7 patarimai, kurių laikantis po gimdymo galima atjaunėti

7-eriais metais jaunesnė - tokį rezultatą parodė testo rezultatas. Pasvarsčiau, iš tiesų - nėštumas, mažojo auginimas privertė pakeisti gyvenimo būdą ir taip norom nenorom atjaunėti!
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

27-eri, tiek man dabar. O štai internete rastas testas, įvertinantis fizinį aktyvumą, mitybos įpročius, sveikatos būklę ir gyvenimo būdą, patikino - realus amžius 20 metų ir mažiau.

Pabandžiau atbuline data suvesti duomenis - tokius, kokie buvo prieš svajojant apie Augustą. Ir ką - prieš beveik dvejus metus buvau metais vyresnė nei dabar!

Žinoma, testai testais, bet iš tiesų šiandien jaučiuosi kur kas sveikiau - fiziškai ir psichologiškai - nei anuomet.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Vaiko vardas parodo tėvų išmintį ir ambicijas: interviu su etnologe G.Kadžyte
5 melagystės, arba kuo skundžiasi jaunos mamos

Tik šių pokyčių pradžia nebuvo itin entuziastinga ir lengva. Ir, jei ne Augustas, vargu ar būčiau pakeitusi gyvenimo būdą.

Visų pirma - žalingi įpročiai, kurių solidariai su vyru nusprendėm atsisakyti drauge.

Taip, prisipažįstu, alkoholis ir cigaretės nebuvo mano priešai. Ir nors atsisveikinimo su jais tikslas labai didingas, lyg ir nedera dejuoti, kad "sunku" ar "labai labai noriu", bet vis dėlto jausdavausi nuskriausta, kai vakarėlyje draugai gurkšnodavo vyną, kokteilius, o aš dažniausiai - vandens su citrina.

Na, bet kurį laiką tokie nusiskriaudę buvome dviese. Kurį laiką.

Tą pačią dieną, vos sužinojau, kad esu nėščia, ties kiekvienu kąsniu vis iškildavo klaustukas - sveika ar ne, naudinga ar galima atsisakyti. Na taip, toks itin atidus domėjimasis, ką dedu į burną truko ne itin ilgai, tačiau mitybą pakeičiau. Nesveiki užkandžiai, riebūs, kaloringi gaminiai - savaitgaliais, o ir tai ribotai, nes skrandis kaipmat sureaguodavo į "neteisingą" maistą.

Tik va su silpnybe saldumynams niekaip nepavyko susidoroti. Tos visos ledų porcijos (hm, kartais ir kelios per dieną) buvo palydimos gailiu pasiteisinimu - "taigi juk aš nėščia..."

Be to, be tų ledų nuotaika labai subjurdavo, o būsimai mamai nervintis, tuo labiau dėl tokių menkniekių kaip papildoma ledų porcija, tikrai ne į naudą.

Vis dėlto, nepaisant kiek didesnių cukraus normų, pokyčių į naudą buvo.

Na, o pasirodžius Augustui pamiršti naujų įpročių negalėjau, šių atsirado tik daugiau.

Ką supratau - mama neserga, visada yra pailsėjusi ir laiminga. O jei taip ir nėra, visus asmeninius negalavimus turi paslėpti. Nes sveikatos, jėgų ir šypsenų rezervas turi būti kupinas kasdien. Tad nori ar nenori, turi rūpintis savimi. Laiminga mama - trigubai laimingas vaikas.

Tad dėkui Augustui už jaunystę!

Taigi, 7 priežastys, kodėl šiandien sakau, jog esu kur kas sveikesnė nei buvau prieš kelis metus:

Per dvejus metus - keli lašai alkoholio. Ir man jau pusė taurės vyno, tikiu, būtų pavojingas reikalas. Mat paskutinį kartą sugebėjau apsvaigti nuo naminio tiramisu su brendžiu. Ranką prie širdies dedu - neįpyliau nė mililitru daugiau, nei buvo nurodyta recepte.

Jei anksčiau laikiau save sportuojančia - nors to sporto būdavo chaotiškai, šiandien save galėčiau pavadinti sportininke. 2-4 kartai per savaitę bėgimo ar intensyvios mankštos namuose, ir kuo toliau, tuo savaičių, kai nė kojos nesinori pajudinti, būna kuo mažiau. Taip, tai liga - labai sveika liga.

Nerūkau. Visą nėštumą buvo sunku - su šiuo reikalu buvo sunku atsisveikinti. Visi norai išgaravo gimus Augustui - šast, ir viskas, į cigaretes pažiūrėti nebenoriu. Tik va nesenai, užklupus silpnumo akimirkai, vėl panorėjau išbandyti, kas tai per jausmas. Na ir ką, po tų kelių dūmų supratau, kad su cigaretėm man jau tikrai ne pakeliui. Bravo sakau sau!

Visi žinome, 8 valandos kasdien ant kėdės (kad ir kokia ji patogi bebūtų) - labai ne į naudą sveikatai. O su mažuoju per dieną išsėdėti turbūt daugiausiai pavyksta kelias valandėles. Ir tas su "pertraukėlėmis". O kur dar pasivaikščiojimai, žaidimai? Sakyčiau, mamos gyvenimo būdas - fiziškai labai intensyvus!

Na, taip, saldumynai iki šiol yra man yra liga. Aš net esu įsitikinusi, kad atsisakiusi visų kitų priklausomybių tapau priklausoma nuo cukraus! Taip, tai įmanoma, ir čia nieko juokingo. Bet vis dėlto, nepaisant šių nuklydimų, kartu su Augusto užgimimu ant stalo pradėjo dažniau svečiuotis daržovės, vaisiai, sriubos, lengvi karšti patiekalai. Ir taip, kasdien su meile gaminamas naminis maistas!

Hormonai ir čia atliko savo darbą - nėštumas, pasirodo, prideda sveikatos! JAV Ričmondo universiteto mokslininkų viešai paskelbtos išvados abstrakčios, tačiau jie teigia - nėštumo ir gimdymo metu šėlstantys hormonai taip paveikia tam tikrus smegenų centrus ir naujai "suderina" organizmą, kad šviežiai mamai papildomos energijos suteikia mažiausiai 10 metų.

Geros emocijos! Šypsena ir juokas žmogui prideda papildomų gyvenimo valandų, o su mažuoju jų labai daug. Taip, net ir tada, kai šypsenos išspaust niekaip neišeina. Ir čia Augustas mane išmokė - šypsokis, kai blogai. Padeda!

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Ko tėvai labiausiai pasiilgsta gimus kūdikiui? (2)

Ko tėvai labiausiai pasiilgsta gimus kūdikiui?
Gimus kūdikiui gyvenimas niekada nebebus toks kaip anksčiau. Vaikai atneša daug džiaugsmo ir atradimų, tačiau taip pat šio to reikia atsisakyti. Paklaustos mamos prisipažįsta, ko joms labiausiai trūksta atsiradus pirmagimiui.

Penkios priežastys, kodėl skauda spenelius žindymo metu

Penkios priežastys, kodėl skauda spenelius žindymo metu
Daugiau nei trečdalis visų žindančių motinų pirmosiomis savaitėmis po gimdymo skundžiasi spenelių skausmais. Kai juos skauda, kūdikio žindymas tampa tikra kankyne.

MAMOS ATVIRAI: kova su kilogramais po gimdymo

MAMOS ATVIRAI: kova su kilogramais po gimdymo
Mėnuo po gimdymo jau gali didžiuotis idealia figūra. Tokį standartą jau kuris laikas bruka Holivudo ir kai kurios Lietuvos žvaigždės. Tačiau realybė visai kitokia. Vienoms stebuklingai svorio atsikratyti padeda žindymas, kitoms tenka paplušėti sporto salėje. Penkios mamos dalijasi savo patirtimi.

10 klausimų apie seksą, kurie rūpi, bet nedrąsu paklausti

10 klausimų apie seksą, kurie rūpi, bet nedrąsu paklausti
Ką svarbu žinoti vaikelio susilaukusioms poroms apie intymius tarpusavio santykius? 10 dažniausiai rūpimų klausimų ir 10 atsakymų į juos.

Kokios klaidos nedaryčiau augindama kitą vaiką: lietuvių mamų paatviravimai

Kokios klaidos nedaryčiau augindama kitą vaiką: lietuvių mamų paatviravimai
Šį klausimą uždavėme portalo TavoVaikas.lt bičiulėms ir sulaukėme pačių įdomiausių atsakymų.

Simona atskleidžia savo lieknumo paslaptį: iki tol niekas nepadėjo

Simona atskleidžia savo lieknumo paslaptį: iki tol niekas nepadėjo
Po gimdymo numesti priaugtą nėštumo svorį moterims sekasi skirtingai. Žurnalas TAVO VAIKAS šįkart pakalbino dviejų vaikų mamą Simoną, kuri sutiko pasidalinti savo patirtimi.

Ko negalima valgyti žindančiai mamai

Ko negalima valgyti žindančiai mamai
Ar tikrai žindyvė gali valgyti viską?

Vis dažniau ginekologines ligas sukelia stresas ir pervargimas

Vis dažniau ginekologines ligas sukelia stresas ir pervargimas
Stresas, pervargimas, didelis fizinis krūvis, nepilnavertė mityba vis dažniau siejami su ginekologinių ligų susirgimo atvejais.

Veiksmingi patarimai, kaip tapus tėvais išsaugoti ypatingą ryšį tarp vyro ir moters

Veiksmingi patarimai, kaip tapus tėvais išsaugoti ypatingą ryšį tarp vyro ir moters
Ar esate patenkinti savo santuoka? O gal susilaukus vaikų prioritetų sąrašą teko pakoreguoti?

Psichologė: po gimdymo svorį galima reguliuoti, depresijos - ne

Psichologė: po gimdymo svorį galima reguliuoti, depresijos - ne
Namuose pagaliau krykščia mažylis. Tačiau širdyje apsigyvena ne džiaugsmas, o liūdesys. Dažnai rieda ašaros, moterį kankina noras būti ne čia, šalia kūdikio, o kažkur kitur... Iš kur tokios mintys?

Šitų 11 frazių pagimdžiusi mama tikrai nenori girdėti (2)

Šitų 11 frazių pagimdžiusi mama tikrai nenori girdėti
Susilaukus vaiko, tampa šiek tiek sunkiau išlaikyti tokius pat gerus santykius, kaip ir iki gimdymo, su vaikų neturinčiomis draugėmis. Pateikiame 11 frazių, kurios labiausiai erzina jaunas mamas, ir kurios gana dažnai (ir visai nepiktybiškai) išsprūsta dar negimdžiusioms draugėms.

Kas labiausiai pasikeičia gyvenime, tapus mama (2)

Kas labiausiai pasikeičia gyvenime, tapus mama
Koks yra didžiausias jūsų „atradimas“ tapus mama? Šį klausimą uždavėme savo paskyroje "Facebook". Sulaukėme daugybės atsakymų, iš kurių įdomiausiuosius publikuojame šiame straipsnyje.

Natūralus gimdymas, cezario pjūvis, žindymas – kokią turi įtaką vaiko mikrobiomui bei būsimai sveikatai

Natūralus gimdymas, cezario pjūvis, žindymas – kokią turi įtaką vaiko mikrobiomui bei būsimai sveikatai
Lietuvoje viešėjusią Bridget Supple, pasiruošimo gimdymui lektorę, daugiau nei penkiolika metų dirbančią didžiuosiuose Jungtinės Karalystės gimdymo skyriuose, kalbina Lina Gabrijolavičienė.

Įvardijo, kas paskatintų lietuvius grįžti į darbą pirmaisiais vaiko auginimo metais

Įvardijo, kas paskatintų lietuvius grįžti į darbą pirmaisiais vaiko auginimo metais
Minėdama Motinos dieną, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba išsiaiškino, kokių poreikių turi dirbantieji, norintys derinti darbą ir vaikų priežiūrą.

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50
Artėjant Motinos dienai ELTA pasidomėjo, kokia buvo ir šiandien yra Lietuvos mama.