudoti laiką. Labai svarbu atliekant darbus nesiekti tobulumo. Pavyzdžiui, nelyginkite drabužių, kurių nebūtina. Atlikti visus buities darbus ir tuo pat metu pasirūpinti dviem mažyliais – misija neįmanoma.

Praktiški patarimai dvynukų tėvams:

Pagalvokite, ar namai saugūs dviem mažyliams. Labai greitai vaikai pradės domėtis aplinka, o du vaikus nuolat stebėti yra kur kas sunkiau nei vieną. Todėl apsaugokite rozetes, aštrius stalo kampus, laiptus ir elektrines virykles.

Miego trūkumas – didelė dvynius auginančių tėvų problema. Pirmiausia, abu vaikai turi išmokti gyventi dienos ir nakties rimtu. Dauguma dvynių tėvų tvirtina, kad atskirti vaikai miega prasčiau. Vis dėlto jeigu matote, kad vaikučiai trukdo vienas kitam miegoti, migdykite juos atskirai. Dar labai svarbu nepulti prie jų išgirdus menkiausią krustelėjimą – tokiu atveju jūs tikrai juos pažadinsite.

Prieš pirkdami vežimėlį, pamatuokite savo namo, buto ir lifto duris. Ne vieni to nepadarę dvynių tėvai vėliau turėjo nusivilti – vežimėlis netilpo pro duris!

Viskas nuo šiol pasikeitė!

Jūs tikriausiai spėjote suprasti, kad gyvenimas pasikeitė negrįžtamai. Santykiai su antrąja pusele – irgi. Todėl labai svarbu, kad kaip ir auginant vieną vaiką, tėvai kartais rastų laiko pabūti dviese. Vyras privalo dalintis su jumis buities darbais, vaikų priežiūra, antraip vieną dieną pasijusite visiškai nusivariusi nuo kojų.

Kaip ir kiti jauni tėvai, dvynius auginantieji pajunta, kad draugai ir pažįstami tarsi atsitraukia, nors būtent dabar reikia jų palaikymo ir pagalbos. Tokiu atveju padėtų pažintys su kitais dvynukus auginančiais tėvais. Tą patį išgyvenantys tėvai mielai solidarizuojasi – tai įrodo internetinių dvynių forumų populiarumas.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

0-6 mėnesiai

Mamų patirtis: daiktai, labiausiai pravertę pirmaisiais kūdikio mėnesiais (14)

Mamų patirtis: daiktai, labiausiai pravertę pirmaisiais kūdikio mėnesiais
Jei ruošiatės pirmojo kūdikio gimimui, jums tikrai kyla ne vienas klausimas. Ko prireiks jūsų mažyliui pirmaisiais mėnesiais? Kokie daiktai pasiteisina, o be ko galima apseiti? Šį kartą kalbiname pačias tikriausias šios srities specialistes – mamas, auginančias vieną ar kelis vaikus.

Ar tikrai po gimdymo poros intymus gyvenimas nebebus toks, koks anksčiau (43)

Ar tikrai po gimdymo poros intymus gyvenimas nebebus toks, koks anksčiau
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai tema, apie kurią garsiai kalba nedaugelis – intymus poros gyvenimas susilaukus kūdikio.

Kaip išsirinkti vežimą, jei vaikas gimsta žiemą (22)

Kaip išsirinkti vežimą, jei vaikas gimsta žiemą
Šaltuoju sezono metu gimusių vaikučių tėvelių laukia ne vienas iššūkis. Ne tik įvairios baimės dėl to, ar mažiukas nesušals, nes yra per plonai aprengtas, bet ir svarbiausio daikto – vežimėlio paieškos. Juk pirmoji vaikučio karieta turės atlaikyti šaltuką, vėją ir lietų.

Kaip išrinkti vaikui vardą, kuris atneštų sėkmę gyvenime (17)

Kaip išrinkti vaikui vardą, kuris atneštų sėkmę gyvenime
Visi tėvai, rinkdami vaikui vardą, derina jį prie pavardės. Kad skambesys būtų geras, gražiai atrodytų inicialai ir pan. Kviečiame iš arčiau susipažinti su vardo ir pavardės numerologija.

Kalėdinės dovanos mamai ir kūdikiui – šventinės rekomendacijos

Kalėdinės dovanos mamai ir kūdikiui – šventinės rekomendacijos
Artimųjų ar draugų šeimoje gimus kūdikiui norisi jį apipilti mielomis dovanėlėmis. Ta pati pati pagunda mus apima ir prieš Kalėdas.

Pirmos dienos namuose su naujagimiu (2)

Pirmos dienos namuose su naujagimiu
Pirmosios dienos, savaitės ar netgi mėnesiai gali būti nelengvi tiek pirmakarčiams tėveliams, tiek kūdikiui – visiems reikia laiko apsiprasti su naujovėmis, atrasti dienos režimą, išmokti daugybės naujų dalykų.

Ką svarbu žinoti apie visuotinę naujagimių klausos patikrą (2)

Ką svarbu žinoti apie visuotinę naujagimių klausos patikrą
Nuo 2014 m. įsigaliojusi visuotinė naujagimių klausos patikra, kurios tikslas patikrinti kiekvieno Lietuvoje gimusio naujagimio klausą, duoda rezultatų.

Einame lankyti naujagimio: geriausių dovanų sąrašas (26)

Einame lankyti naujagimio: geriausių dovanų sąrašas
Kai draugams ar artimiesiems gimsta mažylis, visi nekantriai laukia pirmosios pažinties su nauju žmogučiu. Palankynų etiketas įpareigoja ateiti netuščiomis rankomis.

10 mitų apie kūdikius, kuriais vis dar kai kas tiki (be reikalo) (6)

10 mitų apie kūdikius, kuriais vis dar kai kas tiki (be reikalo)
Kai kurie mitai apie kūdikių auginimą atėjo iš senų senovės, kiti paplito vos prieš keliasdešimt metų. Kuriais iš jų ir kodėl tikėti neverta?

Jaunas tėtis kai ką sugalvojo kūdikiams, kurie prastai miega (4)

Jaunas tėtis kai ką sugalvojo kūdikiams, kurie prastai miega
Prieš dvejus metus susilaukęs dukrytės, vienas jaunas tėtis, kaip ir daugelis kitų tėvų, sprendė dilemą, kur ir kaip saugiai migdyti naujagimę.

Pavojinga klaida, kurią daro daug tėvų, vežiodami vaikus vežimėliu vasarą (1)

Pavojinga klaida, kurią daro daug tėvų, vežiodami vaikus vežimėliu vasarą
Visi tėvai vasarą stengiasi apsaugoti savo vaikus nuo lietaus, karščio ar miesto dulkių. Tačiau kartais mūsų pastangos vaikui labiau kenkia, nei padeda.

Maudynės be ašarų: linksmoji atmintinė

Maudynės be ašarų: linksmoji atmintinė
Šiltas vanduo, putos, malonūs kvapai – visa tai skamba kaip tikra šventė. Tačiau mažiesiems gali atrodyti visai priešingai: šlapia, griaužia, trina, o dar tas skubėjimas ir susirūpinusios mamos akys…

TOP 20 vardų, kurie idealiai tinka vasarą gimusiai mergaitei (36)

TOP 20 vardų, kurie idealiai tinka vasarą gimusiai mergaitei
Kada išrinkote vardą savo mažyliui: vos sužinoję, kad jis gims ar tik po to, kai paėmėte jį į rankas?

Gražina Kadžytė – apie krikštynas šiandien ir anksčiau: kas stebina labiausiai (23)

Gražina Kadžytė – apie krikštynas šiandien ir anksčiau: kas stebina labiausiai
Nuo senų laikų tikėta, kad krikštynų šventė turi būti graži ir linksma, nes nuo to priklauso kūdikio gyvenimas. Tačiau ne tik grožis ir smagi šventė yra tikroji šios krikščioniškos tradicijos esmė.

Paslaptingiausia kūdikių verksmo priežastis: gydytojos komentaras (7)

Paslaptingiausia kūdikių verksmo priežastis: gydytojos komentaras
Pilvo diegliukai yra viena sunkiausiai sprendžiamų kūdikių sveikatos problemų, nes dažnai ne taip lengva nustatyti skausmingo kūdikių verksmo priežastis ir jiems padėti.