7 patarimai, kurių laikantis po gimdymo galima atjaunėti

7-eriais metais jaunesnė - tokį rezultatą parodė testo rezultatas. Pasvarsčiau, iš tiesų - nėštumas, mažojo auginimas privertė pakeisti gyvenimo būdą ir taip norom nenorom atjaunėti!
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

27-eri, tiek man dabar. O štai internete rastas testas, įvertinantis fizinį aktyvumą, mitybos įpročius, sveikatos būklę ir gyvenimo būdą, patikino - realus amžius 20 metų ir mažiau.

Pabandžiau atbuline data suvesti duomenis - tokius, kokie buvo prieš svajojant apie Augustą. Ir ką - prieš beveik dvejus metus buvau metais vyresnė nei dabar!

Žinoma, testai testais, bet iš tiesų šiandien jaučiuosi kur kas sveikiau - fiziškai ir psichologiškai - nei anuomet.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Vaiko vardas parodo tėvų išmintį ir ambicijas: interviu su etnologe G.Kadžyte
5 melagystės, arba kuo skundžiasi jaunos mamos

Tik šių pokyčių pradžia nebuvo itin entuziastinga ir lengva. Ir, jei ne Augustas, vargu ar būčiau pakeitusi gyvenimo būdą.

Visų pirma - žalingi įpročiai, kurių solidariai su vyru nusprendėm atsisakyti drauge.

Taip, prisipažįstu, alkoholis ir cigaretės nebuvo mano priešai. Ir nors atsisveikinimo su jais tikslas labai didingas, lyg ir nedera dejuoti, kad "sunku" ar "labai labai noriu", bet vis dėlto jausdavausi nuskriausta, kai vakarėlyje draugai gurkšnodavo vyną, kokteilius, o aš dažniausiai - vandens su citrina.

Na, bet kurį laiką tokie nusiskriaudę buvome dviese. Kurį laiką.

Tą pačią dieną, vos sužinojau, kad esu nėščia, ties kiekvienu kąsniu vis iškildavo klaustukas - sveika ar ne, naudinga ar galima atsisakyti. Na taip, toks itin atidus domėjimasis, ką dedu į burną truko ne itin ilgai, tačiau mitybą pakeičiau. Nesveiki užkandžiai, riebūs, kaloringi gaminiai - savaitgaliais, o ir tai ribotai, nes skrandis kaipmat sureaguodavo į "neteisingą" maistą.

Tik va su silpnybe saldumynams niekaip nepavyko susidoroti. Tos visos ledų porcijos (hm, kartais ir kelios per dieną) buvo palydimos gailiu pasiteisinimu - "taigi juk aš nėščia..."

Be to, be tų ledų nuotaika labai subjurdavo, o būsimai mamai nervintis, tuo labiau dėl tokių menkniekių kaip papildoma ledų porcija, tikrai ne į naudą.

Vis dėlto, nepaisant kiek didesnių cukraus normų, pokyčių į naudą buvo.

Na, o pasirodžius Augustui pamiršti naujų įpročių negalėjau, šių atsirado tik daugiau.

Ką supratau - mama neserga, visada yra pailsėjusi ir laiminga. O jei taip ir nėra, visus asmeninius negalavimus turi paslėpti. Nes sveikatos, jėgų ir šypsenų rezervas turi būti kupinas kasdien. Tad nori ar nenori, turi rūpintis savimi. Laiminga mama - trigubai laimingas vaikas.

Tad dėkui Augustui už jaunystę!

Taigi, 7 priežastys, kodėl šiandien sakau, jog esu kur kas sveikesnė nei buvau prieš kelis metus:

Per dvejus metus - keli lašai alkoholio. Ir man jau pusė taurės vyno, tikiu, būtų pavojingas reikalas. Mat paskutinį kartą sugebėjau apsvaigti nuo naminio tiramisu su brendžiu. Ranką prie širdies dedu - neįpyliau nė mililitru daugiau, nei buvo nurodyta recepte.

Jei anksčiau laikiau save sportuojančia - nors to sporto būdavo chaotiškai, šiandien save galėčiau pavadinti sportininke. 2-4 kartai per savaitę bėgimo ar intensyvios mankštos namuose, ir kuo toliau, tuo savaičių, kai nė kojos nesinori pajudinti, būna kuo mažiau. Taip, tai liga - labai sveika liga.

Nerūkau. Visą nėštumą buvo sunku - su šiuo reikalu buvo sunku atsisveikinti. Visi norai išgaravo gimus Augustui - šast, ir viskas, į cigaretes pažiūrėti nebenoriu. Tik va nesenai, užklupus silpnumo akimirkai, vėl panorėjau išbandyti, kas tai per jausmas. Na ir ką, po tų kelių dūmų supratau, kad su cigaretėm man jau tikrai ne pakeliui. Bravo sakau sau!

Visi žinome, 8 valandos kasdien ant kėdės (kad ir kokia ji patogi bebūtų) - labai ne į naudą sveikatai. O su mažuoju per dieną išsėdėti turbūt daugiausiai pavyksta kelias valandėles. Ir tas su "pertraukėlėmis". O kur dar pasivaikščiojimai, žaidimai? Sakyčiau, mamos gyvenimo būdas - fiziškai labai intensyvus!

Na, taip, saldumynai iki šiol yra man yra liga. Aš net esu įsitikinusi, kad atsisakiusi visų kitų priklausomybių tapau priklausoma nuo cukraus! Taip, tai įmanoma, ir čia nieko juokingo. Bet vis dėlto, nepaisant šių nuklydimų, kartu su Augusto užgimimu ant stalo pradėjo dažniau svečiuotis daržovės, vaisiai, sriubos, lengvi karšti patiekalai. Ir taip, kasdien su meile gaminamas naminis maistas!

Hormonai ir čia atliko savo darbą - nėštumas, pasirodo, prideda sveikatos! JAV Ričmondo universiteto mokslininkų viešai paskelbtos išvados abstrakčios, tačiau jie teigia - nėštumo ir gimdymo metu šėlstantys hormonai taip paveikia tam tikrus smegenų centrus ir naujai "suderina" organizmą, kad šviežiai mamai papildomos energijos suteikia mažiausiai 10 metų.

Geros emocijos! Šypsena ir juokas žmogui prideda papildomų gyvenimo valandų, o su mažuoju jų labai daug. Taip, net ir tada, kai šypsenos išspaust niekaip neišeina. Ir čia Augustas mane išmokė - šypsokis, kai blogai. Padeda!

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus
Iki pirmojo vaikelio gimimo mažai tėvų suvokia, kaip keisis jų kasdienybė, poilsio režimas ir tai, kad rasti laisvą minutėlę sau bus labai sunku.

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius.

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti? (9)

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti?
Praėjus keliems mėnesiams po gimdymo kuokštais slenkantys plaukai kankina ne vieną mamą. Ką daryti?

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris (3)

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris
Kiekviena moteris po gimdymo pastebi tam tikrus savo kūno pokyčius, kurie nors ir nėra malonūs, dažniausiai yra laikini.

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka (1)

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka
Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų.

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė (170)

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė
Rugilė nevynioja žodžių į vatą – iš pradžių, gimus vaikeliui, ji save laikė negera mama ir netgi, kaip pati sako, nejautė meilės savo sūnui. Tai ją labai gąsdino. Bet... Atradus priežastis situacija ėmė keistis.

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai (3)

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai
Kokių būna mamų? „Pačių įvairiausių", – šypsodamasi sako psichologė.

Psichologė: kas dažniausiai išprovokuoja pykčius po gimdymo

Psichologė: kas dažniausiai išprovokuoja pykčius po gimdymo
Gimus kūdikiui, natūraliai namie atsiranda daugiau veiklos: mažyliu reikia rūpintis ne tik dieną, bet ir naktį. Dažniausiai trūkstant poilsio ima trūkti ir kantrybės, todėl net ir smulkmenos išprovokuoja tėvelių tarpusavio pykčius ir ginčus.

13 psichologės patarimų, kad poros santykiai po vaiko gimimo sustiprėtų

13 psichologės patarimų, kad poros santykiai po vaiko gimimo sustiprėtų
Vaiko gimimas – didžiausias stebuklas ir džiaugsmas kiekvienai porai. Tai ne tik įprasmintos meilės simbolis, tačiau ir naujas gyvenimo etapas tiek vyrui, tiek moteriai. Nors daugelis kūdikio atėjimą į šį pasaulį sieja tik su labai švelniais, romantiškais ir pakiliais jausmais, tačiau visuomenėje vis dažniau girdime ir kitas sąvokas: depresija po gimdymo ar šeimos krizė.

Psichologė: gimus vaikui, vyro ir moters laukia šie santykių išbandymai (30)

Psichologė: gimus vaikui, vyro ir moters laukia šie santykių išbandymai
Trečias šeimos narys – nauji iššūkiai, atradimai ir išbandymai kiekvienai porai. Vienus vaiko gimimas sustiprina ir į jų santykius atneša dar daugiau meilės, supratingumo bei rūpestingumo, kitus, deja, ištinka krizė.

Gydytojų ištarta frazė įžeidžia ne vieną nėščiąją (40)

Gydytojų ištarta frazė įžeidžia ne vieną nėščiąją
Gegužė - mėnuo, kai tradiciškai labiau prisimename motinystę ir moteriškumą.

Vaikiškos mados šventė Kaune

Vaikiškos mados šventė Kaune
Savaitgalį stilingiausi kauniečiai rinkosi apžiūrėti naujausios OVS kids parduotuvės prekybos ir pramogų centre „Akropolis“ Kaune.

Kaip iš tiesų jaučiasi abortą patyrusi moteris (21)

Kaip iš tiesų jaučiasi abortą patyrusi moteris
Abortas – tai nepageidaujamo nėštumo nutraukimas. Sužinojusios, kad pastojo, nors nenorėjo ir nesitikėjo, moterys sutrinka, todėl kartais nusprendžia negimdyti ir pasidaryti abortą. Šis žingsnis gyvenime yra rizikingas tiek mediciniškai, tiek psichologiškai, nes turi gana rimtų ir sunkių pasekmių.

Kaip sustabdyti plaukų slinkimą (2)

Kaip sustabdyti plaukų slinkimą
Plaukų slinkimo problema aktuali visais metų laikais ir daugeliui moterų, tačiau paūmėja ji nėštumo metu ir po gimdymo. Ką turime žinoti apie plaukų slinkimą ir pagalbą sau tokiu atveju?

Po gimdymo vyras pasikeitė ir atšalo: psichologės komentaras (44)

Po gimdymo vyras pasikeitė ir atšalo: psichologės komentaras
Psichologė Karolina Gurskienė sulaukė jaunos mamos klausimo: po gimdymo vyras pasikeitė neatpažįstamai. Moterį baugina tokie pokyčiai ir atšalimas.