5 melagystės, arba kuo skundžiasi jaunos mamos

 (25)
"Man nėra laiko net dantų išsivalyti!" - pasiskundė viena kūdikio mama, kai dar tik laukiausi Augusto. Ir tai buvo tik viena iš keliolikos mamų, vienas iš tūkstančių skundų, kuriais motinystės paragavusios moterys trumpai anonsuodavo, kas manęs laukia. Bus blogai - tuo buvau įsitikinusi.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Ir tokios mamos, man dabar atrodo, tikrai prisideda prie prastos demografinės situacijos.

Bent aš, pasiklausiusi kone kas antros kalbų apie tai, ką reiškia auginti vaiką, bene pasigailėdavau, kad išvis nusprendžiau jų turėti. O jei bent kelias būčiau sutikusi iki planuojant tapti mama, turbūt tuos planus būčiau atidėjusi neribotam laikui.

Nebus laiko, nebus ramybės, nebus miego, nebus kavos pertraukėlių, nebus mėgstamų žurnalų, nebus pietų, nebus pagulėjimo karštoje vonioje, nebus vakarojimų mieste. Tokius ir panašius skundus išgirsdavau. O po jų dažniausiai sekdavo: "Bet vis dėlto būti mama - pats nuostabiausias dalykas!"

TAIP PAT SKAITYKITE:
Įspūdingas eksperimentas: vyrų reakcija pajutus gimdymo skausmus
Ar tikrai gimus vaikui, giminėje kažkas miršta?

Ir čia visai sutrikdavau. Išgirdus šimtą su trupučiu verkšlenimų, baksnojant į tą nekalto žvilgsnio padarėlį, guguojantį vežimėlyje, sunkiai pavykdavo patikėti tuo geru žodžiu. Vienas nekonkretus privalumas neatpirkdavo tų šimto su trupučiu išvardintų minusų.

Ir vienu metu, kai susidūrimų su tokiomis mamomis padažnėjo, mano nusiteikimas motinystei buvo toks: "Taip, bus blogai. Mažiausiai metams turėsiu pamiršti savo poreikius, norus, planus, miegą naktimis, virtuvės eksperimentus, galiausiai santuoką, ir tą. Bet juk vaikai kada nors užaugs, ar ne?"

Gimė Augustas. Pirmų akimirkų, pirmų dienų džiaugsmas - žodžiais neapsakomas jausmas. Tik supratau, kad ir kokie rūpesčiai manęs laukia auginant šį mažą padarėlį, nei vienas jų nebesvarbus.

Ir vis dėlto. Tų rūpesčių - šimtus kartų mažiau nei maniau, kur kas mažiau nei tos mamos apie juos kalbėdavo.

Praėjo mėnuo, du - nebaisu. Yra laiko ir sau, ir buičiai, ir svajonių įgyvendinimui.

Praėjo pusmetis - vis dar nebaisu. Sakyčiau, tik paprasčiau!

Nėra blogai net ir likus pusantro mėnesio iki pirmojo Augusto gimtadienio.

Ir šiandien jau drąsiai galiu paprieštarauti tiems keliems iš daugelio skundų, kuriuos dažniausiai į "Kaip sekasi?" su gailiais atodūsiais dėsto mama.

Nėra laiko. Jei manei, kad maži vaikai per dienas leidžia manieže krykštaudami krūvoje žaislų, o tu šalia besisupdama krėsle nuo ryto iki vakaro galėsi gurkšnoti kavutę ir vartyti žurnalus, taip, tada laiko tau tikrai trūks ir tokiais malonumais kasdien po pusdienį negalėsi užsiimti. Bet juk "vaiko priežiūros atostogos" atostogomis vadinasi tik dėlto, kad atostogausi nuo darbo. O vaiko priežiūra - toks pat darbas. Tačiau bent man laiko savo poreikiams prižiūrint mažąjį lieka kur kas daugiau nei tuomet, kai nuo ryto iki vakaro sėdėdavau biure. Reikia tik išmokti gyventi su kūdikiu ir derinti jau dviejų žmonių interesus. Tada laiko atsiranda ir kavai, ir žurnalui, ir skaniems pietums, ir pyragui, ir sportui, ir grožio procedūroms.

Trūksta miego. Augustui galiu kabinti medalį už tai, kad bemiegių naktų tebuvo tik pirmąsias savaites ir dar kelias naktis ligoms užklupus, tad kasryt atsibusdavau žvali. O paburnodavau tik tuos kelis kartus, kai mažasis sugalvodavo atsikelti kokią 6 valandą ryto. Gal neturėčiau teisės įrodinėti, kad mamoms miego trūksta ne dėl vaikų, o dėl jų pačių kaltės. Tačiau vienas "bet": kūdikiai iki metų amžiaus per parą miega vidutiniškai 10-14 valandų. Žinoma, ne visi mažyliai didžiąją dalį jų išmiega naktį, bet kodėl gi kartu su mažuoju nenusnūsti pietų miego, jei naktį jis neleido sudėti bluosto? Sakai, laukia neplauti indai, nepagaminta vakarienė, nenuvalytos dulkės? Tada čia jau tau rinktis - miegas ar visa kita veikla.

Užsisėdėjau namuose. Kūdikis gal ir sumažina tavo socialinio gyvenimo galimybes, tačiau nuolat sėdėti namuose - čia jau tavo, o ne mažojo pasirinkimas. Pradedant būreliais patiems mažiausiesiems - jų begalės didesniuose miestuose (pavyzdžiui, baseinas arba muzikos mokyklėlė), kur linksma ne tik mažyliams, bet ir mamoms. Apsilankymai kavinėse - ne viena jų su žaidimų aikštelėmis mažiesiems. Pasivaikščiojimai senamiestyje, išvykos į parkus, apsipirkinėjimas - šiems reikalams vežimėlis tikrai netrukdo. Žinoma, kiekviena išvyka su mažuoju - iššūkis. Bet iššūkiai tam ir reikalingi, kad juos įveiktumėm.

Pablogėjo santykiai su vyru. Taip, tiesa, naujagimis - nemenkas sukrėtimas dviejų žmonių santykiuose. Tačiau vaikas negali tapti nesutarimų priežastimi, jis tik indikatorius jau prastų santykių, išryškinantis tarpusavio skirtumus, požiūrius į vienas kitą, ateities vizijas. Tad jei iki tol, kol atsirado trečias žmogus šeimoje, į šias problemas numodavai ranka, taip, jos visu gražumu išsiskleis gimus kūdikiui. Tačiau tik nuo tėvų priklauso - ar įveikti save ir spręsti iškilusius sunkumus, ar lengva ranka numoti ir laukti, kol problemos išssispręs savaime.

Nebegaliu užsiimti mėgstama veikla. Jei tikrai nori, galimybių ir laiko saviems interesams tikrai atsiras. Juk mažiausiai kelias valandas per dieną, kol mažylis miega, gali skirti laiko tik sau. Ir dar bent valandą ar ir kelias, tikiu, tau gali padovanoti ir vyras

Negaliu sakyti, kad gyvenimas su kūdikiu - nenutrūkstama harmonija, rožinė idilė. Labiau jau kiekviena diena - kaip naujas iššūkis. Tačiau jai pasibaigus, džiaugiesi ne tik dėl naujų mažojo pasiekimų, jo šypsenų, bet ir savęs - kiekviena diena suteikia tokią krūvą pamokų, kad tik spėk mokytis. Tereikia į jas pažvelgti su lašeliu optimizmo.

O štai keli patarimai, ką daryti, kad tos kasdienybės pamokos būtų malonesnės:

Atsisakyk laiką suvalgančių užsiėmimų. Nevardysiu, kas tie laiko graužikai, tačiau visokių silpnybių, pripažink, kiekviena turime. Ir vietoj jų veik tai, ko, kaip sakai, "laiko niekada nelieka".

Kiekviename kambaryje mažajam įrenk po mažą žaidimų aikštelę ar bent paberk kelis žaislus. Kad ir kur bebūtum, kad ir ką darytum - mažasis visad turės ką veikti.

Išmok daryti kelis darbus vienu metu. Deja, tai neišvengiama. Bet juk toks sugebėjimas - nerealus iššūkis! Ir bent man nemažai pasitikėjimo savimi suteikia, kai vienu metu, kad ir šią minutę, sugebu prižiūrėti po lentynas besiknaisiojantį mažąjį, pamaišyti virtuvėje troškinamą vakarienę ir taip, dar ir rašyti.

Susirask pomėgį ir skirk jam kasdien bent truputį savo laiko. Patikėk, padeda į kasdienybę pažvelgti kiek šviežesnėmis akimis.

Išnaudok kūdikiškus technikos stebuklus. Jau rašiau, kaip mūsų su Augusto dienas praskaidrino keli gudrūs išradimai.

Straipsnio autorė - Augusto mama ir tinklaraštininkė Laura.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!
„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris
Nereta vaikų neseniai susilaukusi moteris susiduria su subtilia bėda – intymus ryšys jai nebeteikia tiek malonumo, kiek anksčiau.

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama
Gal nėštumas ir gimdymas - puiki proga suartėti, jei iki šiol to trūko? Straipsnio konsultantė – „Invito" psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.