Originalus sprendimas ieškančioms krikštynų drabužių skaitytojų foto

 (14)
Megzti, nerti, siūti, velti iš vilnos - kokių tik nebūna krikšto rūbelių Lietuvoje! Mūsų šalis gali didžiuotis gražiomis krikštynų tradicijomis, kurioms priklauso ir ypatingas vaiko apdaras.
© Asmeninio archyvo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Megzti rūbai - vėl madingi

Jeigu vartytume dabartinių vaikų senelių nuotraukų albumus, juose rastume senų krikštynų nuotraukų, kuriose - megztais rūbeliais pasipuošę anuometiniai vaikučiai. Mados ratas apsisuko, ir dabar vėl daug šeimų krikštynoms ieško ypatingų megztų rūbų vaikams.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Smaližių džiaugsmui - trys naminių ledų receptai
Kaip vaiko charakterį lemia paros laikas, kada jis gimė

13 mėnesių sūnų Joną auginanti Gintarė pirmagimį krikštijo, kai jam buvo 3,5 mėn. „Sūnaus krikšto rūbeliai buvo megzti, ieškojau internete originalių, nebūtinai megztų modelių, tiesiog norėjosi, kad sūnus atrodytų kaip angeliukas. Internete radau moterį, kuri mezga krikštynų rūbelius, man patiko jos darbai, pagal pateiktus išmatavimus ji numezgė rūbus ir Jonukui".

Jauna mama sako, kad krikštynų metu norėjosi vientisumo, todėl savo su vyru rūbus ji derino prie sūnaus. „Norėjau kad vaikas atrodytų išskirtinai, todėl nepirkome masinės gamybos rūbų. Tuo labiau, kad blizgūs, juodi arba balti kostiumai/ kostiumėliai tokiam mažuliukui man atrodo per rimtai. Norėjau unikalių, tik mano vaikui gamintų, rūbelių, kuriuos galėčiau palikti kaip palikimą".

Megzti rūbeliai iš moheros - ypač romantiški

Ypač dailiai atrodo mergaičių suknelės, megztos iš moheros. Būtent tokias dėvėjo dvi sesutės Rugilė ir Ievutė. Pasakoja jų mama Jana: „Kai pradėjom planuoti krikštynas, dvejojau, ką pasirinkti - pirktines suknytes ar rankų darbo. Bet man asmeniškai mieliau atrodo rankų darbo drabužėliai. Pasirinkome megztas moherines suknutes, kurias numezgė mezgėja, nes aš neturiu tokių sugebejimų. Po krikštynų suknučių nė karto neteko rengti, nežinau, gal jau ir išaugo jas. Palikom jas saugoti atminimui".

Vieno megzto kostiumėlio kaina gali siekti ir kelis šimtus litų

Adomo mama Virginija sako, kad prieš krikštydama sūnų, peržiūrėjo daugybę siūlomų krikštynų rūbelių berniukams. „Pamačiau vieną nertą komplektą internete, tada susiradau, kas tokį užsakymą galėtų padaryti. Siūlėsi ir mano mama, bet tam nebebuvo laiko per galybes darbų. Pagal tradicijas, už krikšto rūbą pasisiūlė sumokėti krikšto tėvai. Iš pradžių nesutikau, nes visgi tai buvo mano užgaida, ir gan brangi (kainavo apie 210 - 240 Lt.), vėliau nusileidau.

Kodėl būtent nertas? Tiesą pasakius, man labai nepatinka kostiumai kūdikiams. Na, netinka jie tokiems mažiems, ir viskas. Kostiumas, mano manymu, yra suaugusiojo oficialus apdaras,o ne kūdikio" - pasakoja moteris. Tiesa, prie nertų krikšto rūbelių ji priderino pirktą skraistę: „Nerta skraistė būtų jokiais būdais netikusi" - mano Virginija.

Jeigu pažįstate nagingų mezgėjų, rūbas nekainuos nieko

Prieš ieškant mezgėjos internete, patartina prisiminti visas giminės tetas, močiutes ir pusseseres. Gal tarp jų yra mezgėjų, kurios sutiktų numegzti krikšto rūbelį mažyliui? Štai Birutė, auginanti Džiugą, sako, kad domėjosi kainomis, ir jos nėra mažos.

Vienu metu vyko ir Birutės sūnaus Džiugo, ir brolio dukrytės Viltės krikštynos (mergaitė tapo Birutės krikštadukte). „Krikštynoms norėjome kažko išskirtino vien dėl to, kad vaikučiai nebūtų aprengti "štukiniais" rūbais, kurių gausu turguose ar parduotuvėse. Ieškojome kažko individualaus ir pinigine prasme palankesnio. Mergaitės suknytę mezgė giminaitė, o mūsų berniuko kostiumėlį siuvo pažįstama moteriškė (mėgėja siuvėja) namuose. Taigi, suknelė nekainavo nieko, o berniuko kostiumėlis apie 60 Lt. Tuo tarpu panašios rankų darbo suknytės ir kostiumėliai internete, kiek domėjausi, kainuoja apie 200 Lt." - mūsų portalui pasakojo mama. Tiek mergaitės, tiek berniuko rūbeliai yra saugomi pagal krikštynų tradicijas ir jokiomis kitomis progomis nebuvo panaudoti.

Krikšto rūbai - iš rankų į rankas perduodama tradicija

Krikšto rūbelių nei parduoti, nei atiduoti neketina ir šį pavasarį dukrytę Aurilę Deirą krikštijusi mama Ernesta. „Krikšto rūbus gavome dovanų iš vienos močiutės, kuri pati juos numezgė kartu su skraiste, o aš pati nėriau keletą kitų mažų aksesuarų - juostelę plaukams, papuošimą krikšto žvakei. Po krikštynų suknytę įdėjau į dėžutę, kurią ketiname saugoti. Tikimės, kad suknytė patiks ir dukrai, kai ji užaugs, ir ja ji papuoš savo vaikus per krikštynas" - pasakoja Ernesta.

Panašiai galvoja ir Regina, kurios dukrytei Natalijai per krikštynas buvo vos 2,5 mėn. „Užsakinėjome nertus rūbelius, nes norėjome, kad dukrytė išsiskirtų iš kitų. Dabar juos saugome ir neplanuojame parduoti" - sakė mums jauna mama.

Nuotraukų galerijoje: mūsų kalbintų mamų atsiųstos jų vaikučių krikštynų akimirkos. Visi mažyliai  pasipuošę nertais ir megztais rūbais.

Kitoje straipsnio dalyje pasakosime apie siūtus, lininius, krikšto rūbus. Tęsinys jau netrukus. Jeigu Jūsų mažylis krikštynų metu buvo pasipuošęs ypatingais rūbais, laukiame nuotraukų el.paštu tavovaikas@delfi.lt

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

0-6 mėnesiai

10 gudrybių, kad kūdikio auginimas būtų lengvesnis (1)

10 gudrybių, kad kūdikio auginimas būtų lengvesnis
Tikėtina, kad dar nėštumo metu niekas jums nežadėjo, jog kūdikio auginimas bus lengvas. Tėvai, draugai ir artimieji jums pripasakojo ne vieną istoriją apie sunkią naujagimio maitinimo pradžią, iššūkius, kai tenka ištverti ne vieną bemiegę naktį, ar tai, kokios baimės atsiranda, kai esi atsakingas už gležną būtybę.

Vaiko kambario interjeras: kelios taisyklės, kurias būtina žinoti

Vaiko kambario interjeras: kelios taisyklės, kurias būtina žinoti
Stilingai ir praktiškai įrengti kūdikio ar vaiko kambarį – ne tokia ir lengva užduotis.

10 gudrybių, kaip sutaupyti pinigų perkant kūdikio kraitelį (1)

10 gudrybių, kaip sutaupyti pinigų perkant kūdikio kraitelį
Likus keliems mėnesiams iki kūdikio gimimo, tėveliai ima nerimauti ne tik dėl gimdymo ar to, kaip tinkamai reikės pasirūpinti trapia būtybe, tačiau ir dėl ilgo pirkinių sąrašo. Kiek ir kokių daiktų reikės? Ar verta viską pirkti iškart? O gal užteks pačių būtiniausių kūdikio priežiūros priemonių?

Paaiškėjo populiariausi vardai Lietuvoje (89)

Paaiškėjo populiariausi vardai Lietuvoje
Registrų centras išplatino naujausius duomenis apie naujagimių vardų registravimą. Populiariausi vaikams suteikiami vardai šį pusmetį buvo Matas ir Emilija.

Sveikas, mažyli: kaip namus paruošti kūdikio gimimui (1)

Sveikas, mažyli: kaip namus paruošti kūdikio gimimui
Būsimi tėveliai kartais taip susikoncentruoja į dar negimusio vaikelio garderobą ar vis galvoja, ką pasiimti į ligoninę, kad pamiršta namų erdvę pritaikyti naujam gyventojui. Kokių daiktų jums tikrai prireiks? Kaip namus paversti saugiais kūdikiui ir išvengti nelaimių?

Kūdikiai savarankiškai gali stovėti jau nuo keturių mėnesių (1)

Kūdikiai savarankiškai gali stovėti jau nuo keturių mėnesių
Nors knygose apie vaikus rašoma, kad kūdikiai dažniausiai be aplinkinių pagalbos stovėti gali sulaukę apie 9 mėnesių, naujausiame mokslininkų atliktame tyrime teigiama, kad kūdikiai šį itin svarbų gebėjimą gali išvystyti kur kas anksčiau.

Pasaulį nustebinęs žingsniuojančio naujagimio vaizdo įrašas klaidina: taip gali kiekvienas (14)

Pasaulį nustebinęs žingsniuojančio naujagimio vaizdo įrašas klaidina: taip gali kiekvienas
Šiomis dienomis socialiniuose tinkluose vaikus auginantys tėvai aktyviai dalijasi vaizdo įrašu, kuriame įamžintas už pažastų laikomas ir žingsniuojantis naujagimis.

Šiais laikais tėvai pamiršta kelias svarbias krikštynų tradicijas (41)

Šiais laikais tėvai pamiršta kelias svarbias krikštynų tradicijas
Vasarą galima pavadinti vestuvių ir krikštynų metu. Šiltas oras ir saulėtos dienos – pats geriausias laikas švęsti jaukiausias ir visoms šeimoms svarbiausias šventes.

Prieš pirkdami sauskelnes, įsitikinkite dėl kelių dalykų (3)

Prieš pirkdami sauskelnes, įsitikinkite dėl kelių dalykų
Jei esate „be penkių minučių" mama ar tėtis, tikėtina, kad didžiąją dalį savo laiko skiriate naujos gyvybės atėjimo pasiruošimui.

9 mamos atvirauja, kaip rinko savo vaikams vardus apklausa (45)

9 mamos atvirauja, kaip rinko savo vaikams vardus <span style="color: #ff0000;"><sup>apklausa</sup></span>
Šią savaitę pakvietėme mamas prisiminti vieną svarbiausių darbų, kuris laukia pagimdžius - išrinkti kūdikiui vardą. Kaip parodė mamų apklausa, vardai mažyliui renkami įvairiai - ir jau pagimdžius, ir nėštumo metu, ir dar net neplanuojant vaikų.

Mamų patirtis: daiktai, labiausiai pravertę pirmaisiais kūdikio mėnesiais (14)

Mamų patirtis: daiktai, labiausiai pravertę pirmaisiais kūdikio mėnesiais
Jei ruošiatės pirmojo kūdikio gimimui, jums tikrai kyla ne vienas klausimas. Ko prireiks jūsų mažyliui pirmaisiais mėnesiais? Kokie daiktai pasiteisina, o be ko galima apseiti? Šį kartą kalbiname pačias tikriausias šios srities specialistes – mamas, auginančias vieną ar kelis vaikus.

Ar tikrai po gimdymo poros intymus gyvenimas nebebus toks, koks anksčiau (43)

Ar tikrai po gimdymo poros intymus gyvenimas nebebus toks, koks anksčiau
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai tema, apie kurią garsiai kalba nedaugelis – intymus poros gyvenimas susilaukus kūdikio.

Kaip išsirinkti vežimą, jei vaikas gimsta žiemą (22)

Kaip išsirinkti vežimą, jei vaikas gimsta žiemą
Šaltuoju sezono metu gimusių vaikučių tėvelių laukia ne vienas iššūkis. Ne tik įvairios baimės dėl to, ar mažiukas nesušals, nes yra per plonai aprengtas, bet ir svarbiausio daikto – vežimėlio paieškos. Juk pirmoji vaikučio karieta turės atlaikyti šaltuką, vėją ir lietų.

Kaip išrinkti vaikui vardą, kuris atneštų sėkmę gyvenime (17)

Kaip išrinkti vaikui vardą, kuris atneštų sėkmę gyvenime
Visi tėvai, rinkdami vaikui vardą, derina jį prie pavardės. Kad skambesys būtų geras, gražiai atrodytų inicialai ir pan. Kviečiame iš arčiau susipažinti su vardo ir pavardės numerologija.

Kalėdinės dovanos mamai ir kūdikiui – šventinės rekomendacijos

Kalėdinės dovanos mamai ir kūdikiui – šventinės rekomendacijos
Artimųjų ar draugų šeimoje gimus kūdikiui norisi jį apipilti mielomis dovanėlėmis. Ta pati pati pagunda mus apima ir prieš Kalėdas.