Auskarai kūdikiui: kai protas kovoja su grožiu apklausa

 (87)
Ar manote, kad savo mažylio ausis papuošti dar kūdikystėje – šauni idėja? Kosmetologė Neringa Dombrovskienė teigia, kad tai Lietuvoje nėra labai populiaru, tačiau pasitaiko atvejų, kai auskarų vėrimui į saloną atkeliauja mamytės, ant rankų laikydamos vos pusės metų vaikelį. Ar tokia grožio procedūra mažyliui nekenkia? Ką apie auskarų vėrimą kūdikiams galvoja mamos?
Auskarai kūdikiui: kai protas kovoja su grožiu <sup style="color: #ff0000;">apklausa</sup>
© Shutterstock nuotr.

Lietuvoje verti auskarus kūdikiams - ne itin populiaru

„Auskarų vėrimas vaikams – mados reikalas: kartais nesulaukiu nei vieno užsakymo, kartais atsiranda norinčių praverti ausytes net ir mėnesio laiko vaikeliui. Būna ir taip, kad ateina moteris su vienerių metukų mergaite ant rankų ir sako: „Močiutės pridovanojo auskarų, tai reikia praverti ausis“.

Yra buvę, kad verti auskarus mažai mergytei atsisakiau: jos ausų speneliai buvo labai nedideli, ir viename iš jų aptikau neaiškios kilmės guzelį. Tokiu atveju, kai kyla koks nors įtarimas, procedūrą atlikti atsisakau ir siūlau tėveliams su auskariukų vėrimu neskubėti, palaukti bent pusę metų, galbūt guzelis išsivaikščios.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Žinomos šeimos Lietuvoje savo vaikučiams suteikia vardus, kurie Lietuvoje buvo populiarūs prieš 100 metų
Kaip vaiko gimimo valanda veikia jo likimą?

Kaip bebūtų, veriant auskarus yra padaroma žaizda, nesvarbu, jog kūdikiams ji užgyja greičiau nei suaugusiems“, – savo patirtimi dalinasi kosmetologė N. Dombrovskienė.

Kosmetologė taip pat sako, kad norinčių ausis praverti mažesniam nei pusės metų vaikeliui tėvų sutinka nedaug: „Tokių atvejų pasitaiko vos porą kartų per metus. Dažniau sulaukiu tėvų su trejų metų amžiaus ar vyresniais vaikais. Tiesa, kai žurnale „Tavo vaikas“ parašė, jog veriu auskarus ne tik vyresniems, bet ir mažyliams, sulaukiau nemažai užsakymų iš įvairių miestų: Elektrėnų, Ignalinos, Kauno, Šiaulių ir t.t...

Iniciatorės dažnai būna mamos

Aš visuomet mėginu atkalbėti mamas – kūdikių speneliai dar būna neišsivystę, mažesni, beje, vystantis juk kinta jų forma. Todėl kūdikystėje praverti auskarai, vaikui paaugus, gali atrodyti visai kitaip.“

Neringa Dombrovskienė pasakoja, kad dažniausiai auskariukus į ausis įverti savo mažylei nori mamos, tačiau šeimos galva prieštarauja teigdami, kad skubėti nėra kur, o ir spręsti už vaiką tokių dalykų nereikėtų.

Kosmetologės Neringos šeimoje situacija buvo tokia pati: „Kai pati buvau nėščia, maniau, jog sulaukus, kol mergytei sueis 6 mėnesiai, praversiu jai ausis. Žinoma, mano vyras buvo prieš. Bet, po kurio laiko, kai jis ruošėsi kelionei į Norvegiją, vos jam išėjus iš namų, vis dėlto ausis dukrai pravėriau. Tiesa, tuo metu jai buvo nebe 6 mėnesiai, o treji metukai, ir ji pati suvokė, kas tai yra.

Juk nemažai mergaičių darželyje auskariukus jau turi, ir dukrai tai atrodė gražu. Šiuo metu mano dukrytei aštuoneri, ji labai mėgsta puoštis, taigi, ir auskarais labai patenkinta!“

Kosmetologė sako, kad tuomet, kai auskarus kūdikiui veria specialistas – profesionalas, jokių blogų pasekmių atsirasti neturėtų: „Mamos dažnai jaudinasi, kad veriant auskarus specialistas gali kliudyti vieną iš svarbių taškų, pavyzdžiui, regos. Tačiau dauguma jų – ne pačiame ausies spenelyje, o aukščiau, greta kremzlės. Nerimauti nereikėtų: jei ausies lezgelyje nėra jokių neaiškios kilmės darinių, auskarų vėrimas į ausis neturėtų sukelti jokių problemų.“

Ką galvoja kitos mamos?

Inga: UŽ

Inga su vyru buvo susitarusi, kad dukrai auskarus įvers, kai ji sulauks vienerių metukų. Tačiau, „Tavo vaikas“ žurnalo rubrika „Pirmas kartas“ susidomėjusi šeima, dukros ir kosmetologės susitikimą suorganizavo keturiais mėnesiais anksčiau nei planavo: „Kai sužinojome, jog gims mergaitė, jau tada su vyrų svajojome apie tai, kaip ją puošim. Taigi, dukrai dar nė negimus, vieningai su vyru nusprendėme, kad kūdikystėje įversime jai auskarus.

Manėme, kad tai padarysim metukų proga, tačiau pasinaudojome „Tavo vaikas“ žurnalo pasiūlymu ir pas kosmetologę nukeliavome anksčiau – tuo metu dukrytei buvo 8 mėnesiai. Procedūros metu, reikėjo palaikyti dukros galvytę, o jai tai, žinoma, nepatiko. Tačiau viskas praėjo sklandžiai, ausytės gijo be jokių komplikacijų. Dabar Arianai beveik pusantrų metų, tad gydomuosius jau seniai pakeitėme į kitus auskarus, o dukra jaučiasi taip, tarsi visuomet juos ausyse būtų turėjusi.“

Edita: PRIEŠ

Edita, auginanti mažąją Adelę, teigia, kad tėvai už vaiką tokių sprendimų priimti neturėtų – geriau palaukti, kol mergaitė paūgės ir nuspręs pati:
„Auginu ketverių metų dukrytę, ir jai auskarų nesu įvėrusi. Pati įsivėriau maždaug trylikos metų, kai sąmoningai suvokiau, kad to noriu. Pamenu, kaip drebėjau prieš eidama jų vertis...

Prisipažinsiu, kad dukrytės labai laukiau, mintyse vis įsivaizduodavau pūstas suknytes ir didelius kaspinus kasose. Auskariukai, atrodytų, irgi priklauso tai „princesės - dukrytės“ kategorijai, tačiau niekada rimtai nesvarsčiau jų verti Adelei, kol ji maža. Pirma, manau, kad vaikas turi pats norėti auskarų, o ne mama ar tėtis. Jei jiems norisi - tegul ir įsiveria patys kur nors. Kai vaikas pats suvoks, kad nori, tai ir skausmą sąmoningai pats priims - juk veriant šiek tiek vis tiek skauda! Kas kita, kai yra tautinės ar religinės tradicijos verti auskarus naujagimėms. Kai pasižiūriu į kokias Indijos mažas mergaites ar Afrikos šalių mažyles – taip, man gražu. Tačiau, kaip suprantu, tai yra šalių tradicija, kuri įaugusi giliai kraujyje. Panašiai kaip mums kokios krikštynos, pavyzdžiui...

Žodžiu, tikrai neprieštarausiu, kai Adelė paaugusi sakys: „Mama, noriu auskarų“. Jei norės, tada ir palydėsiu iki salono.“


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

6-12 mėnesių

Į šiltus kraštus su kūdikiu: jei tai žinosite, kelionė bus lengva (3)

Į šiltus kraštus su kūdikiu: jei tai žinosite, kelionė bus lengva
Jei pavargote nuo žiemos šaltuko, sunkiai įveikiamų pusnių sniego, slidžių šaligatvių ir visa širdimi trokštate pasimėgauti saulės voniomis, tikėtina, kad net ir augindami kūdikį pasiduosite pagundai ilgesniam ar trumpesniam laikui pabėgti į šiltus kraštus.

Kokie čiužiniai tarnauja ilgiausiai?

Kokie čiužiniai tarnauja ilgiausiai?
Miegas kūdikiams labai svarbus: miegant jie pailsi, atsipalaiduoja jų kūno raumenys. Mažiausieji per parą išmiega iki 22 valandų, todėl ypač svarbu, ant kokio pagrindo jie miega.

Kas geriau kūdikiui: miegmaišis ar kombinezonas? (3)

Kas geriau kūdikiui: miegmaišis ar kombinezonas?
Net ir esant šaltukui, į lauką išeiti sveika, ypač jei vaikutis gali valandėlę gryname ore nusnausti. Kad jo miego netrikdytų vėsuma, geriausia išeitis – miegmaišis arba kombinezonas.

Renkame automobilio kėdutę: 8 svarbiausios taisyklės (2)

Renkame automobilio kėdutę: 8 svarbiausios taisyklės
Pirmosios automobilių kėdutės buvo pradėtos kurti dar praėjusio amžiaus pradžioje, tačiau tik po dar kelių dešimtmečių į pirmąją vietą buvo iškeltas šios priemonės suteikiamas saugumas, o ne tik patogumas ar išvaizda.

Ką padovanoti krikštynų proga: 5 dovanų idėjos (2)

Ką padovanoti krikštynų proga: 5 dovanų idėjos
Krikštynų proga tradiciškai dovanojamos simbolinės dovanos, dažnai tai būna sidabro šaukštelis ar barškutis, pakabutis, siuvinėtas rankšluostėlis ir kitos gerą linkinčios dovanėlės.

Nedarykite šios klaidos išėję pasivaikščioti su vaiku (5)

Nedarykite šios klaidos išėję pasivaikščioti su vaiku
Oras, kuriuo kvėpuoja didelių miestų gyventojai, yra daugybės medžiagų ir dujų mišinys. Nieko stebėtino, kad toks kokteilis gali pakenkti mažylių organizmui. Kaip juos apsaugoti nuo užteršto oro?

7 patarimai, kad pasivaikščiojimas su vaiku būtų džiaugsmas, o ne kančia

7 patarimai, kad pasivaikščiojimas su vaiku būtų džiaugsmas, o ne kančia
Vieni vaikai vos paguldyti į vežimėlį veržiasi iš jo laukan, kiti nenori iš jo išlipti, o vežiojami lauke sau ramiai miega ar smalsauja, stebi bėgančius vaizdus.

7 būtini daiktai keliaujant ar atostogaujant su vaikais (3)

7 būtini daiktai keliaujant ar atostogaujant su vaikais
Keliauti su vaikais gali būti smagu ir nesudėtinga, pakanka atostogoms kruopščiai pasiruošti iš anksto. Svarbiausia – nepamiršti reikalingiausių daiktų ir neprisikrauti daug nebūtinų.

Islandų psichologės išradimas, kad vaikas visą naktį ramiai miegotų (15)

Islandų psichologės išradimas, kad vaikas visą naktį ramiai miegotų
Pirmaisiais mažylio gyvenimo metais daugelis tėvų susiduria su vaikų miego problemomis. Neramus vaikelio miegas naktį, dažnas kėlimasis naktį – tai tik kelios bėdos, kurias patiria šeimos.

Krikšto rūbeliai idealiai šventei: kaip išsirinkti (specialistės patarimai) (4)

Krikšto rūbeliai idealiai šventei: kaip išsirinkti <sup style="color: #ff0000;">(specialistės patarimai)</sup>
Krikštynos yra viena tų išskirtinių švenčių, kuri suburia visą šeimą, giminę, artimiausius draugus. Tai ne tik prasminga, bet ir graži šventė, todėl vienu aktualiausių klausimų tampa vaiko garderobas.

Nuotraukoje slepiasi 11 pavojų vaikui, ar visus randate? (9)

Nuotraukoje slepiasi 11 pavojų vaikui, ar visus randate?
Pradėjus kūdikiui ropoti ir vaikščioti, tėvai privalo atidžiai peržiūrėti savo namus: ar visi daiktai yra saugūs mažyliui.

Išbandė, kaip vaikiškame vežimėlyje jaustųsi suaugęs žmogus (2)

Išbandė, kaip vaikiškame vežimėlyje jaustųsi suaugęs žmogus
Ar pagalvojote kada nors, kaip vaikiškame vežimėlyje jaustųsi suaugęs žmogus? Ar būtų patogu sėdėti, koks jame matomumas ir pan.?

Kaip sutramdyti dygstančių dantukų skausmą: būdas, kurį mėgsta Holivudo įžymybės (4)

Kaip sutramdyti dygstančių dantukų skausmą: būdas, kurį mėgsta Holivudo įžymybės
Pradėjus dygti dantukams, kūdikis pradeda gausiai seilėtis, jam niežti dantenas, jis tampa irzlus, kiša pirštukus į burnytę. Kai tai nepadeda, burnytėn deda viską, kas papuola po ranka.

Kaip iškelti gražias, bet nebrangias krikštynas? (4)

Kaip iškelti gražias, bet nebrangias krikštynas?
Krikštynos — viena pagrindinių gyvenimo švenčių, populiarumu nusileidžianti turbūt tik vestuvėms, na, ir, žinoma, gimtadieniams.

Ar ir jūs pagalvojote, kad matote ištatuiruotą kūdikį? (10)

Ar ir jūs pagalvojote, kad matote ištatuiruotą kūdikį?
Prisipažinsime, kai pamatėme šias nuotraukas, pirma mintis buvo būtent tokia: "Ohoho, kūdikis, ir šitokios tatuiruotės!".