Kokio vardo verčiau neduoti vaikui?

 (74)
Vardo rinkimas vaikui – atsakingas darbas. Neretai vardą būsimam vaikui tėvai galvoja dar prieš gimimą, tačiau gimus mažyliui, persigalvoja ir vėl iš naujo jį renka.
Kokio vardo verčiau neduoti vaikui?
© Vida Press

Dėl skonio nesiginčijama, vardų - irgi. Šiame straipsnyje neminėsime jokių konkrečių vardų. Jūsų dėmesiui - 5 klaidos, kurias neretai daro jauni tėvai, ieškodami vaikams vardų.

Laukia, kol vaikas gims

Iš tiesų tai nėra labai protinga. Greičiausiai vaiko lytį jūs žinote jau nėštumo metu, vaiko pavardę - irgi, todėl pats metas pagalvoti, koks vardas mažyliui labiausiai tiktų. Moteriai išėjus nėštumo ir gimdymo atostogų iki gimdymo dar lieka keli mėnesiai, tad yra laisvesnio laiko pasidomėti vardų kilme bei reikšme. Gimus mažyliui jus užgrius rūpesčių lavina, be to, savo darbą "dirbs" hormonai, todėl greitai ir vieningai išrinkti vaikui vardą bus nelengva. Žinoma, ne vieni tėvai sako, kad gimus vaikui ir jį pamačius, nebetinka jokie prieš tai sugalvoti vardai ir tenka galvoti iš naujo. Taip, tai tiesa. Tokiu atveju geriausia nėštumo metu turėti keletą patinkančių vardų variantų.

Vardą renka ne tėvai

Jūs esate būsimojo vaiko tėvai, todėl esate atsakingi už jį artimiausius 18 metų. Labai keista, kai tėvai atsikrato atsakomybės rinkti vaikui vardą ir perleidžia ją, pavyzdžiui, trejų metų pirmajam savo vaikui. Žinoma, jūs turite mandagiai išklausyti senelių, draugų variantus, savo vaikų siūlomus vardų variantus, padėkoti jiems už rūpestį ir dėmesį, tačiau galutinį sprendimą ir atsakomybę dėl vaiko vardo parinkimo turite priimti jūs. Kartais tėvai pasiskirsto pareigomis - sūnui vardą renka mama, dukteriai - tėtis (arba atvirkščiai), tačiau optimalu, kai vardą renka ir dėl jo sutaria abu tėvai.

Dar vienas ginčytinas vardų rinkimo būdas, kai mama ir tėtis negali surasti bendro kompromiso. Tuomet vardai surašomi ant lapelių ir išdėliojami aplink naujagimį. Kokį lapelį vaikas pasiekia pirmą (pažiūri į jį, palenkia galvą, pasisuką į jį ir pan.), tokiu vardu ir pavadinamas.

Nesidomima vardo kilme ir reikšme

Sunku įsivaizduoti, tačiau yra žmonių, kurie nežino, kokį vardą vaikui suteikia. Tik vaikui gerokai paūgėjus atsitiktinai sužino, ką reiškia jų atžalos vardas, iš kokios kalbos jis kilęs. Šiais laikais nebūtina pirkti vardininkų, vardų reikšmes greitai ir patogiai galima surasti internete. Pasidomėti vardo kilme bei reikšme yra būtina, kad vėliau netektų nemaloniai nustebti.

Nederina vardo prie pavardės

Renkant vaikui vardą, būtina jį ištarti garsiai kartu su pavarde ir pajausti, kaip jie skamba kartu. Viena iš dažniausių taisyklių, kurių laikomasi renkant vardus - labai ilgas vardas netinka prie labai ilgos pavardės. Renkant vardą dar labai svarbu yra vardo skambesys. Kietieji priebalsiai R, Š, Ž suteikia vardui tvirtesnį skambesį. Tuo tarpu raidės J, L - suteikia vardui minkštesnį skambėjimo atspalvį. Dar svarbu ne tik skambesys, bet ir vardo rašyba. Juk, turbūt, nenorite, kad jūsų mažylis savo vardo dėl sunkios gramatikos neištartų iki penkerių metų arba taip ir neišmoktų jo parašyti teisingai pradinėse klasėse?

Vardas renkamas pagal mėgstamą herojų

Taip, visi mes turime mėgstamų filmų ar knygų herojų. Tačiau ar tikrai verta savo laukiamam vaikui suteikti neįprastą jo vardą? Juk praeis keleri metai, filmą seniai užmiršite, ir pačiam bus juokinga, kad kažkada, jo įkvėpti, suteikėte vardą savo vaikui.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

0-6 mėnesiai

TOP 20 vardų, kurie idealiai tinka vasarą gimusiai mergaitei (35)

TOP 20 vardų, kurie idealiai tinka vasarą gimusiai mergaitei
Kada išrinkote vardą savo mažyliui: vos sužinoję, kad jis gims ar tik po to, kai paėmėte jį į rankas?

Gražina Kadžytė – apie krikštynas šiandien ir anksčiau: kas stebina labiausiai (23)

Gražina Kadžytė – apie krikštynas šiandien ir anksčiau: kas stebina labiausiai
Nuo senų laikų tikėta, kad krikštynų šventė turi būti graži ir linksma, nes nuo to priklauso kūdikio gyvenimas. Tačiau ne tik grožis ir smagi šventė yra tikroji šios krikščioniškos tradicijos esmė.

Paslaptingiausia kūdikių verksmo priežastis: gydytojos komentaras (6)

Paslaptingiausia kūdikių verksmo priežastis: gydytojos komentaras
Pilvo diegliukai yra viena sunkiausiai sprendžiamų kūdikių sveikatos problemų, nes dažnai ne taip lengva nustatyti skausmingo kūdikių verksmo priežastis ir jiems padėti.

Nepamainomas daiktas, leidžiantis būti su vaiku ir tuo pačiu turėti laisvas rankas (7)

Nepamainomas daiktas, leidžiantis būti su vaiku ir tuo pačiu turėti laisvas rankas
Oda prie odos, širdis prie širdies – kūdikio kontaktas su tėvais, ypač mama, daro stebuklus, sako specialistai, kurie rekomenduoja nuo pat gimimo vaikelį kuo dažniau prie savęs glausti, nešioti.

Kai leidžiame kūdikiui verkti, padarome vieną neatitaisomą klaidą (55)

Kai leidžiame kūdikiui verkti, padarome vieną neatitaisomą klaidą
Kaip reaguoti į kūdikio verksmą? Greit bėgti raminti ar neskubėti, kad nepriprastų prie rankų? Ar kūdikiai moka manipuliuoti tėvais? Į visus šiuos klausimus atsakymų ieško psichologė Karolina Gurskienė.

Lietuviški vardai: kurie nuėjo užmarštin, o kurie tebėra populiariausiųjų topuose (86)

Lietuviški vardai: kurie nuėjo užmarštin, o kurie tebėra populiariausiųjų <em>topuose</em>
Naujausiame lietuviškos kilmės vardų žodyne įrašyta per 3 tūkst. vardų. Daug jų nė negirdėti, primiršti ar itin seni, reti. Tai tikras lobynas ieškantiems ne tik originalaus, bet ir gražią prasmę turinčio vardo.

Naudingi patarimai, kaip išsirinkti geriausią vaikišką vežimėlį (3)

Naudingi patarimai, kaip išsirinkti geriausią vaikišką vežimėlį
Vežimėlį rekomenduojama įsigyti dar iki kūdikio gimimo. Priklausomai nuo to, kokiu metų laiku gimsta vaikelis, galima nuspręsti, koks vežimėlis bus tinkamiausias.

Vaiko susilaukusiems tėvams verslininkai siūlo negirdėtą paslaugą (APKLAUSA) (15)

Vaiko susilaukusiems tėvams verslininkai siūlo negirdėtą paslaugą <sup style="color: #ff0000;">(APKLAUSA)</sup>
Kam pirkti vaikišką vežimėlį, jei jį galima išsinuomoti? Kas pusmetį – vis kitas vežimėlis. Naujesnis, spalvingesnis, tobulesnis. Sakysite, tai neįmanoma? Anaiptol.

Kokio vardo verčiau neduoti vaikui? (74)

Kokio vardo verčiau neduoti vaikui?
Vardo rinkimas vaikui – atsakingas darbas. Neretai vardą būsimam vaikui tėvai galvoja dar prieš gimimą, tačiau gimus mažyliui, persigalvoja ir vėl iš naujo jį renka.

Pirmosios dienos su naujagimiu namuose (15)

Pirmosios dienos su naujagimiu namuose
Pirmojo vaiko susilaukę tėvai pirmas dienas jaučia ne tik džiaugsmą, jaudulį, bet ir baimę. Jie bijo visko: paimti kūdikį ant rankų, prausti, o ką jau kalbėti apie nenukritusios virkštelės priežiūrą.

Dažniausia priežastis, kodėl verkia kūdikiai: 20 išbandytų būdų, kaip padėti (5)

Dažniausia priežastis, kodėl verkia kūdikiai: 20 išbandytų būdų, kaip padėti
Kūdikių pilvuko diegliai - viena dažniausių pirmųjų mėnesių kūdikių problemų.

Privalomasis sveikatos draudimas: ko nežino vaikus auginantys tėvai (8)

Privalomasis sveikatos draudimas: ko nežino vaikus auginantys tėvai
Daugelis žino, kad pagal Sveikatos draudimo įstatymą tėvai, auginantys nepilnamečius vaikus, tam tikrais atvejais privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) yra draudžiami valstybės, tačiau dažnas nepasidomi, ką reikia daryti, kad šis draudimas įsigaliotų.

Lietuvoje populiarėja prietaisas, padedantis kūdikiams ir vaikams saldžiai miegoti (16)

Lietuvoje populiarėja prietaisas, padedantis kūdikiams ir vaikams saldžiai miegoti
Tikriausiai nėra tėvų, kurie nors kartą mintyse nežadėjo „atiduoti ar padaryti visko, kad tik vaikas pagaliau užmigtų". Tokiomis akimirkomis niekas neatrodo kvaila - net ir vidury nakties gaudžiantis siurblys ar didelė sąskaita už vandenį... Tėveliai sutinka, kad visos priemonės, kurios padeda kūdikiui užmigti yra neįkainojamos vertės.

Gaminame savo rankomis: mielas žaislas kūdikiui (4)

Gaminame savo rankomis: mielas žaislas kūdikiui
Dviejų vaikų mamos, tinklaraštininkės Neringos idėja, kaip savo rankomis pagaminti kabantį žaislą kūdikiui.

Kodėl vaikai gimsta su vienos spalvos akimis, o vėliau ji pasikeičia (13)

Kodėl vaikai gimsta su vienos spalvos akimis, o vėliau ji pasikeičia
Dažniausiai baltaodžių vaikai gimsta mėlynomis akimis, o kai užauga, tik kas penktas tebeturi dangaus žydrumo akis.