5 patarimai planuojantiems krikštynas

 (7)
Nors anksčiau Lietuvoje krikštydavo vos gimusius vaikučius, šiandien daugelis tėvų šią gražią proga atideda vasarai. Penki patarimai, kurie pravers visoms krikštynas planuojančioms šeimoms.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pirmasis žingsnis: kvietimai

Nors šiais laikais yra daugybė mobilių technologijų, esame pasiekiami kone visur ir visada, popieriniai kvietimai į jūsų mažylio krikštynas bus malonus siurprizas būsimiesiems svečiams. Kvietime aiškiai įrašykite datą, vietą, planuojamą trukmę.

Perspėkite, jei po iškilmingos ceremonijos šventė toliau vyks gamtoje, kad svečiai pasiruoštų atitinkamą aprangą ir apavą. Visai sveika kvietime įrašyti pageidavimą dėl dovanų. Pavyzdžiui, jei manote, kad geriausia dovana tokiu atveju vokelis su pinigais, taip ir parašykite, kad „dovanomis pasirūpinsime patys".

Taip pat skaitykite: Ričardas Doveika apie Krikšto prasmę ir reikšmę

Antrasis žingsnis: apranga

Krikšto apeigoms vaikutis rengiamas šviesiais rūbeliais. Paskutiniuoju metu itin populiaru, kad tai būtų rankų darbo rūbelis - megztas, nertas ar pasiūtas iš lino. Idealu, jei pati mama pasiuva suknytę ar kelnytes savo vaikui, tačiau jei to nemokate, nesigraužkite - gatavų krikšto rūbelių pasirinkimas yra nemažas. Be to, apie vaikučio aprangą būtinai pasitarkite su būsimaisiais krikšto tėvais. Kai kuriuose regionuose yra tradicija, kad krikšto rūbelius vaikučiui parūpina krikšto tėveliai, tad iš anksto aptarkite tai.

Neretai pasirūpinus apranga, tėveliai pamiršta apie avalynę. Jeigu mažylio marškinėliai ir kelnaitės bus baltos it sniegas, nepamirškite derančių batukų, nes sportiniai margi kedai ar „kroksai" neatrodys labai žaviai.

Trečiasis žingsnis: būtini krikštynų simboliai

Krikšto metu paprastai prašoma turėti apsiaustą vaikučiui bei žvakę.

Žvakė po apeigų yra saugoma iki vaiko Pirmosios Komunijos dienos, tad rinkdamiesi ją atkreipkite dėmesį, kad ji būtų patogi laikyti vėliau jūsų paaugusiam vaikui.

Ketvirtasis žingsnis: vaišės

Po iškilmingų krikšto apeigų paprastai vyksta neoficialioji dalis, kuomet susirinkę svečiai turi galimybės pabendrauti arčiau. Pasirūpinkite šventės akcentu - tortu.

Lai jis būna ypatingas, su dedikacija jūsų vaikui ar tam tikrais krikšto simboliais.

Penktasis žingsnis: krikštynų įamžinimas

Fotosesija krikštynų dieną fotoatelje arba profesionalaus fotografo paslaugos šią dieną yra tikrai protingas pasirinkimas.

Įspūdžiai ir geros emocijos pamažu išblėsta, o prisiminimai nuotraukose gyvuoja ilgai. Žinoma, nereikėtų jų palikti vien tik atminties kortelėje ar kompiuteryje, o atspausdinti ir suklijuoti į albumą. Šį albumą galima saugoti kartu su kitais brangiais krikštynų daiktais - žvake, miniatiūriniais batukais, gautu dovanų sidabriniu kryželiu ir pan.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

6-12 mėnesių

Geriausios ir blogiausios krikštynų dovanos

Geriausios ir blogiausios krikštynų dovanos
Vasara – ne tik atostogų bei poilsio metas, tačiau ir laikas, kada lietuviai dažniausiai pamini jiems labai svarbias šventes, pavyzdžiui, vestuves ir krikštynas.

Kelionės su mažais vaikais – už ar prieš (8)

Kelionės su mažais vaikais – už ar prieš
Vieni atostogų neįsivaizduoja be vaikų ir vežasi juos visur, kur vyksta patys, kitiems poilsis su mažaisiais visai ne poilsis... Kalbintos mamos dalijasi savo mintimis.

Auskarai kūdikiui: kai protas kovoja su grožiu (2)

Auskarai kūdikiui: kai protas kovoja su grožiu
Ar manote, kad savo mažylio ausis papuošti dar kūdikystėje – šauni idėja? Kosmetologė Neringa Dombrovskienė teigia, kad tai Lietuvoje nėra labai populiaru, tačiau pasitaiko atvejų, kai auskarų vėrimui į saloną atkeliauja mamytės, ant rankų laikydamos vos pusės metų vaikelį. Ar tokia grožio procedūra mažyliui nekenkia? Ką apie auskarų vėrimą kūdikiams galvoja mamos?

10 daiktų, kurių visada prireikia kelionėse su vaiku

10 daiktų, kurių visada prireikia kelionėse su vaiku
Orai šiltėja ir daugelis šeimų pradeda dėlioti savo atostogų planus. Vieni žada nerizikuoti, juk lietuviškas klimatas mėgsta papokštauti, ir keliaus į šiltesnius kraštus. Kiti – patį geriausią poilsį ir ramybę randa mūsų šalies pajūriuose ar prie ežerų.

Krikštynų papročiai, kurių dera nepamiršti kiekvienam lietuviui (16)

Krikštynų papročiai, kurių dera nepamiršti kiekvienam lietuviui
Krikštynų papročių būta įvairių – priklausomai nuo vietovės, meto, nuo pačių žmonių. Pažvelkime į keletą jų – gal ir šiomis dienomis rasime ką sau pritaikyti.

Su kokiomis krikštynų dovanomis niekada neprašausite (4)

Su kokiomis krikštynų dovanomis niekada neprašausite
Kartu su šiltais orais prasidės ir krikštynų bei vestuvių sezonas. Vieni šioms šventėms patys ruošis, o kiti jose dalyvaus kaip svečiai. Vienų laukia didelė planavimo atsakomybė bei įvairiausių smulkmenų derinimas, kiti – suks galvą, o kaip nustebinti ir pasveikinti pačius brangiausius.

Prieštaringai vertinama priemonė kūdikiams: išsakykite savo nuomonę (8)

Prieštaringai vertinama priemonė kūdikiams: išsakykite savo nuomonę
Iš pirmo žvilgsnio tai atrodo graži laimingo kūdikio nuotrauka: jis miega, plaukai papuošti dailiu segtuku. Tačiau istorija čia tik prasideda...

Į šiltus kraštus su kūdikiu: jei tai žinosite, kelionė bus lengva (3)

Į šiltus kraštus su kūdikiu: jei tai žinosite, kelionė bus lengva
Jei pavargote nuo žiemos šaltuko, sunkiai įveikiamų pusnių sniego, slidžių šaligatvių ir visa širdimi trokštate pasimėgauti saulės voniomis, tikėtina, kad net ir augindami kūdikį pasiduosite pagundai ilgesniam ar trumpesniam laikui pabėgti į šiltus kraštus.

Kokie čiužiniai tarnauja ilgiausiai?

Kokie čiužiniai tarnauja ilgiausiai?
Miegas kūdikiams labai svarbus: miegant jie pailsi, atsipalaiduoja jų kūno raumenys. Mažiausieji per parą išmiega iki 22 valandų, todėl ypač svarbu, ant kokio pagrindo jie miega.

Kas geriau kūdikiui: miegmaišis ar kombinezonas? (3)

Kas geriau kūdikiui: miegmaišis ar kombinezonas?
Net ir esant šaltukui, į lauką išeiti sveika, ypač jei vaikutis gali valandėlę gryname ore nusnausti. Kad jo miego netrikdytų vėsuma, geriausia išeitis – miegmaišis arba kombinezonas.

Renkame automobilio kėdutę: 8 svarbiausios taisyklės (2)

Renkame automobilio kėdutę: 8 svarbiausios taisyklės
Pirmosios automobilių kėdutės buvo pradėtos kurti dar praėjusio amžiaus pradžioje, tačiau tik po dar kelių dešimtmečių į pirmąją vietą buvo iškeltas šios priemonės suteikiamas saugumas, o ne tik patogumas ar išvaizda.

Ką padovanoti krikštynų proga: 5 dovanų idėjos (2)

Ką padovanoti krikštynų proga: 5 dovanų idėjos
Krikštynų proga tradiciškai dovanojamos simbolinės dovanos, dažnai tai būna sidabro šaukštelis ar barškutis, pakabutis, siuvinėtas rankšluostėlis ir kitos gerą linkinčios dovanėlės.

Nedarykite šios klaidos išėję pasivaikščioti su vaiku (5)

Nedarykite šios klaidos išėję pasivaikščioti su vaiku
Oras, kuriuo kvėpuoja didelių miestų gyventojai, yra daugybės medžiagų ir dujų mišinys. Nieko stebėtino, kad toks kokteilis gali pakenkti mažylių organizmui. Kaip juos apsaugoti nuo užteršto oro?

7 patarimai, kad pasivaikščiojimas su vaiku būtų džiaugsmas, o ne kančia

7 patarimai, kad pasivaikščiojimas su vaiku būtų džiaugsmas, o ne kančia
Vieni vaikai vos paguldyti į vežimėlį veržiasi iš jo laukan, kiti nenori iš jo išlipti, o vežiojami lauke sau ramiai miega ar smalsauja, stebi bėgančius vaizdus.

7 būtini daiktai keliaujant ar atostogaujant su vaikais (3)

7 būtini daiktai keliaujant ar atostogaujant su vaikais
Keliauti su vaikais gali būti smagu ir nesudėtinga, pakanka atostogoms kruopščiai pasiruošti iš anksto. Svarbiausia – nepamiršti reikalingiausių daiktų ir neprisikrauti daug nebūtinų.