Gydytoja: vaikai mokytis plaukti turi jau kūdikystėje

Medikų teigimu, plaukimas yra labai naudingas įgūdis, kurio vaiką svarbu mokyti nuo pirmųjų jo gyvenimo mėnesių. Paplūdimio ir maudynių sezonas - puikus laikas pradėti šias pamokas. Vaikui išmokus plaukti ankstyvoje vaikystėje, šis gebėjimas jam pravers visą gyvenimą, be to, su tėvais mokantis plaukti praleistas laikas stiprina tarpusavio ryšį.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pasak šeimos gydytojos Aušros Urbutienės, vanduo - natūrali, kūdikiui gerai pažįstama terpė, ir kuo anksčiau vaikas išmoksta plaukti, tuo sėkmingiau jis naudojasi šiuo gebėjimu ateityje ir patiria daugiau plaukimo privalumų. Medikės teigimu, labai svarbu tinkamai įvertinti savo kūdikio būklę ir rasti tinkamiausią laiką, kuomet jis jau gali pradėti pažintį su vandeniu. Kartu su vaikų kosmetikos gamintoju „Johnson's Baby" gydytoja pateikia svarbiausių patarimų atmintinę tėvams, planuojantiems kūdikį mokyti plaukti.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Nuotraukos, kurių nedera viešinti socialiniuose tinkluose
Kas nutinka, kai vaikui duodame du, o ne vieną vardą?

Įgūdis visam gyvenimui. Vaikai geba išmokti svarbiausių savisaugos ir išgyvenimo taisyklių itin ankstyvame amžiuje. Pasak A. Urbutienės, tėvai dažnai baiminasi, kad vos kelių mėnesių sulaukęs kūdikis yra per mažas mokytis plaukti, bet tokia baimė nėra pagrįsta. Praktika rodo, kad šešių savaičių amžiaus naujagimis įgyja imunitetą infekcijoms, adaptuojasi prie aplinkos ir jau gali mokytis plaukimo baseine. Prieš pradėdami mokyti kūdikį plaukti tėvai turėtų atsakingai įvertinti baseino būklę, galimybę treniruotis šiltesniame vandenyje.

Pirmos pamokos. Pasak A. Urbutienės, mokant kūdikį plaukti svarbu laikytis nuoseklaus tvarkaraščio, stebėti vaiko pažangą, mokyti jį taisyklingai kvėpuoti. Patartina kūdikį mokyti plaukti specialių sesijų metu, kuomet 10 minučių atliekami pratimai, tuomet ilsimasi, vėliau pratimų trukmė ilgėja. Pertraukos būtinos tam, kad vaikas pailsėtų ir nesušaltų ilgai būdamas vandenyje. Temperatūros stebėjimas yra labai svarbus. Gydytoja pabrėžia, kad mažiausi baseino lankytojai iki 6 mėnesių amžiaus turėtų mokytis plaukti ne vėsesniame nei 32 laipsnių temperatūros vandenyje.

Tėvų ir kūdikio ryšys. Reguliariai mokydami kūdikį plaukimo tėvai su juo praleidžia daugiau laiko. A. Urbutienės teigimu, pirmaisiais gyvenimo metais kūdikis daug dalykų išmoksta reaguodamas į tėvų prisilietimus. Mokydamasis plaukti baseine kūdikis ne tik įgyja pirmas rutinos pamokas, išmoksta reaguoti į žodinius paskatinimus, bet ir jaučia ypatingą tėvų artumą bei nuolatinį rūpestį. Gydytoja priduria, kad tėvų pasirengimas mokyti vaiką plaukti taip pat svarbus: jie turi pasitikėti savimi, atsipalaiduoti, nebijoti pirmų vaiko mėginimų plaukti. Kitu atveju kūdikis neigiamai reaguos į tėvų patiriamą stresą, jausis sukaustytas ir plaukimo pamokos bus nesėkmingos.

Fizinė ir psichologinė raida. Pasak A. Urbutienės, plaukimas yra puikus fizinio aktyvumo pradžiamokslis kūdikiui. Vandenyje vaikas jaučiasi itin laisvai, nevaržomi judesiai plaukiojant baseine jam leidžia treniruoti raumenis, kurių jis įprastai nejaučia. Kūdikystėje lavinamas fizinis aktyvumas svarbus kūdikio psichinės būklės raidai ir bendrai jo sveikatai ateityje. Itin jautrus kūdikio kūnas reaguoja į pasikeitusią aplinką, tėvų palaikymą, nervų sistema priima ir apdoroja daug naujos informacijos ir teigiamų emocijų, įveikus pirmus iššūkius baseine.

Pirmieji socializacijos įgūdžiai. Gydytojos teigimu, dažnai tėvai jaučiasi drąsiau pradėję mokyti savo kūdikius plaukti kartu su draugais ar giminaičiais, taip pat auginančiais mažus vaikus. Kartu pradėję treniruotis baseine, tėvai gali dalintis patarimais bei pastebėjimais apie savo kūdikių plaukimo įgūdžius ir jų raidą. Galimybė mokytis plaukimo su kitais savo amžiaus vaikais kūdikiams padeda socializuotis ir ugdyti bendravimo pradmenis, reikalingus tolimesnei vaiko socialinei raidai.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

0-6 mėnesiai

Lietuva remia siūlymą moterų ir vyrų laiką vaiko priežiūrai dalinti perpus (2)

Lietuva remia siūlymą moterų ir vyrų laiką vaiko priežiūrai dalinti perpus
Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis teigia, kad Lietuva remia Europos Komisijos siūlymą visos Europos Sąjungos mastu nustatyti neperleidžiamas vaiko priežiūros atostogas vyrams ir moterims.

Kūdikių priežiūros priemonė, kurią tėveliams reikėtų rinktis atsakingai (1)

Kūdikių priežiūros priemonė, kurią tėveliams reikėtų rinktis atsakingai
Dar ir šiais laikais, kai visas prekes renkamės itin atsakingai ir nevengiame perskaityti etikečių, atsiranda manančių, kad „sauskelnės yra sauskelnės, kokias nupirksi, tokios vaikui bus gerai". Tačiau toks aplaidus šios vaikų ir kūdikių priežiūros priemonės vertiniams gali turėti neigiamų pasekmių ir atsiliepti mažylių sveikatai.

Psichologė – apie neramų kūdikių miegą (1)

Psichologė – apie neramų kūdikių miegą
Psichologė Karolina Gurskienė apžvelgia naujagimio ir kūdikio iki trijų mėnesių amžiaus miego įpročius.

Kūdikio miegas: kas padės užtikrinti, kad mažylis gerai pailsėtų

Kūdikio miegas: kas padės užtikrinti, kad mažylis gerai pailsėtų
Kokybiškas miegas ir pakankamas jo valandų skaičius – reikalingas kiekvienam žmogui. Tiek suaugusiam, tiek vaikui. Kūdikiams – jis itin naudingas.

Įvardijo populiariausią mergaitės vardą visame pasaulyje (20)

Įvardijo populiariausią mergaitės vardą visame pasaulyje
Vardų mados egzistuoja visame pasaulyje, Lietuva - ne išimtis. Paskelbtasis populiariausias mergaitės vardas visame pasaulyje yra gana populiarus ir mūsų šalyje.

Jei vaikas gimė 2017 metais, jo stipriosios savybės bus šios

Jei vaikas gimė 2017 metais, jo stipriosios savybės bus šios
Jeigu mažylis gimė tarp 2017 metų sausio 28 dienos ir 2018 metų vasario 15, jį pagal kinų kalendorių globoja Ugninis raudonas Gaidys.

10 gudrybių, kad kūdikio auginimas būtų lengvesnis (1)

10 gudrybių, kad kūdikio auginimas būtų lengvesnis
Tikėtina, kad dar nėštumo metu niekas jums nežadėjo, jog kūdikio auginimas bus lengvas. Tėvai, draugai ir artimieji jums pripasakojo ne vieną istoriją apie sunkią naujagimio maitinimo pradžią, iššūkius, kai tenka ištverti ne vieną bemiegę naktį, ar tai, kokios baimės atsiranda, kai esi atsakingas už gležną būtybę.

Vaiko kambario interjeras: kelios taisyklės, kurias būtina žinoti

Vaiko kambario interjeras: kelios taisyklės, kurias būtina žinoti
Stilingai ir praktiškai įrengti kūdikio ar vaiko kambarį – ne tokia ir lengva užduotis.

10 gudrybių, kaip sutaupyti pinigų perkant kūdikio kraitelį (1)

10 gudrybių, kaip sutaupyti pinigų perkant kūdikio kraitelį
Likus keliems mėnesiams iki kūdikio gimimo, tėveliai ima nerimauti ne tik dėl gimdymo ar to, kaip tinkamai reikės pasirūpinti trapia būtybe, tačiau ir dėl ilgo pirkinių sąrašo. Kiek ir kokių daiktų reikės? Ar verta viską pirkti iškart? O gal užteks pačių būtiniausių kūdikio priežiūros priemonių?

Paaiškėjo populiariausi vardai Lietuvoje (89)

Paaiškėjo populiariausi vardai Lietuvoje
Registrų centras išplatino naujausius duomenis apie naujagimių vardų registravimą. Populiariausi vaikams suteikiami vardai šį pusmetį buvo Matas ir Emilija.

Sveikas, mažyli: kaip namus paruošti kūdikio gimimui (1)

Sveikas, mažyli: kaip namus paruošti kūdikio gimimui
Būsimi tėveliai kartais taip susikoncentruoja į dar negimusio vaikelio garderobą ar vis galvoja, ką pasiimti į ligoninę, kad pamiršta namų erdvę pritaikyti naujam gyventojui. Kokių daiktų jums tikrai prireiks? Kaip namus paversti saugiais kūdikiui ir išvengti nelaimių?

Kūdikiai savarankiškai gali stovėti jau nuo keturių mėnesių (1)

Kūdikiai savarankiškai gali stovėti jau nuo keturių mėnesių
Nors knygose apie vaikus rašoma, kad kūdikiai dažniausiai be aplinkinių pagalbos stovėti gali sulaukę apie 9 mėnesių, naujausiame mokslininkų atliktame tyrime teigiama, kad kūdikiai šį itin svarbų gebėjimą gali išvystyti kur kas anksčiau.

Pasaulį nustebinęs žingsniuojančio naujagimio vaizdo įrašas klaidina: taip gali kiekvienas (14)

Pasaulį nustebinęs žingsniuojančio naujagimio vaizdo įrašas klaidina: taip gali kiekvienas
Šiomis dienomis socialiniuose tinkluose vaikus auginantys tėvai aktyviai dalijasi vaizdo įrašu, kuriame įamžintas už pažastų laikomas ir žingsniuojantis naujagimis.

Šiais laikais tėvai pamiršta kelias svarbias krikštynų tradicijas (41)

Šiais laikais tėvai pamiršta kelias svarbias krikštynų tradicijas
Vasarą galima pavadinti vestuvių ir krikštynų metu. Šiltas oras ir saulėtos dienos – pats geriausias laikas švęsti jaukiausias ir visoms šeimoms svarbiausias šventes.

Prieš pirkdami sauskelnes, įsitikinkite dėl kelių dalykų (3)

Prieš pirkdami sauskelnes, įsitikinkite dėl kelių dalykų
Jei esate „be penkių minučių" mama ar tėtis, tikėtina, kad didžiąją dalį savo laiko skiriate naujos gyvybės atėjimo pasiruošimui.