Paaiškėjo, kas žindo labiau - intravertės ar ekstravertės

 (10)
Didžiojoje Britanijoje atlikto tyrimo rezultatai parodė, jog tai, ar moterys maitina krūtimi, ir kaip ilgai tai daro, priklauso nuo jų charakterių savybių, ar jos yra intravertės ar ekstravertės.
Paaiškėjo, kas žindo labiau - intravertės ar ekstravertės
© Shutterstock nuotr.

Mamos pienas - ir maistas, ir vaistas

Maitinimas krūtimi yra naudingas ir mamai, ir vaikučiui. Mamos piene esantys imunoglobulinai bei kitos naudingosios medžiagos stiprina kūdikių imunitetą, be to, žindymas turi teigiamos įtakos moters sveikatai ir saugo ją nuo kai kurių rūšių vėžio.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kūnas po gimdymo: magiška lieknėjimo formulė
Žinomos šeimos, kurias 2013 metais aplankė gandrai

Informacijos apie žindymo trūkumas turi įtakos žindymo nesėkmei

Ar moteris žindo savo mažylį, priklauso nuo daugybės faktorių. Visgi įrodyta, jog tos moterys, kurios žino apie žindymo naudą, dažniausius galimus jo sunkumus ir kaip juos įveikti, žindo kūdikius ilgiau ir sėkmingiau. Taigi, informacija apie žindymą, jo populiarinimas visuomenėje yra vieni svarbiausių sėkmingo žindymo veiksnių.

Yra atlikta daug tyrimų apie tai, kaip žindymas yra susijęs su moters amžiumi, išsilavinimu, socialine padėtimi visuomenėje, tuo tarpu apie žindymo sąsajas su moters charakteriu iki šiol buvo žinoma nedaug.

Intravertės ir ekstravertės mamos

Swansea Universiteto (Didžioji Britanija) mokslininkai, vadovaujami dr.Amy Brown ištyrė daugiau kaip 600 moterų, kurios augino kūdikius nuo 6 iki 12 mėnesių. Tiriamosios turėjo užpildyti klausimynus, kuriuose atsakinėjo į klausimus apie savo charakterio ypatybes, žindymą krūtimi ir savo požiūrį į tai.

Paaiškėjo, kad nerimastingos arba intravertiškos moterys dažniau kūdikius maitino mišinėliais arba savo vaikus žindė trumpiau. Priminsime, jog intravertiškomis vadinamos moterys, kurios yra uždaro būdo, mažiau bendraujančios, nelinkusios rodyti savo emocijų.

Tyrimo vadovė mano, kad ryšys tarp žindymo ir moters charakterio savybių be abejonės egzistuoja. Intravertiško tipo moterys labiau linkusios gėdytis maitinti viešose vietose, dažniau susiduria su mintimis, kad maitinimas mišinėliu galbūt geresnė alternatyva ir jai, ir vaikui.

Labai svarbu žindyvei laiku gauti emocinę pagalbą

Tyrimo rezultatai dar kartą patvirtino versiją, jog žindymo sunkumai dažniau yra psichologinės, o ne fiziologinės kilmės. Moteris nori maitinti krūtimi, tačiau neturi tam žinių ir įgūdžių, nesulaukia emocinės paramos iš aplinkinių, ir tai pasibaigia nesėkme.

Tuo tarpu ekstravertiškos mamos dažniau ieško pagalbos susidūrusios su sunkumais, jos yra labiau bendraujančios, sulaukia daugiau emocinės paramos, o žindymo problemas labiau vertina kaip laikinas, su kuriomis sėkmingai susidoros. Būtent tokių savybių turinčios moterys dažniau renkasi žindymą krūtimi, o ne mišinėlius, ir jos žindo ilgiau. Rezultatai buvo paskelbti Journal of Advanced Nursing.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

6-12 mėnesių

Į šiltus kraštus su kūdikiu: jei tai žinosite, kelionė bus lengva (3)

Į šiltus kraštus su kūdikiu: jei tai žinosite, kelionė bus lengva
Jei pavargote nuo žiemos šaltuko, sunkiai įveikiamų pusnių sniego, slidžių šaligatvių ir visa širdimi trokštate pasimėgauti saulės voniomis, tikėtina, kad net ir augindami kūdikį pasiduosite pagundai ilgesniam ar trumpesniam laikui pabėgti į šiltus kraštus.

Kokie čiužiniai tarnauja ilgiausiai?

Kokie čiužiniai tarnauja ilgiausiai?
Miegas kūdikiams labai svarbus: miegant jie pailsi, atsipalaiduoja jų kūno raumenys. Mažiausieji per parą išmiega iki 22 valandų, todėl ypač svarbu, ant kokio pagrindo jie miega.

Kas geriau kūdikiui: miegmaišis ar kombinezonas? (3)

Kas geriau kūdikiui: miegmaišis ar kombinezonas?
Net ir esant šaltukui, į lauką išeiti sveika, ypač jei vaikutis gali valandėlę gryname ore nusnausti. Kad jo miego netrikdytų vėsuma, geriausia išeitis – miegmaišis arba kombinezonas.

Renkame automobilio kėdutę: 8 svarbiausios taisyklės (2)

Renkame automobilio kėdutę: 8 svarbiausios taisyklės
Pirmosios automobilių kėdutės buvo pradėtos kurti dar praėjusio amžiaus pradžioje, tačiau tik po dar kelių dešimtmečių į pirmąją vietą buvo iškeltas šios priemonės suteikiamas saugumas, o ne tik patogumas ar išvaizda.

Ką padovanoti krikštynų proga: 5 dovanų idėjos (2)

Ką padovanoti krikštynų proga: 5 dovanų idėjos
Krikštynų proga tradiciškai dovanojamos simbolinės dovanos, dažnai tai būna sidabro šaukštelis ar barškutis, pakabutis, siuvinėtas rankšluostėlis ir kitos gerą linkinčios dovanėlės.

Nedarykite šios klaidos išėję pasivaikščioti su vaiku (5)

Nedarykite šios klaidos išėję pasivaikščioti su vaiku
Oras, kuriuo kvėpuoja didelių miestų gyventojai, yra daugybės medžiagų ir dujų mišinys. Nieko stebėtino, kad toks kokteilis gali pakenkti mažylių organizmui. Kaip juos apsaugoti nuo užteršto oro?

7 patarimai, kad pasivaikščiojimas su vaiku būtų džiaugsmas, o ne kančia

7 patarimai, kad pasivaikščiojimas su vaiku būtų džiaugsmas, o ne kančia
Vieni vaikai vos paguldyti į vežimėlį veržiasi iš jo laukan, kiti nenori iš jo išlipti, o vežiojami lauke sau ramiai miega ar smalsauja, stebi bėgančius vaizdus.

7 būtini daiktai keliaujant ar atostogaujant su vaikais (3)

7 būtini daiktai keliaujant ar atostogaujant su vaikais
Keliauti su vaikais gali būti smagu ir nesudėtinga, pakanka atostogoms kruopščiai pasiruošti iš anksto. Svarbiausia – nepamiršti reikalingiausių daiktų ir neprisikrauti daug nebūtinų.

Islandų psichologės išradimas, kad vaikas visą naktį ramiai miegotų (15)

Islandų psichologės išradimas, kad vaikas visą naktį ramiai miegotų
Pirmaisiais mažylio gyvenimo metais daugelis tėvų susiduria su vaikų miego problemomis. Neramus vaikelio miegas naktį, dažnas kėlimasis naktį – tai tik kelios bėdos, kurias patiria šeimos.

Krikšto rūbeliai idealiai šventei: kaip išsirinkti (specialistės patarimai) (4)

Krikšto rūbeliai idealiai šventei: kaip išsirinkti <sup style="color: #ff0000;">(specialistės patarimai)</sup>
Krikštynos yra viena tų išskirtinių švenčių, kuri suburia visą šeimą, giminę, artimiausius draugus. Tai ne tik prasminga, bet ir graži šventė, todėl vienu aktualiausių klausimų tampa vaiko garderobas.

Nuotraukoje slepiasi 11 pavojų vaikui, ar visus randate? (9)

Nuotraukoje slepiasi 11 pavojų vaikui, ar visus randate?
Pradėjus kūdikiui ropoti ir vaikščioti, tėvai privalo atidžiai peržiūrėti savo namus: ar visi daiktai yra saugūs mažyliui.

Išbandė, kaip vaikiškame vežimėlyje jaustųsi suaugęs žmogus (2)

Išbandė, kaip vaikiškame vežimėlyje jaustųsi suaugęs žmogus
Ar pagalvojote kada nors, kaip vaikiškame vežimėlyje jaustųsi suaugęs žmogus? Ar būtų patogu sėdėti, koks jame matomumas ir pan.?

Kaip sutramdyti dygstančių dantukų skausmą: būdas, kurį mėgsta Holivudo įžymybės (4)

Kaip sutramdyti dygstančių dantukų skausmą: būdas, kurį mėgsta Holivudo įžymybės
Pradėjus dygti dantukams, kūdikis pradeda gausiai seilėtis, jam niežti dantenas, jis tampa irzlus, kiša pirštukus į burnytę. Kai tai nepadeda, burnytėn deda viską, kas papuola po ranka.

Kaip iškelti gražias, bet nebrangias krikštynas? (4)

Kaip iškelti gražias, bet nebrangias krikštynas?
Krikštynos — viena pagrindinių gyvenimo švenčių, populiarumu nusileidžianti turbūt tik vestuvėms, na, ir, žinoma, gimtadieniams.

Ar ir jūs pagalvojote, kad matote ištatuiruotą kūdikį? (10)

Ar ir jūs pagalvojote, kad matote ištatuiruotą kūdikį?
Prisipažinsime, kai pamatėme šias nuotraukas, pirma mintis buvo būtent tokia: "Ohoho, kūdikis, ir šitokios tatuiruotės!".