2 intymūs klausimai psichologei, kuriuos nedrąsu ištarti garsiai

TavoVaiko portale skyrelyje „Klausk psichologo" į jums rūpimus klausimus atsako patyrę individualiosios psichologijos konsultantai. Klausimus galima pateikti anonimiškai, todėl galite drąsiai klausti pačių jautriausių ir jums rūpimiausių dalykų. Šiandien publikuojame du naujausius klausimus bei atsakymus.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Klausia Irmina:

Ar tai yra normalu, kad po gimdymo nebenoriu mylėtis, nes nepatiriu orgazmo?

Į klausimą atsako individualiosios psichologijos konsultantė Rasa Kardaitė Vėlyvienė, www.ipi.lt.

Laba diena, Irmina, ačiū jums už atvirą klausimą. Gali būti, kad jūsų seksualinis pasitenkinimas yra pasikeitęs po gimdymo, dėl fiziologinių jūsų organizmo pasikeitimų.

Taip pat ir esamos dabartinės psichologinės jūsų būsenos. Jeigu dėl patiriamo orgazmo neturėjote anksčiau problemų, pats geriausias būdas spręsti šiai problemai, būtų atviri pokalbiai su jūsų partneriu.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Video, kuris prajuokino 4 milijonus: ar susilaikysite nekvatoję jūs?
Ką verta žinoti apie žindymą viešoje vietoje?

Gal nesate pasirengusi atsiduoti seksualiniam potraukiui ir dėl to patiriamas/nepatiriamas orgazmas. Gal būt išgyvenote sunkų gimdymą, nenorite šiuo metu pastoti, bijote, nepasitikite savimi ar savo partneriu, kad pavyks tik pasinerti į meilės vienas kitam atsidavimą, be pradėtos naujos gyvybės. O gal tiesiog dažnai būnate pavargusi ir sunku atsipalaiduoti.

Priežasčių gali būti ne viena. Atviras pokalbis su partneriu gali pakeisti jūsų savijautą ir patiriamus pojūčius. Būtų labai smagu, kad radus ramesnę minutę, galėtumėte partneriui išsakyti jums kylančias problemas.

Gal jūs abu galėsite pagerinti savo poros patiriamas seksualines patirtis ir patyrimus. Taip pat, gal būtų tikslinga pasikonsultuoti su ginekologu. Jeigu dėl tam tikrų priežasčių pokalbis su partneriu jums yra netinkamas, rekomenduotina kreiptis pas konsultantus, psichologus, psichoterapeutus, asmeninėms konsultacijoms. Kartais sunkūs ir slegiantys atsakymai yra labai arti ir šalia mūsų, tik reikia išdrįsti pasakyti, kad jų ieškote. 

Stiprybės ir pasitikėjimo savimi, Irmina.

Klausia Alista:

„Laukiuosi antras mėnuo. Pirmas nėštumas. Periodiškai mintyse kirba įvairiausios baimės apie būsimo vaikučio sveikatą. Nedrąsu niekam garsiai prabilti apie šias baimes, ypač vyrui. Labai noriu sveiko ir protingo kūdikio. Kiek įmanydama veju mintis apie galimas patologijas. Gal yra kažkokių būdų, metodų, kurie padėtų atsikratyti liguistų minčių?"

Į klausimą atsako individualiosios psichologijos konsultantė Gabija Jurgelytė.

Sveiki, Alista,

Pirmas ir turbūt vienintelis būdas įveikti baime – tai pasidalinti. Ačiū, kad dalinatės savo jausmu su manimi ir skaitytojais. Kviečiu pasidalinti ja ir su vyru bei kitais artimais žmonėmis.

Jūsų baimė yra visiškai natūrali. Vaiko gimimas – tai iššūkis, kuris dar nežinia ko iš Jūsų pareikalaus. Ir panašu, kad Jūs ruošiatės blogiausiam: situacijai, kurioje būtumėte bejėgė. Tam atvejui, kai vaiko sveikatos ar protinių gebėjimų stoka būtų nulemtas veiksnys, nepasiduodantis Jūsų įtakai.

Ir tikra tiesa, jog nepaisant visos civilizacijos raidos ir technologijos pažangos, vis dar yra begalė situacijų, kai žmogus jaučiasi bejėgis. Todėl, kad pasaulis nėra saugus. Niekada nebuvo, nepanašu, kad artimiausiu metu taptų. Ir šis nesaugumas, nerimas, baimės ypatingai sustiprėja tokiu atsakingu momentu – atlydint į šį pasaulį naują gyvybę. Todėl nesigėdinkite savo baimės, nelaikykite jos nepagrįsta, nekovokite su mintimis. Leiskite sau būti su tais jausmais, kurie kyla ir dalinkitės jais su artimais žmonėmis. Jūs turite teisę.

O kai nustoji kovoti, kai leidi būti, kai sąmoningai pažvelgi į akis - jausmas praranda savo galią ir keičiasi, kartu keisdamas mus ir gimdydamas kitus jausmus.

Tad linkiu Jums drąsos, kurios nėra ten, kur nebuvo baimės...

Klausimus užduoti bei atsakymų archyvą perskaityti galima ČIA.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos
Artėjančios gražiausios žiemos šventės daugiausiai džiaugsmo suteikia vaikams. Jiems laukimo laikotarpis tampa nepaprastas, per kurį jie rašo laišką Kalėdų Seneliui, kasdien atidaro vis kitą Advento kalendoriaus langelį, stengiasi kuo geriau elgtis ir nori, kad tai pastebėtų patys artimiausi – jų tėveliai.

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką (1)

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką
Kokia mama esate pagal Zodiako ženklą: kontroliuojanti ar į vaiko auklėjimą žvelgianti laisviau?

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike
Tinklaraščio „Mama su šypsena kišenėje“ autorė Neringa augina penkis vaikus. Savo dienos nutikimus ji suguldo dienoraštį. Jūsų dėmesiui - Neringos laiškas vaikui.

Atviras pokalbis su mamomis: ar savo vaikus tikrai myliu vienodai (1)

Atviras pokalbis su mamomis: ar savo vaikus tikrai myliu vienodai
Vieną dieną kalbėjausi su drauge apie vaikus ir nejučia kalba pakrypo apie meilę jiems. Ji prasitarė: „Gal aš ir baisi mama, bet mažąjį myliu labiau..." Susimąsčiau: deklaruojame, kad visus savo mažylius mylime vienodai, bet ar tikrai? Kelios mamos atvirai pasakoja apie meilę savo vaikams (vardai jų prašymu pakeisti).

Seksas po gimdymo: 7 priežastys, kodėl viskas jau kitaip (1)

Seksas po gimdymo: 7 priežastys, kodėl viskas jau kitaip
Per nėštumą ir gimdymą moters organizme vyksta pokyčiai kurie turi įtakos jos fiziologijai. Būtent todėl skausmingas seksas po gimdymo – dažnas reiškinys.

Kada po gimdymo geriausia grįžti į darbus: po metų ar dvejų? (19)

Kada po gimdymo geriausia grįžti į darbus: po metų ar dvejų?
Vaikus planuojančios ir jų laukiančios šeimos žino, kad gimus mažyliui jų gyvenimas pasikeis. Daugiausiai naujovių ir iššūkių laukia mamos, kurios kasdienybė kardinaliai keisis.

Kaip tokios nuotraukos yra susijusios su pagimdžiusių moterų depresija (7)

Kaip tokios nuotraukos yra susijusios su pagimdžiusių moterų depresija
Ar atkreipėte dėmesį, kokios tobulos po gimdymo būna žinomos moterys – aktorės, politikės, dainininkės, karalienės? Štai Kate Middleton tą pačią dieną po abiejų gimdymų pasirodė viešumoje švytinti, pasipuošusi, su nepriekaištingu makiažu.

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų (8)

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų
Santuokoje būna visko, todėl tie, kurie tuokiasi tikėdamiesi, kad po vedybų bus geriau, dažniausiai nusivilia.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (3)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras (35)

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai apie intymų poros gyvenimą susilaukus vaikų: pagerėja jis, pablogėja ar išlieka toks pat?

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką (12)

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką
Psichologės Karolinos Gurskienės mintys apie motinystę ir šeimų pasirinkimą auginti daugiau kaip vieną vaiką.

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės (16)

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės
Šiais laikais, kai yra daugybė kontracepcijos priemonių, tikriausiai ne taip lengva nuspręsti, kurią rinktis. O ir tinka visoms ne kiekviena. Pasikalbėjus su mamomis paaiškėjo – į naujoves dauguma dar žiūri atsargiai.