Skandalingosios krikštijimo istorijos atomazga daugiau skaitytojų pasidalino patirtimi

 (28)
Prieš savaitę garsiai nuskambėjusi istorija, kai vienos Vilniaus parapijos klebonas atsisakė pakrikštyti nesusituokusių tėvų dukrytę, artėja prie atomazgos. Po dviejų savaičių mažylės krikštynos įvyks!
Skandalingosios krikštijimo istorijos atomazga <span style="color: #ff0000;"><sup>daugiau skaitytojų pasidalino patirtimi</sup></span>
© Shutterstock nuotr.

Istoriją paviešino įskaudinta mama

„Nekrikštysiu, ir viskas", - tokį atsakymą išgirdo vilnietė Diana, kai su vyru apsilankė bažnyčioje, norėdama pakrikštyti tuoj metukus švęsiančią dukrytę. „Gyvename Vilniuje ir pamanėme, kad būtų gražiausia vaikelį pakrikštyti savo parapijoje. Pirmiausia paskambinau kunigui, sutarėme, kad turiu ateiti pasikalbėti. Nuėjus pokalbis buvo trumpas, užteko paklausti vieno klausimo „Ar esate susituokę bažnyčioje?"... Atsakiau, kad ne. Tuomet viskas vyko žaibiškai: kunigas užvertė savo užrašų knygutę ir pasakė, kad atsisako krikštyti vaikelį. Liepė eiti namo ir pasikalbėti su vyru, esą, norint pakrikštyti vaiką reikia pirmiausia susituokti!

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kaip prasidėjo istorija: mamos laiškas

Na, gerai, sutinku, kad žvelgiant iš krikščionybės taško gyvename nuodėmėje, tačiau kuo dėtas tas mažas nekaltas vaikelis?" - laiške redakcijai rašė Diana. Moteris išsiaiškino, kad nėra jokio įstatymo, pagal kurį būtų galima nekrikštyti mažylės, tačiau kai pas kleboną nuėjo antrą kartą su vyru, atsakymas vėl buvo „Ne".

Nepakrikštytos mergaitės istorija nepaliko abejingų

Paviešinus Dianos laišką, abejingų šiai istorijai neliko. Vieni žavėjosi principingu kunigu ir siūlė šeimai nesivaikyti „krikšto mados", kiti dalijosi panašia savo patirtimi ir siūlė ieškoti „žmogiškesnio" dvasininko.

"Mes irgi nesusituokę, ne tik bažnyčioj, bet ir civilinės metrikacijos biure - niekur. Klebonas atėjus į pokalbį taip pat paklausė, ar mes susituokę, kai atsakiau, jog ne, išklausiau paskaitą apie tai, kaip reikia įsileisti Dievą į širdis, norint vesti vaiką teisingu krikščioniško gyvenimo keliu. Na, malonu tąkart nebuvo, tačiau dukrytę vis dėlto pakrikštijo. Kai eisim tuoktis, rinksimės kitą kunigą, kuris nepamokslaus kaip tvarkytis savo gyvenimą" - išgirdusi istoriją atviravo Giedrė.  

"Ne taip su kunigais kalbėti reikia šiais laikais. Nueini, padedi ant stalo 100-uką, ir tada jau sakai savo sąlygas. Mes nevedę, ir mums nekilo jokiu problemų. Tik kunigas iš karto pasakė,  po kiek nori nuo tėvų ir kūmų. Mano patarimas - susiraskite kitą bažnyčią, kitą kunigą, ir nebus jokių problemų. Tikėjimas tai vienas, bet kiekviena bažnyčia savo įstatymus susikūrė..." - patarė Sandra.

Apnuogino ir skaudžias vietas

Sujaudinti Dianos istorijos komentatoriai atskleidė ir kitų dalykų, kurie verčia suklusti ir sunerimti. Mūsų portalo Facebook profilyje mama Jurgita prisipažino irgi buvo patekusi į panašią situaciją, kaip vilniečių šeima. Štai kaip ji pasielgė: "Mes birželį krikštysime savo mažylę, kunigas irgi buvo nepatenkintas, kad esam nesusituokę, tai man teko jam sumeluoti. Padariau mažą nuodėmę... Mano jau toks charakteris... Paskambinau tam pačiam kunigui iš kito telefono po poros dienų ir sakau, kad noriu pakrikštyti dukrelę, esu vieniša mama. Susitarėm, niekur jis nesidėjo. Tėvelis mūsų krikštynose bus kaip fotografas".

Netylėjo ir mūsų skaitytoja Vigilija: „Toje bažnyčioje ir man atsisakė krikštyti, nes esame nesusituokę bažnytine santuoka. Tačiau man tai antroji santuoka. Ir, kaip žinia, aš tuoktis antrą kartą negaliu. Tačiau paaiškinkit man, gerbiamieji, kaip galėjo antrą kartą bažnytine santuoka susituokti mano ex vyras? Žinau ir datą, ir vietą kur jis tai padarė. Žinau net, kad kunigas tuokdamas žinojo, jog tai antroji jo santuoka. Mūsų bažnytinė santuoka neanuliuota, bandžiau tai padaryti, bet yra be galo sunku. Kaip taip greitai anuliuoja mūsų ,,žvaigždės'', lieka paslaptis".

Istorijos atomazga: krikštynos bus

Susisiekus su vilniete Diana, ji jau buvo linksmesnė: „Taip, viskas jau išsisprendė! Dukrytę pakrikštyti sutiko kitos parapijos kunigas, iš Šv. Mikalojaus bažnyčios. Labai mielas kunigas, mus išklausė ir patarė nenusivilti Dievo namais".

Moteris sako, kad iki tol ji nebuvo niekam rašiusi jokių straipsnių, tačiau paviešinusi savo šeimos istoriją ji nesigaili. "Problemos mes, matyt, neišsprendėm, būtu pernelyg naivu tikėtis, bet bent jau pačią situacija  apie "UAB  Bažnyčia " aprašėme. Šiuo metu girdžiu daug diskusijų apie atvirą pinigų prievartavimą už vienokias ar kitokias "paslaugas"  bažnyčioje, manau, neturi būti taip, kad kunigai atvirai pasako įkainius už vienokias ar kitokias ceremonijas. Žinoma, tikiuosi, kad kuo daugiau bus apie tai diskutuojama viešai, tuo  bent šiek ši situacija keisis".

Garsiosios krikštynos vyks birželio pabaigoje, ir laiminga mama džiaugiasi gražia istorijos pabaiga: "Mūsų dukrytę pakrikštys kunigas, kuris grąžino mums tikėjimą ir pagarbą baznyčiai. Kaip tik tą nuostabią dieną  Godutei sueis vieneri metai! Tikimės gražios  ir saulėtos dienos!


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

0-6 mėnesiai

Mamų patirtis: daiktai, labiausiai pravertę pirmaisiais kūdikio mėnesiais (14)

Mamų patirtis: daiktai, labiausiai pravertę pirmaisiais kūdikio mėnesiais
Jei ruošiatės pirmojo kūdikio gimimui, jums tikrai kyla ne vienas klausimas. Ko prireiks jūsų mažyliui pirmaisiais mėnesiais? Kokie daiktai pasiteisina, o be ko galima apseiti? Šį kartą kalbiname pačias tikriausias šios srities specialistes – mamas, auginančias vieną ar kelis vaikus.

Ar tikrai po gimdymo poros intymus gyvenimas nebebus toks, koks anksčiau (43)

Ar tikrai po gimdymo poros intymus gyvenimas nebebus toks, koks anksčiau
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai tema, apie kurią garsiai kalba nedaugelis – intymus poros gyvenimas susilaukus kūdikio.

Kaip išsirinkti vežimą, jei vaikas gimsta žiemą (22)

Kaip išsirinkti vežimą, jei vaikas gimsta žiemą
Šaltuoju sezono metu gimusių vaikučių tėvelių laukia ne vienas iššūkis. Ne tik įvairios baimės dėl to, ar mažiukas nesušals, nes yra per plonai aprengtas, bet ir svarbiausio daikto – vežimėlio paieškos. Juk pirmoji vaikučio karieta turės atlaikyti šaltuką, vėją ir lietų.

Kaip išrinkti vaikui vardą, kuris atneštų sėkmę gyvenime (17)

Kaip išrinkti vaikui vardą, kuris atneštų sėkmę gyvenime
Visi tėvai, rinkdami vaikui vardą, derina jį prie pavardės. Kad skambesys būtų geras, gražiai atrodytų inicialai ir pan. Kviečiame iš arčiau susipažinti su vardo ir pavardės numerologija.

Kalėdinės dovanos mamai ir kūdikiui – šventinės rekomendacijos

Kalėdinės dovanos mamai ir kūdikiui – šventinės rekomendacijos
Artimųjų ar draugų šeimoje gimus kūdikiui norisi jį apipilti mielomis dovanėlėmis. Ta pati pati pagunda mus apima ir prieš Kalėdas.

Pirmos dienos namuose su naujagimiu (2)

Pirmos dienos namuose su naujagimiu
Pirmosios dienos, savaitės ar netgi mėnesiai gali būti nelengvi tiek pirmakarčiams tėveliams, tiek kūdikiui – visiems reikia laiko apsiprasti su naujovėmis, atrasti dienos režimą, išmokti daugybės naujų dalykų.

Ką svarbu žinoti apie visuotinę naujagimių klausos patikrą (2)

Ką svarbu žinoti apie visuotinę naujagimių klausos patikrą
Nuo 2014 m. įsigaliojusi visuotinė naujagimių klausos patikra, kurios tikslas patikrinti kiekvieno Lietuvoje gimusio naujagimio klausą, duoda rezultatų.

Einame lankyti naujagimio: geriausių dovanų sąrašas (26)

Einame lankyti naujagimio: geriausių dovanų sąrašas
Kai draugams ar artimiesiems gimsta mažylis, visi nekantriai laukia pirmosios pažinties su nauju žmogučiu. Palankynų etiketas įpareigoja ateiti netuščiomis rankomis.

10 mitų apie kūdikius, kuriais vis dar kai kas tiki (be reikalo) (6)

10 mitų apie kūdikius, kuriais vis dar kai kas tiki (be reikalo)
Kai kurie mitai apie kūdikių auginimą atėjo iš senų senovės, kiti paplito vos prieš keliasdešimt metų. Kuriais iš jų ir kodėl tikėti neverta?

Jaunas tėtis kai ką sugalvojo kūdikiams, kurie prastai miega (4)

Jaunas tėtis kai ką sugalvojo kūdikiams, kurie prastai miega
Prieš dvejus metus susilaukęs dukrytės, vienas jaunas tėtis, kaip ir daugelis kitų tėvų, sprendė dilemą, kur ir kaip saugiai migdyti naujagimę.

Pavojinga klaida, kurią daro daug tėvų, vežiodami vaikus vežimėliu vasarą (1)

Pavojinga klaida, kurią daro daug tėvų, vežiodami vaikus vežimėliu vasarą
Visi tėvai vasarą stengiasi apsaugoti savo vaikus nuo lietaus, karščio ar miesto dulkių. Tačiau kartais mūsų pastangos vaikui labiau kenkia, nei padeda.

Maudynės be ašarų: linksmoji atmintinė

Maudynės be ašarų: linksmoji atmintinė
Šiltas vanduo, putos, malonūs kvapai – visa tai skamba kaip tikra šventė. Tačiau mažiesiems gali atrodyti visai priešingai: šlapia, griaužia, trina, o dar tas skubėjimas ir susirūpinusios mamos akys…

TOP 20 vardų, kurie idealiai tinka vasarą gimusiai mergaitei (36)

TOP 20 vardų, kurie idealiai tinka vasarą gimusiai mergaitei
Kada išrinkote vardą savo mažyliui: vos sužinoję, kad jis gims ar tik po to, kai paėmėte jį į rankas?

Gražina Kadžytė – apie krikštynas šiandien ir anksčiau: kas stebina labiausiai (23)

Gražina Kadžytė – apie krikštynas šiandien ir anksčiau: kas stebina labiausiai
Nuo senų laikų tikėta, kad krikštynų šventė turi būti graži ir linksma, nes nuo to priklauso kūdikio gyvenimas. Tačiau ne tik grožis ir smagi šventė yra tikroji šios krikščioniškos tradicijos esmė.

Paslaptingiausia kūdikių verksmo priežastis: gydytojos komentaras (7)

Paslaptingiausia kūdikių verksmo priežastis: gydytojos komentaras
Pilvo diegliukai yra viena sunkiausiai sprendžiamų kūdikių sveikatos problemų, nes dažnai ne taip lengva nustatyti skausmingo kūdikių verksmo priežastis ir jiems padėti.