Vaikas ir kelionės: 4 populiariausi tėvų klausimai

Atėjus vasarai redakciją užplūdo laiškai su mamų klausimais apie atostogas su kūdikiu. Konsultuoja gydytoja neonatologė dr. Eglė Markūnienė.
Vaikas ir kelionės: 4 populiariausi tėvų klausimai
© Shutterstock nuotr.

Primaitinimas keliaujant

"Kaip maitinti primaitinamą kūdikį per atostogas? Nesinori sėdėti visą dieną prie puodų... Ieškoti tinkamo maisto kavinukėse ar pirkti pramoniniu būdu ruoštą tyrelę kūdikiams?"

Labai svarbu, kad mamai atostogos netaptų rutina. Tikrai nieko bloga nenutiks, jei savaitę ar dvi kūdikis dažniau bus maitinamas ne mamos virta košele, o pramoniniu būdu pagamintu maisteliu kūdikiams. Jei kūdikiui nėra metukų, kavinėse tinkamo maisto ieškoti nepatarčiau, nes kavinių troškiniai ir sriubos gausiai gardinami druska ir prieskoniais.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Įsčiose nufotografuoti vaikai, kurių mamos patiria stresą
Idealu karštai dienai: 6 naminiai gėrimai

Dienos režimas ir atostogos

Ar reikėtų paisyti įprasto dienos režimo per atostogas?"

Reikėtų stengtis išlaikyti įprastą ir miego, ir valgymo režimą. Miegoti geriausiai grįžti į viešbutį, tačiau galima migdyti kūdikį ir vežimėlyje parke. Labai svarbu vežimėlio su miegančiu kūdikiu nelaikyti saulės atokaitoje.

Vanduo ar mamos pienas?

Ar žindomam kūdikiui per kaitrą galima duoti vandens? Kiek, kokio? Specialistų nuomonė, pastebėjau, šiuo klausimu kažkodėl skiriasi."

Žindymo specialistų nuomone, iki pusės metų jokių vandenų kūdikiui dažniausiai nereikia, reikia tik dažniau pasiūlyti krūtį. Kad galėtume žinoti, ar kūdikiui užtenka skysčių, turime žinoti, kiek kartų per dieną jis šlapinasi esant įprastai oro temperatūrai. Tiek pat turėtų šlapintis ir per karščius. Dažniau žindykite.

7-8 mėn. jau primaitinamam kūdikiui didesnį skysčių kiekį taip pat galima užtikrinti dažniau jį žindant, tačiau galima pasiūlyti jau ir vandenuko. Tinka parduotuvėje pirktas paprasčiausias geriamasis vanduo, tik ne mineralinis ir be „burbuliukų".

Koks kūdikio amžius tinkamiausias atostogoms?

Kokio amžiaus kūdikis gali „rimčiau" atostogauti, pavyzdžiui, prie jūros ar net užsienio kurortuose?

Praėjus pirmajam adaptacijos laikotarpiui, t. y. dviem pirmiesiems mėnesiams po gimimo, kai būna mažiau jautrus pokyčiams.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

6-12 mėnesių

Į šiltus kraštus su kūdikiu: jei tai žinosite, kelionė bus lengva (3)

Į šiltus kraštus su kūdikiu: jei tai žinosite, kelionė bus lengva
Jei pavargote nuo žiemos šaltuko, sunkiai įveikiamų pusnių sniego, slidžių šaligatvių ir visa širdimi trokštate pasimėgauti saulės voniomis, tikėtina, kad net ir augindami kūdikį pasiduosite pagundai ilgesniam ar trumpesniam laikui pabėgti į šiltus kraštus.

Kokie čiužiniai tarnauja ilgiausiai?

Kokie čiužiniai tarnauja ilgiausiai?
Miegas kūdikiams labai svarbus: miegant jie pailsi, atsipalaiduoja jų kūno raumenys. Mažiausieji per parą išmiega iki 22 valandų, todėl ypač svarbu, ant kokio pagrindo jie miega.

Kas geriau kūdikiui: miegmaišis ar kombinezonas? (3)

Kas geriau kūdikiui: miegmaišis ar kombinezonas?
Net ir esant šaltukui, į lauką išeiti sveika, ypač jei vaikutis gali valandėlę gryname ore nusnausti. Kad jo miego netrikdytų vėsuma, geriausia išeitis – miegmaišis arba kombinezonas.

Renkame automobilio kėdutę: 8 svarbiausios taisyklės (2)

Renkame automobilio kėdutę: 8 svarbiausios taisyklės
Pirmosios automobilių kėdutės buvo pradėtos kurti dar praėjusio amžiaus pradžioje, tačiau tik po dar kelių dešimtmečių į pirmąją vietą buvo iškeltas šios priemonės suteikiamas saugumas, o ne tik patogumas ar išvaizda.

Ką padovanoti krikštynų proga: 5 dovanų idėjos (2)

Ką padovanoti krikštynų proga: 5 dovanų idėjos
Krikštynų proga tradiciškai dovanojamos simbolinės dovanos, dažnai tai būna sidabro šaukštelis ar barškutis, pakabutis, siuvinėtas rankšluostėlis ir kitos gerą linkinčios dovanėlės.

Nedarykite šios klaidos išėję pasivaikščioti su vaiku (5)

Nedarykite šios klaidos išėję pasivaikščioti su vaiku
Oras, kuriuo kvėpuoja didelių miestų gyventojai, yra daugybės medžiagų ir dujų mišinys. Nieko stebėtino, kad toks kokteilis gali pakenkti mažylių organizmui. Kaip juos apsaugoti nuo užteršto oro?

7 patarimai, kad pasivaikščiojimas su vaiku būtų džiaugsmas, o ne kančia

7 patarimai, kad pasivaikščiojimas su vaiku būtų džiaugsmas, o ne kančia
Vieni vaikai vos paguldyti į vežimėlį veržiasi iš jo laukan, kiti nenori iš jo išlipti, o vežiojami lauke sau ramiai miega ar smalsauja, stebi bėgančius vaizdus.

7 būtini daiktai keliaujant ar atostogaujant su vaikais (3)

7 būtini daiktai keliaujant ar atostogaujant su vaikais
Keliauti su vaikais gali būti smagu ir nesudėtinga, pakanka atostogoms kruopščiai pasiruošti iš anksto. Svarbiausia – nepamiršti reikalingiausių daiktų ir neprisikrauti daug nebūtinų.

Islandų psichologės išradimas, kad vaikas visą naktį ramiai miegotų (15)

Islandų psichologės išradimas, kad vaikas visą naktį ramiai miegotų
Pirmaisiais mažylio gyvenimo metais daugelis tėvų susiduria su vaikų miego problemomis. Neramus vaikelio miegas naktį, dažnas kėlimasis naktį – tai tik kelios bėdos, kurias patiria šeimos.

Krikšto rūbeliai idealiai šventei: kaip išsirinkti (specialistės patarimai) (4)

Krikšto rūbeliai idealiai šventei: kaip išsirinkti <sup style="color: #ff0000;">(specialistės patarimai)</sup>
Krikštynos yra viena tų išskirtinių švenčių, kuri suburia visą šeimą, giminę, artimiausius draugus. Tai ne tik prasminga, bet ir graži šventė, todėl vienu aktualiausių klausimų tampa vaiko garderobas.

Nuotraukoje slepiasi 11 pavojų vaikui, ar visus randate? (9)

Nuotraukoje slepiasi 11 pavojų vaikui, ar visus randate?
Pradėjus kūdikiui ropoti ir vaikščioti, tėvai privalo atidžiai peržiūrėti savo namus: ar visi daiktai yra saugūs mažyliui.

Išbandė, kaip vaikiškame vežimėlyje jaustųsi suaugęs žmogus (2)

Išbandė, kaip vaikiškame vežimėlyje jaustųsi suaugęs žmogus
Ar pagalvojote kada nors, kaip vaikiškame vežimėlyje jaustųsi suaugęs žmogus? Ar būtų patogu sėdėti, koks jame matomumas ir pan.?

Kaip sutramdyti dygstančių dantukų skausmą: būdas, kurį mėgsta Holivudo įžymybės (4)

Kaip sutramdyti dygstančių dantukų skausmą: būdas, kurį mėgsta Holivudo įžymybės
Pradėjus dygti dantukams, kūdikis pradeda gausiai seilėtis, jam niežti dantenas, jis tampa irzlus, kiša pirštukus į burnytę. Kai tai nepadeda, burnytėn deda viską, kas papuola po ranka.

Kaip iškelti gražias, bet nebrangias krikštynas? (4)

Kaip iškelti gražias, bet nebrangias krikštynas?
Krikštynos — viena pagrindinių gyvenimo švenčių, populiarumu nusileidžianti turbūt tik vestuvėms, na, ir, žinoma, gimtadieniams.

Ar ir jūs pagalvojote, kad matote ištatuiruotą kūdikį? (10)

Ar ir jūs pagalvojote, kad matote ištatuiruotą kūdikį?
Prisipažinsime, kai pamatėme šias nuotraukas, pirma mintis buvo būtent tokia: "Ohoho, kūdikis, ir šitokios tatuiruotės!".