7 mamų išpažintis: juodžiausia akimirka tapus mama

 (43)
Jaunos mamos patvirtins, po kūdikio gimimo keli mėnesiai išties būna sunkūs: siautėja hormonai, gyvenimas apsiverčia 180 laipsniu, o kūdikio auginimas praktikoje skiriasi nuo girdėtos ar skaitytos teorijos. Šiuo laikotarpiu jos itin jautrios, todėl verčiau prikąsti liežuvį su savo klausimais ir patarimais. Kitaip galima susipykti ilgam. Septynios mamos dalijasi, kokie artimųjų žodžiai jas itin erzino.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Viltė:

„Mano mažasis gimė žiemos gale. Kaip tyčia pasitaikė labai šaltas mėnuo ir pavasaris. Iki pat kovo galo lauke temperatūra laikėsi žemiau 10 laipsnių šalčio. O mano anyta kaip užsikirtusi plokštelė primygtinai siūlė trijų savaičių kūdikį vežti į lauką migdyti. Nes štai jos kaimynės dukra savo kūdikį taip migdo visą žiemą. Mandagiai nutylėdavau, bet viduje širdau ir galvodavau, ar pati norėtų miegoti tokioje žemoje temperatūroje? Vaikui reikia gryno oro, bet ne tada kai lauke taip šalta.“

TAIP PAT SKAITYKITE:
10 filmų, kuriuos vaikai turi pamatyti iki paauglystės
Interneto hitas: šuo moko kūdikį šliaužti

Aušra:

„Buvau stipriai susipykusi su vyru, kai šis man pareiškė, kad vakare jis nori atsikvėpti po darbo, o ne užsiimti mūsų kūdikio priežiūra. Tarsi aš visą dieną vartyčiausi ant sofos su knyga. Jis bent jau dieną bendrauja su suaugusiais ir dirba ne statybose ar kitą sunkų fizinį darbą. Iki tol aš ne tik spėdavau rūpintis kūdikiu, bet ir namus sutvarkydavau, ir dar vakarienę paruošdavau. Tačiau vos tik vyras ėmė skųstis, kad jam vakare reikia poilsio, nustojau rūpintis buitimi ir dabar daugiau dėmesio skiriu sau.“

Lina:

„Negaliu patikėti, kodėl Lietuvoje visiems atrodo normalu klausinėti, ar aš maitinu pati. Visada norisi atsakyti, kad ne, turiu tarnaitę, kuri palaiko buteliuką. Arba negaliu klausytis, kai visur trimituojama, kad maitinti gali visos, reikia tik noro. Prisiklausiusi tokių kalbų verkiau pirmas dvi savaites po gimdymo, nes mano kūdikis pats niekaip nenorėjo žįsti. Viską išbandžiau, bet vistiek jaučiausi nevykėle. Ne visos gali žindyti, ne visoms būna pieno, tad nereikia smerkiančių žvilgsnių ir „teisingų“ patarimų. Aš juk neklausinėju, kaip maitinate savo vyrą ir kodėl jam duodate alyvuogių ar leidžiate gerti alų.“

Roberta:

„Vos neišsiskyriau su vyru, kai dukrytei pradėjus verkti, jis man imdavo priekaištauti, kodėl jos nesugebu nuraminti? Pirmas savaites tie žodžiai be galo skaudino, jaučiausi pačia blogiausia mama pasaulyje. Tačiau vieną dieną nebesusivaldžiau ir išrėkiau, kad kūdikis mano tiek pat, kiek ir jo. Įdaviau jam klykiančią dukrytę ir liepiau nuraminti pačiam.“

Saulė:

„Gimus sūnui, pradėjau nebesusišnekėti su vaikų neturinčiomis draugėmis. Atrodė, kad gyvename visai skirtinguose pasauliuose. Ypač kai jos man priekaištingu tonu aiškindavo, kad visai apsileidau ir laikas kažką daryti dėl užsilikusio svorio. Tikrai nemačiau jokio reikalo darytis makiažą ar lakuotis nagus, nes nuolat būdavau namuose. Be to, kartais slankiodavau visą dieną nesipraususi, nes kūdikis visą naktį nemiegojo. Dušas pirmąjį pusmetį man atrodydavo tikra prabanga. Pirmą mėnesį apie svorio metimą taip pat net negalėjau pagalvoti, nes viską dar skaudėjo. Vėliau buvau nuolat neišsimiegojusi ir pavargusi, todėl šokolado gabalėlis atrodydavo tikras išsigelbėjimas.“

Gabrielė:

„Mano gimdymas buvo labai sunkus. Prireikė daugiau nei dviejų mėnesių kol visai atsigavau. O ir vėliau vaikutis nebuvo iš ramiųjų. Todėl labai erzino vyro nusiskundimai, kad neberandu jam laiko, nesimylime taip kaip anksčiau. Iš pradžių jo žodžiai šiek tiek skaudino, tačiau paskui suėmė pyktis. Pasakiau, kad visų pirma mažas vaikas yra ne jis. Be to, man taip pat norėtųsi daugiau jo rūpesčio. Ir antra – kai esu pavargusi kaip šuo, tikrai nenorėsiu mylėtis. Atrodo suprato, kur kas labiau įsitraukė į vaikučio priežiūrą ir buities darbus.“

Laima:

„Mano pačios mama ir anyta baigia išvest iš kantrybės su pamąstymais, kad kai jos augino vaikus, tai šie ir neverkdavo taip, nesirgdavo, būdavo ramūs, jau pusės metų išmoko sėsti ant puoduko ir viską valgydavo... Visų pirma, tokie samprotavimai verčia mane jaustis bloga mama. Kita vertus, manau, kad vaikai nesikeičia, tik atmintis blogėja. Ilgai tylėjau, bet ir vienai, ir kitai esu pasakiusi, kad jos savo vaikus jau užaugino, o dabar mes auginame savo. Ir auginame taip, kaip išeina.“

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Gydytojų ištarta frazė įžeidžia ne vieną nėščiąją (39)

Gydytojų ištarta frazė įžeidžia ne vieną nėščiąją
Gegužė - mėnuo, kai tradiciškai labiau prisimename motinystę ir moteriškumą.

Vaikiškos mados šventė Kaune

Vaikiškos mados šventė Kaune
Savaitgalį stilingiausi kauniečiai rinkosi apžiūrėti naujausios OVS kids parduotuvės prekybos ir pramogų centre „Akropolis“ Kaune.

Kaip iš tiesų jaučiasi abortą patyrusi moteris (21)

Kaip iš tiesų jaučiasi abortą patyrusi moteris
Abortas – tai nepageidaujamo nėštumo nutraukimas. Sužinojusios, kad pastojo, nors nenorėjo ir nesitikėjo, moterys sutrinka, todėl kartais nusprendžia negimdyti ir pasidaryti abortą. Šis žingsnis gyvenime yra rizikingas tiek mediciniškai, tiek psichologiškai, nes turi gana rimtų ir sunkių pasekmių.

Kaip sustabdyti plaukų slinkimą (2)

Kaip sustabdyti plaukų slinkimą
Plaukų slinkimo problema aktuali visais metų laikais ir daugeliui moterų, tačiau paūmėja ji nėštumo metu ir po gimdymo. Ką turime žinoti apie plaukų slinkimą ir pagalbą sau tokiu atveju?

Po gimdymo vyras pasikeitė ir atšalo: psichologės komentaras (44)

Po gimdymo vyras pasikeitė ir atšalo: psichologės komentaras
Psichologė Karolina Gurskienė sulaukė jaunos mamos klausimo: po gimdymo vyras pasikeitė neatpažįstamai. Moterį baugina tokie pokyčiai ir atšalimas.

Nuo ko priklauso moters noras mylėtis po gimdymo: psichologės komentaras (18)

Nuo ko priklauso moters noras mylėtis po gimdymo: psichologės komentaras
Psichologės Karolinos Gurskienės komentaras apie intymų šeimos gyvenimo susilaukus vaikų.

Gydytoja ginekologė ragina moteris nebūti abejingomis sau (1)

Gydytoja ginekologė ragina moteris nebūti abejingomis sau
Kasmet Lietuvoje apie 450 moterų suserga ir 250 miršta nuo gimdos kaklelio vėžio – tai antra dažniausia po krūties vėžio onkologinė liga tarp 15–54 m. amžiaus moterų.

Apklausa: koks amžiaus skirtumas tarp vaikų geriausias? (12)

Apklausa: koks amžiaus skirtumas tarp vaikų geriausias?
Kaip ir kiekvieną mėnesį – mamų nuomonė. Pametinukai, keleri metai ar daug daugiau – koks vaikų metų skirtumas geriausias? Ir geriausias kam – vaikams ar tėvams?..

Gydytojos patarimai: kaip įveikti dažniausias žindymo kliūtis (4)

Gydytojos patarimai: kaip įveikti dažniausias žindymo kliūtis
Šių dienų medicina tvirtina, kad sėkmingai savo kūdikį žindyti gali bene visos moterys. Deja, didelė dalis, nesulaukusios kvalifikuotos pagalbos, pasinaudodamos klaidingais patarimais ar tiesiog nežinodamos, ką daryti, nutraukia natūralų vaiko maitinimą.

7 patyrusios mamos patarimai pirmą kartą gimdžiusiajai

7 patyrusios mamos patarimai pirmą kartą gimdžiusiajai
Po gimdymo, ypač, jei tai pirmas vaikas, pirmaisiais mėnesiais nelengva išlikti ramiai ir racionaliai. Tačiau pabandyti verta.

Kaip baigti žindyti nesukeliant streso sau ir vaikui (8)

Kaip baigti žindyti nesukeliant streso sau ir vaikui
Žindymo nutraukimas - tai kantrybės ir ryžto reikalaujantis procesas. Nors būna tokių vaikų, kurie patys savaime atsisako mamytės pienelio ir tai nesukelia jokio streso nei jam, nei motinai, dažniausiai šis procesas savaime nesibaigia ir tenka įdėti nemažai pastangų į maitinimo nutraukimą.

Beveik ketvirtadalis gimdžiusių moterų jaučia nepasitenkinimą lytiniais santykiais

Beveik ketvirtadalis gimdžiusių moterų jaučia nepasitenkinimą lytiniais santykiais
Darnus seksualinis gyvenimas ir lytinė sveikata daro tiesioginę įtaką mūsų emocinei savijautai ir net šeimos laimei.

Nėštumas be laimingos pabaigos: psichologės komentaras (3)

Nėštumas be laimingos pabaigos: psichologės komentaras
Persileidimas tai savaiminis vaisiaus praradimas iki 22 nėštumo savaitės, kuris įvyksta tam, kad iš organizmo būtų pašalintas negyvas vaisius. Priežastys, lemiančios, kodėl vienos moterys patiria persileidimą, o kitos - ne, yra labai įvairios.

Patarimas mamoms: kaip po gimdymo sustangrinti liemenį (4)

Patarimas mamoms: kaip po gimdymo sustangrinti liemenį
Neretai būsima mama per 9 mėnesius priauga 10-20 ir daugiau kilogramų, tad dažnai moteris sunerimsta ne tik dėl pasikeitusių kūno formų, bet ir dėl sveikatos. Akušerės ginekologės Rasos Jakutienės patarimai mamoms.

Mokslininkai dar kartą patvirtino, kodėl reikia kuo dažniau glausti gimusį vaiką (1)

Mokslininkai dar kartą patvirtino, kodėl reikia kuo dažniau glausti gimusį vaiką
Kaip parodė naujausi tyrimai, tie žiurkių jaunikliai, šalia kurių nuolat būdavo mama, sparčiau vystėsi, greičiau formavosi jų smegenys. Mokslininkai daro prielaidą, kad tėviškas rūpinimasis atžalomis, fizinis kontaktas turi teigiamos įtakos smegenų raidai.