Kokio vardo verčiau neduoti vaikui?

 (74)
Vardo rinkimas vaikui – atsakingas darbas. Neretai vardą būsimam vaikui tėvai galvoja dar prieš gimimą, tačiau gimus mažyliui, persigalvoja ir vėl iš naujo jį renka.
Kokio vardo verčiau neduoti vaikui?
© Vida Press

Dėl skonio nesiginčijama, vardų - irgi. Šiame straipsnyje neminėsime jokių konkrečių vardų. Jūsų dėmesiui - 5 klaidos, kurias neretai daro jauni tėvai, ieškodami vaikams vardų.

Laukia, kol vaikas gims

Iš tiesų tai nėra labai protinga. Greičiausiai vaiko lytį jūs žinote jau nėštumo metu, vaiko pavardę - irgi, todėl pats metas pagalvoti, koks vardas mažyliui labiausiai tiktų. Moteriai išėjus nėštumo ir gimdymo atostogų iki gimdymo dar lieka keli mėnesiai, tad yra laisvesnio laiko pasidomėti vardų kilme bei reikšme. Gimus mažyliui jus užgrius rūpesčių lavina, be to, savo darbą "dirbs" hormonai, todėl greitai ir vieningai išrinkti vaikui vardą bus nelengva. Žinoma, ne vieni tėvai sako, kad gimus vaikui ir jį pamačius, nebetinka jokie prieš tai sugalvoti vardai ir tenka galvoti iš naujo. Taip, tai tiesa. Tokiu atveju geriausia nėštumo metu turėti keletą patinkančių vardų variantų.

Vardą renka ne tėvai

Jūs esate būsimojo vaiko tėvai, todėl esate atsakingi už jį artimiausius 18 metų. Labai keista, kai tėvai atsikrato atsakomybės rinkti vaikui vardą ir perleidžia ją, pavyzdžiui, trejų metų pirmajam savo vaikui. Žinoma, jūs turite mandagiai išklausyti senelių, draugų variantus, savo vaikų siūlomus vardų variantus, padėkoti jiems už rūpestį ir dėmesį, tačiau galutinį sprendimą ir atsakomybę dėl vaiko vardo parinkimo turite priimti jūs. Kartais tėvai pasiskirsto pareigomis - sūnui vardą renka mama, dukteriai - tėtis (arba atvirkščiai), tačiau optimalu, kai vardą renka ir dėl jo sutaria abu tėvai.

Dar vienas ginčytinas vardų rinkimo būdas, kai mama ir tėtis negali surasti bendro kompromiso. Tuomet vardai surašomi ant lapelių ir išdėliojami aplink naujagimį. Kokį lapelį vaikas pasiekia pirmą (pažiūri į jį, palenkia galvą, pasisuką į jį ir pan.), tokiu vardu ir pavadinamas.

Nesidomima vardo kilme ir reikšme

Sunku įsivaizduoti, tačiau yra žmonių, kurie nežino, kokį vardą vaikui suteikia. Tik vaikui gerokai paūgėjus atsitiktinai sužino, ką reiškia jų atžalos vardas, iš kokios kalbos jis kilęs. Šiais laikais nebūtina pirkti vardininkų, vardų reikšmes greitai ir patogiai galima surasti internete. Pasidomėti vardo kilme bei reikšme yra būtina, kad vėliau netektų nemaloniai nustebti.

Nederina vardo prie pavardės

Renkant vaikui vardą, būtina jį ištarti garsiai kartu su pavarde ir pajausti, kaip jie skamba kartu. Viena iš dažniausių taisyklių, kurių laikomasi renkant vardus - labai ilgas vardas netinka prie labai ilgos pavardės. Renkant vardą dar labai svarbu yra vardo skambesys. Kietieji priebalsiai R, Š, Ž suteikia vardui tvirtesnį skambesį. Tuo tarpu raidės J, L - suteikia vardui minkštesnį skambėjimo atspalvį. Dar svarbu ne tik skambesys, bet ir vardo rašyba. Juk, turbūt, nenorite, kad jūsų mažylis savo vardo dėl sunkios gramatikos neištartų iki penkerių metų arba taip ir neišmoktų jo parašyti teisingai pradinėse klasėse?

Vardas renkamas pagal mėgstamą herojų

Taip, visi mes turime mėgstamų filmų ar knygų herojų. Tačiau ar tikrai verta savo laukiamam vaikui suteikti neįprastą jo vardą? Juk praeis keleri metai, filmą seniai užmiršite, ir pačiam bus juokinga, kad kažkada, jo įkvėpti, suteikėte vardą savo vaikui.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

0-6 mėnesiai

Šiais laikais tėvai pamiršta kelias svarbias krikštynų tradicijas (34)

Šiais laikais tėvai pamiršta kelias svarbias krikštynų tradicijas
Vasarą galima pavadinti vestuvių ir krikštynų metu. Šiltas oras ir saulėtos dienos – pats geriausias laikas švęsti jaukiausias ir visoms šeimoms svarbiausias šventes.

Prieš pirkdami sauskelnes, įsitikinkite dėl kelių dalykų (3)

Prieš pirkdami sauskelnes, įsitikinkite dėl kelių dalykų
Jei esate „be penkių minučių" mama ar tėtis, tikėtina, kad didžiąją dalį savo laiko skiriate naujos gyvybės atėjimo pasiruošimui.

Mamų patirtis: daiktai, labiausiai pravertę pirmaisiais kūdikio mėnesiais (14)

Mamų patirtis: daiktai, labiausiai pravertę pirmaisiais kūdikio mėnesiais
Jei ruošiatės pirmojo kūdikio gimimui, jums tikrai kyla ne vienas klausimas. Ko prireiks jūsų mažyliui pirmaisiais mėnesiais? Kokie daiktai pasiteisina, o be ko galima apseiti? Šį kartą kalbiname pačias tikriausias šios srities specialistes – mamas, auginančias vieną ar kelis vaikus.

Ar tikrai po gimdymo poros intymus gyvenimas nebebus toks, koks anksčiau (43)

Ar tikrai po gimdymo poros intymus gyvenimas nebebus toks, koks anksčiau
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai tema, apie kurią garsiai kalba nedaugelis – intymus poros gyvenimas susilaukus kūdikio.

Kaip išsirinkti vežimą, jei vaikas gimsta žiemą (22)

Kaip išsirinkti vežimą, jei vaikas gimsta žiemą
Šaltuoju sezono metu gimusių vaikučių tėvelių laukia ne vienas iššūkis. Ne tik įvairios baimės dėl to, ar mažiukas nesušals, nes yra per plonai aprengtas, bet ir svarbiausio daikto – vežimėlio paieškos. Juk pirmoji vaikučio karieta turės atlaikyti šaltuką, vėją ir lietų.

Kaip išrinkti vaikui vardą, kuris atneštų sėkmę gyvenime (17)

Kaip išrinkti vaikui vardą, kuris atneštų sėkmę gyvenime
Visi tėvai, rinkdami vaikui vardą, derina jį prie pavardės. Kad skambesys būtų geras, gražiai atrodytų inicialai ir pan. Kviečiame iš arčiau susipažinti su vardo ir pavardės numerologija.

Kalėdinės dovanos mamai ir kūdikiui – šventinės rekomendacijos

Kalėdinės dovanos mamai ir kūdikiui – šventinės rekomendacijos
Artimųjų ar draugų šeimoje gimus kūdikiui norisi jį apipilti mielomis dovanėlėmis. Ta pati pati pagunda mus apima ir prieš Kalėdas.

Pirmos dienos namuose su naujagimiu (2)

Pirmos dienos namuose su naujagimiu
Pirmosios dienos, savaitės ar netgi mėnesiai gali būti nelengvi tiek pirmakarčiams tėveliams, tiek kūdikiui – visiems reikia laiko apsiprasti su naujovėmis, atrasti dienos režimą, išmokti daugybės naujų dalykų.

Ką svarbu žinoti apie visuotinę naujagimių klausos patikrą (2)

Ką svarbu žinoti apie visuotinę naujagimių klausos patikrą
Nuo 2014 m. įsigaliojusi visuotinė naujagimių klausos patikra, kurios tikslas patikrinti kiekvieno Lietuvoje gimusio naujagimio klausą, duoda rezultatų.

Einame lankyti naujagimio: geriausių dovanų sąrašas (26)

Einame lankyti naujagimio: geriausių dovanų sąrašas
Kai draugams ar artimiesiems gimsta mažylis, visi nekantriai laukia pirmosios pažinties su nauju žmogučiu. Palankynų etiketas įpareigoja ateiti netuščiomis rankomis.

10 mitų apie kūdikius, kuriais vis dar kai kas tiki (be reikalo) (6)

10 mitų apie kūdikius, kuriais vis dar kai kas tiki (be reikalo)
Kai kurie mitai apie kūdikių auginimą atėjo iš senų senovės, kiti paplito vos prieš keliasdešimt metų. Kuriais iš jų ir kodėl tikėti neverta?

Jaunas tėtis kai ką sugalvojo kūdikiams, kurie prastai miega (4)

Jaunas tėtis kai ką sugalvojo kūdikiams, kurie prastai miega
Prieš dvejus metus susilaukęs dukrytės, vienas jaunas tėtis, kaip ir daugelis kitų tėvų, sprendė dilemą, kur ir kaip saugiai migdyti naujagimę.

Pavojinga klaida, kurią daro daug tėvų, vežiodami vaikus vežimėliu vasarą (1)

Pavojinga klaida, kurią daro daug tėvų, vežiodami vaikus vežimėliu vasarą
Visi tėvai vasarą stengiasi apsaugoti savo vaikus nuo lietaus, karščio ar miesto dulkių. Tačiau kartais mūsų pastangos vaikui labiau kenkia, nei padeda.

Maudynės be ašarų: linksmoji atmintinė

Maudynės be ašarų: linksmoji atmintinė
Šiltas vanduo, putos, malonūs kvapai – visa tai skamba kaip tikra šventė. Tačiau mažiesiems gali atrodyti visai priešingai: šlapia, griaužia, trina, o dar tas skubėjimas ir susirūpinusios mamos akys…

TOP 20 vardų, kurie idealiai tinka vasarą gimusiai mergaitei (36)

TOP 20 vardų, kurie idealiai tinka vasarą gimusiai mergaitei
Kada išrinkote vardą savo mažyliui: vos sužinoję, kad jis gims ar tik po to, kai paėmėte jį į rankas?