Kviečia padėti įsigyti motinos pieną tiriantį aparatą – tokio Lietuva dar neturėjo

Per anksti gimusiems vaikeliams reikia kvalifikuotos medikų pagalbos ir medicinos įrangos, kuri padėtų mažyliams išgyventi ir sustiprėti. Prieš penkerius metus neišnešioto vaikelio sulaukusi Kristinos ir Mariaus Čiuželių šeima davė sau žodį, kad kuo galės, tuo padės tokiems vaikučiams ir jų šeimoms. Įkūrę MC labdaros ir paramos fondą, šiandien jie ieško lėšų naujam aparatui, kuris padėtų į pasaulį skubantiems ankstukams.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Kalbiname MC labdaros ir paramos fondo įkūrėją Kristiną Čiuželienę.

Esate šeima, kuri pati patyrė neišnešioto vaikelio gimimą. Gal galite trumpai pasidalinti, kokia buvo jūsų asmeninė patirtis?

Prieš penkerius metus mūsų dukrytei gimus per anksti, teko nemažai laiko praleisti Vaikų ligoninėje. Tuo metu labiausiai nustebino Santariškių klinikų Vaikų ligoninės Neonatologijos centro gydymo ir slaugos aukšta kokybė, kas padėjo mūsų mergaitei sėkmingai grįžti namo ir džiaugtis visaverčiu gyvenimu. Ši patirtis įkvėpė mūsų šeimą įkurti labdaros ir paramos fondą, kuris rūpinasi visais, kam reikia profesionalios 24/7 nuolatinės slaugos. Mes tikime, kad kiekvienas žmogus, nepriklausomai nuo jo amžiaus, yra vertas gyvenimo, kurį norisi gyventi.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Pažintis su tėčiu iš Panevėžio, kuris turi dvi dideles gyvenimo aistras
Seneliai sulaukė jau 100 -ojo anūko!

Kas yra mamos pieno analizatorius, kuriam lėšų dabar renkate?

Motinos pieno analizatorius - tai prietaisas, kuris gali ištirti naujagimius maitinančių motinų pieno maistinę sudėtį, arba kitaip tariant kaloringumą, kas leidžia medikams spręsti, ar reikia neišnešiotam naujagimiui papildomų maisto medžiagų, kad jis kuo sėkmingiau augtų, vystytųsi ir pavytų savo bendraamžius. Neišnešioti naujagimiai suvalgo vos 1-2 ml pieno vieno maitinimo metu, todėl kiekvieno lašo maistinė kokybė lemia jų sėkmingą vystymąsi. Nei viena ligoninė Lietuvoje tokio prietaiso kol kas neturi.

Gal galite populiariai paaiškinti, kaip jis veikia?

1-3 ml pieno yra įpilama į pieno analizatorių, po 60 s prietaisas nurodo piene esančių riebalų, baltymų, angliavandenių, bendrą energijos kiekį. Pieno analizė vyksta nenaudojant jokių cheminių medžiagų. Dirbti su šiuo prietaisu lengva ir paprasta, tam nereikia jokių specifinių žinių.

Papasakokite daugiau apie šį projektą.

Šiuo metu, kartu su Santariškių klinikų Vaikų ligoninės Neonatologijos centru mes vykdome projektą - lėšų rinkimo akciją motinos pieno analizatoriui įsigyti. Lietuvoje kasmet gimsta apie 2000 neišnešiotų naujagimių. Dėl savo itin mažo svorio jie yra ypatingai pažeidžiami, ir sėkmingas gydymas bei slaugymas pirmosiomis jų gyvenimo dienomis gali lemti viso jų gyvenimo kokybę.

Kaip žinia, augimas, ypač smegenų vystymasis neišnešiotiems naujagimiams labai priklauso nuo visavertės mitybos, gaunamos motinos pienu. Kadangi neišnešiotukai vieno maitinimo metu gali suvalgyti vos 1-2 ml pieno, medikams yra ypač svarbu žinoti pieno sudėtyje esančių reikalingų maisto medžiagų kiekį, na o jeigu jų trūksta, praturtinti pieną papildomomis medžiagomis.

Šiuo motinos pieno analizatoriumi galima ištirti naujagimius maitinančių motinų pieną, jo kokybę, parinkti tinkamą to pieno praturtinimą (fortifikavimą) pagal konkretaus naujagimio poreikius ir garantuoti mažylio optimalų augimą.

Dabar Lietuvoje, maitinant neišnešiotą naujagimį motinos pienu, visiškai nežinoma, ko ir kiek jis realiai gauna. Motinos pieno sudėtis labai įvairuoja, priklausomai nuo laiko, kada moteris pagimdė, be to, jis keičiasi ir po gimdymo.

Lietuvoje kol kas nei viena ligoninė tokio analizatoriaus neturi, tuo tarpu kitose vakarų valstybėse, pvz. Olandijoje, nėra nei vienos ligoninės, kuri jo neturėtų.

Pagal Dr. Arūno Liubšio, Vaikų ligoninės Neonatologijos centro vadovo gautą pasiūlymą, toks pieno analizatorius kainuoja 22 300 eurų plius pridėtinės vertės mokestis. MC labdaros ir paramos fondas šiuo metu yra inicijavęs tarptautinę lėšų rinkimo akciją šiam analizatoriui įsigyti, kuria siekiame užsitikrinti didžiausią įmanomą paramą efektyviam rezultatui pasiekti.

Kodėl nusprendėte, kad organizuosite projektą, skirtą būtent neišnešiotiems naujagimiams?

Esame jau pusmetį veikiantis MC labdaros ir paramos fondas, kurio tikslas - gerinti visokeriopos slaugos ir medicininės priežiūros sąlygas Lietuvoje, diegti inovacijas, investuoti į modernią ir ilgalaikę slaugos techniką bei pažangiausias technologijas, apie kurias mūsų šalies medicinos bei slaugos įstaigos dar tik svajoja. Fondo iniciatyva siekiame sukurti geresnes slaugos sąlygas tiems, kurie negali savimi pasirūpinti patys. Tai gali būti ir neišnešiotas naujagimis, ir asmuo po sunkios traumos ar operacijos, ir pilną negalią turintis žmogus, ir senjoras sergantis demencija.

Prieš kelis mėnesius (sausio mėnesį) mūsų fondas suteikė pirmąją paramą Neonatologijos centrui, padovanodamas vieną naujausių aparatų pasaulyje - ultragarsinę hemodinamikos pokyčių stebėjimo sistemą „Uscom 1A", kuri skirta sunkiai sergančių ir neišnešiotų naujagimių širdies ir kraujagyslių būklės kokybiškai diagnostikai neinvaziniu būdu vos per kelias sekundes.

Šį kartą dr. Arūnas Liubšys mus informavo, kad, deja, Lietuva yra viena iš nedaugelio šalių Europoje vis dar negalinti taikyti šiuolaikiškų motinos pieno kokybės nustatymo priemonių. Taigi, nusprendėme ištaisyti šią klaidą, fondo vardu inicijavome projektą ir siekiame pritraukti ir daugiau rėmėjų.

Daugiau informaciją apie akciją galite rasti fondo puslapyje feisbuke.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

0-6 mėnesiai

Lietuva remia siūlymą moterų ir vyrų laiką vaiko priežiūrai dalinti perpus (2)

Lietuva remia siūlymą moterų ir vyrų laiką vaiko priežiūrai dalinti perpus
Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis teigia, kad Lietuva remia Europos Komisijos siūlymą visos Europos Sąjungos mastu nustatyti neperleidžiamas vaiko priežiūros atostogas vyrams ir moterims.

Kūdikių priežiūros priemonė, kurią tėveliams reikėtų rinktis atsakingai (1)

Kūdikių priežiūros priemonė, kurią tėveliams reikėtų rinktis atsakingai
Dar ir šiais laikais, kai visas prekes renkamės itin atsakingai ir nevengiame perskaityti etikečių, atsiranda manančių, kad „sauskelnės yra sauskelnės, kokias nupirksi, tokios vaikui bus gerai". Tačiau toks aplaidus šios vaikų ir kūdikių priežiūros priemonės vertiniams gali turėti neigiamų pasekmių ir atsiliepti mažylių sveikatai.

Psichologė – apie neramų kūdikių miegą (1)

Psichologė – apie neramų kūdikių miegą
Psichologė Karolina Gurskienė apžvelgia naujagimio ir kūdikio iki trijų mėnesių amžiaus miego įpročius.

Kūdikio miegas: kas padės užtikrinti, kad mažylis gerai pailsėtų

Kūdikio miegas: kas padės užtikrinti, kad mažylis gerai pailsėtų
Kokybiškas miegas ir pakankamas jo valandų skaičius – reikalingas kiekvienam žmogui. Tiek suaugusiam, tiek vaikui. Kūdikiams – jis itin naudingas.

Įvardijo populiariausią mergaitės vardą visame pasaulyje (20)

Įvardijo populiariausią mergaitės vardą visame pasaulyje
Vardų mados egzistuoja visame pasaulyje, Lietuva - ne išimtis. Paskelbtasis populiariausias mergaitės vardas visame pasaulyje yra gana populiarus ir mūsų šalyje.

Jei vaikas gimė 2017 metais, jo stipriosios savybės bus šios

Jei vaikas gimė 2017 metais, jo stipriosios savybės bus šios
Jeigu mažylis gimė tarp 2017 metų sausio 28 dienos ir 2018 metų vasario 15, jį pagal kinų kalendorių globoja Ugninis raudonas Gaidys.

10 gudrybių, kad kūdikio auginimas būtų lengvesnis (1)

10 gudrybių, kad kūdikio auginimas būtų lengvesnis
Tikėtina, kad dar nėštumo metu niekas jums nežadėjo, jog kūdikio auginimas bus lengvas. Tėvai, draugai ir artimieji jums pripasakojo ne vieną istoriją apie sunkią naujagimio maitinimo pradžią, iššūkius, kai tenka ištverti ne vieną bemiegę naktį, ar tai, kokios baimės atsiranda, kai esi atsakingas už gležną būtybę.

Vaiko kambario interjeras: kelios taisyklės, kurias būtina žinoti

Vaiko kambario interjeras: kelios taisyklės, kurias būtina žinoti
Stilingai ir praktiškai įrengti kūdikio ar vaiko kambarį – ne tokia ir lengva užduotis.

10 gudrybių, kaip sutaupyti pinigų perkant kūdikio kraitelį (1)

10 gudrybių, kaip sutaupyti pinigų perkant kūdikio kraitelį
Likus keliems mėnesiams iki kūdikio gimimo, tėveliai ima nerimauti ne tik dėl gimdymo ar to, kaip tinkamai reikės pasirūpinti trapia būtybe, tačiau ir dėl ilgo pirkinių sąrašo. Kiek ir kokių daiktų reikės? Ar verta viską pirkti iškart? O gal užteks pačių būtiniausių kūdikio priežiūros priemonių?

Paaiškėjo populiariausi vardai Lietuvoje (89)

Paaiškėjo populiariausi vardai Lietuvoje
Registrų centras išplatino naujausius duomenis apie naujagimių vardų registravimą. Populiariausi vaikams suteikiami vardai šį pusmetį buvo Matas ir Emilija.

Sveikas, mažyli: kaip namus paruošti kūdikio gimimui (1)

Sveikas, mažyli: kaip namus paruošti kūdikio gimimui
Būsimi tėveliai kartais taip susikoncentruoja į dar negimusio vaikelio garderobą ar vis galvoja, ką pasiimti į ligoninę, kad pamiršta namų erdvę pritaikyti naujam gyventojui. Kokių daiktų jums tikrai prireiks? Kaip namus paversti saugiais kūdikiui ir išvengti nelaimių?

Kūdikiai savarankiškai gali stovėti jau nuo keturių mėnesių (1)

Kūdikiai savarankiškai gali stovėti jau nuo keturių mėnesių
Nors knygose apie vaikus rašoma, kad kūdikiai dažniausiai be aplinkinių pagalbos stovėti gali sulaukę apie 9 mėnesių, naujausiame mokslininkų atliktame tyrime teigiama, kad kūdikiai šį itin svarbų gebėjimą gali išvystyti kur kas anksčiau.

Pasaulį nustebinęs žingsniuojančio naujagimio vaizdo įrašas klaidina: taip gali kiekvienas (14)

Pasaulį nustebinęs žingsniuojančio naujagimio vaizdo įrašas klaidina: taip gali kiekvienas
Šiomis dienomis socialiniuose tinkluose vaikus auginantys tėvai aktyviai dalijasi vaizdo įrašu, kuriame įamžintas už pažastų laikomas ir žingsniuojantis naujagimis.

Šiais laikais tėvai pamiršta kelias svarbias krikštynų tradicijas (41)

Šiais laikais tėvai pamiršta kelias svarbias krikštynų tradicijas
Vasarą galima pavadinti vestuvių ir krikštynų metu. Šiltas oras ir saulėtos dienos – pats geriausias laikas švęsti jaukiausias ir visoms šeimoms svarbiausias šventes.

Prieš pirkdami sauskelnes, įsitikinkite dėl kelių dalykų (3)

Prieš pirkdami sauskelnes, įsitikinkite dėl kelių dalykų
Jei esate „be penkių minučių" mama ar tėtis, tikėtina, kad didžiąją dalį savo laiko skiriate naujos gyvybės atėjimo pasiruošimui.