Karališkų kūdikių krikštynos: ko iš jų galima pasimokyti? FOTO

 (2)
Vasara - vestuvių ir krikštynų metas. Sulaukus šiltų orų savo kūdikius krikštija ne tik eiliniai mirtingieji, bet ir karaliai. Savaitgalį savo dukterį pakrikštijo Švedijos princesė Madeleine. Kuo ypatingos karališkos krikštynos ir ko iš jų galima pasimokyti?
© Reuters/Scanpix

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Prosenelių drabužiai. Karališkieji kūdikiai dažniausiai vilki savo kilmingų protėvių drabužius - jais būna krikštijamos kelios karališkųjų kūdikių kartos. Pavyzdžiui, Didžiosios Britanijos princas Georgas buvo aprengtas dar karalienės Viktorios vyriausios dukters krikšto drabužiais, pasiūtais 1841 metais. Lygiai taip pat savo prosenelio karaliaus Olay krikšto drabužius vilkėjo ir Norvegijos jaunoji princesė Ingrida Alexandra. Pasiskolinkite šią tradiciją ir jūs. Galbūt yra išlikę jūsų krikšto drabužiai arba išsaugokite savo mažylio - bus vaikaičiams.

Tas pats drabužis berniukui ir mergaitei. Seniau visi maži vaikai dėvėdavo vienodus drabužius - dažniausiai ilgus marškinius. Krikštynoms tiek mergaitėms, tiek berniukams taip pat būdavo aprengiami vienodai - ilgais baltais ir puošniais marškiniais. Tą pačią tradiciją tęsia ir karališkos šeimos. Jų visi kūdikiai būna krikštijami apvilkti nėriniais puoštais labai ilgais marškiniais. Tai gudrus sprendimas norint krikšto drabužius išsaugoti ateities kartoms.

Krikštas sulaukus 3 mėnesių. Anksčiau krikštyti veždavo kuo anksčiau - kartais net kitą dieną po gimimo, nes gana daug kūdikių labai anksti mirdavo. Dabar tokios tradicijos nebėra, bet mažieji princai ir princesės paprastai krikštijami sulaukę trijų mėnesių. Išties kūdikius verta krikštyti kuo anksčiau. Kuo jie didesni ir sąmoningesni tuo labiau ceremonija gali apkarsti - išsigąs kunigo, svečių, norės lakstyti.

Keli krikštatėviai. Princas Georgas viso turi septynis krikštatėvius, Norvegijos princesė Mauda Angelica tiek pat. Krikštatėvių skaičius neribotas - jų gali būti ir du, ir ir keturi ar šeši. Svarbiausia, kad būtų krikštyti ir gyventų pagal Bažnyčios mokymą. Tai puiki idėja, jei neapsisprendžiate ką kviesti krikštatėviais - seserį su vyru ar geriausius draugus. Kvieskite abi poras.

Fotosesija su visa šeima. Geriau kuklesnė šventė, bet profesionali fotosesija po krikštynų – reikalinga. Karališkose šeimos fotografuojasi ne tik tėvai ir vaikutis, bet visa šeima: seneliai, proseneliai. Gražios nuotraukos vėliau bus puikus šventės prisiminimas.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

0-6 mėnesiai

Šiais laikais tėvai pamiršta kelias svarbias krikštynų tradicijas (41)

Šiais laikais tėvai pamiršta kelias svarbias krikštynų tradicijas
Vasarą galima pavadinti vestuvių ir krikštynų metu. Šiltas oras ir saulėtos dienos – pats geriausias laikas švęsti jaukiausias ir visoms šeimoms svarbiausias šventes.

Prieš pirkdami sauskelnes, įsitikinkite dėl kelių dalykų (3)

Prieš pirkdami sauskelnes, įsitikinkite dėl kelių dalykų
Jei esate „be penkių minučių" mama ar tėtis, tikėtina, kad didžiąją dalį savo laiko skiriate naujos gyvybės atėjimo pasiruošimui.

9 mamos atvirauja, kaip rinko savo vaikams vardus apklausa (45)

9 mamos atvirauja, kaip rinko savo vaikams vardus <span style="color: #ff0000;"><sup>apklausa</sup></span>
Šią savaitę pakvietėme mamas prisiminti vieną svarbiausių darbų, kuris laukia pagimdžius - išrinkti kūdikiui vardą. Kaip parodė mamų apklausa, vardai mažyliui renkami įvairiai - ir jau pagimdžius, ir nėštumo metu, ir dar net neplanuojant vaikų.

Mamų patirtis: daiktai, labiausiai pravertę pirmaisiais kūdikio mėnesiais (14)

Mamų patirtis: daiktai, labiausiai pravertę pirmaisiais kūdikio mėnesiais
Jei ruošiatės pirmojo kūdikio gimimui, jums tikrai kyla ne vienas klausimas. Ko prireiks jūsų mažyliui pirmaisiais mėnesiais? Kokie daiktai pasiteisina, o be ko galima apseiti? Šį kartą kalbiname pačias tikriausias šios srities specialistes – mamas, auginančias vieną ar kelis vaikus.

Ar tikrai po gimdymo poros intymus gyvenimas nebebus toks, koks anksčiau (43)

Ar tikrai po gimdymo poros intymus gyvenimas nebebus toks, koks anksčiau
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai tema, apie kurią garsiai kalba nedaugelis – intymus poros gyvenimas susilaukus kūdikio.

Kaip išsirinkti vežimą, jei vaikas gimsta žiemą (22)

Kaip išsirinkti vežimą, jei vaikas gimsta žiemą
Šaltuoju sezono metu gimusių vaikučių tėvelių laukia ne vienas iššūkis. Ne tik įvairios baimės dėl to, ar mažiukas nesušals, nes yra per plonai aprengtas, bet ir svarbiausio daikto – vežimėlio paieškos. Juk pirmoji vaikučio karieta turės atlaikyti šaltuką, vėją ir lietų.

Kaip išrinkti vaikui vardą, kuris atneštų sėkmę gyvenime (17)

Kaip išrinkti vaikui vardą, kuris atneštų sėkmę gyvenime
Visi tėvai, rinkdami vaikui vardą, derina jį prie pavardės. Kad skambesys būtų geras, gražiai atrodytų inicialai ir pan. Kviečiame iš arčiau susipažinti su vardo ir pavardės numerologija.

Kalėdinės dovanos mamai ir kūdikiui – šventinės rekomendacijos

Kalėdinės dovanos mamai ir kūdikiui – šventinės rekomendacijos
Artimųjų ar draugų šeimoje gimus kūdikiui norisi jį apipilti mielomis dovanėlėmis. Ta pati pati pagunda mus apima ir prieš Kalėdas.

Pirmos dienos namuose su naujagimiu (2)

Pirmos dienos namuose su naujagimiu
Pirmosios dienos, savaitės ar netgi mėnesiai gali būti nelengvi tiek pirmakarčiams tėveliams, tiek kūdikiui – visiems reikia laiko apsiprasti su naujovėmis, atrasti dienos režimą, išmokti daugybės naujų dalykų.

Ką svarbu žinoti apie visuotinę naujagimių klausos patikrą (2)

Ką svarbu žinoti apie visuotinę naujagimių klausos patikrą
Nuo 2014 m. įsigaliojusi visuotinė naujagimių klausos patikra, kurios tikslas patikrinti kiekvieno Lietuvoje gimusio naujagimio klausą, duoda rezultatų.

Einame lankyti naujagimio: geriausių dovanų sąrašas (26)

Einame lankyti naujagimio: geriausių dovanų sąrašas
Kai draugams ar artimiesiems gimsta mažylis, visi nekantriai laukia pirmosios pažinties su nauju žmogučiu. Palankynų etiketas įpareigoja ateiti netuščiomis rankomis.

10 mitų apie kūdikius, kuriais vis dar kai kas tiki (be reikalo) (6)

10 mitų apie kūdikius, kuriais vis dar kai kas tiki (be reikalo)
Kai kurie mitai apie kūdikių auginimą atėjo iš senų senovės, kiti paplito vos prieš keliasdešimt metų. Kuriais iš jų ir kodėl tikėti neverta?

Jaunas tėtis kai ką sugalvojo kūdikiams, kurie prastai miega (4)

Jaunas tėtis kai ką sugalvojo kūdikiams, kurie prastai miega
Prieš dvejus metus susilaukęs dukrytės, vienas jaunas tėtis, kaip ir daugelis kitų tėvų, sprendė dilemą, kur ir kaip saugiai migdyti naujagimę.

Pavojinga klaida, kurią daro daug tėvų, vežiodami vaikus vežimėliu vasarą (1)

Pavojinga klaida, kurią daro daug tėvų, vežiodami vaikus vežimėliu vasarą
Visi tėvai vasarą stengiasi apsaugoti savo vaikus nuo lietaus, karščio ar miesto dulkių. Tačiau kartais mūsų pastangos vaikui labiau kenkia, nei padeda.

Maudynės be ašarų: linksmoji atmintinė

Maudynės be ašarų: linksmoji atmintinė
Šiltas vanduo, putos, malonūs kvapai – visa tai skamba kaip tikra šventė. Tačiau mažiesiems gali atrodyti visai priešingai: šlapia, griaužia, trina, o dar tas skubėjimas ir susirūpinusios mamos akys…