Karališkų kūdikių krikštynos: ko iš jų galima pasimokyti? FOTO

 (2)
Vasara - vestuvių ir krikštynų metas. Sulaukus šiltų orų savo kūdikius krikštija ne tik eiliniai mirtingieji, bet ir karaliai. Savaitgalį savo dukterį pakrikštijo Švedijos princesė Madeleine. Kuo ypatingos karališkos krikštynos ir ko iš jų galima pasimokyti?
© Reuters/Scanpix

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Prosenelių drabužiai. Karališkieji kūdikiai dažniausiai vilki savo kilmingų protėvių drabužius - jais būna krikštijamos kelios karališkųjų kūdikių kartos. Pavyzdžiui, Didžiosios Britanijos princas Georgas buvo aprengtas dar karalienės Viktorios vyriausios dukters krikšto drabužiais, pasiūtais 1841 metais. Lygiai taip pat savo prosenelio karaliaus Olay krikšto drabužius vilkėjo ir Norvegijos jaunoji princesė Ingrida Alexandra. Pasiskolinkite šią tradiciją ir jūs. Galbūt yra išlikę jūsų krikšto drabužiai arba išsaugokite savo mažylio - bus vaikaičiams.

Tas pats drabužis berniukui ir mergaitei. Seniau visi maži vaikai dėvėdavo vienodus drabužius - dažniausiai ilgus marškinius. Krikštynoms tiek mergaitėms, tiek berniukams taip pat būdavo aprengiami vienodai - ilgais baltais ir puošniais marškiniais. Tą pačią tradiciją tęsia ir karališkos šeimos. Jų visi kūdikiai būna krikštijami apvilkti nėriniais puoštais labai ilgais marškiniais. Tai gudrus sprendimas norint krikšto drabužius išsaugoti ateities kartoms.

Krikštas sulaukus 3 mėnesių. Anksčiau krikštyti veždavo kuo anksčiau - kartais net kitą dieną po gimimo, nes gana daug kūdikių labai anksti mirdavo. Dabar tokios tradicijos nebėra, bet mažieji princai ir princesės paprastai krikštijami sulaukę trijų mėnesių. Išties kūdikius verta krikštyti kuo anksčiau. Kuo jie didesni ir sąmoningesni tuo labiau ceremonija gali apkarsti - išsigąs kunigo, svečių, norės lakstyti.

Keli krikštatėviai. Princas Georgas viso turi septynis krikštatėvius, Norvegijos princesė Mauda Angelica tiek pat. Krikštatėvių skaičius neribotas - jų gali būti ir du, ir ir keturi ar šeši. Svarbiausia, kad būtų krikštyti ir gyventų pagal Bažnyčios mokymą. Tai puiki idėja, jei neapsisprendžiate ką kviesti krikštatėviais - seserį su vyru ar geriausius draugus. Kvieskite abi poras.

Fotosesija su visa šeima. Geriau kuklesnė šventė, bet profesionali fotosesija po krikštynų – reikalinga. Karališkose šeimos fotografuojasi ne tik tėvai ir vaikutis, bet visa šeima: seneliai, proseneliai. Gražios nuotraukos vėliau bus puikus šventės prisiminimas.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

0-6 mėnesiai

Lietuva remia siūlymą moterų ir vyrų laiką vaiko priežiūrai dalinti perpus (2)

Lietuva remia siūlymą moterų ir vyrų laiką vaiko priežiūrai dalinti perpus
Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis teigia, kad Lietuva remia Europos Komisijos siūlymą visos Europos Sąjungos mastu nustatyti neperleidžiamas vaiko priežiūros atostogas vyrams ir moterims.

Kūdikių priežiūros priemonė, kurią tėveliams reikėtų rinktis atsakingai (1)

Kūdikių priežiūros priemonė, kurią tėveliams reikėtų rinktis atsakingai
Dar ir šiais laikais, kai visas prekes renkamės itin atsakingai ir nevengiame perskaityti etikečių, atsiranda manančių, kad „sauskelnės yra sauskelnės, kokias nupirksi, tokios vaikui bus gerai". Tačiau toks aplaidus šios vaikų ir kūdikių priežiūros priemonės vertiniams gali turėti neigiamų pasekmių ir atsiliepti mažylių sveikatai.

Psichologė – apie neramų kūdikių miegą (1)

Psichologė – apie neramų kūdikių miegą
Psichologė Karolina Gurskienė apžvelgia naujagimio ir kūdikio iki trijų mėnesių amžiaus miego įpročius.

Kūdikio miegas: kas padės užtikrinti, kad mažylis gerai pailsėtų

Kūdikio miegas: kas padės užtikrinti, kad mažylis gerai pailsėtų
Kokybiškas miegas ir pakankamas jo valandų skaičius – reikalingas kiekvienam žmogui. Tiek suaugusiam, tiek vaikui. Kūdikiams – jis itin naudingas.

Įvardijo populiariausią mergaitės vardą visame pasaulyje (20)

Įvardijo populiariausią mergaitės vardą visame pasaulyje
Vardų mados egzistuoja visame pasaulyje, Lietuva - ne išimtis. Paskelbtasis populiariausias mergaitės vardas visame pasaulyje yra gana populiarus ir mūsų šalyje.

Jei vaikas gimė 2017 metais, jo stipriosios savybės bus šios

Jei vaikas gimė 2017 metais, jo stipriosios savybės bus šios
Jeigu mažylis gimė tarp 2017 metų sausio 28 dienos ir 2018 metų vasario 15, jį pagal kinų kalendorių globoja Ugninis raudonas Gaidys.

10 gudrybių, kad kūdikio auginimas būtų lengvesnis (1)

10 gudrybių, kad kūdikio auginimas būtų lengvesnis
Tikėtina, kad dar nėštumo metu niekas jums nežadėjo, jog kūdikio auginimas bus lengvas. Tėvai, draugai ir artimieji jums pripasakojo ne vieną istoriją apie sunkią naujagimio maitinimo pradžią, iššūkius, kai tenka ištverti ne vieną bemiegę naktį, ar tai, kokios baimės atsiranda, kai esi atsakingas už gležną būtybę.

Vaiko kambario interjeras: kelios taisyklės, kurias būtina žinoti

Vaiko kambario interjeras: kelios taisyklės, kurias būtina žinoti
Stilingai ir praktiškai įrengti kūdikio ar vaiko kambarį – ne tokia ir lengva užduotis.

10 gudrybių, kaip sutaupyti pinigų perkant kūdikio kraitelį (1)

10 gudrybių, kaip sutaupyti pinigų perkant kūdikio kraitelį
Likus keliems mėnesiams iki kūdikio gimimo, tėveliai ima nerimauti ne tik dėl gimdymo ar to, kaip tinkamai reikės pasirūpinti trapia būtybe, tačiau ir dėl ilgo pirkinių sąrašo. Kiek ir kokių daiktų reikės? Ar verta viską pirkti iškart? O gal užteks pačių būtiniausių kūdikio priežiūros priemonių?

Paaiškėjo populiariausi vardai Lietuvoje (89)

Paaiškėjo populiariausi vardai Lietuvoje
Registrų centras išplatino naujausius duomenis apie naujagimių vardų registravimą. Populiariausi vaikams suteikiami vardai šį pusmetį buvo Matas ir Emilija.

Sveikas, mažyli: kaip namus paruošti kūdikio gimimui (1)

Sveikas, mažyli: kaip namus paruošti kūdikio gimimui
Būsimi tėveliai kartais taip susikoncentruoja į dar negimusio vaikelio garderobą ar vis galvoja, ką pasiimti į ligoninę, kad pamiršta namų erdvę pritaikyti naujam gyventojui. Kokių daiktų jums tikrai prireiks? Kaip namus paversti saugiais kūdikiui ir išvengti nelaimių?

Kūdikiai savarankiškai gali stovėti jau nuo keturių mėnesių (1)

Kūdikiai savarankiškai gali stovėti jau nuo keturių mėnesių
Nors knygose apie vaikus rašoma, kad kūdikiai dažniausiai be aplinkinių pagalbos stovėti gali sulaukę apie 9 mėnesių, naujausiame mokslininkų atliktame tyrime teigiama, kad kūdikiai šį itin svarbų gebėjimą gali išvystyti kur kas anksčiau.

Pasaulį nustebinęs žingsniuojančio naujagimio vaizdo įrašas klaidina: taip gali kiekvienas (14)

Pasaulį nustebinęs žingsniuojančio naujagimio vaizdo įrašas klaidina: taip gali kiekvienas
Šiomis dienomis socialiniuose tinkluose vaikus auginantys tėvai aktyviai dalijasi vaizdo įrašu, kuriame įamžintas už pažastų laikomas ir žingsniuojantis naujagimis.

Šiais laikais tėvai pamiršta kelias svarbias krikštynų tradicijas (41)

Šiais laikais tėvai pamiršta kelias svarbias krikštynų tradicijas
Vasarą galima pavadinti vestuvių ir krikštynų metu. Šiltas oras ir saulėtos dienos – pats geriausias laikas švęsti jaukiausias ir visoms šeimoms svarbiausias šventes.

Prieš pirkdami sauskelnes, įsitikinkite dėl kelių dalykų (3)

Prieš pirkdami sauskelnes, įsitikinkite dėl kelių dalykų
Jei esate „be penkių minučių" mama ar tėtis, tikėtina, kad didžiąją dalį savo laiko skiriate naujos gyvybės atėjimo pasiruošimui.