7 mamų išpažintis: juodžiausia akimirka tapus mama

 (43)
Jaunos mamos patvirtins, po kūdikio gimimo keli mėnesiai išties būna sunkūs: siautėja hormonai, gyvenimas apsiverčia 180 laipsniu, o kūdikio auginimas praktikoje skiriasi nuo girdėtos ar skaitytos teorijos. Šiuo laikotarpiu jos itin jautrios, todėl verčiau prikąsti liežuvį su savo klausimais ir patarimais. Kitaip galima susipykti ilgam. Septynios mamos dalijasi, kokie artimųjų žodžiai jas itin erzino.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Viltė:

„Mano mažasis gimė žiemos gale. Kaip tyčia pasitaikė labai šaltas mėnuo ir pavasaris. Iki pat kovo galo lauke temperatūra laikėsi žemiau 10 laipsnių šalčio. O mano anyta kaip užsikirtusi plokštelė primygtinai siūlė trijų savaičių kūdikį vežti į lauką migdyti. Nes štai jos kaimynės dukra savo kūdikį taip migdo visą žiemą. Mandagiai nutylėdavau, bet viduje širdau ir galvodavau, ar pati norėtų miegoti tokioje žemoje temperatūroje? Vaikui reikia gryno oro, bet ne tada kai lauke taip šalta.“

TAIP PAT SKAITYKITE:
10 filmų, kuriuos vaikai turi pamatyti iki paauglystės
Interneto hitas: šuo moko kūdikį šliaužti

Aušra:

„Buvau stipriai susipykusi su vyru, kai šis man pareiškė, kad vakare jis nori atsikvėpti po darbo, o ne užsiimti mūsų kūdikio priežiūra. Tarsi aš visą dieną vartyčiausi ant sofos su knyga. Jis bent jau dieną bendrauja su suaugusiais ir dirba ne statybose ar kitą sunkų fizinį darbą. Iki tol aš ne tik spėdavau rūpintis kūdikiu, bet ir namus sutvarkydavau, ir dar vakarienę paruošdavau. Tačiau vos tik vyras ėmė skųstis, kad jam vakare reikia poilsio, nustojau rūpintis buitimi ir dabar daugiau dėmesio skiriu sau.“

Lina:

„Negaliu patikėti, kodėl Lietuvoje visiems atrodo normalu klausinėti, ar aš maitinu pati. Visada norisi atsakyti, kad ne, turiu tarnaitę, kuri palaiko buteliuką. Arba negaliu klausytis, kai visur trimituojama, kad maitinti gali visos, reikia tik noro. Prisiklausiusi tokių kalbų verkiau pirmas dvi savaites po gimdymo, nes mano kūdikis pats niekaip nenorėjo žįsti. Viską išbandžiau, bet vistiek jaučiausi nevykėle. Ne visos gali žindyti, ne visoms būna pieno, tad nereikia smerkiančių žvilgsnių ir „teisingų“ patarimų. Aš juk neklausinėju, kaip maitinate savo vyrą ir kodėl jam duodate alyvuogių ar leidžiate gerti alų.“

Roberta:

„Vos neišsiskyriau su vyru, kai dukrytei pradėjus verkti, jis man imdavo priekaištauti, kodėl jos nesugebu nuraminti? Pirmas savaites tie žodžiai be galo skaudino, jaučiausi pačia blogiausia mama pasaulyje. Tačiau vieną dieną nebesusivaldžiau ir išrėkiau, kad kūdikis mano tiek pat, kiek ir jo. Įdaviau jam klykiančią dukrytę ir liepiau nuraminti pačiam.“

Saulė:

„Gimus sūnui, pradėjau nebesusišnekėti su vaikų neturinčiomis draugėmis. Atrodė, kad gyvename visai skirtinguose pasauliuose. Ypač kai jos man priekaištingu tonu aiškindavo, kad visai apsileidau ir laikas kažką daryti dėl užsilikusio svorio. Tikrai nemačiau jokio reikalo darytis makiažą ar lakuotis nagus, nes nuolat būdavau namuose. Be to, kartais slankiodavau visą dieną nesipraususi, nes kūdikis visą naktį nemiegojo. Dušas pirmąjį pusmetį man atrodydavo tikra prabanga. Pirmą mėnesį apie svorio metimą taip pat net negalėjau pagalvoti, nes viską dar skaudėjo. Vėliau buvau nuolat neišsimiegojusi ir pavargusi, todėl šokolado gabalėlis atrodydavo tikras išsigelbėjimas.“

Gabrielė:

„Mano gimdymas buvo labai sunkus. Prireikė daugiau nei dviejų mėnesių kol visai atsigavau. O ir vėliau vaikutis nebuvo iš ramiųjų. Todėl labai erzino vyro nusiskundimai, kad neberandu jam laiko, nesimylime taip kaip anksčiau. Iš pradžių jo žodžiai šiek tiek skaudino, tačiau paskui suėmė pyktis. Pasakiau, kad visų pirma mažas vaikas yra ne jis. Be to, man taip pat norėtųsi daugiau jo rūpesčio. Ir antra – kai esu pavargusi kaip šuo, tikrai nenorėsiu mylėtis. Atrodo suprato, kur kas labiau įsitraukė į vaikučio priežiūrą ir buities darbus.“

Laima:

„Mano pačios mama ir anyta baigia išvest iš kantrybės su pamąstymais, kad kai jos augino vaikus, tai šie ir neverkdavo taip, nesirgdavo, būdavo ramūs, jau pusės metų išmoko sėsti ant puoduko ir viską valgydavo... Visų pirma, tokie samprotavimai verčia mane jaustis bloga mama. Kita vertus, manau, kad vaikai nesikeičia, tik atmintis blogėja. Ilgai tylėjau, bet ir vienai, ir kitai esu pasakiusi, kad jos savo vaikus jau užaugino, o dabar mes auginame savo. Ir auginame taip, kaip išeina.“

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!
„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris
Nereta vaikų neseniai susilaukusi moteris susiduria su subtilia bėda – intymus ryšys jai nebeteikia tiek malonumo, kiek anksčiau.

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama
Gal nėštumas ir gimdymas - puiki proga suartėti, jei iki šiol to trūko? Straipsnio konsultantė – „Invito" psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.