Kokių klaidų nedaryti vežant automobilyje vaiką

 (1)
Vaikai - brangiausias mūsų turtas. Nuolat rūpinamės, kad jie saugūs jaustųsi namuose, nerimaujame išbėgus į kiemą, nuogąstaujame net palikę kompetentingų specialistų priežiūrai vaikų darželyje. Užtikrinti savo atžalų saugumą kelyje ir vežant automobiliu - neabejotina visų tėvų pareiga, tačiau ar visi žino, kaip tinkamai tuo pasirūpinti keliaujant?
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai, norintiems suteikti efektyvią apsaugą savo vaikams, pirmiausia rekomenduodami įsigyti patikimą, specialiai vaikams pritaikytą sėdynę, montuojamą automobilio salone.

„Tinkamai įtaisyta saugos priemonė tvirtai laiko vaiką jam skirtoje kėdutėje ir apsaugo nuo smūgių automobilio viduje, taip išvengiama pavojaus būti išmestam iš automobilio. Taip pat ji sugeria dalį smūgio jėgos, todėl kelyje atsitikus nelaimei vaikas turi daugiau galimybių išvengti sužalojimų ar net mirties," – teigia visuomenės sveikatos specialistė Nijolė Mozūraitienė.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Vaikas labai išrankus maistui: ką daryti?
11 mitų apie vaikų sveikatą, kuriais neverta tikėti

Norint, kad transporto priemonėje įrengta vaikiška apsauga veiktų efektyviai, ji turi būti tinkamai įtvirtinta. Tyrimai rodo, jog dažniausiai pasitaikantis neteisingo šių priemonių naudojimo atvejis – tai blogas įrangos paruošimas eksploatavimui. Bet kokia klaida gali tapti lemtinga, todėl svarbu nesuklysti tvirtinant tiek patį saugos įrenginį automobilio salone, tiek įkurdinant savo mažylį jam patogioje ir tinkamoje sėdynėje.

Kokių klaidų nedaryti vežant automobilyje vaiką
Viena dažniausių klaidų – automobiliniai saugos diržai juosia vaiko kaklą ir pilvuką, o ne petį ir dubens sritį, kaip turėtų.
© Vida Press

Dažniausiai klystama, kai tvirtinant kėdutę paliekamas per daug laisvas automobilio saugos diržas arba juo neteisingai apjuosiamas saugos įrenginys. Taip pat svarbu stebėti, kad saugos diržo sagtis būtų gerai užsegta, nes remdamasi į kėdutės konstrukciją, avarijos metu sagtis gali sulūžti arba atsisegti. Prisegus saugos sėdynę automobilyje, būtina apžiūrėti, ar teisinga vaiko kėdutės rankenos padėtis.

Būtina atkreipti dėmesį ir į tai, ar turima įranga tinka būtent tam automobiliui, kuriame ji naudojama. Tėvai, siekdami maksimalios savo vaikų apsaugos privalo įvertinti, ar jų įsigyta kėdutė nėra per sena ar techniškai netvarkinga . Taip pat reikia nuolat vertinti, ar vaikas dar neišaugo, ar, priešingai, priemonė ne per didelę jų mažyliui. Įsodinus mažąjį keleivį į tinkamai pritvirtintą kėdutę būtina patikinti, ar automobiliniai saugos diržai tinkamai apjuosia vaiką.

Daugelis tėvų žino, tačiau pravartu priminti, jog važiuoti automobiliu pasisodinus vaikus ant kelių taip pat nesaugu, nes eismo įvykio metu vaikas patenka tarp suaugusiojo kūno ir automobilio detalių. Net jei esate prisisegę saugos diržais, avarijos metu vaikas išplėšiamas iš rankų, todėl jo išlaikyti niekaip neįmanoma. Taip pat labai pavojinga užsegti tuo pačiu saugos diržu save ir vaiką (ar du vaikus).

Saugiausias būdas vežti vaikus automobilyje – jų ūgiui ir svoriui pritaikytose automobilinėse saugos kėdutėse ir laikantis visų saugumą užtikrinančių rekomendacijų. Neskubėkite tiek ruošdamiesi į kelionę, tiek kelyje, nes bet koks neatsargus ar neapgalvotas veiksmas gali brangiai kainuoti.

Kokių klaidų nedaryti vežant automobilyje vaiką
Tinkamai įtaisyta saugos priemonė tvirtai laiko vaiką jam skirtoje kėdutėje ir apsaugo nuo smūgių automobilio viduje, taip išvengiama pavojaus būti išmestam iš automobilio.
© Vida Press

Dažniausios klaidos, daromos keliaujant automobiliu su vaikiškomis saugos kėdutėmis:

- per daug laisvas automobilio saugos diržas;

- automobilio saugos diržas neteisingai juosia saugos kėdutę;

- neteisingai užsegta sagtis (kai sagtis remiasi į vaiko saugos kėdutės konstrukciją, avarijos metu sagtis gali sulūžti arba atsisegti);

- neteisinga vaiko kėdutės rankenos padėtis;

- vaiko saugos kėdutė nepritaikyta automobiliui, kuriame ji naudojama;

- vaiko saugos priemonė per sena ar techniškai netvarkinga;

- vaikas dar per mažas ar jau per didelis naudojamai saugos kėdutei;

- automobiliniai saugos diržai juosia vaiko kaklą (o ne petį), pilvuką (o ne dubens sritį).

Paengta pagal Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro informaciją

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

6-12 mėnesių

Į šiltus kraštus su kūdikiu: jei tai žinosite, kelionė bus lengva (2)

Į šiltus kraštus su kūdikiu: jei tai žinosite, kelionė bus lengva
Jei pavargote nuo žiemos šaltuko, sunkiai įveikiamų pusnių sniego, slidžių šaligatvių ir visa širdimi trokštate pasimėgauti saulės voniomis, tikėtina, kad net ir augindami kūdikį pasiduosite pagundai ilgesniam ar trumpesniam laikui pabėgti į šiltus kraštus.

Pirmosios kūdikio Kalėdos: svarbūs patarimai tėvams

Pirmosios kūdikio Kalėdos: svarbūs patarimai tėvams
Jei jūsų mažylis gimė 2017-aisiais metais, jūs savo didžiausią ir gražiausią dovaną jau gavote. Šios žiemos šventės jums bus kitokios – jūs tapote tėvais, o viso jūsų dėmesio centre kūdikis.

Atmintinė tėveliams: kaip aprengti vaiką, kad jis lauke nesušaltų (1)

Atmintinė tėveliams: kaip aprengti vaiką, kad jis lauke nesušaltų
Vaikams kuo daugiau laiko praleisti lauke – būtinybė. Net tada, kai oras darosi darganotas, lyja ar iškrenta pirmosios snaigės, nereikėtų užsidaryti namuose. Vaikų gydytojai rekomenduoja žaidimams lauke ar tiesiog pasivaikščiojimams kasdien skirti bent kelias valandas.

Renkamės vaiko vežimėlį: kokie patys populiariausi Lietuvoje (7)

Renkamės vaiko vežimėlį: kokie patys populiariausi Lietuvoje
Kūdikiui skirtas vežimėlis – vienas rimčiausių pirkinių šeimai, ruošiančiai mažyliui kraitelį. Kaip ir faktas, kad tai daiktas, be kurio tikrai neišsiversite.

Geriausios ir blogiausios krikštynų dovanos

Geriausios ir blogiausios krikštynų dovanos
Vasara – ne tik atostogų bei poilsio metas, tačiau ir laikas, kada lietuviai dažniausiai pamini jiems labai svarbias šventes, pavyzdžiui, vestuves ir krikštynas.

Kelionės su mažais vaikais – už ar prieš (8)

Kelionės su mažais vaikais – už ar prieš
Vieni atostogų neįsivaizduoja be vaikų ir vežasi juos visur, kur vyksta patys, kitiems poilsis su mažaisiais visai ne poilsis... Kalbintos mamos dalijasi savo mintimis.

Auskarai kūdikiui: kai protas kovoja su grožiu (2)

Auskarai kūdikiui: kai protas kovoja su grožiu
Ar manote, kad savo mažylio ausis papuošti dar kūdikystėje – šauni idėja? Kosmetologė Neringa Dombrovskienė teigia, kad tai Lietuvoje nėra labai populiaru, tačiau pasitaiko atvejų, kai auskarų vėrimui į saloną atkeliauja mamytės, ant rankų laikydamos vos pusės metų vaikelį. Ar tokia grožio procedūra mažyliui nekenkia? Ką apie auskarų vėrimą kūdikiams galvoja mamos?

10 daiktų, kurių visada prireikia kelionėse su vaiku

10 daiktų, kurių visada prireikia kelionėse su vaiku
Orai šiltėja ir daugelis šeimų pradeda dėlioti savo atostogų planus. Vieni žada nerizikuoti, juk lietuviškas klimatas mėgsta papokštauti, ir keliaus į šiltesnius kraštus. Kiti – patį geriausią poilsį ir ramybę randa mūsų šalies pajūriuose ar prie ežerų.

Krikštynų papročiai, kurių dera nepamiršti kiekvienam lietuviui (16)

Krikštynų papročiai, kurių dera nepamiršti kiekvienam lietuviui
Krikštynų papročių būta įvairių – priklausomai nuo vietovės, meto, nuo pačių žmonių. Pažvelkime į keletą jų – gal ir šiomis dienomis rasime ką sau pritaikyti.

Su kokiomis krikštynų dovanomis niekada neprašausite (4)

Su kokiomis krikštynų dovanomis niekada neprašausite
Kartu su šiltais orais prasidės ir krikštynų bei vestuvių sezonas. Vieni šioms šventėms patys ruošis, o kiti jose dalyvaus kaip svečiai. Vienų laukia didelė planavimo atsakomybė bei įvairiausių smulkmenų derinimas, kiti – suks galvą, o kaip nustebinti ir pasveikinti pačius brangiausius.

Prieštaringai vertinama priemonė kūdikiams: išsakykite savo nuomonę (8)

Prieštaringai vertinama priemonė kūdikiams: išsakykite savo nuomonę
Iš pirmo žvilgsnio tai atrodo graži laimingo kūdikio nuotrauka: jis miega, plaukai papuošti dailiu segtuku. Tačiau istorija čia tik prasideda...

Kokie čiužiniai tarnauja ilgiausiai?

Kokie čiužiniai tarnauja ilgiausiai?
Miegas kūdikiams labai svarbus: miegant jie pailsi, atsipalaiduoja jų kūno raumenys. Mažiausieji per parą išmiega iki 22 valandų, todėl ypač svarbu, ant kokio pagrindo jie miega.

Kas geriau kūdikiui: miegmaišis ar kombinezonas? (3)

Kas geriau kūdikiui: miegmaišis ar kombinezonas?
Net ir esant šaltukui, į lauką išeiti sveika, ypač jei vaikutis gali valandėlę gryname ore nusnausti. Kad jo miego netrikdytų vėsuma, geriausia išeitis – miegmaišis arba kombinezonas.

Renkame automobilio kėdutę: 8 svarbiausios taisyklės (2)

Renkame automobilio kėdutę: 8 svarbiausios taisyklės
Pirmosios automobilių kėdutės buvo pradėtos kurti dar praėjusio amžiaus pradžioje, tačiau tik po dar kelių dešimtmečių į pirmąją vietą buvo iškeltas šios priemonės suteikiamas saugumas, o ne tik patogumas ar išvaizda.

Ką padovanoti krikštynų proga: 5 dovanų idėjos (2)

Ką padovanoti krikštynų proga: 5 dovanų idėjos
Krikštynų proga tradiciškai dovanojamos simbolinės dovanos, dažnai tai būna sidabro šaukštelis ar barškutis, pakabutis, siuvinėtas rankšluostėlis ir kitos gerą linkinčios dovanėlės.