Reklama

Geriausios ir blogiausios krikštynų dovanos

Vasara – ne tik atostogų bei poilsio metas, tačiau ir laikas, kada lietuviai dažniausiai pamini jiems labai svarbias šventes, pavyzdžiui, vestuves ir krikštynas.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tai visiškai normalu, juk mūsų klimatas toks, kad lauke organizuoti šventę galima tik šiuo metų laiku, o gamta ir grynas oras – suteikia ypatingos dvasios. Jei vienos šeimos ir jų artimieji dar tik ruošiasi krikštynoms, kitos jau spėjo paminėti šią labai svarbią jų vaikams akimirką. Klausiame mamų, kokios dovanos, kurių sulaukė iš svečių, atvykusių į jų vaikų krikštynų šventę, joms patiko, o kokios – ne.

Daugelis šiuolaikinių tėvų – labai praktiški

LINA, 9 mėnesių Marijos mama: „Esu iš tų moterų, kurios labai vertina praktiškumą. Manau, kad mažam vaikui visai nereikia krūvos žaislų, o ypač visokių minkštų meškinų. Man patiko tai, kad daugelis svečių, dalyvavusių mūsų mažylės krikštynose, labai drąsiai paklausė – kokia dovana ją pradžiugintų. Daugeliui sakiau, kad gali savo nuožiūra išrinkti patogių, kokybiškos medžiagos drabužėlių, kepurėlių ar kokį minkštą pledą. Labai patiko ir tai, kad keletas padovanojo čekius, kuriuos galėsime panaudoti vaikiškų prekių parduotuvėse."

RITA, 1,5 metų Luko mama: „Mano nuomone, geriausios dovanos tos, kurių tikrai reikia, o blogiausios – neapgalvotos ir labai savavališkos. Pavyzdžiui, mūsų sūnus yra aukštesnis nei jo bendraamžiai, todėl keletą drabužių, kuriuos gavo dovanų, jam buvo per maži. Visiems patariu: prieš pirkdami aprangą ar avalynę – paklauskite tėvelių, kokio dydžio jie turėtų būti".

Geriausios ir blogiausios krikštynų dovanos
© Gamintojo archyvas

Parduotuvės konsultanto patarimas: „Rinkitės neutralių modelių, kokybiškos ir vaiko odai malonios medžiagos drabužėlius (didžiąją dalį sudėties turi sudaryti medvilnė). Tokio tipo yra „Noppies" kūdikių drabužėliai (juos galite rasti parduotuvėse „Kotryna", „Kidzone" ir „Baby City") – švelnių rožinės, mėlynos ir pilkos spalvų kelnės, palaidinės, švarkeliai. Subtili, praktiška ir labai graži dovana – visas drabužėlių rinkinys ir kepurytė".

KRISTINA, 4 mėnesių Justino mama: „Visi mūsų šeimos draugai ir bičiuliai žino, kad dievinu madingus bei stilingus aprangos akcentus. Man svarbu, kuo vilki mano nė pusės metų nesulaukęs sūnelis. Kai pamačiau, ką padovanojo į krikštynas pakviesti svečiai, labai apsidžiaugiau, kad Justinas gavo tiek daug stilingų drabužėlių ir aksesuarų. Nuo čiulptuko laikiklių iki garsių prekinių ženklų tapukų, pirmosios kuprinės ir t.t.".

Parduotuvės konsultanto patarimas: „Labai stilinga dovana madingiems tėveliams – garsaus prekinio ženklo „Converse" komplektukai, kuriuos galima įsigyti „Mothercare" parduotuvėse".

Vertinantiems tradicijas ir simbolius

JURGITA, 2 metų Povilo ir 4 metų Kristupo mama: „Man labai patinka tradicija vaikui įteikti kažką simboliško – angelo skulptūrėlę, kryželį, sidabrinį papuošaliuką ar šaukštelį. Man nepriimtina nauja „mada" dovanoti pinigus, o ypač tai, mano nuomone, netinka krikštynoms. Juk svarbiausia ne materialioji pusė, o nuoširdus dėmesys, kažkas simboliško."

Parduotuvės konsultanto patarimas: „Nuo senų laikų populiarūs įvairūs sidabro gaminiai (grandinėlės, amuletai), išgraviruoti šaukšteliai ar stalo įrankių komplektas. Jei ieškote kažko paprastesnio – tai gali būti pledas, antklodė, drabužėliai, vilnonės kojinės ar žaislas su išsiuvinėtais vaiko inicialais. Taip pat galite įteikti medinę dėžę su vaiko vardu, skirtą krikštynų daiktams".

Geriausios ir blogiausios krikštynų dovanos
© Adobe Stock

Paprasčiau išrinkti naujagimiui, sunkiau – vyresniam vaikui

INDRĖ, beveik 2 metų Gabijos mama: „Jei krikštijamas vaikas – vos kelių mėnesių, galite dovanoti kažką simboliško bei mielo, kas tinka ir pirmą kartą lankant kūdikį. Manau, kad tam labai tinka nuotraukų rėmeliai, albumai, pirmųjų metų knyga ar specialios priemonės, skirtos pėdučių bei delniukų įspaudams. Kai Gabija gavo krikšto sakramentą, jai buvo vos 2 mėnesiai, todėl svečiams dovanas nebuvo sunku rinkti, jai reikėjo labai daug daiktų. Vienų draugų prašiau atsiminimų knygos, kitų – šildyklės, trečių – patalėlių. Galima sakyti, kad po šventės mažoji turėjo visą jai reikalingą kraitelį ir daug daug malonių smulkmenėlių ateičiai, pavyzdžiui, lietuviškai dainuojantį meškutį ar smulkiajai motorikai lavinti skirtus žaislus".

Parduotuvės konsultanto patarimas: „Jei vaiką, kurį sveikinsite, ir jo tėvelius norite maloniai nustebinti, paklauskite, kokių daiktų jis dar neturi. Jei nesate iš artimiausių žmonių, gali būti, kad labiau norėsite padovanoti kažką praktiško ir tikrai naudingo. Tai gali būti patys įvairiausi žaislai, kuriuos reikėtų rinktis pagal mažylio amžių. Pavyzdžiui, kūdikiams galite dovanoti minkštą šildyklę. Ji padės nuraminti pilvo dieglių sukeltus nemalonius pojūčius, pravers, kai vaikas sirgs. Įvairūs kramtukai ir barškučiai – taip pat puiki idėja. Vaikas tokiu žaislu džiaugsis įvairiais raidos tarpsniais: kūdikiui galima kabinti virš lovelės ar ant vežimėlio, vėliau naudoti kaip kramtuką, smulkiosios motorikos lavinimui, vėrimo žaidimams. Didelį žaislų ir kūdikių priežiūros priemonių pasirinkimą rasite „Baby City" ar „Mothercare" parduotuvėse".

Geriausios ir blogiausios krikštynų dovanos
© Adobe Stock

Dovanų sąrašai – vis populiaresni

EDITA, 4 metų Darijos mama: „Savo dukrą krikštijome tik šią vasarą, todėl žinojau, kad tokio amžiaus vaikui svečiams tikrai bus sunku išrinkti dovanas. Seneliams perdaviau konkrečius Darijos norus – ji paprašė dviratuko, o draugams ir giminaičiams išsiuntinėjau dovanų sąrašą. Manau, kad šiais laikais tai labai praktiška ir patogu. Gerai ne tik vaikui, nes jis gauna tiktai tai, apie ką svajoja, bet ir svečiams – nereikia sukti galvos, kas patiktų bei tiktų".

AGNĖ, 2 metų Jurgio mama: „Buvau nekukli ir visų žmonių, kuriuos kvietėme į krikštynas, paprašiau nupirkti bendrą dovaną – žaidimų aikštelę, kurią galėtume pastatyti prie namo. Net nurodžiau kelis variantus, kurie mums labiausiai patiktų. Jurgis labai džiaugėsi gauta dovana, o mes tuo, kad šis daiktas tikrai labai reikalingas mūsų šeimai. Manau, kad blogos tos dovanos, dėl kurių svečiai nepasitaria su tėveliais. Pavyzdžiui, kelios draugės pasakojo, kad jų vaikai gavo sauskelnių ar kosmetikos. Nesuprantu, kaip galima išrinkti tokias dovanas, juk negali žinoti visų vaiko alergijų ir pan.".

Parduotuvės konsultanto patarimas: „Kai kurie tėvai, rengiantys šventę, nusprendžia svečiams sudaryti vaiko norų sąrašą (net nurodydami konkrečias vaikiškų prekių parduotuves, kur galima rasti tuos daiktus) ir jį išsiųsti kartu su kvietimu. Nors tokia idėja gali atrodyti keista, tačiau, išties, šis sprendimas labai praktiškas ir palengvinantis sveikintojams užduotį".

Geriausios ir blogiausios krikštynų dovanos
© Gamintojo archyvas

Užsakymo nr.: PT_75264955

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

6-12 mėnesių

Į šiltus kraštus su kūdikiu: jei tai žinosite, kelionė bus lengva (2)

Į šiltus kraštus su kūdikiu: jei tai žinosite, kelionė bus lengva
Jei pavargote nuo žiemos šaltuko, sunkiai įveikiamų pusnių sniego, slidžių šaligatvių ir visa širdimi trokštate pasimėgauti saulės voniomis, tikėtina, kad net ir augindami kūdikį pasiduosite pagundai ilgesniam ar trumpesniam laikui pabėgti į šiltus kraštus.

Pirmosios kūdikio Kalėdos: svarbūs patarimai tėvams

Pirmosios kūdikio Kalėdos: svarbūs patarimai tėvams
Jei jūsų mažylis gimė 2017-aisiais metais, jūs savo didžiausią ir gražiausią dovaną jau gavote. Šios žiemos šventės jums bus kitokios – jūs tapote tėvais, o viso jūsų dėmesio centre kūdikis.

Atmintinė tėveliams: kaip aprengti vaiką, kad jis lauke nesušaltų (1)

Atmintinė tėveliams: kaip aprengti vaiką, kad jis lauke nesušaltų
Vaikams kuo daugiau laiko praleisti lauke – būtinybė. Net tada, kai oras darosi darganotas, lyja ar iškrenta pirmosios snaigės, nereikėtų užsidaryti namuose. Vaikų gydytojai rekomenduoja žaidimams lauke ar tiesiog pasivaikščiojimams kasdien skirti bent kelias valandas.

Renkamės vaiko vežimėlį: kokie patys populiariausi Lietuvoje (7)

Renkamės vaiko vežimėlį: kokie patys populiariausi Lietuvoje
Kūdikiui skirtas vežimėlis – vienas rimčiausių pirkinių šeimai, ruošiančiai mažyliui kraitelį. Kaip ir faktas, kad tai daiktas, be kurio tikrai neišsiversite.

Geriausios ir blogiausios krikštynų dovanos

Geriausios ir blogiausios krikštynų dovanos
Vasara – ne tik atostogų bei poilsio metas, tačiau ir laikas, kada lietuviai dažniausiai pamini jiems labai svarbias šventes, pavyzdžiui, vestuves ir krikštynas.

Kelionės su mažais vaikais – už ar prieš (8)

Kelionės su mažais vaikais – už ar prieš
Vieni atostogų neįsivaizduoja be vaikų ir vežasi juos visur, kur vyksta patys, kitiems poilsis su mažaisiais visai ne poilsis... Kalbintos mamos dalijasi savo mintimis.

Auskarai kūdikiui: kai protas kovoja su grožiu (2)

Auskarai kūdikiui: kai protas kovoja su grožiu
Ar manote, kad savo mažylio ausis papuošti dar kūdikystėje – šauni idėja? Kosmetologė Neringa Dombrovskienė teigia, kad tai Lietuvoje nėra labai populiaru, tačiau pasitaiko atvejų, kai auskarų vėrimui į saloną atkeliauja mamytės, ant rankų laikydamos vos pusės metų vaikelį. Ar tokia grožio procedūra mažyliui nekenkia? Ką apie auskarų vėrimą kūdikiams galvoja mamos?

10 daiktų, kurių visada prireikia kelionėse su vaiku

10 daiktų, kurių visada prireikia kelionėse su vaiku
Orai šiltėja ir daugelis šeimų pradeda dėlioti savo atostogų planus. Vieni žada nerizikuoti, juk lietuviškas klimatas mėgsta papokštauti, ir keliaus į šiltesnius kraštus. Kiti – patį geriausią poilsį ir ramybę randa mūsų šalies pajūriuose ar prie ežerų.

Krikštynų papročiai, kurių dera nepamiršti kiekvienam lietuviui

Krikštynų papročiai, kurių dera nepamiršti kiekvienam lietuviui
Krikštynų papročių būta įvairių – priklausomai nuo vietovės, meto, nuo pačių žmonių. Pažvelkime į keletą jų – gal ir šiomis dienomis rasime ką sau pritaikyti.

Su kokiomis krikštynų dovanomis niekada neprašausite (4)

Su kokiomis krikštynų dovanomis niekada neprašausite
Kartu su šiltais orais prasidės ir krikštynų bei vestuvių sezonas. Vieni šioms šventėms patys ruošis, o kiti jose dalyvaus kaip svečiai. Vienų laukia didelė planavimo atsakomybė bei įvairiausių smulkmenų derinimas, kiti – suks galvą, o kaip nustebinti ir pasveikinti pačius brangiausius.

Prieštaringai vertinama priemonė kūdikiams: išsakykite savo nuomonę (8)

Prieštaringai vertinama priemonė kūdikiams: išsakykite savo nuomonę
Iš pirmo žvilgsnio tai atrodo graži laimingo kūdikio nuotrauka: jis miega, plaukai papuošti dailiu segtuku. Tačiau istorija čia tik prasideda...

Kokie čiužiniai tarnauja ilgiausiai?

Kokie čiužiniai tarnauja ilgiausiai?
Miegas kūdikiams labai svarbus: miegant jie pailsi, atsipalaiduoja jų kūno raumenys. Mažiausieji per parą išmiega iki 22 valandų, todėl ypač svarbu, ant kokio pagrindo jie miega.

Kas geriau kūdikiui: miegmaišis ar kombinezonas? (3)

Kas geriau kūdikiui: miegmaišis ar kombinezonas?
Net ir esant šaltukui, į lauką išeiti sveika, ypač jei vaikutis gali valandėlę gryname ore nusnausti. Kad jo miego netrikdytų vėsuma, geriausia išeitis – miegmaišis arba kombinezonas.

Renkame automobilio kėdutę: 8 svarbiausios taisyklės (2)

Renkame automobilio kėdutę: 8 svarbiausios taisyklės
Pirmosios automobilių kėdutės buvo pradėtos kurti dar praėjusio amžiaus pradžioje, tačiau tik po dar kelių dešimtmečių į pirmąją vietą buvo iškeltas šios priemonės suteikiamas saugumas, o ne tik patogumas ar išvaizda.

Ką padovanoti krikštynų proga: 5 dovanų idėjos (2)

Ką padovanoti krikštynų proga: 5 dovanų idėjos
Krikštynų proga tradiciškai dovanojamos simbolinės dovanos, dažnai tai būna sidabro šaukštelis ar barškutis, pakabutis, siuvinėtas rankšluostėlis ir kitos gerą linkinčios dovanėlės.