Patarimai, kaip įveikti tėvų problemą Nr.1 gimus vaikui

 (1)
Džiaugsmas dėl kūdikio gimimo yra tikrai ypatingas. Jį patiria visi nauji tėvai. Tačiau kartu su mažyliu taip pat atkeliauja ir miego trūkumas, o nauji tėvai neabejotinai miega labai mažai, jei iš viso miega.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Laimė, yra keletas strategijų ir patarimų, kurie padės naujiems tėveliams šiek tiek pamiegoti. Žinoma, atsiradus kūdikiui jūs niekada negalėsite miegoti per daug, tačiau šie patarimai padės jums išsimiegoti bent jau pakankamai, kad būtumėte sveiko proto.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Karališkojo kūdikio metai: 20 įspūdingiausių nuotraukų
Didžiausios nesąmonės apie žindymą, kurias yra girdėjusios mamos

1 patarimas. Kelkitės paeiliui

Kai mažylis pravirksta, paprastai nubunda abu tėvai, nors tik vienas jų prieina prie kūdikio. Tačiau pirmuosius porą mėnesių abu tėvai keliasi vos tik kūdikiui pravirkus. Dėl to miego trūksta abiems tėvams. Geriausia būtų susitarti, kuris kelsis, kai reikės nuraminti verkiantį vaiką. Kėlimasis paeiliui yra tikrai neblogas pasirinkimas, kuris padės visiems šiek tiek daugiau pamiegoti.

2 patarimas. Snauskite su mažyliu

Jei jūs rūpinatės vaiku ir esate pavargęs, snauskite su mažyliu tuomet, kai tik jis užmiega. Taip galėsite gauti taip trūkstamo miego. Visai nesvarbu, kada mažylis snaudžia - ryte, dieną ar anksti vakare - jūs taip pat turite pailsėti, nes niekada nežinote, kada mažylis nubus.

3 patarimas. Priimkite pagalbą

Susilaukus mažylio, atsiranda ir padėti norinčių žmonių: tėvai, broliai, seserys, draugai ir kiti šeimos nariai. Tad kai jums tikrai reikia pamiegoti, tiesiog priimkite jums siūlomą pagalbą. Jei porą valandų mažyliu pasirūpins jūsų mama, galėsite šiek tiek pamiegoti.

4 patarimas. Išmokykite vaiką, kad užmigtų pats

Kai vaikas naktį ilgiau miega neprabusdamas, tėvai irgi gali geriau išsimiegoti. Vieno patarimo, kaip išmokyti vaiką miegoti kuo ilgiau nepribudus, nėra. Tai priklauso ir nuo aplinkybių (ar vaikas sotus, kambarys išvėdintas, ne per karšta) ir nuo vaiko individualių savybių. Visgi vienas iš patarimų galėtų būti - išmokyti vaiką užmigti savarankiškai. Kai jis moka užmigti savo lovelėje pats, nenešiojamas ir nežindomas, tokį savireguliacijos mechanizmą jis panaudoja ir prabusdamas naktį. Jam nereikia kviestis mamos, kad ši suteiktų pagalbą.

5 patarimas. Pamaitinkite kūdikį prieš eidami miegoti

Jei jūsų mažylis miega jau kelias valandas, o jau yra beveik 23 valanda ir jūs ruošiatės miegoti, tiesiog pažadinkite ir pamaitinkite jį. Dauguma kūdikių nubunda naktį, nes yra alkani, tad pamaitinkite savo vaiką vėlai vakare prieš eidami miegoti. Tikėtina, kad jis miegos iki ankstyvo ryto arba bent 6-7 valandas. Taip galėsite ilgiau pamiegoti ir jūs, net jei tai ir netruks tiek, kiek jūs norėtumėte.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

6-12 mėnesių

Į šiltus kraštus su kūdikiu: jei tai žinosite, kelionė bus lengva (2)

Į šiltus kraštus su kūdikiu: jei tai žinosite, kelionė bus lengva
Jei pavargote nuo žiemos šaltuko, sunkiai įveikiamų pusnių sniego, slidžių šaligatvių ir visa širdimi trokštate pasimėgauti saulės voniomis, tikėtina, kad net ir augindami kūdikį pasiduosite pagundai ilgesniam ar trumpesniam laikui pabėgti į šiltus kraštus.

Pirmosios kūdikio Kalėdos: svarbūs patarimai tėvams

Pirmosios kūdikio Kalėdos: svarbūs patarimai tėvams
Jei jūsų mažylis gimė 2017-aisiais metais, jūs savo didžiausią ir gražiausią dovaną jau gavote. Šios žiemos šventės jums bus kitokios – jūs tapote tėvais, o viso jūsų dėmesio centre kūdikis.

Atmintinė tėveliams: kaip aprengti vaiką, kad jis lauke nesušaltų (1)

Atmintinė tėveliams: kaip aprengti vaiką, kad jis lauke nesušaltų
Vaikams kuo daugiau laiko praleisti lauke – būtinybė. Net tada, kai oras darosi darganotas, lyja ar iškrenta pirmosios snaigės, nereikėtų užsidaryti namuose. Vaikų gydytojai rekomenduoja žaidimams lauke ar tiesiog pasivaikščiojimams kasdien skirti bent kelias valandas.

Renkamės vaiko vežimėlį: kokie patys populiariausi Lietuvoje (7)

Renkamės vaiko vežimėlį: kokie patys populiariausi Lietuvoje
Kūdikiui skirtas vežimėlis – vienas rimčiausių pirkinių šeimai, ruošiančiai mažyliui kraitelį. Kaip ir faktas, kad tai daiktas, be kurio tikrai neišsiversite.

Geriausios ir blogiausios krikštynų dovanos

Geriausios ir blogiausios krikštynų dovanos
Vasara – ne tik atostogų bei poilsio metas, tačiau ir laikas, kada lietuviai dažniausiai pamini jiems labai svarbias šventes, pavyzdžiui, vestuves ir krikštynas.

Kelionės su mažais vaikais – už ar prieš (8)

Kelionės su mažais vaikais – už ar prieš
Vieni atostogų neįsivaizduoja be vaikų ir vežasi juos visur, kur vyksta patys, kitiems poilsis su mažaisiais visai ne poilsis... Kalbintos mamos dalijasi savo mintimis.

Auskarai kūdikiui: kai protas kovoja su grožiu (2)

Auskarai kūdikiui: kai protas kovoja su grožiu
Ar manote, kad savo mažylio ausis papuošti dar kūdikystėje – šauni idėja? Kosmetologė Neringa Dombrovskienė teigia, kad tai Lietuvoje nėra labai populiaru, tačiau pasitaiko atvejų, kai auskarų vėrimui į saloną atkeliauja mamytės, ant rankų laikydamos vos pusės metų vaikelį. Ar tokia grožio procedūra mažyliui nekenkia? Ką apie auskarų vėrimą kūdikiams galvoja mamos?

10 daiktų, kurių visada prireikia kelionėse su vaiku

10 daiktų, kurių visada prireikia kelionėse su vaiku
Orai šiltėja ir daugelis šeimų pradeda dėlioti savo atostogų planus. Vieni žada nerizikuoti, juk lietuviškas klimatas mėgsta papokštauti, ir keliaus į šiltesnius kraštus. Kiti – patį geriausią poilsį ir ramybę randa mūsų šalies pajūriuose ar prie ežerų.

Krikštynų papročiai, kurių dera nepamiršti kiekvienam lietuviui (16)

Krikštynų papročiai, kurių dera nepamiršti kiekvienam lietuviui
Krikštynų papročių būta įvairių – priklausomai nuo vietovės, meto, nuo pačių žmonių. Pažvelkime į keletą jų – gal ir šiomis dienomis rasime ką sau pritaikyti.

Su kokiomis krikštynų dovanomis niekada neprašausite (4)

Su kokiomis krikštynų dovanomis niekada neprašausite
Kartu su šiltais orais prasidės ir krikštynų bei vestuvių sezonas. Vieni šioms šventėms patys ruošis, o kiti jose dalyvaus kaip svečiai. Vienų laukia didelė planavimo atsakomybė bei įvairiausių smulkmenų derinimas, kiti – suks galvą, o kaip nustebinti ir pasveikinti pačius brangiausius.

Prieštaringai vertinama priemonė kūdikiams: išsakykite savo nuomonę (8)

Prieštaringai vertinama priemonė kūdikiams: išsakykite savo nuomonę
Iš pirmo žvilgsnio tai atrodo graži laimingo kūdikio nuotrauka: jis miega, plaukai papuošti dailiu segtuku. Tačiau istorija čia tik prasideda...

Kokie čiužiniai tarnauja ilgiausiai?

Kokie čiužiniai tarnauja ilgiausiai?
Miegas kūdikiams labai svarbus: miegant jie pailsi, atsipalaiduoja jų kūno raumenys. Mažiausieji per parą išmiega iki 22 valandų, todėl ypač svarbu, ant kokio pagrindo jie miega.

Kas geriau kūdikiui: miegmaišis ar kombinezonas? (3)

Kas geriau kūdikiui: miegmaišis ar kombinezonas?
Net ir esant šaltukui, į lauką išeiti sveika, ypač jei vaikutis gali valandėlę gryname ore nusnausti. Kad jo miego netrikdytų vėsuma, geriausia išeitis – miegmaišis arba kombinezonas.

Renkame automobilio kėdutę: 8 svarbiausios taisyklės (2)

Renkame automobilio kėdutę: 8 svarbiausios taisyklės
Pirmosios automobilių kėdutės buvo pradėtos kurti dar praėjusio amžiaus pradžioje, tačiau tik po dar kelių dešimtmečių į pirmąją vietą buvo iškeltas šios priemonės suteikiamas saugumas, o ne tik patogumas ar išvaizda.

Ką padovanoti krikštynų proga: 5 dovanų idėjos (2)

Ką padovanoti krikštynų proga: 5 dovanų idėjos
Krikštynų proga tradiciškai dovanojamos simbolinės dovanos, dažnai tai būna sidabro šaukštelis ar barškutis, pakabutis, siuvinėtas rankšluostėlis ir kitos gerą linkinčios dovanėlės.