5 daiktai, kurie iš tiesų palengvina vaiko auginimą

 (3)
Mamos laimę tikrai galima nupirkti už pinigus! Na bent man džiaugsmo padaugėjo namuose atsiradus keliems pagalbininkams, padėjusiems mudviejų su Augustu kasdienybėje.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Sutinku su nuomone, kad didesnioji dalis vaikų parduotuvėse siūlomų įvairiausių kūdikiškų įrenginių labiau sukurta mamoms, o ne jų atžaloms. Tačiau čia tikrai nieko bloga - juk kai laiminga mama, laiminga visa šeima!

Ir tikrai, jei ne šie keli dalykėliai, būčiau buvus kur kas dažniau nepatenkinta, kad ko nors nespėjau ar negalėjau.

Nesiūlau jų primygtinai - būtų protingiausia prieš perkant juos išbandyti - gal kūdikėlį auginanti draugė galėtų ką paskolinti kelioms dienoms? Mažieji jau nuo ankstyvų dienų skiriasi savo norais ir poreikiais.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Iki ašarų jautri šiaulietės išpažintis, kodėl ji ryžosi įsivaikinti mergaitę
Kas nutinka, kai mama ir tėtis skirtingai auklėja vaiką
3 originalios idėjos švenčių stalui

Taigi, kam aš esu dėkinga už savo prašviesėjusią kasdienybę.

Gultukas šiandien tarnauja tik kaip tokia "tramdomoji priemonė" man maudantis - prisegu kėdutėje Augustą, pasistatau šalia ir va šitaip galiu pasimėgauti rytinio dušo malonumais! Žinoma, mažojo kantrybė ne begalinė, bet trumpam jį sulaikyti galima. O kiek pyragų iškepta, vakarienių padaryta kėdutės dėka, kai Augustas dar nebuvo toks mobilus! Įtaisydavau mažąjį šalia virtuvėje, ir šis neprieštaraudamas stebėjo virtuvines mamos raganystes. Gultukas - puikus reikalas, dažniau atlaisvinantis mamos rankas.

Motinystė
© Vida Press

Nešynė taip pat tapo geru pagalbininku buityje - įsodini mažiuką, šiam šilta, jauku prisiglaudus ir dar nepaprastai įdomu stebint, kai mamos rankos gamina maistą, siurbliuoja ar šluosto dulkes. Nešynė labai pagelbėdavo dar ir tuomet, kai pasivažinėjimų metu - kaip taisyklė - atsiduriam tolimiausiam taške nuo namų, mažasis atsibunda, pradeda priekaištauti, o nusiramina vieninteliu būdu - nešamas rankose. Ir tie keli kilometrai, viena ranka laikant mažąjį, kita stumiant vežimuką, ne itin malonus pasivaikščiojimų būdas.

Motinystė
© Vida Press

Lavinamąjį kilimėlį pirkau nelabai tikėdama jo nauda, bet šio dėka mažasis pradėjo vartytis! Augustui buvo kokie 4 mėnesiai, kai kokį kartą kitą per dieną ant vieno ar kito šoniuko apsiversdavo. Tik tobulėti šiuo klausimu nesiskubino - tų kelių kartų per dieną jam pilnai pakako. Ir kaip mes išsižiojom, kai paguldėm jį ant kilimėlio! Tą patį vakarą, paakintas aplinkui sukabinėtų žaislų, atrado vartymosi džiaugsmą ir per vakarą išnaudojo kokių kelių savaičių apsivertimų limitą. Tiesa, kilimėlį mažasis užmiršo, kai pradėjo ropoti. Tačiau aš šitam išradimui liksiu labai dėkinga!

Motinystė
© Vida Press

Maniežą įsigijome visai nesenai, ir tik todėl, jog savaitę reikėjo pagyventi ne namuose, o Augusto lovelės išrinkinėti ir vėl atgal dėlioti nenorėjom. Na taip, po šio trumpo persikraustymo maniežas stovi nenaudojamas, tačiau nei kiek nesigailiu jo įsigijusi - prireikus kur išvažiuoti su nakvyne, nereikės mažojo svetimoje lovoje apkamšinėti kalnu pagalvių ar kas dešimt minučių tikrinti, ar tik netyčia per miegus nepradėjo vartytis.

Augustas turi du vežimus - sportinuką, kuris kiek didokas, tad naudojamas pasivaikščiojimams aplink namus ir automobilinį vežimuką - skėtuką. Ir šitas sprendimas - turėti vežimuką automobilyje - labai palengvino kasdienybę. Nes atrodydavau gan komiškai vienoje rankoje laikydama Augustą, o kita bandydama sulankstyti vežimuką - po kiekvieno ižvažiavimo reikėdavo jį pargabenti į namus. Žinoma, skėtukui iki zipio patogumo atžvilgiu dar labai toli, bet skėtukas mums jau pasitarnavo atostogų metu, į kurias leidomės lėktuvu.

Motinystė
© Vida Press
Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos
Artėjančios gražiausios žiemos šventės daugiausiai džiaugsmo suteikia vaikams. Jiems laukimo laikotarpis tampa nepaprastas, per kurį jie rašo laišką Kalėdų Seneliui, kasdien atidaro vis kitą Advento kalendoriaus langelį, stengiasi kuo geriau elgtis ir nori, kad tai pastebėtų patys artimiausi – jų tėveliai.

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką (1)

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką
Kokia mama esate pagal Zodiako ženklą: kontroliuojanti ar į vaiko auklėjimą žvelgianti laisviau?

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike
Tinklaraščio „Mama su šypsena kišenėje“ autorė Neringa augina penkis vaikus. Savo dienos nutikimus ji suguldo dienoraštį. Jūsų dėmesiui - Neringos laiškas vaikui.