5 įpročiai, kurie palengvina buvimą mama ir tėčiu

Auginti vaikus yra vienas sunkiausių žmogaus uždavinių. Santykių kokybė ir auklėjimo efektyvumas stipriai priklauso nuo tėvų gyvenimo būdo, jų įpročių. Jūsų dėmesiui – penki įpročiai, kurie palengvina tėvystę ir motinystę bei suteikia daugiau gyvenimo džiaugsmo.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. Dienos ritmas

Su vaikais gyvendami pagal tam tikrą pasikartojantį dienos ritmą, sukuriate pagrindą stabilumui, emociniam saugumui, atsipalaidavimui, vidinei ramybei. Vaikui žinant, kas po ko vyksta, kyla mažiau frustracijos ir lengviau su juo susikalbėti.

Pastovumas naudingas ne tik vaikams, bet ir tėvai pasijaučia ramesniais, labiau savimi pasitikinčiais ir geriau valdančiai kiekvieną situaciją.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Gydytoja griauna mitus apie cezario pjūvį
Atlikę cezario pjūvį ir pamatę virkštelę, nustėro

2. Dienos ritualai

Besivadovaujant dienos ritmu lyg natūraliai sukuriami ritualai. Tai paįvairina ir gražiai nuspalvina kasdienybę. Pavyzdžiui, laikas knygai, istorijai, muzikai, susitikimams ir pan.

3. Bendri šeimos susitikimai

Skamba gan keistai, bet užimtuose mūsų gyvenimuose būname šalia vienas kito, bet ne su vienas kitu. Bendri šeimos susitikimai – viena iš puikių šeimos tradicijų. Pavyzdžiui, savaitgaliais pietauti prie bendro šeimos stalo, kuomet aptarsite šeimos planus, pasidalinsite išgyvenimais ir pan.

Bendrumas šeimoje – tai komandinis darbas, kuriame džiaugiamės ir sprendžiame problemas. Puikus įgūdis vaiko ateičiai!

4. Aiškumas ir pastovumas

Dauguma auklėjimo problemų kyla todėl, kad tėvai nenubrėžia aiškių ribų ir, kai jos peržengiamos, tinkamai nesureaguoja. Kaip jūs tai darysite – tik jūsų pasirinkimas.

Kūrybiškai sukurkite raudono šviesoforo signalą. Pažeidus taisyklę, t.y. važiuojant degant raudonai šviesai, duodami baudos taškai ar net atimamos teisės. Kokie tie taškai ir teisės? Visa tai, kas vaikui labai brangu.

Būkite ramūs ir mylintys, bet valdantys situaciją namuose. Pamatysite, pajausite palengvėjimą, nes vaikams bus aišku, kada „užsidega“ raudona šviesa ir, kas bus, jei jos nepaisys.

5. Partnerystė su kitais tėvais

Jei turėsite su kuo pasidalinti savo sunkumais, išsilaisvinsite iš jus slegiančios naštos. O jei sutiksite dar ir drąsinančius, įkvepiančius žmones, tikriausiai, galėsite ir „kalnus nuversti". Netgi geras poilsis negali padėti tiek, kiek tinkama bičiulystė ar partnerystė su kitais tėvais.

Gyvos istorijos
Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!
„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris
Nereta vaikų neseniai susilaukusi moteris susiduria su subtilia bėda – intymus ryšys jai nebeteikia tiek malonumo, kiek anksčiau.

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama
Gal nėštumas ir gimdymas - puiki proga suartėti, jei iki šiol to trūko? Straipsnio konsultantė – „Invito" psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.