Paaiškėjo, kas žindo labiau - intravertės ar ekstravertės

 (10)
Didžiojoje Britanijoje atlikto tyrimo rezultatai parodė, jog tai, ar moterys maitina krūtimi, ir kaip ilgai tai daro, priklauso nuo jų charakterių savybių, ar jos yra intravertės ar ekstravertės.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Mamos pienas - ir maistas, ir vaistas

Maitinimas krūtimi yra naudingas ir mamai, ir vaikučiui. Mamos piene esantys imunoglobulinai bei kitos naudingosios medžiagos stiprina kūdikių imunitetą, be to, žindymas turi teigiamos įtakos moters sveikatai ir saugo ją nuo kai kurių rūšių vėžio.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kūnas po gimdymo: magiška lieknėjimo formulė
Žinomos šeimos, kurias 2013 metais aplankė gandrai

Informacijos apie žindymo trūkumas turi įtakos žindymo nesėkmei

Ar moteris žindo savo mažylį, priklauso nuo daugybės faktorių. Visgi įrodyta, jog tos moterys, kurios žino apie žindymo naudą, dažniausius galimus jo sunkumus ir kaip juos įveikti, žindo kūdikius ilgiau ir sėkmingiau. Taigi, informacija apie žindymą, jo populiarinimas visuomenėje yra vieni svarbiausių sėkmingo žindymo veiksnių.

Yra atlikta daug tyrimų apie tai, kaip žindymas yra susijęs su moters amžiumi, išsilavinimu, socialine padėtimi visuomenėje, tuo tarpu apie žindymo sąsajas su moters charakteriu iki šiol buvo žinoma nedaug.

Intravertės ir ekstravertės mamos

Swansea Universiteto (Didžioji Britanija) mokslininkai, vadovaujami dr.Amy Brown ištyrė daugiau kaip 600 moterų, kurios augino kūdikius nuo 6 iki 12 mėnesių. Tiriamosios turėjo užpildyti klausimynus, kuriuose atsakinėjo į klausimus apie savo charakterio ypatybes, žindymą krūtimi ir savo požiūrį į tai.

Paaiškėjo, kad nerimastingos arba intravertiškos moterys dažniau kūdikius maitino mišinėliais arba savo vaikus žindė trumpiau. Priminsime, jog intravertiškomis vadinamos moterys, kurios yra uždaro būdo, mažiau bendraujančios, nelinkusios rodyti savo emocijų.

Tyrimo vadovė mano, kad ryšys tarp žindymo ir moters charakterio savybių be abejonės egzistuoja. Intravertiško tipo moterys labiau linkusios gėdytis maitinti viešose vietose, dažniau susiduria su mintimis, kad maitinimas mišinėliu galbūt geresnė alternatyva ir jai, ir vaikui.

Labai svarbu žindyvei laiku gauti emocinę pagalbą

Tyrimo rezultatai dar kartą patvirtino versiją, jog žindymo sunkumai dažniau yra psichologinės, o ne fiziologinės kilmės. Moteris nori maitinti krūtimi, tačiau neturi tam žinių ir įgūdžių, nesulaukia emocinės paramos iš aplinkinių, ir tai pasibaigia nesėkme.

Tuo tarpu ekstravertiškos mamos dažniau ieško pagalbos susidūrusios su sunkumais, jos yra labiau bendraujančios, sulaukia daugiau emocinės paramos, o žindymo problemas labiau vertina kaip laikinas, su kuriomis sėkmingai susidoros. Būtent tokių savybių turinčios moterys dažniau renkasi žindymą krūtimi, o ne mišinėlius, ir jos žindo ilgiau. Rezultatai buvo paskelbti Journal of Advanced Nursing.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

6-12 mėnesių

Į šiltus kraštus su kūdikiu: jei tai žinosite, kelionė bus lengva (2)

Į šiltus kraštus su kūdikiu: jei tai žinosite, kelionė bus lengva
Jei pavargote nuo žiemos šaltuko, sunkiai įveikiamų pusnių sniego, slidžių šaligatvių ir visa širdimi trokštate pasimėgauti saulės voniomis, tikėtina, kad net ir augindami kūdikį pasiduosite pagundai ilgesniam ar trumpesniam laikui pabėgti į šiltus kraštus.

Pirmosios kūdikio Kalėdos: svarbūs patarimai tėvams

Pirmosios kūdikio Kalėdos: svarbūs patarimai tėvams
Jei jūsų mažylis gimė 2017-aisiais metais, jūs savo didžiausią ir gražiausią dovaną jau gavote. Šios žiemos šventės jums bus kitokios – jūs tapote tėvais, o viso jūsų dėmesio centre kūdikis.

Atmintinė tėveliams: kaip aprengti vaiką, kad jis lauke nesušaltų (1)

Atmintinė tėveliams: kaip aprengti vaiką, kad jis lauke nesušaltų
Vaikams kuo daugiau laiko praleisti lauke – būtinybė. Net tada, kai oras darosi darganotas, lyja ar iškrenta pirmosios snaigės, nereikėtų užsidaryti namuose. Vaikų gydytojai rekomenduoja žaidimams lauke ar tiesiog pasivaikščiojimams kasdien skirti bent kelias valandas.

Renkamės vaiko vežimėlį: kokie patys populiariausi Lietuvoje (7)

Renkamės vaiko vežimėlį: kokie patys populiariausi Lietuvoje
Kūdikiui skirtas vežimėlis – vienas rimčiausių pirkinių šeimai, ruošiančiai mažyliui kraitelį. Kaip ir faktas, kad tai daiktas, be kurio tikrai neišsiversite.

Geriausios ir blogiausios krikštynų dovanos

Geriausios ir blogiausios krikštynų dovanos
Vasara – ne tik atostogų bei poilsio metas, tačiau ir laikas, kada lietuviai dažniausiai pamini jiems labai svarbias šventes, pavyzdžiui, vestuves ir krikštynas.

Kelionės su mažais vaikais – už ar prieš (8)

Kelionės su mažais vaikais – už ar prieš
Vieni atostogų neįsivaizduoja be vaikų ir vežasi juos visur, kur vyksta patys, kitiems poilsis su mažaisiais visai ne poilsis... Kalbintos mamos dalijasi savo mintimis.

Auskarai kūdikiui: kai protas kovoja su grožiu (2)

Auskarai kūdikiui: kai protas kovoja su grožiu
Ar manote, kad savo mažylio ausis papuošti dar kūdikystėje – šauni idėja? Kosmetologė Neringa Dombrovskienė teigia, kad tai Lietuvoje nėra labai populiaru, tačiau pasitaiko atvejų, kai auskarų vėrimui į saloną atkeliauja mamytės, ant rankų laikydamos vos pusės metų vaikelį. Ar tokia grožio procedūra mažyliui nekenkia? Ką apie auskarų vėrimą kūdikiams galvoja mamos?

10 daiktų, kurių visada prireikia kelionėse su vaiku

10 daiktų, kurių visada prireikia kelionėse su vaiku
Orai šiltėja ir daugelis šeimų pradeda dėlioti savo atostogų planus. Vieni žada nerizikuoti, juk lietuviškas klimatas mėgsta papokštauti, ir keliaus į šiltesnius kraštus. Kiti – patį geriausią poilsį ir ramybę randa mūsų šalies pajūriuose ar prie ežerų.

Krikštynų papročiai, kurių dera nepamiršti kiekvienam lietuviui (16)

Krikštynų papročiai, kurių dera nepamiršti kiekvienam lietuviui
Krikštynų papročių būta įvairių – priklausomai nuo vietovės, meto, nuo pačių žmonių. Pažvelkime į keletą jų – gal ir šiomis dienomis rasime ką sau pritaikyti.

Su kokiomis krikštynų dovanomis niekada neprašausite (4)

Su kokiomis krikštynų dovanomis niekada neprašausite
Kartu su šiltais orais prasidės ir krikštynų bei vestuvių sezonas. Vieni šioms šventėms patys ruošis, o kiti jose dalyvaus kaip svečiai. Vienų laukia didelė planavimo atsakomybė bei įvairiausių smulkmenų derinimas, kiti – suks galvą, o kaip nustebinti ir pasveikinti pačius brangiausius.

Prieštaringai vertinama priemonė kūdikiams: išsakykite savo nuomonę (8)

Prieštaringai vertinama priemonė kūdikiams: išsakykite savo nuomonę
Iš pirmo žvilgsnio tai atrodo graži laimingo kūdikio nuotrauka: jis miega, plaukai papuošti dailiu segtuku. Tačiau istorija čia tik prasideda...

Kokie čiužiniai tarnauja ilgiausiai?

Kokie čiužiniai tarnauja ilgiausiai?
Miegas kūdikiams labai svarbus: miegant jie pailsi, atsipalaiduoja jų kūno raumenys. Mažiausieji per parą išmiega iki 22 valandų, todėl ypač svarbu, ant kokio pagrindo jie miega.

Kas geriau kūdikiui: miegmaišis ar kombinezonas? (3)

Kas geriau kūdikiui: miegmaišis ar kombinezonas?
Net ir esant šaltukui, į lauką išeiti sveika, ypač jei vaikutis gali valandėlę gryname ore nusnausti. Kad jo miego netrikdytų vėsuma, geriausia išeitis – miegmaišis arba kombinezonas.

Renkame automobilio kėdutę: 8 svarbiausios taisyklės (2)

Renkame automobilio kėdutę: 8 svarbiausios taisyklės
Pirmosios automobilių kėdutės buvo pradėtos kurti dar praėjusio amžiaus pradžioje, tačiau tik po dar kelių dešimtmečių į pirmąją vietą buvo iškeltas šios priemonės suteikiamas saugumas, o ne tik patogumas ar išvaizda.

Ką padovanoti krikštynų proga: 5 dovanų idėjos (2)

Ką padovanoti krikštynų proga: 5 dovanų idėjos
Krikštynų proga tradiciškai dovanojamos simbolinės dovanos, dažnai tai būna sidabro šaukštelis ar barškutis, pakabutis, siuvinėtas rankšluostėlis ir kitos gerą linkinčios dovanėlės.