7 įrodymai, kaip mamos skiriasi nuo moterų nemamų

 (7)
"Utiutiutiutiu" - kartais atrodo, kad šitaip gatvėje sutikti senai matyti pažįstami kreipiasi ne tik į tavo mažąjį, bet ir į tave pačią. "Juk be sauskelnių keitimo ir tyrelių trynimo jai vargu ar kas berūpi", - išskaitai spėjimą sutiktojo akyse.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Buvau nusiteikusi, kad motinystės hormonai iš tiesų sujauks protą ir be mažojo reikalų nebūsiu linkusi domėtis likusiu pasauliu. O ir šiaip dveji metai su trupučiu auginant kūdikėlį pačiai prideda vaikystės - per ilgas laiko tarpas, kad nepavyktų tiesiog supanašėti su žmogum, su kuriuo praleidi 24 valandas per parą.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kaip auklėti vaiką nerėkiant ir nesakant NE
Šią mergaitę vadina gražiausiu 21 -ojo amžiaus vaiku

Ir tik mažajam pasirodžius supratau, kaip nepelnytai yra nuvertinamos mamos!

Motinystė - geriausia gyvenimo mokykla!

Bent aš sau dar gyvenime nebuvau tokia reikli, tik dabar išmokau efektyviai planuoti laiką ir darbus. Susikoncentruoti, kai, atrodo, sunku išgirsti jau ir savo mintis, ar vienu kartu atlikti tris darbus.

Tokie pastebėjimai, pasirodo, nėra tik kokie susireikšminusios mamos paguoda: atliktas bandymas su pelėmis parodė, kad atžalų turinčios patelės pasižymi geresne atmintimi ir stipresniais gebėjimais mokytis, nei peliukų neturintys padarėliai.

Šiuo ir kitais atradimais savo knygoje "Mamos smegenys: kaip motinystė daro mus protingesnėmis" autorė Katherine Ellison. Dviejų vaikų mama ir dar labai neprasta žurnalistė - Pulitzerio premijos laureatė (toks žurnalistinis "Oskaras") - surado įrodymus, kodėl mamos kur kas pranašesnės už nemamas.

Štai jos pagrindiniai argumentai:

  • Stipresnė nuovoka. Klausa/rega/lytėjimas/skonis/uoslė tapus mama dirba nauju, kiek stipresniu režimu. Visa tai - kad sugebėtum tinkamai apsaugoti savo kūdikį.

  • Pagrindiniu smuiku gimdymui ir maitinimui krūtimi diriguojantis hormonas oksitokcinas skatina ir tavo smegenų veiklą - gerina atmintį, skatina efektyvesnį žinių įsisavinimą.

  • Lavėja empatija, emocinis intelektas ir diplomatiniai įgūdžiai. Štai pirmoji moteris JAV valstybės sekretoriaus kėdėje Madeleine Albright, paklausta, kuo jai į naudą buvo motinystė, patikino, kad ši patirtis sustiprino jos diplomatinius gebėjimus: "Sugebėti į žaidimų aikštelę surinkti visus - net ir vienas kito nemėgstančius". Ir taip, čia geriausia diplomatijos mokykla - juk negali nusisukti nuo su tavąja nesutinkančios nuomonės, negali tiesiog palikti tau neįtikusio pašnekovo. Vaikai reikalauja aukščiausių įsiklausymo į kitą pastangų - kaip su niekuo kitu, tu kuo rūpestingiau bandysi pažvelgti į pasaulį jo akimis.

  • Dedlainai įgauna naują prasmę - paskutinės nakties prieš egzaminą principas čia nebegalioja. Suvokimas, jog turi kur kas mažiau laiko, nebeleidžia jo švaistyti nereikšmingiems reikalams. Laiko planavimas, efektyvus jo išnaudojimas - štai kuo gali pasigirti mamos.

  • Atsakomybė - ne tik už save, bet ir už mažuosius. Kiekvienas tavo žingsnis įgauna naują prasmę - juk šiuos vertins ne tik tu, artimieji, bet ir tavo vaikai. O jiems juk nori būti pats geriausias pavyzdys.

  • Stiprėja analitiniai, strateginiai gebėjimai. Ir ne kaip kitaip , o tiesiog pasitinkant kasdienius su kūdikio auginimu susijusius iššūkius. Visos mamiškos dilemos - nauja veikla tavo smegenims.

  • Gebėjimas dirbti, išlikti ramiai net ir ekstremaliomis sąlygomis. Juk jos tiesiog neturi kito pasirinkimo! O ekstremalios sąlygos su mažaisiais - kone kasdien.

Šis sąrašas turėjo būti paraginimas - buvimas mama nesutrumpina gyvenimo, o tik duoda - daug daugiau nei čia parašyta!

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!
„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris
Nereta vaikų neseniai susilaukusi moteris susiduria su subtilia bėda – intymus ryšys jai nebeteikia tiek malonumo, kiek anksčiau.

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama
Gal nėštumas ir gimdymas - puiki proga suartėti, jei iki šiol to trūko? Straipsnio konsultantė – „Invito" psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.