33 nėštumo savaitę gimusios Rūtos Emilijos mama: ačiū medikams

 (7)
Rūta Emilija gimė 33 nėštumo savaitę ir svėrė 1220 gramų. „Atrodė, kad aš sustingau ir įkliuvau kažkur sapne. Operuojančios gydytojos man parodyta išsvajota dukra buvo mažutėlytė ir beveik permatoma“, – prisimena jos mama.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Viskas prasidėjo nerealiai saulėtą, paukščiais čiulbantį pavasario rytą.

Kai praėjus 10 minučių nėštumo teste pasirodė antra nedrąsi juostelė, aš pamaniau, kad tai tiesiog klaida, nelemtas pokštas. Juk negali aštuonerius metus laukti tos antros juostelės, palaidoti visas viltis ir staiga ją pamatyti? Pasirodo – gali...

Tai nebuvo klasikinis, lengvas trečias nėštumas, todėl supratingi bei atsakingi gydytojai tapo mano nuolatiniais palydovais.

Visgi eilinis ankstyvas spalio 15 dienos rytas nieko neįprasto nežadėjo – aš mėgavausi neseniai prasidėjusiomis ilgomis atostogomis ir krentančiais auksiniais lapais. Kūdikėlio kraitelis jau buvo beveik supirktas, o pasiruošimui tikėjausi turėti dar keletą ilgų mėnesių. Ramia širdimi keliavau suplanuoto vizito pas gydytojus. Maniau, tik trumpam pas juos užsuksiu ir lėksiu toliau – tai buvo darbų ir planų kupina diena.

Kai perinatalinio nėščiųjų centro gydytoja Rita Matulionytė susimąsčiusiu veidu tyrinėjo mano pilvinuką, skambino ir konsultavosi su kolegomis, nuoširdžiai tikėjausi, kad tai vyksta tikrai ne dėl manęs. Tikrai. Todėl po ilgų konsultacijų, tyrimų, apžiūrų gydytojų verdiktas „gimdysim šiandien" mane pribloškė.

Atrodė, kad aš sustingau ir įkliuvau kažkur sapne. Operuojančios gydytojos man parodyta išsvajota dukra buvo mažutėlytė ir beveik permatoma. Garsiai įvardinti skaičiai – 1220 gr svoris ir 41 cm ūgis, 33 savaitės – užgriuvo pečius. Kiekviena diena – naujas sapnas, ir jei ne realus pjūvio skausmas, būčiau norėjusi kuo greičiau įsižnybti ir pabusti.

Dėkoju supratingoms kūdikių reanimacijos medikėms už galimybę jau antrą dieną tarp daugybės laidų ir cypsinčių aparatų glausti savo kūdikį prie krūtinės. Tai padėjo Rūtai Emilijai ir man sparčiai taisytis. Jau po dienos jai atjungė kvėpavimo „ūselius", po kitos mergina mėgavosi „suvalgydama" net po 1 ml mamos pieno, o po savaitės mes buvome tokios stiprios, jog atsidūrėme Neonatologijos centro Neišnešiotukų skyriuje.

Sunku nupasakoti medikų palaikymą tomis sudėtingomis dienomis. Jie įkvėpė vilties ir tikėjimo. Mokė ir patarė, glostė ir barė už išdavikes ašaras. „Svarbiausia – teigiamos emocijos, optimizmas ir šypsena", – šie medikių žodžiai tapo mano gyvenimo ankstukų skyriuje konstanta.

Aš turėjau slaptą planą! Per tris savaites mes turime pasiekti tinkamą svorį, paūgėti iki reikiamo dydžio ir įgyti ankstuko priežiūrai reikiamų įgūdžių. O tada į sutiktuvėms paruoštus, spalvotais balionais ir girliandomis nukabinėtus namus – pas tėtį, brolius ir šuniuką.

Dabar, jau toli praeityje palikusi skausmą, nerimą, klausimus ir nubraukdama vis karts nuo karto pasirodančią prisiminimų ašarą, galiu teigti – viskas yra Dievo ir žmogaus rankose. Dabar, dainuodama lopšines ar sekdama pasakas aš glostau garbanotą savo princesės galvelę ir dėkoju už stebuklą. Stebuklą sukurtą iš Dievo, žmogaus ir tikėjimo, kad VISKAS bus gerai.

Iš visos širdies dėkoju rūpestingoms, atsakingoms ir jautrioms medikėms: dukrą man padėjusiai išgelbėti gydytojai ginekologei Ritai Matulionytei ir jai padedančiai seselei, kūdikių reanimacijoje profesionalumu ir atida pasižymėjusiai gydytojai Rūtai ir supratingoms seselėms, mane operavusiai gydytojai Marinai Stankevičienei, visam Neišnešiotukų skyriaus personalui - ypač mus prižiūrėjusiai gydytojai neonatologei Laimai Tamulienei, mane geriems darbams įkvėpusiai skyriaus vadovei Rimutei Vaitkevičienei ir profesorei Nijolei Drazdienei, rūpestingai kardiologei Ramunei Vankevičienei ir visiems visiems, kurių nematomi, bet svarbūs darbai padeda mus jaustis geriau, tvirčiau, saugiau. Jūsų pagalba ir parama yra NEĮKAINOJAMA. Ačiū, kad Jūs esat.

Ankstukų šeimų istorijas pristato neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas" bei neišnešiotiems kūdikiams skirtas paramos projektas „Ankstukai". Maloniai kviečiame kiekvieną mamą, tėtį ir šeimą prisijungti prie „Ankstukų" bičiulių būrio ir dalintis savo kūdikio atėjimo istorija - padėkite visiems ją išgirsti! Užpildykite žemiau esančią anketą arba savo istorijas siųskite el. paštu tavovaikas@delfi.lt ir laukite pasirodant portale „Tavo vaikas".

Daugiau informacijos apie paramos projektą „Ankstukai": www.ankstukai.lt.

Prie „Ankstukų" draugų būrio kviečiame jungtis ir socialiniame tinkle „Facebook": https://www.facebook.com/ankstukai?fref=ts.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Ko tėvai labiausiai pasiilgsta gimus kūdikiui? (3)

Ko tėvai labiausiai pasiilgsta gimus kūdikiui?
Gimus kūdikiui gyvenimas niekada nebebus toks kaip anksčiau. Vaikai atneša daug džiaugsmo ir atradimų, tačiau taip pat šio to reikia atsisakyti. Paklaustos mamos prisipažįsta, ko joms labiausiai trūksta atsiradus pirmagimiui.

Penkios priežastys, kodėl skauda spenelius žindymo metu

Penkios priežastys, kodėl skauda spenelius žindymo metu
Daugiau nei trečdalis visų žindančių motinų pirmosiomis savaitėmis po gimdymo skundžiasi spenelių skausmais. Kai juos skauda, kūdikio žindymas tampa tikra kankyne.

MAMOS ATVIRAI: kova su kilogramais po gimdymo

MAMOS ATVIRAI: kova su kilogramais po gimdymo
Mėnuo po gimdymo jau gali didžiuotis idealia figūra. Tokį standartą jau kuris laikas bruka Holivudo ir kai kurios Lietuvos žvaigždės. Tačiau realybė visai kitokia. Vienoms stebuklingai svorio atsikratyti padeda žindymas, kitoms tenka paplušėti sporto salėje. Penkios mamos dalijasi savo patirtimi.

10 klausimų apie seksą, kurie rūpi, bet nedrąsu paklausti

10 klausimų apie seksą, kurie rūpi, bet nedrąsu paklausti
Ką svarbu žinoti vaikelio susilaukusioms poroms apie intymius tarpusavio santykius? 10 dažniausiai rūpimų klausimų ir 10 atsakymų į juos.

Kokios klaidos nedaryčiau augindama kitą vaiką: lietuvių mamų paatviravimai

Kokios klaidos nedaryčiau augindama kitą vaiką: lietuvių mamų paatviravimai
Šį klausimą uždavėme portalo TavoVaikas.lt bičiulėms ir sulaukėme pačių įdomiausių atsakymų.

Simona atskleidžia savo lieknumo paslaptį: iki tol niekas nepadėjo

Simona atskleidžia savo lieknumo paslaptį: iki tol niekas nepadėjo
Po gimdymo numesti priaugtą nėštumo svorį moterims sekasi skirtingai. Žurnalas TAVO VAIKAS šįkart pakalbino dviejų vaikų mamą Simoną, kuri sutiko pasidalinti savo patirtimi.

Ko negalima valgyti žindančiai mamai

Ko negalima valgyti žindančiai mamai
Ar tikrai žindyvė gali valgyti viską?

Vis dažniau ginekologines ligas sukelia stresas ir pervargimas

Vis dažniau ginekologines ligas sukelia stresas ir pervargimas
Stresas, pervargimas, didelis fizinis krūvis, nepilnavertė mityba vis dažniau siejami su ginekologinių ligų susirgimo atvejais.

Veiksmingi patarimai, kaip tapus tėvais išsaugoti ypatingą ryšį tarp vyro ir moters

Veiksmingi patarimai, kaip tapus tėvais išsaugoti ypatingą ryšį tarp vyro ir moters
Ar esate patenkinti savo santuoka? O gal susilaukus vaikų prioritetų sąrašą teko pakoreguoti?

Psichologė: po gimdymo svorį galima reguliuoti, depresijos - ne

Psichologė: po gimdymo svorį galima reguliuoti, depresijos - ne
Namuose pagaliau krykščia mažylis. Tačiau širdyje apsigyvena ne džiaugsmas, o liūdesys. Dažnai rieda ašaros, moterį kankina noras būti ne čia, šalia kūdikio, o kažkur kitur... Iš kur tokios mintys?

Šitų 11 frazių pagimdžiusi mama tikrai nenori girdėti (2)

Šitų 11 frazių pagimdžiusi mama tikrai nenori girdėti
Susilaukus vaiko, tampa šiek tiek sunkiau išlaikyti tokius pat gerus santykius, kaip ir iki gimdymo, su vaikų neturinčiomis draugėmis. Pateikiame 11 frazių, kurios labiausiai erzina jaunas mamas, ir kurios gana dažnai (ir visai nepiktybiškai) išsprūsta dar negimdžiusioms draugėms.

Kas labiausiai pasikeičia gyvenime, tapus mama (2)

Kas labiausiai pasikeičia gyvenime, tapus mama
Koks yra didžiausias jūsų „atradimas“ tapus mama? Šį klausimą uždavėme savo paskyroje "Facebook". Sulaukėme daugybės atsakymų, iš kurių įdomiausiuosius publikuojame šiame straipsnyje.

Natūralus gimdymas, cezario pjūvis, žindymas – kokią turi įtaką vaiko mikrobiomui bei būsimai sveikatai

Natūralus gimdymas, cezario pjūvis, žindymas – kokią turi įtaką vaiko mikrobiomui bei būsimai sveikatai
Lietuvoje viešėjusią Bridget Supple, pasiruošimo gimdymui lektorę, daugiau nei penkiolika metų dirbančią didžiuosiuose Jungtinės Karalystės gimdymo skyriuose, kalbina Lina Gabrijolavičienė.

Įvardijo, kas paskatintų lietuvius grįžti į darbą pirmaisiais vaiko auginimo metais

Įvardijo, kas paskatintų lietuvius grįžti į darbą pirmaisiais vaiko auginimo metais
Minėdama Motinos dieną, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba išsiaiškino, kokių poreikių turi dirbantieji, norintys derinti darbą ir vaikų priežiūrą.

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50
Artėjant Motinos dienai ELTA pasidomėjo, kokia buvo ir šiandien yra Lietuvos mama.