33 nėštumo savaitę gimusios Rūtos Emilijos mama: ačiū medikams

 (7)
Rūta Emilija gimė 33 nėštumo savaitę ir svėrė 1220 gramų. „Atrodė, kad aš sustingau ir įkliuvau kažkur sapne. Operuojančios gydytojos man parodyta išsvajota dukra buvo mažutėlytė ir beveik permatoma“, – prisimena jos mama.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Viskas prasidėjo nerealiai saulėtą, paukščiais čiulbantį pavasario rytą.

Kai praėjus 10 minučių nėštumo teste pasirodė antra nedrąsi juostelė, aš pamaniau, kad tai tiesiog klaida, nelemtas pokštas. Juk negali aštuonerius metus laukti tos antros juostelės, palaidoti visas viltis ir staiga ją pamatyti? Pasirodo – gali...

Tai nebuvo klasikinis, lengvas trečias nėštumas, todėl supratingi bei atsakingi gydytojai tapo mano nuolatiniais palydovais.

Visgi eilinis ankstyvas spalio 15 dienos rytas nieko neįprasto nežadėjo – aš mėgavausi neseniai prasidėjusiomis ilgomis atostogomis ir krentančiais auksiniais lapais. Kūdikėlio kraitelis jau buvo beveik supirktas, o pasiruošimui tikėjausi turėti dar keletą ilgų mėnesių. Ramia širdimi keliavau suplanuoto vizito pas gydytojus. Maniau, tik trumpam pas juos užsuksiu ir lėksiu toliau – tai buvo darbų ir planų kupina diena.

Kai perinatalinio nėščiųjų centro gydytoja Rita Matulionytė susimąsčiusiu veidu tyrinėjo mano pilvinuką, skambino ir konsultavosi su kolegomis, nuoširdžiai tikėjausi, kad tai vyksta tikrai ne dėl manęs. Tikrai. Todėl po ilgų konsultacijų, tyrimų, apžiūrų gydytojų verdiktas „gimdysim šiandien" mane pribloškė.

Atrodė, kad aš sustingau ir įkliuvau kažkur sapne. Operuojančios gydytojos man parodyta išsvajota dukra buvo mažutėlytė ir beveik permatoma. Garsiai įvardinti skaičiai – 1220 gr svoris ir 41 cm ūgis, 33 savaitės – užgriuvo pečius. Kiekviena diena – naujas sapnas, ir jei ne realus pjūvio skausmas, būčiau norėjusi kuo greičiau įsižnybti ir pabusti.

Dėkoju supratingoms kūdikių reanimacijos medikėms už galimybę jau antrą dieną tarp daugybės laidų ir cypsinčių aparatų glausti savo kūdikį prie krūtinės. Tai padėjo Rūtai Emilijai ir man sparčiai taisytis. Jau po dienos jai atjungė kvėpavimo „ūselius", po kitos mergina mėgavosi „suvalgydama" net po 1 ml mamos pieno, o po savaitės mes buvome tokios stiprios, jog atsidūrėme Neonatologijos centro Neišnešiotukų skyriuje.

Sunku nupasakoti medikų palaikymą tomis sudėtingomis dienomis. Jie įkvėpė vilties ir tikėjimo. Mokė ir patarė, glostė ir barė už išdavikes ašaras. „Svarbiausia – teigiamos emocijos, optimizmas ir šypsena", – šie medikių žodžiai tapo mano gyvenimo ankstukų skyriuje konstanta.

Aš turėjau slaptą planą! Per tris savaites mes turime pasiekti tinkamą svorį, paūgėti iki reikiamo dydžio ir įgyti ankstuko priežiūrai reikiamų įgūdžių. O tada į sutiktuvėms paruoštus, spalvotais balionais ir girliandomis nukabinėtus namus – pas tėtį, brolius ir šuniuką.

Dabar, jau toli praeityje palikusi skausmą, nerimą, klausimus ir nubraukdama vis karts nuo karto pasirodančią prisiminimų ašarą, galiu teigti – viskas yra Dievo ir žmogaus rankose. Dabar, dainuodama lopšines ar sekdama pasakas aš glostau garbanotą savo princesės galvelę ir dėkoju už stebuklą. Stebuklą sukurtą iš Dievo, žmogaus ir tikėjimo, kad VISKAS bus gerai.

Iš visos širdies dėkoju rūpestingoms, atsakingoms ir jautrioms medikėms: dukrą man padėjusiai išgelbėti gydytojai ginekologei Ritai Matulionytei ir jai padedančiai seselei, kūdikių reanimacijoje profesionalumu ir atida pasižymėjusiai gydytojai Rūtai ir supratingoms seselėms, mane operavusiai gydytojai Marinai Stankevičienei, visam Neišnešiotukų skyriaus personalui - ypač mus prižiūrėjusiai gydytojai neonatologei Laimai Tamulienei, mane geriems darbams įkvėpusiai skyriaus vadovei Rimutei Vaitkevičienei ir profesorei Nijolei Drazdienei, rūpestingai kardiologei Ramunei Vankevičienei ir visiems visiems, kurių nematomi, bet svarbūs darbai padeda mus jaustis geriau, tvirčiau, saugiau. Jūsų pagalba ir parama yra NEĮKAINOJAMA. Ačiū, kad Jūs esat.

Ankstukų šeimų istorijas pristato neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas" bei neišnešiotiems kūdikiams skirtas paramos projektas „Ankstukai". Maloniai kviečiame kiekvieną mamą, tėtį ir šeimą prisijungti prie „Ankstukų" bičiulių būrio ir dalintis savo kūdikio atėjimo istorija - padėkite visiems ją išgirsti! Užpildykite žemiau esančią anketą arba savo istorijas siųskite el. paštu tavovaikas@delfi.lt ir laukite pasirodant portale „Tavo vaikas".

Daugiau informacijos apie paramos projektą „Ankstukai": www.ankstukai.lt.

Prie „Ankstukų" draugų būrio kviečiame jungtis ir socialiniame tinkle „Facebook": https://www.facebook.com/ankstukai?fref=ts.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės (6)

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės
Šiais laikais, kai yra daugybė kontracepcijos priemonių, tikriausiai ne taip lengva nuspręsti, kurią rinktis. O ir tinka visoms ne kiekviena. Pasikalbėjus su mamomis paaiškėjo – į naujoves dauguma dar žiūri atsargiai.

Kuo netyčiukai vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų? (1)

Kuo <em>netyčiukai</em> vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų?
Planuoti nėštumą ar ne? Psichologė ir LSMU lektorė, VšĮ Krizinio nėštumo centras savanorė dr. Giedrė Širvinskienė sako, kad gebėjimas priimti gyvybę susijęs su požiūriu į vaiką apskritai. „Svarbu yra planuoti tiek, kiek galime, kiek tai nuo mūsų priklauso“, – sako straipsnio konsultantė.

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?
Būdami vaikais mes jų nekentėme, būdami tėvais pagauname save kartais patys juos sakantys savo tėvams. Portalas „Stern“ pateikia frazes, kurios išsprūsta mums iš lūpų ir vaikams ne padeda, o tik kenkia.

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus
Iki pirmojo vaikelio gimimo mažai tėvų suvokia, kaip keisis jų kasdienybė, poilsio režimas ir tai, kad rasti laisvą minutėlę sau bus labai sunku.

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius.

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti? (9)

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti?
Praėjus keliems mėnesiams po gimdymo kuokštais slenkantys plaukai kankina ne vieną mamą. Ką daryti?

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris (3)

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris
Kiekviena moteris po gimdymo pastebi tam tikrus savo kūno pokyčius, kurie nors ir nėra malonūs, dažniausiai yra laikini.

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka (1)

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka
Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų.

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė (170)

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė
Rugilė nevynioja žodžių į vatą – iš pradžių, gimus vaikeliui, ji save laikė negera mama ir netgi, kaip pati sako, nejautė meilės savo sūnui. Tai ją labai gąsdino. Bet... Atradus priežastis situacija ėmė keistis.

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai (3)

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai
Kokių būna mamų? „Pačių įvairiausių", – šypsodamasi sako psichologė.

Psichologė: kas dažniausiai išprovokuoja pykčius po gimdymo

Psichologė: kas dažniausiai išprovokuoja pykčius po gimdymo
Gimus kūdikiui, natūraliai namie atsiranda daugiau veiklos: mažyliu reikia rūpintis ne tik dieną, bet ir naktį. Dažniausiai trūkstant poilsio ima trūkti ir kantrybės, todėl net ir smulkmenos išprovokuoja tėvelių tarpusavio pykčius ir ginčus.

13 psichologės patarimų, kad poros santykiai po vaiko gimimo sustiprėtų

13 psichologės patarimų, kad poros santykiai po vaiko gimimo sustiprėtų
Vaiko gimimas – didžiausias stebuklas ir džiaugsmas kiekvienai porai. Tai ne tik įprasmintos meilės simbolis, tačiau ir naujas gyvenimo etapas tiek vyrui, tiek moteriai. Nors daugelis kūdikio atėjimą į šį pasaulį sieja tik su labai švelniais, romantiškais ir pakiliais jausmais, tačiau visuomenėje vis dažniau girdime ir kitas sąvokas: depresija po gimdymo ar šeimos krizė.

Psichologė: gimus vaikui, vyro ir moters laukia šie santykių išbandymai (30)

Psichologė: gimus vaikui, vyro ir moters laukia šie santykių išbandymai
Trečias šeimos narys – nauji iššūkiai, atradimai ir išbandymai kiekvienai porai. Vienus vaiko gimimas sustiprina ir į jų santykius atneša dar daugiau meilės, supratingumo bei rūpestingumo, kitus, deja, ištinka krizė.

Gydytojų ištarta frazė įžeidžia ne vieną nėščiąją (40)

Gydytojų ištarta frazė įžeidžia ne vieną nėščiąją
Gegužė - mėnuo, kai tradiciškai labiau prisimename motinystę ir moteriškumą.

Vaikiškos mados šventė Kaune

Vaikiškos mados šventė Kaune
Savaitgalį stilingiausi kauniečiai rinkosi apžiūrėti naujausios OVS kids parduotuvės prekybos ir pramogų centre „Akropolis“ Kaune.