Auskarai kūdikiui: kai protas kovoja su grožiu

Ar manote, kad savo mažylio ausis papuošti dar kūdikystėje – šauni idėja? Kosmetologė Neringa Dombrovskienė teigia, kad tai Lietuvoje nėra labai populiaru, tačiau pasitaiko atvejų, kai auskarų vėrimui į saloną atkeliauja mamytės, ant rankų laikydamos vos pusės metų vaikelį. Ar tokia grožio procedūra mažyliui nekenkia? Ką apie auskarų vėrimą kūdikiams galvoja mamos?

Lietuvoje verti auskarus kūdikiams - ne itin populiaru

„Auskarų vėrimas vaikams – mados reikalas: kartais nesulaukiu nei vieno užsakymo, kartais atsiranda norinčių praverti ausytes net ir mėnesio laiko vaikeliui. Būna ir taip, kad ateina moteris su vienerių metukų mergaite ant rankų ir sako: „Močiutės pridovanojo auskarų, tai reikia praverti ausis“.

Yra buvę, kad verti auskarus mažai mergytei atsisakiau: jos ausų speneliai buvo labai nedideli, ir viename iš jų aptikau neaiškios kilmės guzelį. Tokiu atveju, kai kyla koks nors įtarimas, procedūrą atlikti atsisakau ir siūlau tėveliams su auskariukų vėrimu neskubėti, palaukti bent pusę metų, galbūt guzelis išsivaikščios.

Kaip bebūtų, veriant auskarus yra padaroma žaizda, nesvarbu, jog kūdikiams ji užgyja greičiau nei suaugusiems“, – savo patirtimi dalinasi kosmetologė N. Dombrovskienė.

Kosmetologė taip pat sako, kad norinčių ausis praverti mažesniam nei pusės metų vaikeliui tėvų sutinka nedaug: „Tokių atvejų pasitaiko vos porą kartų per metus. Dažniau sulaukiu tėvų su trejų metų amžiaus ar vyresniais vaikais. Tiesa, kai žurnale „Tavo vaikas“ parašė, jog veriu auskarus ne tik vyresniems, bet ir mažyliams, sulaukiau nemažai užsakymų iš įvairių miestų: Elektrėnų, Ignalinos, Kauno, Šiaulių ir t.t...

Iniciatorės dažnai būna mamos

Aš visuomet mėginu atkalbėti mamas – kūdikių speneliai dar būna neišsivystę, mažesni, beje, vystantis juk kinta jų forma. Todėl kūdikystėje praverti auskarai, vaikui paaugus, gali atrodyti visai kitaip.“

Neringa Dombrovskienė pasakoja, kad dažniausiai auskariukus į ausis įverti savo mažylei nori mamos, tačiau šeimos galva prieštarauja teigdami, kad skubėti nėra kur, o ir spręsti už vaiką tokių dalykų nereikėtų.

Kosmetologės Neringos šeimoje situacija buvo tokia pati: „Kai pati buvau nėščia, maniau, jog sulaukus, kol mergytei sueis 6 mėnesiai, praversiu jai ausis. Žinoma, mano vyras buvo prieš. Bet, po kurio laiko, kai jis ruošėsi kelionei į Norvegiją, vos jam išėjus iš namų, vis dėlto ausis dukrai pravėriau. Tiesa, tuo metu jai buvo nebe 6 mėnesiai, o treji metukai, ir ji pati suvokė, kas tai yra.

Juk nemažai mergaičių darželyje auskariukus jau turi, ir dukrai tai atrodė gražu. Šiuo metu mano dukrytei aštuoneri, ji labai mėgsta puoštis, taigi, ir auskarais labai patenkinta!“

Kosmetologė sako, kad tuomet, kai auskarus kūdikiui veria specialistas – profesionalas, jokių blogų pasekmių atsirasti neturėtų: „Mamos dažnai jaudinasi, kad veriant auskarus specialistas gali kliudyti vieną iš svarbių taškų, pavyzdžiui, regos. Tačiau dauguma jų – ne pačiame ausies spenelyje, o aukščiau, greta kremzlės. Nerimauti nereikėtų: jei ausies lezgelyje nėra jokių neaiškios kilmės darinių, auskarų vėrimas į ausis neturėtų sukelti jokių problemų.“

Ką galvoja kitos mamos?

Inga: UŽ

Inga su vyru buvo susitarusi, kad dukrai auskarus įvers, kai ji sulauks vienerių metukų. Tačiau, „Tavo vaikas“ žurnalo rubrika „Pirmas kartas“ susidomėjusi šeima, dukros ir kosmetologės susitikimą suorganizavo keturiais mėnesiais anksčiau nei planavo: „Kai sužinojome, jog gims mergaitė, jau tada su vyrų svajojome apie tai, kaip ją puošim. Taigi, dukrai dar nė negimus, vieningai su vyru nusprendėme, kad kūdikystėje įversime jai auskarus.

Manėme, kad tai padarysim metukų proga, tačiau pasinaudojome „Tavo vaikas“ žurnalo pasiūlymu ir pas kosmetologę nukeliavome anksčiau – tuo metu dukrytei buvo 8 mėnesiai. Procedūros metu, reikėjo palaikyti dukros galvytę, o jai tai, žinoma, nepatiko. Tačiau viskas praėjo sklandžiai, ausytės gijo be jokių komplikacijų. Dabar Arianai beveik pusantrų metų, tad gydomuosius jau seniai pakeitėme į kitus auskarus, o dukra jaučiasi taip, tarsi visuomet juos ausyse būtų turėjusi.“

Edita: PRIEŠ

Edita, auginanti mažąją Adelę, teigia, kad tėvai už vaiką tokių sprendimų priimti neturėtų – geriau palaukti, kol mergaitė paūgės ir nuspręs pati:
„Auginu ketverių metų dukrytę, ir jai auskarų nesu įvėrusi. Pati įsivėriau maždaug trylikos metų, kai sąmoningai suvokiau, kad to noriu. Pamenu, kaip drebėjau prieš eidama jų vertis...

Prisipažinsiu, kad dukrytės labai laukiau, mintyse vis įsivaizduodavau pūstas suknytes ir didelius kaspinus kasose. Auskariukai, atrodytų, irgi priklauso tai „princesės - dukrytės“ kategorijai, tačiau niekada rimtai nesvarsčiau jų verti Adelei, kol ji maža. Pirma, manau, kad vaikas turi pats norėti auskarų, o ne mama ar tėtis. Jei jiems norisi - tegul ir įsiveria patys kur nors. Kai vaikas pats suvoks, kad nori, tai ir skausmą sąmoningai pats priims - juk veriant šiek tiek vis tiek skauda! Kas kita, kai yra tautinės ar religinės tradicijos verti auskarus naujagimėms. Kai pasižiūriu į kokias Indijos mažas mergaites ar Afrikos šalių mažyles – taip, man gražu. Tačiau, kaip suprantu, tai yra šalių tradicija, kuri įaugusi giliai kraujyje. Panašiai kaip mums kokios krikštynos, pavyzdžiui...

Žodžiu, tikrai neprieštarausiu, kai Adelė paaugusi sakys: „Mama, noriu auskarų“. Jei norės, tada ir palydėsiu iki salono.“

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis