Ekspertai įspėja apie dažną tėvų klaidą, kuri gali baigtis tragiškai

 (14)
Ilgalaikis Vašingtono universiteto tyrimas verčia ekspertus patarti tėvams kūdikių lovytėse vengti ne tik pagalvių ir žaislų, bet ir minkštų apsaugų.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kodėl ekspertai įspėja dėl minkštų apsaugų lovytėse?

Nuo 1985 iki 2012 metų JAV Produktų saugos komisija analizavo pranešimus apie staigios kūdikių mirties sindromo atvejus. Tyrimo metu paaiškėjo, kad per paskutiniuosius septynerius metus nuo staigaus kūdikių mirties sindromo mirė tris kartus daugiau vaikų nei ankstesniais metais. Iš 77 registruotų mirties atvejų 67 procentai įvyko vaiko lovelėje, kurios sienelės buvo paminkštintos specialiai tam skirtomis apsaugomis.

Ekspertai įspėja apie dažną tėvų klaidą, kuri gali baigtis tragiškai
© Vida Press

Mirusių vaikų lovelėse daugiau jokių objektų (pagalvėlių ar ko nors kito) nebuvo. 48 kūdikiai mirė nuo uždusimo, nes jų nosytės ir burnytės buvo įspaustos į minkštas apsaugas, dėl ko jie gavo nepakankamai oro.

Ekspertai įspėja apie dažną tėvų klaidą, kuri gali baigtis tragiškai
© Vida Press

Leidinys „Huffington Post" citavo pagrindinį tyrimo autorių profesorių Bradley T. Thachą, kuris pasakė aiškiai: „Lovos apsaugos kelia didesnį pavojų nei buvo manyta iki šiol. Kūdikių mirties atvejų, kuriuos mes išnagrinėjome, galima buvo išvengti, jeigu lovos būtų buvusios tuščios".

Kaip guldote savo kūdikį?

Nors tyrimas aiškiai nurodo, kad minkštų lovos apsaugų reiktų atsisakyti, nėra visiškai aišku, kodėl tai gali baigtis staigiu kūdikio mirties sindromu. Vis dėlto, yra keletas punktų, į kuriuose derėtų atsižvelgti, kad jūsų kūdikis būtų kaip įmanoma saugesnis:

- Guldykite kūdikį miegmaišyje ant nugaros.

- Atsisakykite minkštų apsaugų, kurios dengia lovytės kraštus, taip vaikas gaus gerokai daugiau oro.

- Kūdikio lovelėje venkite pagalvėlių, antklodžių ir minkštų žaislų.

- Įsitikinkite, kad kambarys gerai išvėdintas, kad išvengtumėte perkaitimo.

- Naudokite orą praleidžiantį čiužinį.

Ekspertai įspėja apie dažną tėvų klaidą, kuri gali baigtis tragiškai
© Vida Press

Nepaisant visų tyrimų ir patarimų, labai svarbu neprarasti sveiko proto.

Jeigu pasirūpinsite geromis esminėmis miego sąlygomis, kūdikis miegos ramiai ir saugiai. Jūs - taip pat.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

6-12 mėnesių

Į šiltus kraštus su kūdikiu: jei tai žinosite, kelionė bus lengva (2)

Į šiltus kraštus su kūdikiu: jei tai žinosite, kelionė bus lengva
Jei pavargote nuo žiemos šaltuko, sunkiai įveikiamų pusnių sniego, slidžių šaligatvių ir visa širdimi trokštate pasimėgauti saulės voniomis, tikėtina, kad net ir augindami kūdikį pasiduosite pagundai ilgesniam ar trumpesniam laikui pabėgti į šiltus kraštus.

Pirmosios kūdikio Kalėdos: svarbūs patarimai tėvams

Pirmosios kūdikio Kalėdos: svarbūs patarimai tėvams
Jei jūsų mažylis gimė 2017-aisiais metais, jūs savo didžiausią ir gražiausią dovaną jau gavote. Šios žiemos šventės jums bus kitokios – jūs tapote tėvais, o viso jūsų dėmesio centre kūdikis.

Atmintinė tėveliams: kaip aprengti vaiką, kad jis lauke nesušaltų (1)

Atmintinė tėveliams: kaip aprengti vaiką, kad jis lauke nesušaltų
Vaikams kuo daugiau laiko praleisti lauke – būtinybė. Net tada, kai oras darosi darganotas, lyja ar iškrenta pirmosios snaigės, nereikėtų užsidaryti namuose. Vaikų gydytojai rekomenduoja žaidimams lauke ar tiesiog pasivaikščiojimams kasdien skirti bent kelias valandas.

Renkamės vaiko vežimėlį: kokie patys populiariausi Lietuvoje (7)

Renkamės vaiko vežimėlį: kokie patys populiariausi Lietuvoje
Kūdikiui skirtas vežimėlis – vienas rimčiausių pirkinių šeimai, ruošiančiai mažyliui kraitelį. Kaip ir faktas, kad tai daiktas, be kurio tikrai neišsiversite.

Geriausios ir blogiausios krikštynų dovanos

Geriausios ir blogiausios krikštynų dovanos
Vasara – ne tik atostogų bei poilsio metas, tačiau ir laikas, kada lietuviai dažniausiai pamini jiems labai svarbias šventes, pavyzdžiui, vestuves ir krikštynas.

Kelionės su mažais vaikais – už ar prieš (8)

Kelionės su mažais vaikais – už ar prieš
Vieni atostogų neįsivaizduoja be vaikų ir vežasi juos visur, kur vyksta patys, kitiems poilsis su mažaisiais visai ne poilsis... Kalbintos mamos dalijasi savo mintimis.

Auskarai kūdikiui: kai protas kovoja su grožiu (2)

Auskarai kūdikiui: kai protas kovoja su grožiu
Ar manote, kad savo mažylio ausis papuošti dar kūdikystėje – šauni idėja? Kosmetologė Neringa Dombrovskienė teigia, kad tai Lietuvoje nėra labai populiaru, tačiau pasitaiko atvejų, kai auskarų vėrimui į saloną atkeliauja mamytės, ant rankų laikydamos vos pusės metų vaikelį. Ar tokia grožio procedūra mažyliui nekenkia? Ką apie auskarų vėrimą kūdikiams galvoja mamos?

10 daiktų, kurių visada prireikia kelionėse su vaiku

10 daiktų, kurių visada prireikia kelionėse su vaiku
Orai šiltėja ir daugelis šeimų pradeda dėlioti savo atostogų planus. Vieni žada nerizikuoti, juk lietuviškas klimatas mėgsta papokštauti, ir keliaus į šiltesnius kraštus. Kiti – patį geriausią poilsį ir ramybę randa mūsų šalies pajūriuose ar prie ežerų.

Krikštynų papročiai, kurių dera nepamiršti kiekvienam lietuviui (16)

Krikštynų papročiai, kurių dera nepamiršti kiekvienam lietuviui
Krikštynų papročių būta įvairių – priklausomai nuo vietovės, meto, nuo pačių žmonių. Pažvelkime į keletą jų – gal ir šiomis dienomis rasime ką sau pritaikyti.

Su kokiomis krikštynų dovanomis niekada neprašausite (4)

Su kokiomis krikštynų dovanomis niekada neprašausite
Kartu su šiltais orais prasidės ir krikštynų bei vestuvių sezonas. Vieni šioms šventėms patys ruošis, o kiti jose dalyvaus kaip svečiai. Vienų laukia didelė planavimo atsakomybė bei įvairiausių smulkmenų derinimas, kiti – suks galvą, o kaip nustebinti ir pasveikinti pačius brangiausius.

Prieštaringai vertinama priemonė kūdikiams: išsakykite savo nuomonę (8)

Prieštaringai vertinama priemonė kūdikiams: išsakykite savo nuomonę
Iš pirmo žvilgsnio tai atrodo graži laimingo kūdikio nuotrauka: jis miega, plaukai papuošti dailiu segtuku. Tačiau istorija čia tik prasideda...

Kokie čiužiniai tarnauja ilgiausiai?

Kokie čiužiniai tarnauja ilgiausiai?
Miegas kūdikiams labai svarbus: miegant jie pailsi, atsipalaiduoja jų kūno raumenys. Mažiausieji per parą išmiega iki 22 valandų, todėl ypač svarbu, ant kokio pagrindo jie miega.

Kas geriau kūdikiui: miegmaišis ar kombinezonas? (3)

Kas geriau kūdikiui: miegmaišis ar kombinezonas?
Net ir esant šaltukui, į lauką išeiti sveika, ypač jei vaikutis gali valandėlę gryname ore nusnausti. Kad jo miego netrikdytų vėsuma, geriausia išeitis – miegmaišis arba kombinezonas.

Renkame automobilio kėdutę: 8 svarbiausios taisyklės (2)

Renkame automobilio kėdutę: 8 svarbiausios taisyklės
Pirmosios automobilių kėdutės buvo pradėtos kurti dar praėjusio amžiaus pradžioje, tačiau tik po dar kelių dešimtmečių į pirmąją vietą buvo iškeltas šios priemonės suteikiamas saugumas, o ne tik patogumas ar išvaizda.

Ką padovanoti krikštynų proga: 5 dovanų idėjos (2)

Ką padovanoti krikštynų proga: 5 dovanų idėjos
Krikštynų proga tradiciškai dovanojamos simbolinės dovanos, dažnai tai būna sidabro šaukštelis ar barškutis, pakabutis, siuvinėtas rankšluostėlis ir kitos gerą linkinčios dovanėlės.