Gydytoja: vaikai mokytis plaukti turi jau kūdikystėje

Medikų teigimu, plaukimas yra labai naudingas įgūdis, kurio vaiką svarbu mokyti nuo pirmųjų jo gyvenimo mėnesių. Paplūdimio ir maudynių sezonas - puikus laikas pradėti šias pamokas. Vaikui išmokus plaukti ankstyvoje vaikystėje, šis gebėjimas jam pravers visą gyvenimą, be to, su tėvais mokantis plaukti praleistas laikas stiprina tarpusavio ryšį.
Gydytoja: vaikai mokytis plaukti turi jau kūdikystėje
© AOP nuotr.

Pasak šeimos gydytojos Aušros Urbutienės, vanduo - natūrali, kūdikiui gerai pažįstama terpė, ir kuo anksčiau vaikas išmoksta plaukti, tuo sėkmingiau jis naudojasi šiuo gebėjimu ateityje ir patiria daugiau plaukimo privalumų. Medikės teigimu, labai svarbu tinkamai įvertinti savo kūdikio būklę ir rasti tinkamiausią laiką, kuomet jis jau gali pradėti pažintį su vandeniu. Kartu su vaikų kosmetikos gamintoju „Johnson's Baby" gydytoja pateikia svarbiausių patarimų atmintinę tėvams, planuojantiems kūdikį mokyti plaukti.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Nuotraukos, kurių nedera viešinti socialiniuose tinkluose
Kas nutinka, kai vaikui duodame du, o ne vieną vardą?

Įgūdis visam gyvenimui. Vaikai geba išmokti svarbiausių savisaugos ir išgyvenimo taisyklių itin ankstyvame amžiuje. Pasak A. Urbutienės, tėvai dažnai baiminasi, kad vos kelių mėnesių sulaukęs kūdikis yra per mažas mokytis plaukti, bet tokia baimė nėra pagrįsta. Praktika rodo, kad šešių savaičių amžiaus naujagimis įgyja imunitetą infekcijoms, adaptuojasi prie aplinkos ir jau gali mokytis plaukimo baseine. Prieš pradėdami mokyti kūdikį plaukti tėvai turėtų atsakingai įvertinti baseino būklę, galimybę treniruotis šiltesniame vandenyje.

Pirmos pamokos. Pasak A. Urbutienės, mokant kūdikį plaukti svarbu laikytis nuoseklaus tvarkaraščio, stebėti vaiko pažangą, mokyti jį taisyklingai kvėpuoti. Patartina kūdikį mokyti plaukti specialių sesijų metu, kuomet 10 minučių atliekami pratimai, tuomet ilsimasi, vėliau pratimų trukmė ilgėja. Pertraukos būtinos tam, kad vaikas pailsėtų ir nesušaltų ilgai būdamas vandenyje. Temperatūros stebėjimas yra labai svarbus. Gydytoja pabrėžia, kad mažiausi baseino lankytojai iki 6 mėnesių amžiaus turėtų mokytis plaukti ne vėsesniame nei 32 laipsnių temperatūros vandenyje.

Tėvų ir kūdikio ryšys. Reguliariai mokydami kūdikį plaukimo tėvai su juo praleidžia daugiau laiko. A. Urbutienės teigimu, pirmaisiais gyvenimo metais kūdikis daug dalykų išmoksta reaguodamas į tėvų prisilietimus. Mokydamasis plaukti baseine kūdikis ne tik įgyja pirmas rutinos pamokas, išmoksta reaguoti į žodinius paskatinimus, bet ir jaučia ypatingą tėvų artumą bei nuolatinį rūpestį. Gydytoja priduria, kad tėvų pasirengimas mokyti vaiką plaukti taip pat svarbus: jie turi pasitikėti savimi, atsipalaiduoti, nebijoti pirmų vaiko mėginimų plaukti. Kitu atveju kūdikis neigiamai reaguos į tėvų patiriamą stresą, jausis sukaustytas ir plaukimo pamokos bus nesėkmingos.

Fizinė ir psichologinė raida. Pasak A. Urbutienės, plaukimas yra puikus fizinio aktyvumo pradžiamokslis kūdikiui. Vandenyje vaikas jaučiasi itin laisvai, nevaržomi judesiai plaukiojant baseine jam leidžia treniruoti raumenis, kurių jis įprastai nejaučia. Kūdikystėje lavinamas fizinis aktyvumas svarbus kūdikio psichinės būklės raidai ir bendrai jo sveikatai ateityje. Itin jautrus kūdikio kūnas reaguoja į pasikeitusią aplinką, tėvų palaikymą, nervų sistema priima ir apdoroja daug naujos informacijos ir teigiamų emocijų, įveikus pirmus iššūkius baseine.

Pirmieji socializacijos įgūdžiai. Gydytojos teigimu, dažnai tėvai jaučiasi drąsiau pradėję mokyti savo kūdikius plaukti kartu su draugais ar giminaičiais, taip pat auginančiais mažus vaikus. Kartu pradėję treniruotis baseine, tėvai gali dalintis patarimais bei pastebėjimais apie savo kūdikių plaukimo įgūdžius ir jų raidą. Galimybė mokytis plaukimo su kitais savo amžiaus vaikais kūdikiams padeda socializuotis ir ugdyti bendravimo pradmenis, reikalingus tolimesnei vaiko socialinei raidai.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

0-6 mėnesiai

Ar tikrai po gimdymo poros intymus gyvenimas nebebus toks, koks anksčiau (43)

Ar tikrai po gimdymo poros intymus gyvenimas nebebus toks, koks anksčiau
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai tema, apie kurią garsiai kalba nedaugelis – intymus poros gyvenimas susilaukus kūdikio.

Kaip išsirinkti vežimą, jei vaikas gimsta žiemą (22)

Kaip išsirinkti vežimą, jei vaikas gimsta žiemą
Šaltuoju sezono metu gimusių vaikučių tėvelių laukia ne vienas iššūkis. Ne tik įvairios baimės dėl to, ar mažiukas nesušals, nes yra per plonai aprengtas, bet ir svarbiausio daikto – vežimėlio paieškos. Juk pirmoji vaikučio karieta turės atlaikyti šaltuką, vėją ir lietų.

Kaip išrinkti vaikui vardą, kuris atneštų sėkmę gyvenime (17)

Kaip išrinkti vaikui vardą, kuris atneštų sėkmę gyvenime
Visi tėvai, rinkdami vaikui vardą, derina jį prie pavardės. Kad skambesys būtų geras, gražiai atrodytų inicialai ir pan. Kviečiame iš arčiau susipažinti su vardo ir pavardės numerologija.

Kalėdinės dovanos mamai ir kūdikiui – šventinės rekomendacijos

Kalėdinės dovanos mamai ir kūdikiui – šventinės rekomendacijos
Artimųjų ar draugų šeimoje gimus kūdikiui norisi jį apipilti mielomis dovanėlėmis. Ta pati pati pagunda mus apima ir prieš Kalėdas.

Pirmos dienos namuose su naujagimiu (2)

Pirmos dienos namuose su naujagimiu
Pirmosios dienos, savaitės ar netgi mėnesiai gali būti nelengvi tiek pirmakarčiams tėveliams, tiek kūdikiui – visiems reikia laiko apsiprasti su naujovėmis, atrasti dienos režimą, išmokti daugybės naujų dalykų.

Ką svarbu žinoti apie visuotinę naujagimių klausos patikrą (2)

Ką svarbu žinoti apie visuotinę naujagimių klausos patikrą
Nuo 2014 m. įsigaliojusi visuotinė naujagimių klausos patikra, kurios tikslas patikrinti kiekvieno Lietuvoje gimusio naujagimio klausą, duoda rezultatų.

Einame lankyti naujagimio: geriausių dovanų sąrašas (26)

Einame lankyti naujagimio: geriausių dovanų sąrašas
Kai draugams ar artimiesiems gimsta mažylis, visi nekantriai laukia pirmosios pažinties su nauju žmogučiu. Palankynų etiketas įpareigoja ateiti netuščiomis rankomis.

10 mitų apie kūdikius, kuriais vis dar kai kas tiki (be reikalo) (6)

10 mitų apie kūdikius, kuriais vis dar kai kas tiki (be reikalo)
Kai kurie mitai apie kūdikių auginimą atėjo iš senų senovės, kiti paplito vos prieš keliasdešimt metų. Kuriais iš jų ir kodėl tikėti neverta?

Jaunas tėtis kai ką sugalvojo kūdikiams, kurie prastai miega (4)

Jaunas tėtis kai ką sugalvojo kūdikiams, kurie prastai miega
Prieš dvejus metus susilaukęs dukrytės, vienas jaunas tėtis, kaip ir daugelis kitų tėvų, sprendė dilemą, kur ir kaip saugiai migdyti naujagimę.

Pavojinga klaida, kurią daro daug tėvų, vežiodami vaikus vežimėliu vasarą (1)

Pavojinga klaida, kurią daro daug tėvų, vežiodami vaikus vežimėliu vasarą
Visi tėvai vasarą stengiasi apsaugoti savo vaikus nuo lietaus, karščio ar miesto dulkių. Tačiau kartais mūsų pastangos vaikui labiau kenkia, nei padeda.

Maudynės be ašarų: linksmoji atmintinė

Maudynės be ašarų: linksmoji atmintinė
Šiltas vanduo, putos, malonūs kvapai – visa tai skamba kaip tikra šventė. Tačiau mažiesiems gali atrodyti visai priešingai: šlapia, griaužia, trina, o dar tas skubėjimas ir susirūpinusios mamos akys…

TOP 20 vardų, kurie idealiai tinka vasarą gimusiai mergaitei (35)

TOP 20 vardų, kurie idealiai tinka vasarą gimusiai mergaitei
Kada išrinkote vardą savo mažyliui: vos sužinoję, kad jis gims ar tik po to, kai paėmėte jį į rankas?

Gražina Kadžytė – apie krikštynas šiandien ir anksčiau: kas stebina labiausiai (23)

Gražina Kadžytė – apie krikštynas šiandien ir anksčiau: kas stebina labiausiai
Nuo senų laikų tikėta, kad krikštynų šventė turi būti graži ir linksma, nes nuo to priklauso kūdikio gyvenimas. Tačiau ne tik grožis ir smagi šventė yra tikroji šios krikščioniškos tradicijos esmė.

Paslaptingiausia kūdikių verksmo priežastis: gydytojos komentaras (7)

Paslaptingiausia kūdikių verksmo priežastis: gydytojos komentaras
Pilvo diegliukai yra viena sunkiausiai sprendžiamų kūdikių sveikatos problemų, nes dažnai ne taip lengva nustatyti skausmingo kūdikių verksmo priežastis ir jiems padėti.

Nepamainomas daiktas, leidžiantis būti su vaiku ir tuo pačiu turėti laisvas rankas (7)

Nepamainomas daiktas, leidžiantis būti su vaiku ir tuo pačiu turėti laisvas rankas
Oda prie odos, širdis prie širdies – kūdikio kontaktas su tėvais, ypač mama, daro stebuklus, sako specialistai, kurie rekomenduoja nuo pat gimimo vaikelį kuo dažniau prie savęs glausti, nešioti.