Reklama

Vaiko kambario interjeras: kelios taisyklės, kurias būtina žinoti

Stilingai ir praktiškai įrengti kūdikio ar vaiko kambarį – ne tokia ir lengva užduotis.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Jei visas būstas gali išlaikyti vientisą stilių, mažylio kambarys turi ne tik gražiai atrodyti, tačiau ir atlikti keletą funkcijų: asocijuotis vaikui su saugumu, būti poilsio bei žaidimų zona, taip pat suteikti vaikui galimybę tobulėti.

Daugiafunkcinė erdvė

Klysta tie, kurie mano, kad vienintelė funkcija, kurią atliks vaiko kambarys – poilsio ir miego. Jei kalbame apie naujagimį, tikėtina, kad būtent taip ir bus, tačiau paaugęs vaikas kambaryje norės nuveikti kur kas daugiau. Taigi, pirmoji ir bene svarbiausia taisyklė – nepaskirkite mažyliui pačios mažiausios patalpos savo namuose. Interjero ekspertai rekomenduoja vaikams skirti bent 10 kvadratinių metrų kambarį, kad jame tilptų kelios zonos: miego, mokslo ar kitos veiklos prie stalo, žaidimų ir sporto.

Galvodami, kokių ir kokio dydžio baldų, daiktų reikės kambariui – pirmiausia įvertinkite, kiek liks vietos viską sustačius. Vaikui būtina turėti nemažai laisvos vietos ant žemės, kad galėtų žaisti, lakstyti, pasikviesti draugus. Tas pats galioja ir sienų dekoravimui. Vaikų ugdymo specialistai sako, kad šių dienų tėvai per daug žavisi įvairiais lipdukais ir paveikslėliais, kurie atrodo labai gražiai, tačiau neatlieka jokios ugdomosios funkcijos. Nepamirškite, kad net patiems mažiausiems, nesulaukusiems nė vienerių, labai įdomios įvairios tikroviškos gyvūnų iliustracijos. Vaikams labai svarbu pažinti ir atrasti, šią funkciją kambaryje gali atlikti pasaulio ar Lietuvos žemėlapis, gaublys. Tegul tai būna ne tik mokomoji priemonė, bet ir savotiškas būdas užfiksuoti kelionių akimirkas, sužymėti aplankytas vietas.

Vaiko kambario interjeras: kelios taisyklės, kurias būtina žinoti
© Gamintojo archyvas

Pradėkime nuo spalvų

Vaikų kambario sienas rekomenduojama dažyti kuo neutralesnėmis, švelnesnėmis ir šviesesnėmis spalvomis. Bene populiariausia, prie kurios lengviausia derinti visus kitus kambario akcentus – balta. Ji tiks tiek neseniai gimusio naujagimio kambariui, tiek jau paaugusio vaiko erdvei. Interjero dizaineriai pataria vengti stereotipinių, konkrečiai lyčiai priskiriamų spalvų. Nepaverskite mergaitės kambario rožine karalyste, o berniukui nebūtina visko pirkti tik mėlynų atspalvių. Šiuo metu labai populiaru sienas dekoruoti įvairiais, specialiai tam skirtais, lipdukais. Skandinaviškam stiliui būdinga vieną iš keturių sienų padaryti margą, pavyzdžiui, apklijuoti taškiukais, trikampiais ar kitomis geometrinėmis figūromis. Toks sprendimas kambariui suteikia originalumo ir žaismingumo.

Vaiko kambario interjeras: kelios taisyklės, kurias būtina žinoti
© Gamintojo archyvas

Šviesos, šviesos ir dar kartelį šviesos!

Apie apšvietimą reikėtų pagalvoti jau tada, kai tik pradėsite įrenginėti savo būstą. Vaikams labai svarbu, kad erdvėje, kurioje jie žaidžia, mokosi, būtų kuo daugiau šviesos. Ne tik dėl akių, kurios prieblandoje labai vargsta, tačiau ir dėl jaukios, saugios atmosferos. Siūlome numatyti kelių tipų apšvietimą: centrinį arba taškinį lubose, pastatomą arba pakabinamą lempą prie lovos ir atskirą šviesos šaltinį ten, kur stovės vaiko stalas.

Baldai, be kurių neišsiversite

Pirmasis pirkinys, kuriuo tėveliai rūpinasi dar net negimus vaikui – lovytė. Ji turi būti ne tik graži, deranti bendrame kambario interjere, tačiau ir saugi mažajam gyventojui. Rinkitės tik kokybiškus, patikimo gamintojo baldus. Vienas tokių, latvių gamintojas „Yappy Kids". Šio prekinio ženklo lovytes ir kitus vaiko kambario baldus galite rasti „Baby City" parduotuvėse. „Yappy Kids" produktai dažomi ir lakuojami su brangesniais, kokybiškesniais dažais – tokiais pačiais, kaip vaikų žaislai, kuriuos galima kramtyti. Tačiau šio prekinio ženklo lovytės ne tik atitinka visus saugumo reikalavimus, jos turi ir daug papildomų funkcijų, palengvinančių tėvelių kasdienybę (pakeliamas ir nuleidžiamas dugnas, iš šono išsiima vienas pagaliukas, prie lovytės apačios pritvirtinti ratukai, leidžiantys ją lengvai namuose transportuoti iš vienos vietos į kitą ir t.t.).

Vaiko kambario interjeras: kelios taisyklės, kurias būtina žinoti
© Gamintojo archyvas

Vaiko kambariui reikalinga ne tik lovytė, komoda ar spinta. Nuo mažylio gimimo iki maždaug pirmojo gimtadienio neišsiversite ir be vystymo lentos. Vaikiškų prekių parduotuvėse rasite labai didelį jų pasirinkimą: nuo komodos su integruota vieta vystymui (taip sutaupysite vietos) iki specialių vystymo stalų, kurie užtikrina mažylio saugumą, ar tiesiog vystymo lentos, kurios kaina visai nedidelė. Kiekvienas gali pasirinkti pagal savo šeimos poreikius, vietą namuose ir finansus.

Vaiko kambario interjeras: kelios taisyklės, kurias būtina žinoti
© Gamintojo archyvas

Jaukūs akcentai ir detalės

Sakoma, kad bet kurio sėkmingo interjero paslaptis – gerai parinktos detalės. Vaiko kambaryje taip pat nepamirškite jaukių, akiai mielų smulkmenų. Vienas paprasčiausių būdų jas „sutupdyti" – atvira lentyna ar lentynos. Jose galite dėti nuotraukų rėmelius, žaislus, knygeles. Įvairios girliandos, lemputės, plakatai ar paveikslėliai, kurie suderinti su bendru kontekstu – taip pat labai reikalingi. Kiekvienam vaikui patinka tyrinėti aplinką, todėl kambarys turi jį dominti, leisti jam tobulėti, mokytis ir kurti. Tam puikiai pasitarnaus kreidos lenta, kuri gali būti kaip lipdukas ar pakabinamas paveikslas. Rinkitės kilimus, kurie marginti smagiais paveikslėliais arba taip, kad vaikas galėtų juos pritaikyti žaidimams (pavyzdžiui, su miesto kelių išklotine). Nepamirškite ir daiktadėžių ar krepšių, kuriuose po dienos linksmybių vietą rastų po kambarį besimėtantys žaislai.

Ne tik gražu, bet ir saugu

Visi puikiai žino, kaip greitai vaikai išmoksta lipti, siekti aukštai užkeltų daiktų, viską čiumpą ir gali sau sukelti pavojų. Tėveliams būtina užtikrinti, kad mažylio kambaryje neliktų aštrių kampų (jei tokių baldų yra, juos apklijuokite specialiomis apsaugėlėmis), jei namas dviejų aukštų – viršuje ir apačioje įtvirtinkite vartelius. Nepalikite vaikui pasiekiamų elektros lizdų, juos taip pat reikėtų „paslėpti" su specialiomis apsaugėlėmis. Visko, ko reikia, kad užtikrintumėte savo atžalų saugumą, rasite visose „Baby City" parduotuvėse.

Užsakymo nr.: PT_75339691

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

0-6 mėnesiai

Lietuva remia siūlymą moterų ir vyrų laiką vaiko priežiūrai dalinti perpus (2)

Lietuva remia siūlymą moterų ir vyrų laiką vaiko priežiūrai dalinti perpus
Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis teigia, kad Lietuva remia Europos Komisijos siūlymą visos Europos Sąjungos mastu nustatyti neperleidžiamas vaiko priežiūros atostogas vyrams ir moterims.

Kūdikių priežiūros priemonė, kurią tėveliams reikėtų rinktis atsakingai (1)

Kūdikių priežiūros priemonė, kurią tėveliams reikėtų rinktis atsakingai
Dar ir šiais laikais, kai visas prekes renkamės itin atsakingai ir nevengiame perskaityti etikečių, atsiranda manančių, kad „sauskelnės yra sauskelnės, kokias nupirksi, tokios vaikui bus gerai". Tačiau toks aplaidus šios vaikų ir kūdikių priežiūros priemonės vertiniams gali turėti neigiamų pasekmių ir atsiliepti mažylių sveikatai.

Psichologė – apie neramų kūdikių miegą (1)

Psichologė – apie neramų kūdikių miegą
Psichologė Karolina Gurskienė apžvelgia naujagimio ir kūdikio iki trijų mėnesių amžiaus miego įpročius.

Kūdikio miegas: kas padės užtikrinti, kad mažylis gerai pailsėtų

Kūdikio miegas: kas padės užtikrinti, kad mažylis gerai pailsėtų
Kokybiškas miegas ir pakankamas jo valandų skaičius – reikalingas kiekvienam žmogui. Tiek suaugusiam, tiek vaikui. Kūdikiams – jis itin naudingas.

Įvardijo populiariausią mergaitės vardą visame pasaulyje (20)

Įvardijo populiariausią mergaitės vardą visame pasaulyje
Vardų mados egzistuoja visame pasaulyje, Lietuva - ne išimtis. Paskelbtasis populiariausias mergaitės vardas visame pasaulyje yra gana populiarus ir mūsų šalyje.

Jei vaikas gimė 2017 metais, jo stipriosios savybės bus šios

Jei vaikas gimė 2017 metais, jo stipriosios savybės bus šios
Jeigu mažylis gimė tarp 2017 metų sausio 28 dienos ir 2018 metų vasario 15, jį pagal kinų kalendorių globoja Ugninis raudonas Gaidys.

10 gudrybių, kad kūdikio auginimas būtų lengvesnis (1)

10 gudrybių, kad kūdikio auginimas būtų lengvesnis
Tikėtina, kad dar nėštumo metu niekas jums nežadėjo, jog kūdikio auginimas bus lengvas. Tėvai, draugai ir artimieji jums pripasakojo ne vieną istoriją apie sunkią naujagimio maitinimo pradžią, iššūkius, kai tenka ištverti ne vieną bemiegę naktį, ar tai, kokios baimės atsiranda, kai esi atsakingas už gležną būtybę.

Vaiko kambario interjeras: kelios taisyklės, kurias būtina žinoti

Vaiko kambario interjeras: kelios taisyklės, kurias būtina žinoti
Stilingai ir praktiškai įrengti kūdikio ar vaiko kambarį – ne tokia ir lengva užduotis.

10 gudrybių, kaip sutaupyti pinigų perkant kūdikio kraitelį (1)

10 gudrybių, kaip sutaupyti pinigų perkant kūdikio kraitelį
Likus keliems mėnesiams iki kūdikio gimimo, tėveliai ima nerimauti ne tik dėl gimdymo ar to, kaip tinkamai reikės pasirūpinti trapia būtybe, tačiau ir dėl ilgo pirkinių sąrašo. Kiek ir kokių daiktų reikės? Ar verta viską pirkti iškart? O gal užteks pačių būtiniausių kūdikio priežiūros priemonių?

Paaiškėjo populiariausi vardai Lietuvoje (89)

Paaiškėjo populiariausi vardai Lietuvoje
Registrų centras išplatino naujausius duomenis apie naujagimių vardų registravimą. Populiariausi vaikams suteikiami vardai šį pusmetį buvo Matas ir Emilija.

Sveikas, mažyli: kaip namus paruošti kūdikio gimimui (1)

Sveikas, mažyli: kaip namus paruošti kūdikio gimimui
Būsimi tėveliai kartais taip susikoncentruoja į dar negimusio vaikelio garderobą ar vis galvoja, ką pasiimti į ligoninę, kad pamiršta namų erdvę pritaikyti naujam gyventojui. Kokių daiktų jums tikrai prireiks? Kaip namus paversti saugiais kūdikiui ir išvengti nelaimių?

Kūdikiai savarankiškai gali stovėti jau nuo keturių mėnesių (1)

Kūdikiai savarankiškai gali stovėti jau nuo keturių mėnesių
Nors knygose apie vaikus rašoma, kad kūdikiai dažniausiai be aplinkinių pagalbos stovėti gali sulaukę apie 9 mėnesių, naujausiame mokslininkų atliktame tyrime teigiama, kad kūdikiai šį itin svarbų gebėjimą gali išvystyti kur kas anksčiau.

Pasaulį nustebinęs žingsniuojančio naujagimio vaizdo įrašas klaidina: taip gali kiekvienas (14)

Pasaulį nustebinęs žingsniuojančio naujagimio vaizdo įrašas klaidina: taip gali kiekvienas
Šiomis dienomis socialiniuose tinkluose vaikus auginantys tėvai aktyviai dalijasi vaizdo įrašu, kuriame įamžintas už pažastų laikomas ir žingsniuojantis naujagimis.

Šiais laikais tėvai pamiršta kelias svarbias krikštynų tradicijas (41)

Šiais laikais tėvai pamiršta kelias svarbias krikštynų tradicijas
Vasarą galima pavadinti vestuvių ir krikštynų metu. Šiltas oras ir saulėtos dienos – pats geriausias laikas švęsti jaukiausias ir visoms šeimoms svarbiausias šventes.

Prieš pirkdami sauskelnes, įsitikinkite dėl kelių dalykų (3)

Prieš pirkdami sauskelnes, įsitikinkite dėl kelių dalykų
Jei esate „be penkių minučių" mama ar tėtis, tikėtina, kad didžiąją dalį savo laiko skiriate naujos gyvybės atėjimo pasiruošimui.