Kviečia padėti įsigyti motinos pieną tiriantį aparatą – tokio Lietuva dar neturėjo

Per anksti gimusiems vaikeliams reikia kvalifikuotos medikų pagalbos ir medicinos įrangos, kuri padėtų mažyliams išgyventi ir sustiprėti. Prieš penkerius metus neišnešioto vaikelio sulaukusi Kristinos ir Mariaus Čiuželių šeima davė sau žodį, kad kuo galės, tuo padės tokiems vaikučiams ir jų šeimoms. Įkūrę MC labdaros ir paramos fondą, šiandien jie ieško lėšų naujam aparatui, kuris padėtų į pasaulį skubantiems ankstukams.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Kalbiname MC labdaros ir paramos fondo įkūrėją Kristiną Čiuželienę.

Esate šeima, kuri pati patyrė neišnešioto vaikelio gimimą. Gal galite trumpai pasidalinti, kokia buvo jūsų asmeninė patirtis?

Prieš penkerius metus mūsų dukrytei gimus per anksti, teko nemažai laiko praleisti Vaikų ligoninėje. Tuo metu labiausiai nustebino Santariškių klinikų Vaikų ligoninės Neonatologijos centro gydymo ir slaugos aukšta kokybė, kas padėjo mūsų mergaitei sėkmingai grįžti namo ir džiaugtis visaverčiu gyvenimu. Ši patirtis įkvėpė mūsų šeimą įkurti labdaros ir paramos fondą, kuris rūpinasi visais, kam reikia profesionalios 24/7 nuolatinės slaugos. Mes tikime, kad kiekvienas žmogus, nepriklausomai nuo jo amžiaus, yra vertas gyvenimo, kurį norisi gyventi.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Pažintis su tėčiu iš Panevėžio, kuris turi dvi dideles gyvenimo aistras
Seneliai sulaukė jau 100 -ojo anūko!

Kas yra mamos pieno analizatorius, kuriam lėšų dabar renkate?

Motinos pieno analizatorius - tai prietaisas, kuris gali ištirti naujagimius maitinančių motinų pieno maistinę sudėtį, arba kitaip tariant kaloringumą, kas leidžia medikams spręsti, ar reikia neišnešiotam naujagimiui papildomų maisto medžiagų, kad jis kuo sėkmingiau augtų, vystytųsi ir pavytų savo bendraamžius. Neišnešioti naujagimiai suvalgo vos 1-2 ml pieno vieno maitinimo metu, todėl kiekvieno lašo maistinė kokybė lemia jų sėkmingą vystymąsi. Nei viena ligoninė Lietuvoje tokio prietaiso kol kas neturi.

Gal galite populiariai paaiškinti, kaip jis veikia?

1-3 ml pieno yra įpilama į pieno analizatorių, po 60 s prietaisas nurodo piene esančių riebalų, baltymų, angliavandenių, bendrą energijos kiekį. Pieno analizė vyksta nenaudojant jokių cheminių medžiagų. Dirbti su šiuo prietaisu lengva ir paprasta, tam nereikia jokių specifinių žinių.

Papasakokite daugiau apie šį projektą.

Šiuo metu, kartu su Santariškių klinikų Vaikų ligoninės Neonatologijos centru mes vykdome projektą - lėšų rinkimo akciją motinos pieno analizatoriui įsigyti. Lietuvoje kasmet gimsta apie 2000 neišnešiotų naujagimių. Dėl savo itin mažo svorio jie yra ypatingai pažeidžiami, ir sėkmingas gydymas bei slaugymas pirmosiomis jų gyvenimo dienomis gali lemti viso jų gyvenimo kokybę.

Kaip žinia, augimas, ypač smegenų vystymasis neišnešiotiems naujagimiams labai priklauso nuo visavertės mitybos, gaunamos motinos pienu. Kadangi neišnešiotukai vieno maitinimo metu gali suvalgyti vos 1-2 ml pieno, medikams yra ypač svarbu žinoti pieno sudėtyje esančių reikalingų maisto medžiagų kiekį, na o jeigu jų trūksta, praturtinti pieną papildomomis medžiagomis.

Šiuo motinos pieno analizatoriumi galima ištirti naujagimius maitinančių motinų pieną, jo kokybę, parinkti tinkamą to pieno praturtinimą (fortifikavimą) pagal konkretaus naujagimio poreikius ir garantuoti mažylio optimalų augimą.

Dabar Lietuvoje, maitinant neišnešiotą naujagimį motinos pienu, visiškai nežinoma, ko ir kiek jis realiai gauna. Motinos pieno sudėtis labai įvairuoja, priklausomai nuo laiko, kada moteris pagimdė, be to, jis keičiasi ir po gimdymo.

Lietuvoje kol kas nei viena ligoninė tokio analizatoriaus neturi, tuo tarpu kitose vakarų valstybėse, pvz. Olandijoje, nėra nei vienos ligoninės, kuri jo neturėtų.

Pagal Dr. Arūno Liubšio, Vaikų ligoninės Neonatologijos centro vadovo gautą pasiūlymą, toks pieno analizatorius kainuoja 22 300 eurų plius pridėtinės vertės mokestis. MC labdaros ir paramos fondas šiuo metu yra inicijavęs tarptautinę lėšų rinkimo akciją šiam analizatoriui įsigyti, kuria siekiame užsitikrinti didžiausią įmanomą paramą efektyviam rezultatui pasiekti.

Kodėl nusprendėte, kad organizuosite projektą, skirtą būtent neišnešiotiems naujagimiams?

Esame jau pusmetį veikiantis MC labdaros ir paramos fondas, kurio tikslas - gerinti visokeriopos slaugos ir medicininės priežiūros sąlygas Lietuvoje, diegti inovacijas, investuoti į modernią ir ilgalaikę slaugos techniką bei pažangiausias technologijas, apie kurias mūsų šalies medicinos bei slaugos įstaigos dar tik svajoja. Fondo iniciatyva siekiame sukurti geresnes slaugos sąlygas tiems, kurie negali savimi pasirūpinti patys. Tai gali būti ir neišnešiotas naujagimis, ir asmuo po sunkios traumos ar operacijos, ir pilną negalią turintis žmogus, ir senjoras sergantis demencija.

Prieš kelis mėnesius (sausio mėnesį) mūsų fondas suteikė pirmąją paramą Neonatologijos centrui, padovanodamas vieną naujausių aparatų pasaulyje - ultragarsinę hemodinamikos pokyčių stebėjimo sistemą „Uscom 1A", kuri skirta sunkiai sergančių ir neišnešiotų naujagimių širdies ir kraujagyslių būklės kokybiškai diagnostikai neinvaziniu būdu vos per kelias sekundes.

Šį kartą dr. Arūnas Liubšys mus informavo, kad, deja, Lietuva yra viena iš nedaugelio šalių Europoje vis dar negalinti taikyti šiuolaikiškų motinos pieno kokybės nustatymo priemonių. Taigi, nusprendėme ištaisyti šią klaidą, fondo vardu inicijavome projektą ir siekiame pritraukti ir daugiau rėmėjų.

Daugiau informaciją apie akciją galite rasti fondo puslapyje feisbuke.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

0-6 mėnesiai

Vaiko kambario interjeras: kelios taisyklės, kurias būtina žinoti

Vaiko kambario interjeras: kelios taisyklės, kurias būtina žinoti
Stilingai ir praktiškai įrengti kūdikio ar vaiko kambarį – ne tokia ir lengva užduotis.

10 gudrybių, kaip sutaupyti pinigų perkant kūdikio kraitelį (1)

10 gudrybių, kaip sutaupyti pinigų perkant kūdikio kraitelį
Likus keliems mėnesiams iki kūdikio gimimo, tėveliai ima nerimauti ne tik dėl gimdymo ar to, kaip tinkamai reikės pasirūpinti trapia būtybe, tačiau ir dėl ilgo pirkinių sąrašo. Kiek ir kokių daiktų reikės? Ar verta viską pirkti iškart? O gal užteks pačių būtiniausių kūdikio priežiūros priemonių?

Paaiškėjo populiariausi vardai Lietuvoje (89)

Paaiškėjo populiariausi vardai Lietuvoje
Registrų centras išplatino naujausius duomenis apie naujagimių vardų registravimą. Populiariausi vaikams suteikiami vardai šį pusmetį buvo Matas ir Emilija.

Sveikas, mažyli: kaip namus paruošti kūdikio gimimui (1)

Sveikas, mažyli: kaip namus paruošti kūdikio gimimui
Būsimi tėveliai kartais taip susikoncentruoja į dar negimusio vaikelio garderobą ar vis galvoja, ką pasiimti į ligoninę, kad pamiršta namų erdvę pritaikyti naujam gyventojui. Kokių daiktų jums tikrai prireiks? Kaip namus paversti saugiais kūdikiui ir išvengti nelaimių?

Kūdikiai savarankiškai gali stovėti jau nuo keturių mėnesių (1)

Kūdikiai savarankiškai gali stovėti jau nuo keturių mėnesių
Nors knygose apie vaikus rašoma, kad kūdikiai dažniausiai be aplinkinių pagalbos stovėti gali sulaukę apie 9 mėnesių, naujausiame mokslininkų atliktame tyrime teigiama, kad kūdikiai šį itin svarbų gebėjimą gali išvystyti kur kas anksčiau.

Pasaulį nustebinęs žingsniuojančio naujagimio vaizdo įrašas klaidina: taip gali kiekvienas (14)

Pasaulį nustebinęs žingsniuojančio naujagimio vaizdo įrašas klaidina: taip gali kiekvienas
Šiomis dienomis socialiniuose tinkluose vaikus auginantys tėvai aktyviai dalijasi vaizdo įrašu, kuriame įamžintas už pažastų laikomas ir žingsniuojantis naujagimis.

Šiais laikais tėvai pamiršta kelias svarbias krikštynų tradicijas (41)

Šiais laikais tėvai pamiršta kelias svarbias krikštynų tradicijas
Vasarą galima pavadinti vestuvių ir krikštynų metu. Šiltas oras ir saulėtos dienos – pats geriausias laikas švęsti jaukiausias ir visoms šeimoms svarbiausias šventes.

Prieš pirkdami sauskelnes, įsitikinkite dėl kelių dalykų (3)

Prieš pirkdami sauskelnes, įsitikinkite dėl kelių dalykų
Jei esate „be penkių minučių" mama ar tėtis, tikėtina, kad didžiąją dalį savo laiko skiriate naujos gyvybės atėjimo pasiruošimui.

9 mamos atvirauja, kaip rinko savo vaikams vardus apklausa (45)

9 mamos atvirauja, kaip rinko savo vaikams vardus <span style="color: #ff0000;"><sup>apklausa</sup></span>
Šią savaitę pakvietėme mamas prisiminti vieną svarbiausių darbų, kuris laukia pagimdžius - išrinkti kūdikiui vardą. Kaip parodė mamų apklausa, vardai mažyliui renkami įvairiai - ir jau pagimdžius, ir nėštumo metu, ir dar net neplanuojant vaikų.

Mamų patirtis: daiktai, labiausiai pravertę pirmaisiais kūdikio mėnesiais (14)

Mamų patirtis: daiktai, labiausiai pravertę pirmaisiais kūdikio mėnesiais
Jei ruošiatės pirmojo kūdikio gimimui, jums tikrai kyla ne vienas klausimas. Ko prireiks jūsų mažyliui pirmaisiais mėnesiais? Kokie daiktai pasiteisina, o be ko galima apseiti? Šį kartą kalbiname pačias tikriausias šios srities specialistes – mamas, auginančias vieną ar kelis vaikus.

Ar tikrai po gimdymo poros intymus gyvenimas nebebus toks, koks anksčiau (43)

Ar tikrai po gimdymo poros intymus gyvenimas nebebus toks, koks anksčiau
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai tema, apie kurią garsiai kalba nedaugelis – intymus poros gyvenimas susilaukus kūdikio.

Kaip išsirinkti vežimą, jei vaikas gimsta žiemą (22)

Kaip išsirinkti vežimą, jei vaikas gimsta žiemą
Šaltuoju sezono metu gimusių vaikučių tėvelių laukia ne vienas iššūkis. Ne tik įvairios baimės dėl to, ar mažiukas nesušals, nes yra per plonai aprengtas, bet ir svarbiausio daikto – vežimėlio paieškos. Juk pirmoji vaikučio karieta turės atlaikyti šaltuką, vėją ir lietų.

Kaip išrinkti vaikui vardą, kuris atneštų sėkmę gyvenime (17)

Kaip išrinkti vaikui vardą, kuris atneštų sėkmę gyvenime
Visi tėvai, rinkdami vaikui vardą, derina jį prie pavardės. Kad skambesys būtų geras, gražiai atrodytų inicialai ir pan. Kviečiame iš arčiau susipažinti su vardo ir pavardės numerologija.

Kalėdinės dovanos mamai ir kūdikiui – šventinės rekomendacijos

Kalėdinės dovanos mamai ir kūdikiui – šventinės rekomendacijos
Artimųjų ar draugų šeimoje gimus kūdikiui norisi jį apipilti mielomis dovanėlėmis. Ta pati pati pagunda mus apima ir prieš Kalėdas.

Pirmos dienos namuose su naujagimiu (2)

Pirmos dienos namuose su naujagimiu
Pirmosios dienos, savaitės ar netgi mėnesiai gali būti nelengvi tiek pirmakarčiams tėveliams, tiek kūdikiui – visiems reikia laiko apsiprasti su naujovėmis, atrasti dienos režimą, išmokti daugybės naujų dalykų.