7 patarimai, kurių laikantis po gimdymo galima atjaunėti

7-eriais metais jaunesnė - tokį rezultatą parodė testo rezultatas. Pasvarsčiau, iš tiesų - nėštumas, mažojo auginimas privertė pakeisti gyvenimo būdą ir taip norom nenorom atjaunėti!
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

27-eri, tiek man dabar. O štai internete rastas testas, įvertinantis fizinį aktyvumą, mitybos įpročius, sveikatos būklę ir gyvenimo būdą, patikino - realus amžius 20 metų ir mažiau.

Pabandžiau atbuline data suvesti duomenis - tokius, kokie buvo prieš svajojant apie Augustą. Ir ką - prieš beveik dvejus metus buvau metais vyresnė nei dabar!

Žinoma, testai testais, bet iš tiesų šiandien jaučiuosi kur kas sveikiau - fiziškai ir psichologiškai - nei anuomet.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Vaiko vardas parodo tėvų išmintį ir ambicijas: interviu su etnologe G.Kadžyte
5 melagystės, arba kuo skundžiasi jaunos mamos

Tik šių pokyčių pradžia nebuvo itin entuziastinga ir lengva. Ir, jei ne Augustas, vargu ar būčiau pakeitusi gyvenimo būdą.

Visų pirma - žalingi įpročiai, kurių solidariai su vyru nusprendėm atsisakyti drauge.

Taip, prisipažįstu, alkoholis ir cigaretės nebuvo mano priešai. Ir nors atsisveikinimo su jais tikslas labai didingas, lyg ir nedera dejuoti, kad "sunku" ar "labai labai noriu", bet vis dėlto jausdavausi nuskriausta, kai vakarėlyje draugai gurkšnodavo vyną, kokteilius, o aš dažniausiai - vandens su citrina.

Na, bet kurį laiką tokie nusiskriaudę buvome dviese. Kurį laiką.

Tą pačią dieną, vos sužinojau, kad esu nėščia, ties kiekvienu kąsniu vis iškildavo klaustukas - sveika ar ne, naudinga ar galima atsisakyti. Na taip, toks itin atidus domėjimasis, ką dedu į burną truko ne itin ilgai, tačiau mitybą pakeičiau. Nesveiki užkandžiai, riebūs, kaloringi gaminiai - savaitgaliais, o ir tai ribotai, nes skrandis kaipmat sureaguodavo į "neteisingą" maistą.

Tik va su silpnybe saldumynams niekaip nepavyko susidoroti. Tos visos ledų porcijos (hm, kartais ir kelios per dieną) buvo palydimos gailiu pasiteisinimu - "taigi juk aš nėščia..."

Be to, be tų ledų nuotaika labai subjurdavo, o būsimai mamai nervintis, tuo labiau dėl tokių menkniekių kaip papildoma ledų porcija, tikrai ne į naudą.

Vis dėlto, nepaisant kiek didesnių cukraus normų, pokyčių į naudą buvo.

Na, o pasirodžius Augustui pamiršti naujų įpročių negalėjau, šių atsirado tik daugiau.

Ką supratau - mama neserga, visada yra pailsėjusi ir laiminga. O jei taip ir nėra, visus asmeninius negalavimus turi paslėpti. Nes sveikatos, jėgų ir šypsenų rezervas turi būti kupinas kasdien. Tad nori ar nenori, turi rūpintis savimi. Laiminga mama - trigubai laimingas vaikas.

Tad dėkui Augustui už jaunystę!

Taigi, 7 priežastys, kodėl šiandien sakau, jog esu kur kas sveikesnė nei buvau prieš kelis metus:

Per dvejus metus - keli lašai alkoholio. Ir man jau pusė taurės vyno, tikiu, būtų pavojingas reikalas. Mat paskutinį kartą sugebėjau apsvaigti nuo naminio tiramisu su brendžiu. Ranką prie širdies dedu - neįpyliau nė mililitru daugiau, nei buvo nurodyta recepte.

Jei anksčiau laikiau save sportuojančia - nors to sporto būdavo chaotiškai, šiandien save galėčiau pavadinti sportininke. 2-4 kartai per savaitę bėgimo ar intensyvios mankštos namuose, ir kuo toliau, tuo savaičių, kai nė kojos nesinori pajudinti, būna kuo mažiau. Taip, tai liga - labai sveika liga.

Nerūkau. Visą nėštumą buvo sunku - su šiuo reikalu buvo sunku atsisveikinti. Visi norai išgaravo gimus Augustui - šast, ir viskas, į cigaretes pažiūrėti nebenoriu. Tik va nesenai, užklupus silpnumo akimirkai, vėl panorėjau išbandyti, kas tai per jausmas. Na ir ką, po tų kelių dūmų supratau, kad su cigaretėm man jau tikrai ne pakeliui. Bravo sakau sau!

Visi žinome, 8 valandos kasdien ant kėdės (kad ir kokia ji patogi bebūtų) - labai ne į naudą sveikatai. O su mažuoju per dieną išsėdėti turbūt daugiausiai pavyksta kelias valandėles. Ir tas su "pertraukėlėmis". O kur dar pasivaikščiojimai, žaidimai? Sakyčiau, mamos gyvenimo būdas - fiziškai labai intensyvus!

Na, taip, saldumynai iki šiol yra man yra liga. Aš net esu įsitikinusi, kad atsisakiusi visų kitų priklausomybių tapau priklausoma nuo cukraus! Taip, tai įmanoma, ir čia nieko juokingo. Bet vis dėlto, nepaisant šių nuklydimų, kartu su Augusto užgimimu ant stalo pradėjo dažniau svečiuotis daržovės, vaisiai, sriubos, lengvi karšti patiekalai. Ir taip, kasdien su meile gaminamas naminis maistas!

Hormonai ir čia atliko savo darbą - nėštumas, pasirodo, prideda sveikatos! JAV Ričmondo universiteto mokslininkų viešai paskelbtos išvados abstrakčios, tačiau jie teigia - nėštumo ir gimdymo metu šėlstantys hormonai taip paveikia tam tikrus smegenų centrus ir naujai "suderina" organizmą, kad šviežiai mamai papildomos energijos suteikia mažiausiai 10 metų.

Geros emocijos! Šypsena ir juokas žmogui prideda papildomų gyvenimo valandų, o su mažuoju jų labai daug. Taip, net ir tada, kai šypsenos išspaust niekaip neišeina. Ir čia Augustas mane išmokė - šypsokis, kai blogai. Padeda!

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos
Artėjančios gražiausios žiemos šventės daugiausiai džiaugsmo suteikia vaikams. Jiems laukimo laikotarpis tampa nepaprastas, per kurį jie rašo laišką Kalėdų Seneliui, kasdien atidaro vis kitą Advento kalendoriaus langelį, stengiasi kuo geriau elgtis ir nori, kad tai pastebėtų patys artimiausi – jų tėveliai.

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką (1)

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką
Kokia mama esate pagal Zodiako ženklą: kontroliuojanti ar į vaiko auklėjimą žvelgianti laisviau?

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike
Tinklaraščio „Mama su šypsena kišenėje“ autorė Neringa augina penkis vaikus. Savo dienos nutikimus ji suguldo dienoraštį. Jūsų dėmesiui - Neringos laiškas vaikui.