Pirmosios kūdikio Kalėdos: svarbūs patarimai tėvams

Jei jūsų mažylis gimė 2017-aisiais metais, jūs savo didžiausią ir gražiausią dovaną jau gavote. Šios žiemos šventės jums bus kitokios – jūs tapote tėvais, o viso jūsų dėmesio centre kūdikis.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kaip elgtis, kad šios dienos prabėgtų maloniai, lengvai ir nesukeltų streso? Kas kūdikiui suteiks ramybės ir pastovumo, o kas lengvai gali išbalansuoti visą jo dienotvarkę?

Mažiau yra daugiau. Gali būti, kad seniau jūs prieš šventes pagamindavote dešimtis patiekalų, skrupulingai sutvarkydavote namus ir išradingai supakuodavote visą krūvą dovanų. Teks susitaikyti, kad dabar tam gali visai nelikti laiko. Jei jūsų kūdikiui vos keli mėnesiai – šiais darbais neapkraukite savo pečių. Juk daugelis jų – visai neprivalomi ir be jų šventės nebus prastesnės. Jei skubėsite, lėksite, nervinsitės, kad kažko nespėjate – vaikutis tai pajus ir taip pat taps neramus. Be to, šiuo metu visas jūsų dėmesys turėtų būti skirtas naujam šeimos nariui, jo harmonijai, o ne dvylikai Kūčių patiekalų.

Švenčių vieta. Gerai apgalvokite, kur norite praleisti Kūčias ir Kalėdas. Gali būti, kad jums dar nesinorės šurmulio ir didelių žmonių susibūrimų, todėl pasirinksite savo namus. Kitiems, atvirkščiai, daug paprasčiau bus važiuoti ten, kur viskas bus paruošta ir jų nekantriai lauks, pavyzdžiui, mažylio seneliai. Jei šeimos susibūrimas vyksta jums nežinomoje vietoje, pavyzdžiui, sodyboje, įsitikinkite, kad ten bus tinkamos sąlygos kūdikiui (pakankamai šilta, turėsite atskirą kambarį miegui).

Atsisakykite ilgų kelionių. Kūdikiai labai jautriai reaguoja į tolimas keliones automobiliu. Įvertinkite tai, kad žiemą gali būti pavojingos oro sąlygos, jums gali būti nepatogu mažylį pamaitinti, ilgas laikas automobilyje ir po to vaiko nešimas į lauką – didina peršalimo ligų tikimybę. Gal artimiesiems bus paprasčiau atvykti pas jus?

Negriaukite dienotvarkės. Jei jūsų kūdikis jau turi aiškų miego, valgymo ir būdravimo režimą – stenkitės jį gerbti ir prie jo prisitaikyti. Tai bus naudinga ne tik mažyliui, kuriam stabilumas ir aiškumas suteikia saugumo jausmą, tačiau ir jums. Tinkamiausias laikas keliauti – vaiko miegas.

Turėkite omenyje, kad kelios dienos pas senelius, per kurias kūdikis pakeičia savo dienotvarkę ar jos tiesiog nebelieka, jums gali reikšti kelis mėnesius darbo, bandant ją sugrąžinti. Taip pat tai gali būti neramaus mažylio miego ir irzlumo priežastis.

Venkite masinių susibūrimo vietų. Žiemos šventės dažniausiai sutampa ir su didesniu žmonių sergamumu. Šeimos gydytojai jums patars šiuo laikotarpiu atsisakyti masinių susibūrimo vietų. Į dovanų paieškas leiskitės be vaiko arba tai padarykite internete. Dideli prekybos centrai, koncertai, masiniai renginiai miestuose – pavojingiausios vietos, iš kurių galite grįžti su ligomis. Taip pat griežtai laikykitės higienos – kiekvieną kartą grįžę į namus, kruopščiai plaukite rankas ir tai paprašykite padaryti jus lankančius svečius.

Mamos valgiaraštis. Kūdikius maitinančios savo pienu mamos žino, kad jų mityba turi labai didelės įtakos mažylio gerai savijautai (pilvo pūtimui). Jei jūsų vaikas jautrus jūsų valgomam maistui, pasistenkite „nepaslysti" ir per šventes. Atsisakykite to, kas, jūsų nuomone, dirgina mažylio virškinimo sistemą. Geriau vienos šventės be silkių, mišrainių ir saldumynų, tačiau ramios jūsų bei kūdikio naktys.

Dovanos. Tikėtina, kad artimieji ir draugai klausinės, ko jūsų mažylis nori dovanų. Vaikas iki metų neatsimins tų dovanų, tačiau momentinį džiaugsmą tikrai patirs. Rinkitės tokius žaislus, kurie būtų naudingi jo lavinimui ir jam praverstų nebūtinai tą dieną, tačiau ir vėliau. Jei jums kažko trūksta iš būtiniausių kūdikio priežiūros daiktų, taip ir sakykite artimiesiems. Mažylis tikrai nesupyks gavęs patalynės komplektą, gultuką ar pirmųjų valgymo įrankių rinkinį.

Personažai. Kūdikis dar nesidomi įvairiausiais personažais, todėl nesistenkite jam jų primigtinai rodyti. Gali būti, kad, nuneštas į susitikimą su Kalėdų Seneliu, jis tik labai išsigąs ir ims verkti. Pirmosios šventės turėtų būti kuo ramesnės, jaukesnės, su pačiais artimiausiais žmonėmis ir be kūdikį gąsdinančių pramogų (pavyzdžiui, fejerverkų jam tikrai nebūtina rodyti, geriau tiesiog pabūti šalia ir jį nuraminti, kol lauke girdisi didelis jų skleidžiamas triukšmas).

Pirmosios tradicijos. Gimus kūdikiui, jūsų šeima gali tęsti jau turimas tradicijas, tačiau galite atrasti ir naujų. Net mažiausius kūdikius sužavės namuose jaukiai žybsinti eglutė, šventinė muzika, gardžių kepinių kvapai. Nepamirškite šeimyninės nuotraukos prie eglutės. Gal jūsų nauja tradicija bus visiems vilkėti šventinius megztinius?

Naujųjų metų vakarėlis. Tikėtina, kad vienaip Naujuosius sutikdavote, kai dar neturėjote vaikų, o visai kitaip tai darysite dabar. Triukšmingus vakarėlius ir ilgą pasisėdėjimą restorane turės pakeisti namų erdvė (bent kol jūsų vaikas paaugs). Jums patogiausia bus švęsti ten, kur ramiai bei saugiai kūdikį galėsite užmigdyti ir jo klausytis (su elektronine aukle). Geriausia tokioms pirmosioms mažylio šventėms rinktis šeimos narių ar artimiausių draugų ratą, kad jaustumėtės patogiai, kai kūdikį reikės nuolat maitinti ir migdyti.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

6-12 mėnesių

Į šiltus kraštus su kūdikiu: jei tai žinosite, kelionė bus lengva (2)

Į šiltus kraštus su kūdikiu: jei tai žinosite, kelionė bus lengva
Jei pavargote nuo žiemos šaltuko, sunkiai įveikiamų pusnių sniego, slidžių šaligatvių ir visa širdimi trokštate pasimėgauti saulės voniomis, tikėtina, kad net ir augindami kūdikį pasiduosite pagundai ilgesniam ar trumpesniam laikui pabėgti į šiltus kraštus.

Pirmosios kūdikio Kalėdos: svarbūs patarimai tėvams

Pirmosios kūdikio Kalėdos: svarbūs patarimai tėvams
Jei jūsų mažylis gimė 2017-aisiais metais, jūs savo didžiausią ir gražiausią dovaną jau gavote. Šios žiemos šventės jums bus kitokios – jūs tapote tėvais, o viso jūsų dėmesio centre kūdikis.

Atmintinė tėveliams: kaip aprengti vaiką, kad jis lauke nesušaltų (1)

Atmintinė tėveliams: kaip aprengti vaiką, kad jis lauke nesušaltų
Vaikams kuo daugiau laiko praleisti lauke – būtinybė. Net tada, kai oras darosi darganotas, lyja ar iškrenta pirmosios snaigės, nereikėtų užsidaryti namuose. Vaikų gydytojai rekomenduoja žaidimams lauke ar tiesiog pasivaikščiojimams kasdien skirti bent kelias valandas.

Renkamės vaiko vežimėlį: kokie patys populiariausi Lietuvoje (7)

Renkamės vaiko vežimėlį: kokie patys populiariausi Lietuvoje
Kūdikiui skirtas vežimėlis – vienas rimčiausių pirkinių šeimai, ruošiančiai mažyliui kraitelį. Kaip ir faktas, kad tai daiktas, be kurio tikrai neišsiversite.

Geriausios ir blogiausios krikštynų dovanos

Geriausios ir blogiausios krikštynų dovanos
Vasara – ne tik atostogų bei poilsio metas, tačiau ir laikas, kada lietuviai dažniausiai pamini jiems labai svarbias šventes, pavyzdžiui, vestuves ir krikštynas.

Kelionės su mažais vaikais – už ar prieš (8)

Kelionės su mažais vaikais – už ar prieš
Vieni atostogų neįsivaizduoja be vaikų ir vežasi juos visur, kur vyksta patys, kitiems poilsis su mažaisiais visai ne poilsis... Kalbintos mamos dalijasi savo mintimis.

Auskarai kūdikiui: kai protas kovoja su grožiu (2)

Auskarai kūdikiui: kai protas kovoja su grožiu
Ar manote, kad savo mažylio ausis papuošti dar kūdikystėje – šauni idėja? Kosmetologė Neringa Dombrovskienė teigia, kad tai Lietuvoje nėra labai populiaru, tačiau pasitaiko atvejų, kai auskarų vėrimui į saloną atkeliauja mamytės, ant rankų laikydamos vos pusės metų vaikelį. Ar tokia grožio procedūra mažyliui nekenkia? Ką apie auskarų vėrimą kūdikiams galvoja mamos?

10 daiktų, kurių visada prireikia kelionėse su vaiku

10 daiktų, kurių visada prireikia kelionėse su vaiku
Orai šiltėja ir daugelis šeimų pradeda dėlioti savo atostogų planus. Vieni žada nerizikuoti, juk lietuviškas klimatas mėgsta papokštauti, ir keliaus į šiltesnius kraštus. Kiti – patį geriausią poilsį ir ramybę randa mūsų šalies pajūriuose ar prie ežerų.

Krikštynų papročiai, kurių dera nepamiršti kiekvienam lietuviui

Krikštynų papročiai, kurių dera nepamiršti kiekvienam lietuviui
Krikštynų papročių būta įvairių – priklausomai nuo vietovės, meto, nuo pačių žmonių. Pažvelkime į keletą jų – gal ir šiomis dienomis rasime ką sau pritaikyti.

Su kokiomis krikštynų dovanomis niekada neprašausite (4)

Su kokiomis krikštynų dovanomis niekada neprašausite
Kartu su šiltais orais prasidės ir krikštynų bei vestuvių sezonas. Vieni šioms šventėms patys ruošis, o kiti jose dalyvaus kaip svečiai. Vienų laukia didelė planavimo atsakomybė bei įvairiausių smulkmenų derinimas, kiti – suks galvą, o kaip nustebinti ir pasveikinti pačius brangiausius.

Prieštaringai vertinama priemonė kūdikiams: išsakykite savo nuomonę (8)

Prieštaringai vertinama priemonė kūdikiams: išsakykite savo nuomonę
Iš pirmo žvilgsnio tai atrodo graži laimingo kūdikio nuotrauka: jis miega, plaukai papuošti dailiu segtuku. Tačiau istorija čia tik prasideda...

Kokie čiužiniai tarnauja ilgiausiai?

Kokie čiužiniai tarnauja ilgiausiai?
Miegas kūdikiams labai svarbus: miegant jie pailsi, atsipalaiduoja jų kūno raumenys. Mažiausieji per parą išmiega iki 22 valandų, todėl ypač svarbu, ant kokio pagrindo jie miega.

Kas geriau kūdikiui: miegmaišis ar kombinezonas? (3)

Kas geriau kūdikiui: miegmaišis ar kombinezonas?
Net ir esant šaltukui, į lauką išeiti sveika, ypač jei vaikutis gali valandėlę gryname ore nusnausti. Kad jo miego netrikdytų vėsuma, geriausia išeitis – miegmaišis arba kombinezonas.

Renkame automobilio kėdutę: 8 svarbiausios taisyklės (2)

Renkame automobilio kėdutę: 8 svarbiausios taisyklės
Pirmosios automobilių kėdutės buvo pradėtos kurti dar praėjusio amžiaus pradžioje, tačiau tik po dar kelių dešimtmečių į pirmąją vietą buvo iškeltas šios priemonės suteikiamas saugumas, o ne tik patogumas ar išvaizda.

Ką padovanoti krikštynų proga: 5 dovanų idėjos (2)

Ką padovanoti krikštynų proga: 5 dovanų idėjos
Krikštynų proga tradiciškai dovanojamos simbolinės dovanos, dažnai tai būna sidabro šaukštelis ar barškutis, pakabutis, siuvinėtas rankšluostėlis ir kitos gerą linkinčios dovanėlės.