Fotoreportažas iš įspūdingo 1 -ojo Rojaus gimtadienio FOTO

 (9)
Vilnietė Simona Krasauskienė dalinasi savo įspūdžiais iš pirmojo sūnelio Rojaus gimtadienio. Moteris prisipažįsta, kad jį organizuoti jai buvo didelis iššūkis ir malonumas. Kviečiame pasižiūrėti ir pasisemti idėjų bei patarimų, kuriuos galėsite panaudoti rengdami saviškių gimtadienius. Pasakoja mama Simona.
© OKTO fotostudija

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kaip organizuoti vaikų gimtadienius?

Dar niekada taip nelaukiau nė vienos šventės - nei Kalėdų, nei savo gimtadienio - nieko nelaukiau taip, kaip sūnelio Rojaus pirmojo gimtadienio. Pasiruošimas vyko kelias savaites, o planas brandintas kelis mėnesius: dekoracijos, vieta, saldumynai, maistas ir kt. Pagrindinis tikslas - laimingas mūsų vaikas ir Rojuko draugai, jų mamos bei mano artimiausios draugės.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Būti mama Lietuvoje ir Švedijoje: du skirtingi požiūriai
Tik vyrams: ko negalima daryti, kai jūsų žmona gimdo

Taigi, vieną gražią gegužės dieną lygiai prieš metus gimė mūsų šeimos didžiausias džiaugsmas - sūnus Rojus. Negaliu patikėti, kad taip greitai laikas prabėgo. Metai buvo fantastiški. Rojus augo sveikas ir linksmas, sutikau ir iš naujo atradau daug nuostabių žmonių. Todėl nusprendėme, kad reikia švęsti pirmąjį gimtadienį ne šeimos rate, o su visais brangiais žmonėmis. Bet apie viską iš pradžių...

Data - 2014 05 29

Jei švęsti, tai tik tikrąją dieną. Juk tądien tikrosios emocijos. Kaip gerai, kad daugelis svečių - vaikučius auginančios mamos, todėl joms derintis prie darbo grafiko nereikia. Nuoširdus ačiū tiems, kas suderino darbą bei laisvalaikį ir šventė kartu tas kelias valandas popiet.

Nuotaika

Veiklos vaikams buvo sočiai. Jie suposi sūpynėse, maudėsi kamuoliukuose, konstravo, statė savo namus iš minkštų detalių, žaidė, pūtė burbulus, gainiojo balionus, piešė zuikius, darėsi popierines ausytes, dalyvavo linksmoje zuikių fotosesijoje.

Mamos rašė linkėjimus ant fotodrobės, fotografavosi su pačių pieštais plakatais ir rašė ant jų Rojukui linkėjimus. Keturios valandos prabėgo kaip viena tobula akimirka. Sūnelis patyrė tiek daug emocijų - jis šoko, plojo, žaidė su vaikais, spygavo ir krykštavo. Tėvams nieko kito ir nereikia, tiesa? Pati nubraukiau kelias laimės ašaras. Man buvo svarbu matyti ne tik savo vaiką laimingą, bet ir jo draugus.

Nuotraukos - OKTO fotostudija:

Kur švęsti?

„Mažųjų valdos. Kūdikių akademija" - tai vieta, kur Rojus nuo pusės metų muzikuoja, dainuoja, šoka, mokosi. Tiesa, su pertraukomis. Čia interjeras gražus, šilta ir miela atmosfera, o svarbiausia - patinka vaikučiams. Viskas pritaikyta net mažiausiems ką tik gimusiems vaikeliams. Labai džiaugiausi šia vieta, nes Rojui čia patinka žaisti, o ir jo svečiams bei jų mamytėms buvo patogu: juk mažiausias svečias Idris, kuriam tik mėnuo.

Svečiai

Per šiuos metus sutikome nuostabių mamų su dar puikesniais vaikais. Kasdien dalijamės džiaugsmais, planuojame išvykas ir fotosesijas, šėlstame ir augame kartu. Rojaus draugai neišvengiamai tapo ir mūsų draugais, taigi didelės tetos šventė su mažaisiais. Tik brangūs žmonės ir tik artimiausi.

Fotoreportažas iš įspūdingo 1 -ojo Rojaus gimtadienio <span style="color: #ff0000;"><sup>FOTO</sup></span>
Gimtadienio tema - Zuikis Puikis. OKTO fotostudijos nuotr.

Tema - Zuikis Puikis

Kokiu meiliu žodeliu kvieti savo vaiką? „Zuikis, zuikelis, zuikutis" - skamba išties dažnai. Tad temos ilgai ieškoti nereikėjo. Tema - Zuikis Puikis. Kartu su vaikiškų dekoracijų kūrėjais sutarėme, kad pagaminsime visko, kas teikia džiaugsmą vaikams - vėjo malūnėliai, vėliavėlės, užsakiau šimtą helio balionų - koks gi gimtadienis be jų. Man labai patinka girliandos su vardais, todėl užsakėme ir ją.

Raidelės „Rojui 1" nuostabiai sugulė ant zuikučių ir atlaso juostelių. Dievinu mielas mažas staigmenas ir jaukias smulkmenėles , todėl kiekvienam mažajam svečiui padarėme po lauknešėlio dėžutę ir ją pripildėme įvairiausių gėrybių pagal gimtadienio temą: traškios mažos morkytės Zuikiams Puikiams, naminiai ledinukai morkytės ant žalių pagaliukų ir kitokių sveikuoliškų zuikių užkandėlių. O kaipgi zuikiai be varlyčių? E. Mieželaičio Zuikis Puikis irgi ryšėjo tokią. Taigi akcentas varlytė (peteliškė) buvo ir pas mus.

Fotoreportažas iš įspūdingo 1 -ojo Rojaus gimtadienio <span style="color: #ff0000;"><sup>FOTO</sup></span>
Vardiniai buteliukai - kiekvienam gimtadienio svečiui. OKTO fotostudijos nuotr.

Kokia vaikų šventė be balionų? Mūsų mažasis labai džiaugiasi helio balionais, taigi šimtas jų skraidė ir džiugino mažuosius. „Bėga zuikis, žydi gėlės, čiulba ulba volungėlės", - rašė E. Mieželaitis, todėl ir Rojaus gimtadienio muzika parinkome paukštelių čiulbėjimą, kartais pasikeičiantį į mėgstamas dainas, kad vaikai pašoktų. Jie šoka - ir dar kaip. Gėlės žydėjo zuikiams bėgiojant, kadangi mūsų gėlės buvo iš balionų, jos ne tik žydėjo, bet ir skraidė.

Maistas ir saldumynai

Šventės valgiaraštis kruopščiai suderintas su maisto tiekėja „Spoon to the Moon". Moku ir mielai gaminu, bet nenorėjau prieš sūnaus gimtadienį visą dieną sukiotis virtuvėje. Kodėl ją rinkausi? Ji pati mama, todėl man patiko, kad naudoja tik kokybiškus ir gerus produktus, be to, puikiai žino, kas tinka ir patinka vaikams. Judrė man padėjo sudėlioti valgiaraštį vaikams ir mamoms.

Fotoreportažas iš įspūdingo 1 -ojo Rojaus gimtadienio <span style="color: #ff0000;"><sup>FOTO</sup></span>
Nevalgiems vaikams patiks gražiai patiektas maistas. OKTO fotostudijos nuotr.

Mažieji svečiai neseniai pradėjo valgyti kietą maistą, todėl man buvo svarbu, kad nebūtų medaus ir kitų jiems draudžiamų maisto produktų. Valgiai labai įvairūs - nuo daržovių ir vaisių asorti su jogurtukais iki vieno kąsnio užkandėlių.

Nuotraukos - OKTO fotostudija:

Grąžinome ant stalo populiarius tarybinius vaflius. Mmmm... kaip skanu. Pamenu, mano močiutė tokius kepdavo. Norėjau, kad ir mamoms būtų sveiki užkandžiai, todėl jos ragavo įvairius daržovių ir sūrių pyragus, užtepėles bei užkandėles. Ir kaipgi be saldumynų - prancūziškų pyragaičių, putėsių ir jo didenybės torto. Labai miela mergina Liucina Rimgailė padėjo šiuo klausimu. Ji iškepė tobulą tortą ir daug keksiukų. Viskas atrodė dieviškai gražiai, o skonis - mmmmm... Kai sakom, kad norim dangiškų migdolų, tai ko nors panašaus į šiuos saldumynus.

Šventė prabėgo kaip tobula akimirka. Prisiekiau sau, kad kasmet vaikų gimtadieniai bus vis linksmesni, spalvotesni ir tokie, kokie jiems patinka. Didžiausias džiaugsmas matyti laimingus vaikus.

10 patarimų, planuojantiems vaikų gimtadienius:

  1. Nustatykite biudžetą;

  2. Išsirinkite daugumai svečių patogią datą ir laiką;

  3. Sudarykite svečių sąrašą ir pagal amžiaus grupes sugalvokite pramogas;

  4. Išsirinkite temą ir suraskite dekoratorius;

  5. Nuspręskite, kur švęsite ir išsiaiškinkite kiek, ko ir kaip toji vieta suteikia;

  6. Pasirūpinkite maistu ir gėrimais;

  7. Nepamirškite fotografo, o patys telefonu ar vaizdo kamera užfiksuokite kelias akimirkas;

  8. Nepamirškite kvietimo. Jis gali būti popierinis, elektroninis ar kt.

  9. Jei tik leidžia galimybės, visko nedarykite patys. Pasamdykite žmones, kurie pasirūpins, kad maistas būtų patiektas, gėrimai supilstyti, dekoracijos sudėliotos. Jūsų pagrindinis tikslas - švęsti. Tai ir darykite.

  10. Linksminkitės kartu su vaikais.

Sėkmės!

Simona Krasauskienė

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

6-12 mėnesių

Į šiltus kraštus su kūdikiu: jei tai žinosite, kelionė bus lengva (2)

Į šiltus kraštus su kūdikiu: jei tai žinosite, kelionė bus lengva
Jei pavargote nuo žiemos šaltuko, sunkiai įveikiamų pusnių sniego, slidžių šaligatvių ir visa širdimi trokštate pasimėgauti saulės voniomis, tikėtina, kad net ir augindami kūdikį pasiduosite pagundai ilgesniam ar trumpesniam laikui pabėgti į šiltus kraštus.

Pirmosios kūdikio Kalėdos: svarbūs patarimai tėvams

Pirmosios kūdikio Kalėdos: svarbūs patarimai tėvams
Jei jūsų mažylis gimė 2017-aisiais metais, jūs savo didžiausią ir gražiausią dovaną jau gavote. Šios žiemos šventės jums bus kitokios – jūs tapote tėvais, o viso jūsų dėmesio centre kūdikis.

Atmintinė tėveliams: kaip aprengti vaiką, kad jis lauke nesušaltų (1)

Atmintinė tėveliams: kaip aprengti vaiką, kad jis lauke nesušaltų
Vaikams kuo daugiau laiko praleisti lauke – būtinybė. Net tada, kai oras darosi darganotas, lyja ar iškrenta pirmosios snaigės, nereikėtų užsidaryti namuose. Vaikų gydytojai rekomenduoja žaidimams lauke ar tiesiog pasivaikščiojimams kasdien skirti bent kelias valandas.

Renkamės vaiko vežimėlį: kokie patys populiariausi Lietuvoje (7)

Renkamės vaiko vežimėlį: kokie patys populiariausi Lietuvoje
Kūdikiui skirtas vežimėlis – vienas rimčiausių pirkinių šeimai, ruošiančiai mažyliui kraitelį. Kaip ir faktas, kad tai daiktas, be kurio tikrai neišsiversite.

Geriausios ir blogiausios krikštynų dovanos

Geriausios ir blogiausios krikštynų dovanos
Vasara – ne tik atostogų bei poilsio metas, tačiau ir laikas, kada lietuviai dažniausiai pamini jiems labai svarbias šventes, pavyzdžiui, vestuves ir krikštynas.

Kelionės su mažais vaikais – už ar prieš (8)

Kelionės su mažais vaikais – už ar prieš
Vieni atostogų neįsivaizduoja be vaikų ir vežasi juos visur, kur vyksta patys, kitiems poilsis su mažaisiais visai ne poilsis... Kalbintos mamos dalijasi savo mintimis.

Auskarai kūdikiui: kai protas kovoja su grožiu (2)

Auskarai kūdikiui: kai protas kovoja su grožiu
Ar manote, kad savo mažylio ausis papuošti dar kūdikystėje – šauni idėja? Kosmetologė Neringa Dombrovskienė teigia, kad tai Lietuvoje nėra labai populiaru, tačiau pasitaiko atvejų, kai auskarų vėrimui į saloną atkeliauja mamytės, ant rankų laikydamos vos pusės metų vaikelį. Ar tokia grožio procedūra mažyliui nekenkia? Ką apie auskarų vėrimą kūdikiams galvoja mamos?

10 daiktų, kurių visada prireikia kelionėse su vaiku

10 daiktų, kurių visada prireikia kelionėse su vaiku
Orai šiltėja ir daugelis šeimų pradeda dėlioti savo atostogų planus. Vieni žada nerizikuoti, juk lietuviškas klimatas mėgsta papokštauti, ir keliaus į šiltesnius kraštus. Kiti – patį geriausią poilsį ir ramybę randa mūsų šalies pajūriuose ar prie ežerų.

Krikštynų papročiai, kurių dera nepamiršti kiekvienam lietuviui

Krikštynų papročiai, kurių dera nepamiršti kiekvienam lietuviui
Krikštynų papročių būta įvairių – priklausomai nuo vietovės, meto, nuo pačių žmonių. Pažvelkime į keletą jų – gal ir šiomis dienomis rasime ką sau pritaikyti.

Su kokiomis krikštynų dovanomis niekada neprašausite (4)

Su kokiomis krikštynų dovanomis niekada neprašausite
Kartu su šiltais orais prasidės ir krikštynų bei vestuvių sezonas. Vieni šioms šventėms patys ruošis, o kiti jose dalyvaus kaip svečiai. Vienų laukia didelė planavimo atsakomybė bei įvairiausių smulkmenų derinimas, kiti – suks galvą, o kaip nustebinti ir pasveikinti pačius brangiausius.

Prieštaringai vertinama priemonė kūdikiams: išsakykite savo nuomonę (8)

Prieštaringai vertinama priemonė kūdikiams: išsakykite savo nuomonę
Iš pirmo žvilgsnio tai atrodo graži laimingo kūdikio nuotrauka: jis miega, plaukai papuošti dailiu segtuku. Tačiau istorija čia tik prasideda...

Kokie čiužiniai tarnauja ilgiausiai?

Kokie čiužiniai tarnauja ilgiausiai?
Miegas kūdikiams labai svarbus: miegant jie pailsi, atsipalaiduoja jų kūno raumenys. Mažiausieji per parą išmiega iki 22 valandų, todėl ypač svarbu, ant kokio pagrindo jie miega.

Kas geriau kūdikiui: miegmaišis ar kombinezonas? (3)

Kas geriau kūdikiui: miegmaišis ar kombinezonas?
Net ir esant šaltukui, į lauką išeiti sveika, ypač jei vaikutis gali valandėlę gryname ore nusnausti. Kad jo miego netrikdytų vėsuma, geriausia išeitis – miegmaišis arba kombinezonas.

Renkame automobilio kėdutę: 8 svarbiausios taisyklės (2)

Renkame automobilio kėdutę: 8 svarbiausios taisyklės
Pirmosios automobilių kėdutės buvo pradėtos kurti dar praėjusio amžiaus pradžioje, tačiau tik po dar kelių dešimtmečių į pirmąją vietą buvo iškeltas šios priemonės suteikiamas saugumas, o ne tik patogumas ar išvaizda.

Ką padovanoti krikštynų proga: 5 dovanų idėjos (2)

Ką padovanoti krikštynų proga: 5 dovanų idėjos
Krikštynų proga tradiciškai dovanojamos simbolinės dovanos, dažnai tai būna sidabro šaukštelis ar barškutis, pakabutis, siuvinėtas rankšluostėlis ir kitos gerą linkinčios dovanėlės.