Aidos išpažintis: per didelį norą žindyti apkrėčiau kūdikį auksiniu stafilokoku

 (75)
Vilnietė mama nėštumo metu ne kartą girdėjo, kad jei tik labai norės, galės savo kūdikį žindyti pati. Tačiau gimus pirmagimiui pieno buvo labai mažai, o noras būti gera mama didžiulis. Viskas baigėsi ilgais mėnesiais nežinomybės ir gydimu stipriais antibiotikais.
© AOP nuotr.

Būsiu tobula mama

Aida su vyru pirmagimį planavo ir labai jo laukė: lankė nėščiųjų kursus, pirko reikalingus daiktus kūdikiui ir ruošėsi būti tobula mama. Pirmasis nusivylimas atėjo kai gydytojai neleido gimdyti pačiai.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Vilnietė Meda: mano siūtus slingus nešioja ir Amerikoje, ir Australijoje
Gydytoja psichiatrė - apie vaikų darželio naudą vaikams ir tėvų lūkesčius

„Dažnam mamų forume, net nėščiųjų kursuose priimta manyti, kad kūdikiui daug geriau, jei jis gimsta natūraliai. Neva taip gauna papildomą gerųjų bakterijų dozę, kuri sustiprina imunitetą. Tačiau mano akys labai silpnos, vaikystėje ir paauglystėje turėjau net dvi akių operacijas. Du akių specialistai patvirtino, kad galiu drąsiai gimdyti pati, tačiau gydytojas, pas kurį tariausi gimdyti, net nesileido į tokias kalbas. Jis pasakė, kad taip stipriai nerizikuos ir nenori, kad po gimdymo apakčiau“, – prisiminė moteris.

Sūnus į šį pasaulį neskubėjo ir po Cezario pjūvio gimė pora savaičių vėliau. Aida iškart pastebėjo, kad pieno ji neturi tiek, kiek reiktų.

Tačiau aš nepasidaviau, juk geros mamos turi kūdikį maitinti pačios. Todėl prieš kiekvieną maitinimą įsidėdavau žvakutę nuo skausmo ir žindydavau verkdama. Skausmas buvo neapsakomas.
Mama Aida

„Dar gulint gimdymo skyriuje sunerimau, kad pieno neturiu tiek, kiek reiktų. Tačiau šventai tikėjau nuolat girdimu pasakymu, kad reikia tik noro, ir pieno bus. Kita problema, jaučiau, kad sūnus bando žįsti, bet greitai pavargsta ir neištraukia pieno. Tą sakiau ir medicinos seselėms, bet jos tik atšaudavo, kad nemoku tinkamai prisidėti vaikučio prie krūties. Bet jau buvau išbandžiusi ne kartą visas žindymo pozas, kokias tik rodė ir buvau mačiusi žindymo kursuose nėščiosioms“, – pasakojo jauna mama.

Košmariškas žindymas

Grįžus namo Aida toliau atkakliai stengėsi žindyti, tačiau netrukus moters krūtų speneliai tapo didelėmis žaizdomis.

„Mažylis greit pavargdavo traukti pieną, nusnausdavo apžiojęs spenelį, prabudęs vėl pažįsdavo ir vėl užsnūsdavo. Netrukus nuo tokio žindymo ant spenelių ėmė vertis žaizdos. Tačiau aš nepasidaviau, juk geros mamos turi kūdikį maitinti pačios. Todėl prieš kiekvieną maitinimą įsidėdavau žvakutę nuo skausmo ir žindydavau verkdama. Skausmas buvo neapsakomas. Labai greitai kantrybė trūko mano vyrui, kai kūdikis ėmė atpylinėti pieną su kraujo priemaišomis. Jis bandė visaip įkalbėti – ir geruoju, ir su pykčiu, kad nustočiau save kankinti ir pieną pradėčiau nusitraukinėti, bent iki tada, kol sugis žaizdos“, – pasakojo moteris.

Pieno daugiau taip ir neatsirado, nors jauna mama su pientraukiu darbuodavosi kas dvi ar tris valandas. Net ir naktį.

„Per valandą pavykdavo šiaip ne taip išspausti po 20 ar 30 mililitrų. Tai buvo kaip užburtas košmariškas ratas – traukiu pieną, maitinu vaiką, traukiu pieną, maitinu vaiką. Miego trūko žvėriškai, džiaugdavausi, kad pavykdavo nusnausti bent porą valandų. Taip gyvenau kelis mėnesius. Galiausiai prasidėjo pogimdyvinė depresija, verkdavau kiekvieną dieną“, – sunkų laikotarpį prisiminė Aida.

Sūnus nustojo valgyti

Nedidelis pieno kiekis ir nuolatinis miego trūkumas buvo mažiausia bėda. Dviejų mėnesių sulaukęs sūnus staiga nustojo valgyti. Kūdikiui tapo sunku įsiūlyti daugiau nei 30 mililitrų pieno.

Tuos mėnesius prisimenu kaip košmarą, nors jau praėjo keleri metai. Mus pažinojo tikriausiai visi Vilniaus gydytojai. Sūnui atlikta begalė tyrimų, tačiau niekas negalėjo pasakyti, kas yra.
Mama Aida

„Niekaip negalėjau suprasti, kas negerai. Šiaip ne taip suvalgo 20 ar 30 mililitrų pieno, ir viskas. Džiaugdavausi, jei pavykdavo sugirdyti 50 mililitrų. Aišku, tuo pačiu nustojo augti ir svoris. Per mėnesį priaugdavo po šimtą ir mažiau gramų. Einant pas gydytoją svertis bandydavau save apgauti, taikydavau sverti ką tik pamaitintą, kad tik būtų keliais gramais daugiau svorio. Gydytojai negalėjo atsakyti, kas negerai ir kodėl mano kūdikis nevalgo“, – pasakojo moteris.

Maratonas po ligonines truko apie pusmetį. Kūdikis buvo tirtas nuo įvairiausių alergijų, pati Aida gydytojų parekomenduota valgė tik virtą jautieną ir bulves, tačiau tai nedavė nei rezultatų, nei atsakymų. Kelis kartus teko gultis į ligoninę dėl mažylio organizmo išsekimo.

„Tuos mėnesius prisimenu kaip košmarą, nors jau praėjo keleri metai. Mus pažinojo tikriausiai visi Vilniaus gydytojai. Sūnui atlikta begalė tyrimų, tačiau niekas negalėjo pasakyti, kas yra. Pati taip pat ieškojau atsakymų internete. Galiausiai gulint paskutinį kartą ligoninėje, šovė mintis gydytojų paprašyti, kad ištirtų mano pieną. Teko pavargti, kol to išsireikalavau“, – sakė jauna mama.

Pavojinga liga ir stiprūs vaistai

Aida prisimena, kaip jai pakirto kojas, kai ligoninės gydytojas pranešė apie jos piene rastą didžiulę auksinio stafilokoko koncentraciją. Jai ir kūdikiui buvo paskirti stiprūs antibiotikai.

„Suėmė toks baisus pyktis ant savęs pačios. Tai aš buvau kalta, kad mano kūdikis sirgo. Tikriausiai tada mano pasaulis apsivertė, supratau, kad nereikia klausyti visų teisingų patarimų apie tobulą motinystę. Ne visos turi pieno ir gali žindyti, net jei to labai nori. Kūdikiui kur kas sveikesnis pieno mišinukas, nei mamos pienas praskiestas krauju ir nuo atsivėrusių žaizdų užkrėstas auksiniu stafilokoku“, – pasakojo moteris.

Šiandien Aidos sūnus sveikas tačiau gana nevalgus ir silpno imuniteto vaikas. Jauna mama prisipažino, kad tos pačios klaidos jau nedarė gimus antrajam vaikučiui. Pienui neatsiradus, drąsiai maitino mišinukais ir džiaugėsi motinyste. O skirtumas akivaizdus. Antroji dukrytė gerokai atsparesnė visoms vaikiškoms ligoms.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Beveik ketvirtadalis gimdžiusių moterų jaučia nepasitenkinimą lytiniais santykiais

Beveik ketvirtadalis gimdžiusių moterų jaučia nepasitenkinimą lytiniais santykiais
Darnus seksualinis gyvenimas ir lytinė sveikata daro tiesioginę įtaką mūsų emocinei savijautai ir net šeimos laimei.

Nėštumas be laimingos pabaigos: psichologės komentaras (3)

Nėštumas be laimingos pabaigos: psichologės komentaras
Persileidimas tai savaiminis vaisiaus praradimas iki 22 nėštumo savaitės, kuris įvyksta tam, kad iš organizmo būtų pašalintas negyvas vaisius. Priežastys, lemiančios, kodėl vienos moterys patiria persileidimą, o kitos - ne, yra labai įvairios.

Patarimas mamoms: kaip po gimdymo sustangrinti liemenį (3)

Patarimas mamoms: kaip po gimdymo sustangrinti liemenį
Neretai būsima mama per 9 mėnesius priauga 10-20 ir daugiau kilogramų, tad dažnai moteris sunerimsta ne tik dėl pasikeitusių kūno formų, bet ir dėl sveikatos. Akušerės ginekologės Rasos Jakutienės patarimai mamoms.

Mokslininkai dar kartą patvirtino, kodėl reikia kuo dažniau glausti gimusį vaiką (1)

Mokslininkai dar kartą patvirtino, kodėl reikia kuo dažniau glausti gimusį vaiką
Kaip parodė naujausi tyrimai, tie žiurkių jaunikliai, šalia kurių nuolat būdavo mama, sparčiau vystėsi, greičiau formavosi jų smegenys. Mokslininkai daro prielaidą, kad tėviškas rūpinimasis atžalomis, fizinis kontaktas turi teigiamos įtakos smegenų raidai.

Po gimdymo – iš karto atgal į darbus: psichologės komentaras (1)

Po gimdymo – iš karto atgal į darbus: psichologės komentaras
Lietuvoje vaiko auginimo atostogos yra vienos ilgiausių Europoje. Tačiau neretai pasitaiko, kad į darbą grįžti moteris nusprendžia praėjus vos keliems mėnesiams po gimdymo. Psichologės Karolinos Gurskienės įžvalgos apie motinystės ir karjeros suderinimą bei tai lydintį kaltės jausmą.

Psichologė: moterys, neatiduokite visos savęs vaikui (42)

Psichologė: moterys, neatiduokite visos savęs vaikui
Gimus vaikui, jis reikalauja didžiausios dalies mamos ir tėčio dėmesio bei laiko. Dažna moteris savo poreikius atideda „geresniems laikams“. Ar tai teisinga?

Psichologė: artimieji po gimdymo turėtų būti labai budrūs ir stebėti jauną mamą (18)

Psichologė: artimieji po gimdymo turėtų būti labai budrūs ir stebėti jauną mamą
Nors kūdikio gimimas dažniausiai yra labai džiuginantis ir laukiamas įvykis, kartais nutinka visiškai priešingai. Ką svarbu žinoti apie pogimdyvinę depresiją?

Tai, apie ką kalbėti nedrąsu: šlapimo nelaikymas

Tai, apie ką kalbėti nedrąsu: šlapimo nelaikymas
Šlapimo nelaikymas – itin nemalonus sutrikimas, apie kurį vengiama kalbėti. Tačiau skaičiuojama, jog maždaug trečdalis moterų ir apie 20 proc. vyrų kenčia fizinį ir psichologinį diskomfortą dėl šlapimo nelaikymo.

Ar normalu, kad kartais labai pykstu ant savo vaiko? Psichologės komentaras (15)

Ar normalu, kad kartais labai pykstu ant savo vaiko? Psichologės komentaras
Gražus motinystės paveikslas, kai viskas nupiešta šviesioms ir ramiomis spalvomis, nėra teisingas jaunų mamų atžvilgiu.

Natūralūs būdai padidinti pieno gamybą (2)

Natūralūs būdai padidinti pieno gamybą
Siekis krūtimi maitinti kūdikį vertas pastangų, nes motinos pienas – geriausias maistas, idealiai tinkantis vaikui pirmaisiais gyvenimo metais.

Psichologė: kas iš tiesų nutinka vyro ir moters santykiams gimus vaikui (3)

Psichologė: kas iš tiesų nutinka vyro ir moters santykiams gimus vaikui
Dažniausiai kūdikio gimimas yra labai lauktas ir džiaugsmingas įvykis, kurio laukia ne tik būsima mama ir tėtis, bet ir visi aplinkui.

Renkamės mamos krepšį: į ką atkreipti dėmesį

Renkamės mamos krepšį: į ką atkreipti dėmesį
Tėveliai žino, kad pakeisti sauskelnes ne namuose gali būti ne taip jau ir paprasta: tam reikia ne tik patogios vietos, bet ir ne vienos priemonės.

Gimtadienio proga surengė labdaringą aukcioną

Gimtadienio proga surengė labdaringą aukcioną
BABY CITY/TOY CITY gimtadienio šventėje surinktos lėšos paaukotos Mamų unijai.

Pirmasis vizitas pas gydytoją po gimdymo: apie ką nutylima (1)

Pirmasis vizitas pas gydytoją po gimdymo: apie ką nutylima
Visi pirmi kartai mus šiek tiek gąsdina. Pirmasis vizitas pas gydytoją po gimdymo – ne išimtis. Žinojimas, ko galima tikėtis ir kam nusiteikti, padės jaustis ramiau.

Kviečia nemokamai mankštintis nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias (2)

Kviečia nemokamai mankštintis nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia net į 4 skirtingus nemokamus užsiėmimus: