7 mamų išpažintis: juodžiausia akimirka tapus mama

 (43)
Jaunos mamos patvirtins, po kūdikio gimimo keli mėnesiai išties būna sunkūs: siautėja hormonai, gyvenimas apsiverčia 180 laipsniu, o kūdikio auginimas praktikoje skiriasi nuo girdėtos ar skaitytos teorijos. Šiuo laikotarpiu jos itin jautrios, todėl verčiau prikąsti liežuvį su savo klausimais ir patarimais. Kitaip galima susipykti ilgam. Septynios mamos dalijasi, kokie artimųjų žodžiai jas itin erzino.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Viltė:

„Mano mažasis gimė žiemos gale. Kaip tyčia pasitaikė labai šaltas mėnuo ir pavasaris. Iki pat kovo galo lauke temperatūra laikėsi žemiau 10 laipsnių šalčio. O mano anyta kaip užsikirtusi plokštelė primygtinai siūlė trijų savaičių kūdikį vežti į lauką migdyti. Nes štai jos kaimynės dukra savo kūdikį taip migdo visą žiemą. Mandagiai nutylėdavau, bet viduje širdau ir galvodavau, ar pati norėtų miegoti tokioje žemoje temperatūroje? Vaikui reikia gryno oro, bet ne tada kai lauke taip šalta.“

TAIP PAT SKAITYKITE:
10 filmų, kuriuos vaikai turi pamatyti iki paauglystės
Interneto hitas: šuo moko kūdikį šliaužti

Aušra:

„Buvau stipriai susipykusi su vyru, kai šis man pareiškė, kad vakare jis nori atsikvėpti po darbo, o ne užsiimti mūsų kūdikio priežiūra. Tarsi aš visą dieną vartyčiausi ant sofos su knyga. Jis bent jau dieną bendrauja su suaugusiais ir dirba ne statybose ar kitą sunkų fizinį darbą. Iki tol aš ne tik spėdavau rūpintis kūdikiu, bet ir namus sutvarkydavau, ir dar vakarienę paruošdavau. Tačiau vos tik vyras ėmė skųstis, kad jam vakare reikia poilsio, nustojau rūpintis buitimi ir dabar daugiau dėmesio skiriu sau.“

Lina:

„Negaliu patikėti, kodėl Lietuvoje visiems atrodo normalu klausinėti, ar aš maitinu pati. Visada norisi atsakyti, kad ne, turiu tarnaitę, kuri palaiko buteliuką. Arba negaliu klausytis, kai visur trimituojama, kad maitinti gali visos, reikia tik noro. Prisiklausiusi tokių kalbų verkiau pirmas dvi savaites po gimdymo, nes mano kūdikis pats niekaip nenorėjo žįsti. Viską išbandžiau, bet vistiek jaučiausi nevykėle. Ne visos gali žindyti, ne visoms būna pieno, tad nereikia smerkiančių žvilgsnių ir „teisingų“ patarimų. Aš juk neklausinėju, kaip maitinate savo vyrą ir kodėl jam duodate alyvuogių ar leidžiate gerti alų.“

Roberta:

„Vos neišsiskyriau su vyru, kai dukrytei pradėjus verkti, jis man imdavo priekaištauti, kodėl jos nesugebu nuraminti? Pirmas savaites tie žodžiai be galo skaudino, jaučiausi pačia blogiausia mama pasaulyje. Tačiau vieną dieną nebesusivaldžiau ir išrėkiau, kad kūdikis mano tiek pat, kiek ir jo. Įdaviau jam klykiančią dukrytę ir liepiau nuraminti pačiam.“

Saulė:

„Gimus sūnui, pradėjau nebesusišnekėti su vaikų neturinčiomis draugėmis. Atrodė, kad gyvename visai skirtinguose pasauliuose. Ypač kai jos man priekaištingu tonu aiškindavo, kad visai apsileidau ir laikas kažką daryti dėl užsilikusio svorio. Tikrai nemačiau jokio reikalo darytis makiažą ar lakuotis nagus, nes nuolat būdavau namuose. Be to, kartais slankiodavau visą dieną nesipraususi, nes kūdikis visą naktį nemiegojo. Dušas pirmąjį pusmetį man atrodydavo tikra prabanga. Pirmą mėnesį apie svorio metimą taip pat net negalėjau pagalvoti, nes viską dar skaudėjo. Vėliau buvau nuolat neišsimiegojusi ir pavargusi, todėl šokolado gabalėlis atrodydavo tikras išsigelbėjimas.“

Gabrielė:

„Mano gimdymas buvo labai sunkus. Prireikė daugiau nei dviejų mėnesių kol visai atsigavau. O ir vėliau vaikutis nebuvo iš ramiųjų. Todėl labai erzino vyro nusiskundimai, kad neberandu jam laiko, nesimylime taip kaip anksčiau. Iš pradžių jo žodžiai šiek tiek skaudino, tačiau paskui suėmė pyktis. Pasakiau, kad visų pirma mažas vaikas yra ne jis. Be to, man taip pat norėtųsi daugiau jo rūpesčio. Ir antra – kai esu pavargusi kaip šuo, tikrai nenorėsiu mylėtis. Atrodo suprato, kur kas labiau įsitraukė į vaikučio priežiūrą ir buities darbus.“

Laima:

„Mano pačios mama ir anyta baigia išvest iš kantrybės su pamąstymais, kad kai jos augino vaikus, tai šie ir neverkdavo taip, nesirgdavo, būdavo ramūs, jau pusės metų išmoko sėsti ant puoduko ir viską valgydavo... Visų pirma, tokie samprotavimai verčia mane jaustis bloga mama. Kita vertus, manau, kad vaikai nesikeičia, tik atmintis blogėja. Ilgai tylėjau, bet ir vienai, ir kitai esu pasakiusi, kad jos savo vaikus jau užaugino, o dabar mes auginame savo. Ir auginame taip, kaip išeina.“

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų (6)

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų
Santuokoje būna visko, todėl tie, kurie tuokiasi tikėdamiesi, kad po vedybų bus geriau, dažniausiai nusivilia.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (3)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras (35)

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai apie intymų poros gyvenimą susilaukus vaikų: pagerėja jis, pablogėja ar išlieka toks pat?

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką (12)

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką
Psichologės Karolinos Gurskienės mintys apie motinystę ir šeimų pasirinkimą auginti daugiau kaip vieną vaiką.

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės (16)

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės
Šiais laikais, kai yra daugybė kontracepcijos priemonių, tikriausiai ne taip lengva nuspręsti, kurią rinktis. O ir tinka visoms ne kiekviena. Pasikalbėjus su mamomis paaiškėjo – į naujoves dauguma dar žiūri atsargiai.

Kuo netyčiukai vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų? (4)

Kuo <em>netyčiukai</em> vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų?
Planuoti nėštumą ar ne? Psichologė ir LSMU lektorė, VšĮ Krizinio nėštumo centras savanorė dr. Giedrė Širvinskienė sako, kad gebėjimas priimti gyvybę susijęs su požiūriu į vaiką apskritai. „Svarbu yra planuoti tiek, kiek galime, kiek tai nuo mūsų priklauso“, – sako straipsnio konsultantė.

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?
Būdami vaikais mes jų nekentėme, būdami tėvais pagauname save kartais patys juos sakantys savo tėvams. Portalas „Stern“ pateikia frazes, kurios išsprūsta mums iš lūpų ir vaikams ne padeda, o tik kenkia.

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus
Iki pirmojo vaikelio gimimo mažai tėvų suvokia, kaip keisis jų kasdienybė, poilsio režimas ir tai, kad rasti laisvą minutėlę sau bus labai sunku.

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius.

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti? (9)

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti?
Praėjus keliems mėnesiams po gimdymo kuokštais slenkantys plaukai kankina ne vieną mamą. Ką daryti?

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris (3)

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris
Kiekviena moteris po gimdymo pastebi tam tikrus savo kūno pokyčius, kurie nors ir nėra malonūs, dažniausiai yra laikini.

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka (1)

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka
Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų.

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė (171)

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė
Rugilė nevynioja žodžių į vatą – iš pradžių, gimus vaikeliui, ji save laikė negera mama ir netgi, kaip pati sako, nejautė meilės savo sūnui. Tai ją labai gąsdino. Bet... Atradus priežastis situacija ėmė keistis.

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai (3)

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai
Kokių būna mamų? „Pačių įvairiausių", – šypsodamasi sako psichologė.

Psichologė: kas dažniausiai išprovokuoja pykčius po gimdymo

Psichologė: kas dažniausiai išprovokuoja pykčius po gimdymo
Gimus kūdikiui, natūraliai namie atsiranda daugiau veiklos: mažyliu reikia rūpintis ne tik dieną, bet ir naktį. Dažniausiai trūkstant poilsio ima trūkti ir kantrybės, todėl net ir smulkmenos išprovokuoja tėvelių tarpusavio pykčius ir ginčus.