5 daiktai, kurie iš tiesų palengvina vaiko auginimą

 (3)
Mamos laimę tikrai galima nupirkti už pinigus! Na bent man džiaugsmo padaugėjo namuose atsiradus keliems pagalbininkams, padėjusiems mudviejų su Augustu kasdienybėje.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Sutinku su nuomone, kad didesnioji dalis vaikų parduotuvėse siūlomų įvairiausių kūdikiškų įrenginių labiau sukurta mamoms, o ne jų atžaloms. Tačiau čia tikrai nieko bloga - juk kai laiminga mama, laiminga visa šeima!

Ir tikrai, jei ne šie keli dalykėliai, būčiau buvus kur kas dažniau nepatenkinta, kad ko nors nespėjau ar negalėjau.

Nesiūlau jų primygtinai - būtų protingiausia prieš perkant juos išbandyti - gal kūdikėlį auginanti draugė galėtų ką paskolinti kelioms dienoms? Mažieji jau nuo ankstyvų dienų skiriasi savo norais ir poreikiais.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Iki ašarų jautri šiaulietės išpažintis, kodėl ji ryžosi įsivaikinti mergaitę
Kas nutinka, kai mama ir tėtis skirtingai auklėja vaiką
3 originalios idėjos švenčių stalui

Taigi, kam aš esu dėkinga už savo prašviesėjusią kasdienybę.

Gultukas šiandien tarnauja tik kaip tokia "tramdomoji priemonė" man maudantis - prisegu kėdutėje Augustą, pasistatau šalia ir va šitaip galiu pasimėgauti rytinio dušo malonumais! Žinoma, mažojo kantrybė ne begalinė, bet trumpam jį sulaikyti galima. O kiek pyragų iškepta, vakarienių padaryta kėdutės dėka, kai Augustas dar nebuvo toks mobilus! Įtaisydavau mažąjį šalia virtuvėje, ir šis neprieštaraudamas stebėjo virtuvines mamos raganystes. Gultukas - puikus reikalas, dažniau atlaisvinantis mamos rankas.

Motinystė
© Vida Press

Nešynė taip pat tapo geru pagalbininku buityje - įsodini mažiuką, šiam šilta, jauku prisiglaudus ir dar nepaprastai įdomu stebint, kai mamos rankos gamina maistą, siurbliuoja ar šluosto dulkes. Nešynė labai pagelbėdavo dar ir tuomet, kai pasivažinėjimų metu - kaip taisyklė - atsiduriam tolimiausiam taške nuo namų, mažasis atsibunda, pradeda priekaištauti, o nusiramina vieninteliu būdu - nešamas rankose. Ir tie keli kilometrai, viena ranka laikant mažąjį, kita stumiant vežimuką, ne itin malonus pasivaikščiojimų būdas.

Motinystė
© Vida Press

Lavinamąjį kilimėlį pirkau nelabai tikėdama jo nauda, bet šio dėka mažasis pradėjo vartytis! Augustui buvo kokie 4 mėnesiai, kai kokį kartą kitą per dieną ant vieno ar kito šoniuko apsiversdavo. Tik tobulėti šiuo klausimu nesiskubino - tų kelių kartų per dieną jam pilnai pakako. Ir kaip mes išsižiojom, kai paguldėm jį ant kilimėlio! Tą patį vakarą, paakintas aplinkui sukabinėtų žaislų, atrado vartymosi džiaugsmą ir per vakarą išnaudojo kokių kelių savaičių apsivertimų limitą. Tiesa, kilimėlį mažasis užmiršo, kai pradėjo ropoti. Tačiau aš šitam išradimui liksiu labai dėkinga!

Motinystė
© Vida Press

Maniežą įsigijome visai nesenai, ir tik todėl, jog savaitę reikėjo pagyventi ne namuose, o Augusto lovelės išrinkinėti ir vėl atgal dėlioti nenorėjom. Na taip, po šio trumpo persikraustymo maniežas stovi nenaudojamas, tačiau nei kiek nesigailiu jo įsigijusi - prireikus kur išvažiuoti su nakvyne, nereikės mažojo svetimoje lovoje apkamšinėti kalnu pagalvių ar kas dešimt minučių tikrinti, ar tik netyčia per miegus nepradėjo vartytis.

Augustas turi du vežimus - sportinuką, kuris kiek didokas, tad naudojamas pasivaikščiojimams aplink namus ir automobilinį vežimuką - skėtuką. Ir šitas sprendimas - turėti vežimuką automobilyje - labai palengvino kasdienybę. Nes atrodydavau gan komiškai vienoje rankoje laikydama Augustą, o kita bandydama sulankstyti vežimuką - po kiekvieno ižvažiavimo reikėdavo jį pargabenti į namus. Žinoma, skėtukui iki zipio patogumo atžvilgiu dar labai toli, bet skėtukas mums jau pasitarnavo atostogų metu, į kurias leidomės lėktuvu.

Motinystė
© Vida Press
Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus
Iki pirmojo vaikelio gimimo mažai tėvų suvokia, kaip keisis jų kasdienybė, poilsio režimas ir tai, kad rasti laisvą minutėlę sau bus labai sunku.

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius.

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti? (9)

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti?
Praėjus keliems mėnesiams po gimdymo kuokštais slenkantys plaukai kankina ne vieną mamą. Ką daryti?

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris (3)

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris
Kiekviena moteris po gimdymo pastebi tam tikrus savo kūno pokyčius, kurie nors ir nėra malonūs, dažniausiai yra laikini.

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka (1)

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka
Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų.

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė (170)

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė
Rugilė nevynioja žodžių į vatą – iš pradžių, gimus vaikeliui, ji save laikė negera mama ir netgi, kaip pati sako, nejautė meilės savo sūnui. Tai ją labai gąsdino. Bet... Atradus priežastis situacija ėmė keistis.

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai (3)

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai
Kokių būna mamų? „Pačių įvairiausių", – šypsodamasi sako psichologė.

Psichologė: kas dažniausiai išprovokuoja pykčius po gimdymo

Psichologė: kas dažniausiai išprovokuoja pykčius po gimdymo
Gimus kūdikiui, natūraliai namie atsiranda daugiau veiklos: mažyliu reikia rūpintis ne tik dieną, bet ir naktį. Dažniausiai trūkstant poilsio ima trūkti ir kantrybės, todėl net ir smulkmenos išprovokuoja tėvelių tarpusavio pykčius ir ginčus.

13 psichologės patarimų, kad poros santykiai po vaiko gimimo sustiprėtų

13 psichologės patarimų, kad poros santykiai po vaiko gimimo sustiprėtų
Vaiko gimimas – didžiausias stebuklas ir džiaugsmas kiekvienai porai. Tai ne tik įprasmintos meilės simbolis, tačiau ir naujas gyvenimo etapas tiek vyrui, tiek moteriai. Nors daugelis kūdikio atėjimą į šį pasaulį sieja tik su labai švelniais, romantiškais ir pakiliais jausmais, tačiau visuomenėje vis dažniau girdime ir kitas sąvokas: depresija po gimdymo ar šeimos krizė.

Psichologė: gimus vaikui, vyro ir moters laukia šie santykių išbandymai (30)

Psichologė: gimus vaikui, vyro ir moters laukia šie santykių išbandymai
Trečias šeimos narys – nauji iššūkiai, atradimai ir išbandymai kiekvienai porai. Vienus vaiko gimimas sustiprina ir į jų santykius atneša dar daugiau meilės, supratingumo bei rūpestingumo, kitus, deja, ištinka krizė.

Gydytojų ištarta frazė įžeidžia ne vieną nėščiąją (40)

Gydytojų ištarta frazė įžeidžia ne vieną nėščiąją
Gegužė - mėnuo, kai tradiciškai labiau prisimename motinystę ir moteriškumą.

Vaikiškos mados šventė Kaune

Vaikiškos mados šventė Kaune
Savaitgalį stilingiausi kauniečiai rinkosi apžiūrėti naujausios OVS kids parduotuvės prekybos ir pramogų centre „Akropolis“ Kaune.

Kaip iš tiesų jaučiasi abortą patyrusi moteris (21)

Kaip iš tiesų jaučiasi abortą patyrusi moteris
Abortas – tai nepageidaujamo nėštumo nutraukimas. Sužinojusios, kad pastojo, nors nenorėjo ir nesitikėjo, moterys sutrinka, todėl kartais nusprendžia negimdyti ir pasidaryti abortą. Šis žingsnis gyvenime yra rizikingas tiek mediciniškai, tiek psichologiškai, nes turi gana rimtų ir sunkių pasekmių.

Kaip sustabdyti plaukų slinkimą (2)

Kaip sustabdyti plaukų slinkimą
Plaukų slinkimo problema aktuali visais metų laikais ir daugeliui moterų, tačiau paūmėja ji nėštumo metu ir po gimdymo. Ką turime žinoti apie plaukų slinkimą ir pagalbą sau tokiu atveju?

Po gimdymo vyras pasikeitė ir atšalo: psichologės komentaras (44)

Po gimdymo vyras pasikeitė ir atšalo: psichologės komentaras
Psichologė Karolina Gurskienė sulaukė jaunos mamos klausimo: po gimdymo vyras pasikeitė neatpažįstamai. Moterį baugina tokie pokyčiai ir atšalimas.