Klaidos, kurias tėvai daro prižiūrėdami vaikų plaukus

 (4)
Plaukai - kiekvieno mažylio puošmena, ir kad jie augtų sveiki bei stiprūs, mes, tėvai, turime atminti keletą svarbių dalykų.
Klaidos, kurias tėvai daro prižiūrėdami vaikų plaukus
© Shutterstock nuotr.

1 klaida: skusti galvą plikai, kad plaukai būtų stipresni

Šis mitas buvo paplitęs dar mūsų močiučių laikais. Kažkodėl buvo nurodomas ir amžius - skusti reikia vienerių metukų gimtadienio proga. Tačiau jokio logiško pagrindimo šis būdas neturi. Žinoma, didelės žalos vaikui nepadarysite, nei fizinės, nei psichologinės (nes jis bus per mažas suprasti grožio subtilybes), tačiau pagalvokite - o kodėl tai darote?

TAIP PAT SKAITYKITE:

Kada išdrįsime nesigėdyti savo netobulos figūros po gimdymo?

Lėlė, kurią galima supainioti su tikru kūdikiu

Kaip bebūtų keista, vis dar yra manančių, kad dažnai skutant plaukus plikai pasikeis jų spalva, tačiau tai jau visai iš fantastikos srities. Plaukų spalva būna nulemta genetiškai vaiko pradėjimo momentu.

2 klaida: norint turėti ilgus plaukus, jie nekerpami visai

Plaukai yra veikiami aplinkos poveikio - saulės, vėjo, karščio, vandens, todėl reguliariai pakirpti plaukų galiukus, kad jie sparčiau augtų - būtina!

3 klaida: vaikų plaukų džiovinimas fenu

Vaikų plaukas yra plonesnis, negu suaugusiųjų, todėl nuo karšto oro srovės gadinasi greičiau. Žinoma, po baseino ar kitų ypatingų atvejų išdžiovinti fenu plaukus prireiks, tačiau tai neturi tapti kasdiene plaukų priežiūros dalimi. Geriau planuoti plaukų trinkimą taip, kad liktų laiko jiems išdžiūti natūraliai.

4 klaida: plaukų trinkimas suaugusiesiems skirti šampūnu

Vaikams skirtas šampūnas yra sukurtas specialiai vaikų plaukams bei jų galvos odai, todėl reikėtų naudoti vaikišką, o ne suaugusiesiems skirtąjį.

5 klaida: nesubalansuota mityba

Taip, akivaizdu, kad ne visi vaikai mėgsta valgyti mėsos, žuvies ar pieno produktų. Tačiau subalansuotas maistas, su kuriuo gaunami visi būtini vitaminai ir mikroelementai, vaikui yra būtini. Jeigu vaikas kategoriškai atsisako valgyti tam tikrų produktų, pasitarkite su gydytoju - gal jis rekomenduos pavartoti vitaminų ar mineralinių medžiagų preparatų.

6 klaida: nedėvėti galvos apdangalo vasarą

Šįkart nekalbėsime apie saulės smūgio galimybę, pasakysime tik tiek, kad saulės išspinduliuojami ultravioletiniai spinduliai neigiamai veikia plauko struktūrą. Todėl kokybiška, natūralaus audinio, kepurė vasarą vaikams yra būtina.

7 klaida: bijoma kūdikiams šukuoti plaukus šukomis ar šepečiu

Kartais tėvai sako, kad plaukų per mažai, kad juos šukuotum, kartais prisibijo pažeisti neužsidariusį didįjį momenėlį, kartais mano, kad šukavimas nesveika galvos odai. Atvirkščiai, šukuojant plaukus, masažuojama galvos oda, pagerėja kraujo apytaka, plaukas geriau maitinamas, ir todėl skatinamas augti.

Patiems mažiausiems kūdikiams skirti ypač minkštų šerių šepetukai, kurie niekaip nepakenks vaikui. Na, ir paskutinis argumentas - plaukų šukavimas yra svarbi kasdienės vaiko higienos dalis, todėl kuo anksčiau jį pradėsite prie to pratinti, tuo labiau jis pripras ir nesipriešins. Ne paslaptis, kad yra dvimečių ar net trimečių, kurie neleidžia tėvams prisiliesti prie jų galvos.

8 klaida: neteisingas plaukų trinkimas

Dažnai tėvai užpila šampūno tiesiai ant galvytės, tuo tarpu reikėtų jo įsipilti į delnus, juos patrinti ir tik tada trinkti plaukus. Kai šampūnas delnuose virsta putomis, jis tolygiau pasiskirstys po plaukus ir geriau juos išplaus.

9 klaida: vaikas jaučia nuolatinį stresą, alinama jo nervų sistema

Tai labiau ne klaida, o rekomendacija: vaikų fizinei sveikatai būtina gera jų psichinė savijauta. Todėl sveikų plaukų receptas yra ne tik tinkama jų priežiūra, bet ir geri šeimos tarpusavio santykiai, dienos režimas, visavertė mityba ir sveikas gyvenimo būdas!

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

6-12 mėnesių

Į šiltus kraštus su kūdikiu: jei tai žinosite, kelionė bus lengva (3)

Į šiltus kraštus su kūdikiu: jei tai žinosite, kelionė bus lengva
Jei pavargote nuo žiemos šaltuko, sunkiai įveikiamų pusnių sniego, slidžių šaligatvių ir visa širdimi trokštate pasimėgauti saulės voniomis, tikėtina, kad net ir augindami kūdikį pasiduosite pagundai ilgesniam ar trumpesniam laikui pabėgti į šiltus kraštus.

Kokie čiužiniai tarnauja ilgiausiai?

Kokie čiužiniai tarnauja ilgiausiai?
Miegas kūdikiams labai svarbus: miegant jie pailsi, atsipalaiduoja jų kūno raumenys. Mažiausieji per parą išmiega iki 22 valandų, todėl ypač svarbu, ant kokio pagrindo jie miega.

Kas geriau kūdikiui: miegmaišis ar kombinezonas? (3)

Kas geriau kūdikiui: miegmaišis ar kombinezonas?
Net ir esant šaltukui, į lauką išeiti sveika, ypač jei vaikutis gali valandėlę gryname ore nusnausti. Kad jo miego netrikdytų vėsuma, geriausia išeitis – miegmaišis arba kombinezonas.

Renkame automobilio kėdutę: 8 svarbiausios taisyklės (2)

Renkame automobilio kėdutę: 8 svarbiausios taisyklės
Pirmosios automobilių kėdutės buvo pradėtos kurti dar praėjusio amžiaus pradžioje, tačiau tik po dar kelių dešimtmečių į pirmąją vietą buvo iškeltas šios priemonės suteikiamas saugumas, o ne tik patogumas ar išvaizda.

Ką padovanoti krikštynų proga: 5 dovanų idėjos (2)

Ką padovanoti krikštynų proga: 5 dovanų idėjos
Krikštynų proga tradiciškai dovanojamos simbolinės dovanos, dažnai tai būna sidabro šaukštelis ar barškutis, pakabutis, siuvinėtas rankšluostėlis ir kitos gerą linkinčios dovanėlės.

Nedarykite šios klaidos išėję pasivaikščioti su vaiku (5)

Nedarykite šios klaidos išėję pasivaikščioti su vaiku
Oras, kuriuo kvėpuoja didelių miestų gyventojai, yra daugybės medžiagų ir dujų mišinys. Nieko stebėtino, kad toks kokteilis gali pakenkti mažylių organizmui. Kaip juos apsaugoti nuo užteršto oro?

7 patarimai, kad pasivaikščiojimas su vaiku būtų džiaugsmas, o ne kančia

7 patarimai, kad pasivaikščiojimas su vaiku būtų džiaugsmas, o ne kančia
Vieni vaikai vos paguldyti į vežimėlį veržiasi iš jo laukan, kiti nenori iš jo išlipti, o vežiojami lauke sau ramiai miega ar smalsauja, stebi bėgančius vaizdus.

7 būtini daiktai keliaujant ar atostogaujant su vaikais (3)

7 būtini daiktai keliaujant ar atostogaujant su vaikais
Keliauti su vaikais gali būti smagu ir nesudėtinga, pakanka atostogoms kruopščiai pasiruošti iš anksto. Svarbiausia – nepamiršti reikalingiausių daiktų ir neprisikrauti daug nebūtinų.

Islandų psichologės išradimas, kad vaikas visą naktį ramiai miegotų (15)

Islandų psichologės išradimas, kad vaikas visą naktį ramiai miegotų
Pirmaisiais mažylio gyvenimo metais daugelis tėvų susiduria su vaikų miego problemomis. Neramus vaikelio miegas naktį, dažnas kėlimasis naktį – tai tik kelios bėdos, kurias patiria šeimos.

Krikšto rūbeliai idealiai šventei: kaip išsirinkti (specialistės patarimai) (4)

Krikšto rūbeliai idealiai šventei: kaip išsirinkti <sup style="color: #ff0000;">(specialistės patarimai)</sup>
Krikštynos yra viena tų išskirtinių švenčių, kuri suburia visą šeimą, giminę, artimiausius draugus. Tai ne tik prasminga, bet ir graži šventė, todėl vienu aktualiausių klausimų tampa vaiko garderobas.

Nuotraukoje slepiasi 11 pavojų vaikui, ar visus randate? (9)

Nuotraukoje slepiasi 11 pavojų vaikui, ar visus randate?
Pradėjus kūdikiui ropoti ir vaikščioti, tėvai privalo atidžiai peržiūrėti savo namus: ar visi daiktai yra saugūs mažyliui.

Išbandė, kaip vaikiškame vežimėlyje jaustųsi suaugęs žmogus (2)

Išbandė, kaip vaikiškame vežimėlyje jaustųsi suaugęs žmogus
Ar pagalvojote kada nors, kaip vaikiškame vežimėlyje jaustųsi suaugęs žmogus? Ar būtų patogu sėdėti, koks jame matomumas ir pan.?

Kaip sutramdyti dygstančių dantukų skausmą: būdas, kurį mėgsta Holivudo įžymybės (4)

Kaip sutramdyti dygstančių dantukų skausmą: būdas, kurį mėgsta Holivudo įžymybės
Pradėjus dygti dantukams, kūdikis pradeda gausiai seilėtis, jam niežti dantenas, jis tampa irzlus, kiša pirštukus į burnytę. Kai tai nepadeda, burnytėn deda viską, kas papuola po ranka.

Kaip iškelti gražias, bet nebrangias krikštynas? (4)

Kaip iškelti gražias, bet nebrangias krikštynas?
Krikštynos — viena pagrindinių gyvenimo švenčių, populiarumu nusileidžianti turbūt tik vestuvėms, na, ir, žinoma, gimtadieniams.

Ar ir jūs pagalvojote, kad matote ištatuiruotą kūdikį? (10)

Ar ir jūs pagalvojote, kad matote ištatuiruotą kūdikį?
Prisipažinsime, kai pamatėme šias nuotraukas, pirma mintis buvo būtent tokia: "Ohoho, kūdikis, ir šitokios tatuiruotės!".