Klaidos, kurias tėvai daro prižiūrėdami vaikų plaukus

 (4)
Plaukai - kiekvieno mažylio puošmena, ir kad jie augtų sveiki bei stiprūs, mes, tėvai, turime atminti keletą svarbių dalykų.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1 klaida: skusti galvą plikai, kad plaukai būtų stipresni

Šis mitas buvo paplitęs dar mūsų močiučių laikais. Kažkodėl buvo nurodomas ir amžius - skusti reikia vienerių metukų gimtadienio proga. Tačiau jokio logiško pagrindimo šis būdas neturi. Žinoma, didelės žalos vaikui nepadarysite, nei fizinės, nei psichologinės (nes jis bus per mažas suprasti grožio subtilybes), tačiau pagalvokite - o kodėl tai darote?

TAIP PAT SKAITYKITE:

Kada išdrįsime nesigėdyti savo netobulos figūros po gimdymo?

Lėlė, kurią galima supainioti su tikru kūdikiu

Kaip bebūtų keista, vis dar yra manančių, kad dažnai skutant plaukus plikai pasikeis jų spalva, tačiau tai jau visai iš fantastikos srities. Plaukų spalva būna nulemta genetiškai vaiko pradėjimo momentu.

2 klaida: norint turėti ilgus plaukus, jie nekerpami visai

Plaukai yra veikiami aplinkos poveikio - saulės, vėjo, karščio, vandens, todėl reguliariai pakirpti plaukų galiukus, kad jie sparčiau augtų - būtina!

3 klaida: vaikų plaukų džiovinimas fenu

Vaikų plaukas yra plonesnis, negu suaugusiųjų, todėl nuo karšto oro srovės gadinasi greičiau. Žinoma, po baseino ar kitų ypatingų atvejų išdžiovinti fenu plaukus prireiks, tačiau tai neturi tapti kasdiene plaukų priežiūros dalimi. Geriau planuoti plaukų trinkimą taip, kad liktų laiko jiems išdžiūti natūraliai.

4 klaida: plaukų trinkimas suaugusiesiems skirti šampūnu

Vaikams skirtas šampūnas yra sukurtas specialiai vaikų plaukams bei jų galvos odai, todėl reikėtų naudoti vaikišką, o ne suaugusiesiems skirtąjį.

5 klaida: nesubalansuota mityba

Taip, akivaizdu, kad ne visi vaikai mėgsta valgyti mėsos, žuvies ar pieno produktų. Tačiau subalansuotas maistas, su kuriuo gaunami visi būtini vitaminai ir mikroelementai, vaikui yra būtini. Jeigu vaikas kategoriškai atsisako valgyti tam tikrų produktų, pasitarkite su gydytoju - gal jis rekomenduos pavartoti vitaminų ar mineralinių medžiagų preparatų.

6 klaida: nedėvėti galvos apdangalo vasarą

Šįkart nekalbėsime apie saulės smūgio galimybę, pasakysime tik tiek, kad saulės išspinduliuojami ultravioletiniai spinduliai neigiamai veikia plauko struktūrą. Todėl kokybiška, natūralaus audinio, kepurė vasarą vaikams yra būtina.

7 klaida: bijoma kūdikiams šukuoti plaukus šukomis ar šepečiu

Kartais tėvai sako, kad plaukų per mažai, kad juos šukuotum, kartais prisibijo pažeisti neužsidariusį didįjį momenėlį, kartais mano, kad šukavimas nesveika galvos odai. Atvirkščiai, šukuojant plaukus, masažuojama galvos oda, pagerėja kraujo apytaka, plaukas geriau maitinamas, ir todėl skatinamas augti.

Patiems mažiausiems kūdikiams skirti ypač minkštų šerių šepetukai, kurie niekaip nepakenks vaikui. Na, ir paskutinis argumentas - plaukų šukavimas yra svarbi kasdienės vaiko higienos dalis, todėl kuo anksčiau jį pradėsite prie to pratinti, tuo labiau jis pripras ir nesipriešins. Ne paslaptis, kad yra dvimečių ar net trimečių, kurie neleidžia tėvams prisiliesti prie jų galvos.

8 klaida: neteisingas plaukų trinkimas

Dažnai tėvai užpila šampūno tiesiai ant galvytės, tuo tarpu reikėtų jo įsipilti į delnus, juos patrinti ir tik tada trinkti plaukus. Kai šampūnas delnuose virsta putomis, jis tolygiau pasiskirstys po plaukus ir geriau juos išplaus.

9 klaida: vaikas jaučia nuolatinį stresą, alinama jo nervų sistema

Tai labiau ne klaida, o rekomendacija: vaikų fizinei sveikatai būtina gera jų psichinė savijauta. Todėl sveikų plaukų receptas yra ne tik tinkama jų priežiūra, bet ir geri šeimos tarpusavio santykiai, dienos režimas, visavertė mityba ir sveikas gyvenimo būdas!

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

6-12 mėnesių

Į šiltus kraštus su kūdikiu: jei tai žinosite, kelionė bus lengva (2)

Į šiltus kraštus su kūdikiu: jei tai žinosite, kelionė bus lengva
Jei pavargote nuo žiemos šaltuko, sunkiai įveikiamų pusnių sniego, slidžių šaligatvių ir visa širdimi trokštate pasimėgauti saulės voniomis, tikėtina, kad net ir augindami kūdikį pasiduosite pagundai ilgesniam ar trumpesniam laikui pabėgti į šiltus kraštus.

Pirmosios kūdikio Kalėdos: svarbūs patarimai tėvams

Pirmosios kūdikio Kalėdos: svarbūs patarimai tėvams
Jei jūsų mažylis gimė 2017-aisiais metais, jūs savo didžiausią ir gražiausią dovaną jau gavote. Šios žiemos šventės jums bus kitokios – jūs tapote tėvais, o viso jūsų dėmesio centre kūdikis.

Atmintinė tėveliams: kaip aprengti vaiką, kad jis lauke nesušaltų (1)

Atmintinė tėveliams: kaip aprengti vaiką, kad jis lauke nesušaltų
Vaikams kuo daugiau laiko praleisti lauke – būtinybė. Net tada, kai oras darosi darganotas, lyja ar iškrenta pirmosios snaigės, nereikėtų užsidaryti namuose. Vaikų gydytojai rekomenduoja žaidimams lauke ar tiesiog pasivaikščiojimams kasdien skirti bent kelias valandas.

Renkamės vaiko vežimėlį: kokie patys populiariausi Lietuvoje (7)

Renkamės vaiko vežimėlį: kokie patys populiariausi Lietuvoje
Kūdikiui skirtas vežimėlis – vienas rimčiausių pirkinių šeimai, ruošiančiai mažyliui kraitelį. Kaip ir faktas, kad tai daiktas, be kurio tikrai neišsiversite.

Geriausios ir blogiausios krikštynų dovanos

Geriausios ir blogiausios krikštynų dovanos
Vasara – ne tik atostogų bei poilsio metas, tačiau ir laikas, kada lietuviai dažniausiai pamini jiems labai svarbias šventes, pavyzdžiui, vestuves ir krikštynas.

Kelionės su mažais vaikais – už ar prieš (8)

Kelionės su mažais vaikais – už ar prieš
Vieni atostogų neįsivaizduoja be vaikų ir vežasi juos visur, kur vyksta patys, kitiems poilsis su mažaisiais visai ne poilsis... Kalbintos mamos dalijasi savo mintimis.

Auskarai kūdikiui: kai protas kovoja su grožiu (2)

Auskarai kūdikiui: kai protas kovoja su grožiu
Ar manote, kad savo mažylio ausis papuošti dar kūdikystėje – šauni idėja? Kosmetologė Neringa Dombrovskienė teigia, kad tai Lietuvoje nėra labai populiaru, tačiau pasitaiko atvejų, kai auskarų vėrimui į saloną atkeliauja mamytės, ant rankų laikydamos vos pusės metų vaikelį. Ar tokia grožio procedūra mažyliui nekenkia? Ką apie auskarų vėrimą kūdikiams galvoja mamos?

10 daiktų, kurių visada prireikia kelionėse su vaiku

10 daiktų, kurių visada prireikia kelionėse su vaiku
Orai šiltėja ir daugelis šeimų pradeda dėlioti savo atostogų planus. Vieni žada nerizikuoti, juk lietuviškas klimatas mėgsta papokštauti, ir keliaus į šiltesnius kraštus. Kiti – patį geriausią poilsį ir ramybę randa mūsų šalies pajūriuose ar prie ežerų.

Krikštynų papročiai, kurių dera nepamiršti kiekvienam lietuviui

Krikštynų papročiai, kurių dera nepamiršti kiekvienam lietuviui
Krikštynų papročių būta įvairių – priklausomai nuo vietovės, meto, nuo pačių žmonių. Pažvelkime į keletą jų – gal ir šiomis dienomis rasime ką sau pritaikyti.

Su kokiomis krikštynų dovanomis niekada neprašausite (4)

Su kokiomis krikštynų dovanomis niekada neprašausite
Kartu su šiltais orais prasidės ir krikštynų bei vestuvių sezonas. Vieni šioms šventėms patys ruošis, o kiti jose dalyvaus kaip svečiai. Vienų laukia didelė planavimo atsakomybė bei įvairiausių smulkmenų derinimas, kiti – suks galvą, o kaip nustebinti ir pasveikinti pačius brangiausius.

Prieštaringai vertinama priemonė kūdikiams: išsakykite savo nuomonę (8)

Prieštaringai vertinama priemonė kūdikiams: išsakykite savo nuomonę
Iš pirmo žvilgsnio tai atrodo graži laimingo kūdikio nuotrauka: jis miega, plaukai papuošti dailiu segtuku. Tačiau istorija čia tik prasideda...

Kokie čiužiniai tarnauja ilgiausiai?

Kokie čiužiniai tarnauja ilgiausiai?
Miegas kūdikiams labai svarbus: miegant jie pailsi, atsipalaiduoja jų kūno raumenys. Mažiausieji per parą išmiega iki 22 valandų, todėl ypač svarbu, ant kokio pagrindo jie miega.

Kas geriau kūdikiui: miegmaišis ar kombinezonas? (3)

Kas geriau kūdikiui: miegmaišis ar kombinezonas?
Net ir esant šaltukui, į lauką išeiti sveika, ypač jei vaikutis gali valandėlę gryname ore nusnausti. Kad jo miego netrikdytų vėsuma, geriausia išeitis – miegmaišis arba kombinezonas.

Renkame automobilio kėdutę: 8 svarbiausios taisyklės (2)

Renkame automobilio kėdutę: 8 svarbiausios taisyklės
Pirmosios automobilių kėdutės buvo pradėtos kurti dar praėjusio amžiaus pradžioje, tačiau tik po dar kelių dešimtmečių į pirmąją vietą buvo iškeltas šios priemonės suteikiamas saugumas, o ne tik patogumas ar išvaizda.

Ką padovanoti krikštynų proga: 5 dovanų idėjos (2)

Ką padovanoti krikštynų proga: 5 dovanų idėjos
Krikštynų proga tradiciškai dovanojamos simbolinės dovanos, dažnai tai būna sidabro šaukštelis ar barškutis, pakabutis, siuvinėtas rankšluostėlis ir kitos gerą linkinčios dovanėlės.