Skandalingosios krikštijimo istorijos atomazga daugiau skaitytojų pasidalino patirtimi

 (28)
Prieš savaitę garsiai nuskambėjusi istorija, kai vienos Vilniaus parapijos klebonas atsisakė pakrikštyti nesusituokusių tėvų dukrytę, artėja prie atomazgos. Po dviejų savaičių mažylės krikštynos įvyks!
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Istoriją paviešino įskaudinta mama

„Nekrikštysiu, ir viskas", - tokį atsakymą išgirdo vilnietė Diana, kai su vyru apsilankė bažnyčioje, norėdama pakrikštyti tuoj metukus švęsiančią dukrytę. „Gyvename Vilniuje ir pamanėme, kad būtų gražiausia vaikelį pakrikštyti savo parapijoje. Pirmiausia paskambinau kunigui, sutarėme, kad turiu ateiti pasikalbėti. Nuėjus pokalbis buvo trumpas, užteko paklausti vieno klausimo „Ar esate susituokę bažnyčioje?"... Atsakiau, kad ne. Tuomet viskas vyko žaibiškai: kunigas užvertė savo užrašų knygutę ir pasakė, kad atsisako krikštyti vaikelį. Liepė eiti namo ir pasikalbėti su vyru, esą, norint pakrikštyti vaiką reikia pirmiausia susituokti!

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kaip prasidėjo istorija: mamos laiškas

Na, gerai, sutinku, kad žvelgiant iš krikščionybės taško gyvename nuodėmėje, tačiau kuo dėtas tas mažas nekaltas vaikelis?" - laiške redakcijai rašė Diana. Moteris išsiaiškino, kad nėra jokio įstatymo, pagal kurį būtų galima nekrikštyti mažylės, tačiau kai pas kleboną nuėjo antrą kartą su vyru, atsakymas vėl buvo „Ne".

Nepakrikštytos mergaitės istorija nepaliko abejingų

Paviešinus Dianos laišką, abejingų šiai istorijai neliko. Vieni žavėjosi principingu kunigu ir siūlė šeimai nesivaikyti „krikšto mados", kiti dalijosi panašia savo patirtimi ir siūlė ieškoti „žmogiškesnio" dvasininko.

"Mes irgi nesusituokę, ne tik bažnyčioj, bet ir civilinės metrikacijos biure - niekur. Klebonas atėjus į pokalbį taip pat paklausė, ar mes susituokę, kai atsakiau, jog ne, išklausiau paskaitą apie tai, kaip reikia įsileisti Dievą į širdis, norint vesti vaiką teisingu krikščioniško gyvenimo keliu. Na, malonu tąkart nebuvo, tačiau dukrytę vis dėlto pakrikštijo. Kai eisim tuoktis, rinksimės kitą kunigą, kuris nepamokslaus kaip tvarkytis savo gyvenimą" - išgirdusi istoriją atviravo Giedrė.  

"Ne taip su kunigais kalbėti reikia šiais laikais. Nueini, padedi ant stalo 100-uką, ir tada jau sakai savo sąlygas. Mes nevedę, ir mums nekilo jokiu problemų. Tik kunigas iš karto pasakė,  po kiek nori nuo tėvų ir kūmų. Mano patarimas - susiraskite kitą bažnyčią, kitą kunigą, ir nebus jokių problemų. Tikėjimas tai vienas, bet kiekviena bažnyčia savo įstatymus susikūrė..." - patarė Sandra.

Apnuogino ir skaudžias vietas

Sujaudinti Dianos istorijos komentatoriai atskleidė ir kitų dalykų, kurie verčia suklusti ir sunerimti. Mūsų portalo Facebook profilyje mama Jurgita prisipažino irgi buvo patekusi į panašią situaciją, kaip vilniečių šeima. Štai kaip ji pasielgė: "Mes birželį krikštysime savo mažylę, kunigas irgi buvo nepatenkintas, kad esam nesusituokę, tai man teko jam sumeluoti. Padariau mažą nuodėmę... Mano jau toks charakteris... Paskambinau tam pačiam kunigui iš kito telefono po poros dienų ir sakau, kad noriu pakrikštyti dukrelę, esu vieniša mama. Susitarėm, niekur jis nesidėjo. Tėvelis mūsų krikštynose bus kaip fotografas".

Netylėjo ir mūsų skaitytoja Vigilija: „Toje bažnyčioje ir man atsisakė krikštyti, nes esame nesusituokę bažnytine santuoka. Tačiau man tai antroji santuoka. Ir, kaip žinia, aš tuoktis antrą kartą negaliu. Tačiau paaiškinkit man, gerbiamieji, kaip galėjo antrą kartą bažnytine santuoka susituokti mano ex vyras? Žinau ir datą, ir vietą kur jis tai padarė. Žinau net, kad kunigas tuokdamas žinojo, jog tai antroji jo santuoka. Mūsų bažnytinė santuoka neanuliuota, bandžiau tai padaryti, bet yra be galo sunku. Kaip taip greitai anuliuoja mūsų ,,žvaigždės'', lieka paslaptis".

Istorijos atomazga: krikštynos bus

Susisiekus su vilniete Diana, ji jau buvo linksmesnė: „Taip, viskas jau išsisprendė! Dukrytę pakrikštyti sutiko kitos parapijos kunigas, iš Šv. Mikalojaus bažnyčios. Labai mielas kunigas, mus išklausė ir patarė nenusivilti Dievo namais".

Moteris sako, kad iki tol ji nebuvo niekam rašiusi jokių straipsnių, tačiau paviešinusi savo šeimos istoriją ji nesigaili. "Problemos mes, matyt, neišsprendėm, būtu pernelyg naivu tikėtis, bet bent jau pačią situacija  apie "UAB  Bažnyčia " aprašėme. Šiuo metu girdžiu daug diskusijų apie atvirą pinigų prievartavimą už vienokias ar kitokias "paslaugas"  bažnyčioje, manau, neturi būti taip, kad kunigai atvirai pasako įkainius už vienokias ar kitokias ceremonijas. Žinoma, tikiuosi, kad kuo daugiau bus apie tai diskutuojama viešai, tuo  bent šiek ši situacija keisis".

Garsiosios krikštynos vyks birželio pabaigoje, ir laiminga mama džiaugiasi gražia istorijos pabaiga: "Mūsų dukrytę pakrikštys kunigas, kuris grąžino mums tikėjimą ir pagarbą baznyčiai. Kaip tik tą nuostabią dieną  Godutei sueis vieneri metai! Tikimės gražios  ir saulėtos dienos!


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

0-6 mėnesiai

10 gudrybių, kad kūdikio auginimas būtų lengvesnis (1)

10 gudrybių, kad kūdikio auginimas būtų lengvesnis
Tikėtina, kad dar nėštumo metu niekas jums nežadėjo, jog kūdikio auginimas bus lengvas. Tėvai, draugai ir artimieji jums pripasakojo ne vieną istoriją apie sunkią naujagimio maitinimo pradžią, iššūkius, kai tenka ištverti ne vieną bemiegę naktį, ar tai, kokios baimės atsiranda, kai esi atsakingas už gležną būtybę.

Vaiko kambario interjeras: kelios taisyklės, kurias būtina žinoti

Vaiko kambario interjeras: kelios taisyklės, kurias būtina žinoti
Stilingai ir praktiškai įrengti kūdikio ar vaiko kambarį – ne tokia ir lengva užduotis.

10 gudrybių, kaip sutaupyti pinigų perkant kūdikio kraitelį (1)

10 gudrybių, kaip sutaupyti pinigų perkant kūdikio kraitelį
Likus keliems mėnesiams iki kūdikio gimimo, tėveliai ima nerimauti ne tik dėl gimdymo ar to, kaip tinkamai reikės pasirūpinti trapia būtybe, tačiau ir dėl ilgo pirkinių sąrašo. Kiek ir kokių daiktų reikės? Ar verta viską pirkti iškart? O gal užteks pačių būtiniausių kūdikio priežiūros priemonių?

Paaiškėjo populiariausi vardai Lietuvoje (89)

Paaiškėjo populiariausi vardai Lietuvoje
Registrų centras išplatino naujausius duomenis apie naujagimių vardų registravimą. Populiariausi vaikams suteikiami vardai šį pusmetį buvo Matas ir Emilija.

Sveikas, mažyli: kaip namus paruošti kūdikio gimimui (1)

Sveikas, mažyli: kaip namus paruošti kūdikio gimimui
Būsimi tėveliai kartais taip susikoncentruoja į dar negimusio vaikelio garderobą ar vis galvoja, ką pasiimti į ligoninę, kad pamiršta namų erdvę pritaikyti naujam gyventojui. Kokių daiktų jums tikrai prireiks? Kaip namus paversti saugiais kūdikiui ir išvengti nelaimių?

Kūdikiai savarankiškai gali stovėti jau nuo keturių mėnesių (1)

Kūdikiai savarankiškai gali stovėti jau nuo keturių mėnesių
Nors knygose apie vaikus rašoma, kad kūdikiai dažniausiai be aplinkinių pagalbos stovėti gali sulaukę apie 9 mėnesių, naujausiame mokslininkų atliktame tyrime teigiama, kad kūdikiai šį itin svarbų gebėjimą gali išvystyti kur kas anksčiau.

Pasaulį nustebinęs žingsniuojančio naujagimio vaizdo įrašas klaidina: taip gali kiekvienas (14)

Pasaulį nustebinęs žingsniuojančio naujagimio vaizdo įrašas klaidina: taip gali kiekvienas
Šiomis dienomis socialiniuose tinkluose vaikus auginantys tėvai aktyviai dalijasi vaizdo įrašu, kuriame įamžintas už pažastų laikomas ir žingsniuojantis naujagimis.

Šiais laikais tėvai pamiršta kelias svarbias krikštynų tradicijas (41)

Šiais laikais tėvai pamiršta kelias svarbias krikštynų tradicijas
Vasarą galima pavadinti vestuvių ir krikštynų metu. Šiltas oras ir saulėtos dienos – pats geriausias laikas švęsti jaukiausias ir visoms šeimoms svarbiausias šventes.

Prieš pirkdami sauskelnes, įsitikinkite dėl kelių dalykų (3)

Prieš pirkdami sauskelnes, įsitikinkite dėl kelių dalykų
Jei esate „be penkių minučių" mama ar tėtis, tikėtina, kad didžiąją dalį savo laiko skiriate naujos gyvybės atėjimo pasiruošimui.

9 mamos atvirauja, kaip rinko savo vaikams vardus apklausa (45)

9 mamos atvirauja, kaip rinko savo vaikams vardus <span style="color: #ff0000;"><sup>apklausa</sup></span>
Šią savaitę pakvietėme mamas prisiminti vieną svarbiausių darbų, kuris laukia pagimdžius - išrinkti kūdikiui vardą. Kaip parodė mamų apklausa, vardai mažyliui renkami įvairiai - ir jau pagimdžius, ir nėštumo metu, ir dar net neplanuojant vaikų.

Mamų patirtis: daiktai, labiausiai pravertę pirmaisiais kūdikio mėnesiais (14)

Mamų patirtis: daiktai, labiausiai pravertę pirmaisiais kūdikio mėnesiais
Jei ruošiatės pirmojo kūdikio gimimui, jums tikrai kyla ne vienas klausimas. Ko prireiks jūsų mažyliui pirmaisiais mėnesiais? Kokie daiktai pasiteisina, o be ko galima apseiti? Šį kartą kalbiname pačias tikriausias šios srities specialistes – mamas, auginančias vieną ar kelis vaikus.

Ar tikrai po gimdymo poros intymus gyvenimas nebebus toks, koks anksčiau (43)

Ar tikrai po gimdymo poros intymus gyvenimas nebebus toks, koks anksčiau
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai tema, apie kurią garsiai kalba nedaugelis – intymus poros gyvenimas susilaukus kūdikio.

Kaip išsirinkti vežimą, jei vaikas gimsta žiemą (22)

Kaip išsirinkti vežimą, jei vaikas gimsta žiemą
Šaltuoju sezono metu gimusių vaikučių tėvelių laukia ne vienas iššūkis. Ne tik įvairios baimės dėl to, ar mažiukas nesušals, nes yra per plonai aprengtas, bet ir svarbiausio daikto – vežimėlio paieškos. Juk pirmoji vaikučio karieta turės atlaikyti šaltuką, vėją ir lietų.

Kaip išrinkti vaikui vardą, kuris atneštų sėkmę gyvenime (17)

Kaip išrinkti vaikui vardą, kuris atneštų sėkmę gyvenime
Visi tėvai, rinkdami vaikui vardą, derina jį prie pavardės. Kad skambesys būtų geras, gražiai atrodytų inicialai ir pan. Kviečiame iš arčiau susipažinti su vardo ir pavardės numerologija.

Kalėdinės dovanos mamai ir kūdikiui – šventinės rekomendacijos

Kalėdinės dovanos mamai ir kūdikiui – šventinės rekomendacijos
Artimųjų ar draugų šeimoje gimus kūdikiui norisi jį apipilti mielomis dovanėlėmis. Ta pati pati pagunda mus apima ir prieš Kalėdas.