2 intymūs klausimai psichologei, kuriuos nedrąsu ištarti garsiai

TavoVaiko portale skyrelyje „Klausk psichologo" į jums rūpimus klausimus atsako patyrę individualiosios psichologijos konsultantai. Klausimus galima pateikti anonimiškai, todėl galite drąsiai klausti pačių jautriausių ir jums rūpimiausių dalykų. Šiandien publikuojame du naujausius klausimus bei atsakymus.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Klausia Irmina:

Ar tai yra normalu, kad po gimdymo nebenoriu mylėtis, nes nepatiriu orgazmo?

Į klausimą atsako individualiosios psichologijos konsultantė Rasa Kardaitė Vėlyvienė, www.ipi.lt.

Laba diena, Irmina, ačiū jums už atvirą klausimą. Gali būti, kad jūsų seksualinis pasitenkinimas yra pasikeitęs po gimdymo, dėl fiziologinių jūsų organizmo pasikeitimų.

Taip pat ir esamos dabartinės psichologinės jūsų būsenos. Jeigu dėl patiriamo orgazmo neturėjote anksčiau problemų, pats geriausias būdas spręsti šiai problemai, būtų atviri pokalbiai su jūsų partneriu.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Video, kuris prajuokino 4 milijonus: ar susilaikysite nekvatoję jūs?
Ką verta žinoti apie žindymą viešoje vietoje?

Gal nesate pasirengusi atsiduoti seksualiniam potraukiui ir dėl to patiriamas/nepatiriamas orgazmas. Gal būt išgyvenote sunkų gimdymą, nenorite šiuo metu pastoti, bijote, nepasitikite savimi ar savo partneriu, kad pavyks tik pasinerti į meilės vienas kitam atsidavimą, be pradėtos naujos gyvybės. O gal tiesiog dažnai būnate pavargusi ir sunku atsipalaiduoti.

Priežasčių gali būti ne viena. Atviras pokalbis su partneriu gali pakeisti jūsų savijautą ir patiriamus pojūčius. Būtų labai smagu, kad radus ramesnę minutę, galėtumėte partneriui išsakyti jums kylančias problemas.

Gal jūs abu galėsite pagerinti savo poros patiriamas seksualines patirtis ir patyrimus. Taip pat, gal būtų tikslinga pasikonsultuoti su ginekologu. Jeigu dėl tam tikrų priežasčių pokalbis su partneriu jums yra netinkamas, rekomenduotina kreiptis pas konsultantus, psichologus, psichoterapeutus, asmeninėms konsultacijoms. Kartais sunkūs ir slegiantys atsakymai yra labai arti ir šalia mūsų, tik reikia išdrįsti pasakyti, kad jų ieškote. 

Stiprybės ir pasitikėjimo savimi, Irmina.

Klausia Alista:

„Laukiuosi antras mėnuo. Pirmas nėštumas. Periodiškai mintyse kirba įvairiausios baimės apie būsimo vaikučio sveikatą. Nedrąsu niekam garsiai prabilti apie šias baimes, ypač vyrui. Labai noriu sveiko ir protingo kūdikio. Kiek įmanydama veju mintis apie galimas patologijas. Gal yra kažkokių būdų, metodų, kurie padėtų atsikratyti liguistų minčių?"

Į klausimą atsako individualiosios psichologijos konsultantė Gabija Jurgelytė.

Sveiki, Alista,

Pirmas ir turbūt vienintelis būdas įveikti baime – tai pasidalinti. Ačiū, kad dalinatės savo jausmu su manimi ir skaitytojais. Kviečiu pasidalinti ja ir su vyru bei kitais artimais žmonėmis.

Jūsų baimė yra visiškai natūrali. Vaiko gimimas – tai iššūkis, kuris dar nežinia ko iš Jūsų pareikalaus. Ir panašu, kad Jūs ruošiatės blogiausiam: situacijai, kurioje būtumėte bejėgė. Tam atvejui, kai vaiko sveikatos ar protinių gebėjimų stoka būtų nulemtas veiksnys, nepasiduodantis Jūsų įtakai.

Ir tikra tiesa, jog nepaisant visos civilizacijos raidos ir technologijos pažangos, vis dar yra begalė situacijų, kai žmogus jaučiasi bejėgis. Todėl, kad pasaulis nėra saugus. Niekada nebuvo, nepanašu, kad artimiausiu metu taptų. Ir šis nesaugumas, nerimas, baimės ypatingai sustiprėja tokiu atsakingu momentu – atlydint į šį pasaulį naują gyvybę. Todėl nesigėdinkite savo baimės, nelaikykite jos nepagrįsta, nekovokite su mintimis. Leiskite sau būti su tais jausmais, kurie kyla ir dalinkitės jais su artimais žmonėmis. Jūs turite teisę.

O kai nustoji kovoti, kai leidi būti, kai sąmoningai pažvelgi į akis - jausmas praranda savo galią ir keičiasi, kartu keisdamas mus ir gimdydamas kitus jausmus.

Tad linkiu Jums drąsos, kurios nėra ten, kur nebuvo baimės...

Klausimus užduoti bei atsakymų archyvą perskaityti galima ČIA.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

3 klausimai psichologei apie depresiją po gimdymo. Dvi istorijos

3 klausimai psichologei apie depresiją po gimdymo. Dvi istorijos
Ligų klasifikacijoje nerasite depresijos po gimdymo kaip atskiros ligos. Ji gali prasidėti nėštumo metu ir pirmaisiais metais po gimdymo, vėliau atsiradę depresijos požymiai jau nebus priskiriami šiai depresijai.

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!
„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris
Nereta vaikų neseniai susilaukusi moteris susiduria su subtilia bėda – intymus ryšys jai nebeteikia tiek malonumo, kiek anksčiau.

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama
Gal nėštumas ir gimdymas - puiki proga suartėti, jei iki šiol to trūko? Straipsnio konsultantė – „Invito" psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.