Aidos išpažintis: per didelį norą žindyti apkrėčiau kūdikį auksiniu stafilokoku

 (75)
Vilnietė mama nėštumo metu ne kartą girdėjo, kad jei tik labai norės, galės savo kūdikį žindyti pati. Tačiau gimus pirmagimiui pieno buvo labai mažai, o noras būti gera mama didžiulis. Viskas baigėsi ilgais mėnesiais nežinomybės ir gydimu stipriais antibiotikais.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Būsiu tobula mama

Aida su vyru pirmagimį planavo ir labai jo laukė: lankė nėščiųjų kursus, pirko reikalingus daiktus kūdikiui ir ruošėsi būti tobula mama. Pirmasis nusivylimas atėjo kai gydytojai neleido gimdyti pačiai.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Vilnietė Meda: mano siūtus slingus nešioja ir Amerikoje, ir Australijoje
Gydytoja psichiatrė - apie vaikų darželio naudą vaikams ir tėvų lūkesčius

„Dažnam mamų forume, net nėščiųjų kursuose priimta manyti, kad kūdikiui daug geriau, jei jis gimsta natūraliai. Neva taip gauna papildomą gerųjų bakterijų dozę, kuri sustiprina imunitetą. Tačiau mano akys labai silpnos, vaikystėje ir paauglystėje turėjau net dvi akių operacijas. Du akių specialistai patvirtino, kad galiu drąsiai gimdyti pati, tačiau gydytojas, pas kurį tariausi gimdyti, net nesileido į tokias kalbas. Jis pasakė, kad taip stipriai nerizikuos ir nenori, kad po gimdymo apakčiau“, – prisiminė moteris.

Sūnus į šį pasaulį neskubėjo ir po Cezario pjūvio gimė pora savaičių vėliau. Aida iškart pastebėjo, kad pieno ji neturi tiek, kiek reiktų.

Tačiau aš nepasidaviau, juk geros mamos turi kūdikį maitinti pačios. Todėl prieš kiekvieną maitinimą įsidėdavau žvakutę nuo skausmo ir žindydavau verkdama. Skausmas buvo neapsakomas.
Mama Aida

„Dar gulint gimdymo skyriuje sunerimau, kad pieno neturiu tiek, kiek reiktų. Tačiau šventai tikėjau nuolat girdimu pasakymu, kad reikia tik noro, ir pieno bus. Kita problema, jaučiau, kad sūnus bando žįsti, bet greitai pavargsta ir neištraukia pieno. Tą sakiau ir medicinos seselėms, bet jos tik atšaudavo, kad nemoku tinkamai prisidėti vaikučio prie krūties. Bet jau buvau išbandžiusi ne kartą visas žindymo pozas, kokias tik rodė ir buvau mačiusi žindymo kursuose nėščiosioms“, – pasakojo jauna mama.

Košmariškas žindymas

Grįžus namo Aida toliau atkakliai stengėsi žindyti, tačiau netrukus moters krūtų speneliai tapo didelėmis žaizdomis.

„Mažylis greit pavargdavo traukti pieną, nusnausdavo apžiojęs spenelį, prabudęs vėl pažįsdavo ir vėl užsnūsdavo. Netrukus nuo tokio žindymo ant spenelių ėmė vertis žaizdos. Tačiau aš nepasidaviau, juk geros mamos turi kūdikį maitinti pačios. Todėl prieš kiekvieną maitinimą įsidėdavau žvakutę nuo skausmo ir žindydavau verkdama. Skausmas buvo neapsakomas. Labai greitai kantrybė trūko mano vyrui, kai kūdikis ėmė atpylinėti pieną su kraujo priemaišomis. Jis bandė visaip įkalbėti – ir geruoju, ir su pykčiu, kad nustočiau save kankinti ir pieną pradėčiau nusitraukinėti, bent iki tada, kol sugis žaizdos“, – pasakojo moteris.

Pieno daugiau taip ir neatsirado, nors jauna mama su pientraukiu darbuodavosi kas dvi ar tris valandas. Net ir naktį.

„Per valandą pavykdavo šiaip ne taip išspausti po 20 ar 30 mililitrų. Tai buvo kaip užburtas košmariškas ratas – traukiu pieną, maitinu vaiką, traukiu pieną, maitinu vaiką. Miego trūko žvėriškai, džiaugdavausi, kad pavykdavo nusnausti bent porą valandų. Taip gyvenau kelis mėnesius. Galiausiai prasidėjo pogimdyvinė depresija, verkdavau kiekvieną dieną“, – sunkų laikotarpį prisiminė Aida.

Sūnus nustojo valgyti

Nedidelis pieno kiekis ir nuolatinis miego trūkumas buvo mažiausia bėda. Dviejų mėnesių sulaukęs sūnus staiga nustojo valgyti. Kūdikiui tapo sunku įsiūlyti daugiau nei 30 mililitrų pieno.

Tuos mėnesius prisimenu kaip košmarą, nors jau praėjo keleri metai. Mus pažinojo tikriausiai visi Vilniaus gydytojai. Sūnui atlikta begalė tyrimų, tačiau niekas negalėjo pasakyti, kas yra.
Mama Aida

„Niekaip negalėjau suprasti, kas negerai. Šiaip ne taip suvalgo 20 ar 30 mililitrų pieno, ir viskas. Džiaugdavausi, jei pavykdavo sugirdyti 50 mililitrų. Aišku, tuo pačiu nustojo augti ir svoris. Per mėnesį priaugdavo po šimtą ir mažiau gramų. Einant pas gydytoją svertis bandydavau save apgauti, taikydavau sverti ką tik pamaitintą, kad tik būtų keliais gramais daugiau svorio. Gydytojai negalėjo atsakyti, kas negerai ir kodėl mano kūdikis nevalgo“, – pasakojo moteris.

Maratonas po ligonines truko apie pusmetį. Kūdikis buvo tirtas nuo įvairiausių alergijų, pati Aida gydytojų parekomenduota valgė tik virtą jautieną ir bulves, tačiau tai nedavė nei rezultatų, nei atsakymų. Kelis kartus teko gultis į ligoninę dėl mažylio organizmo išsekimo.

„Tuos mėnesius prisimenu kaip košmarą, nors jau praėjo keleri metai. Mus pažinojo tikriausiai visi Vilniaus gydytojai. Sūnui atlikta begalė tyrimų, tačiau niekas negalėjo pasakyti, kas yra. Pati taip pat ieškojau atsakymų internete. Galiausiai gulint paskutinį kartą ligoninėje, šovė mintis gydytojų paprašyti, kad ištirtų mano pieną. Teko pavargti, kol to išsireikalavau“, – sakė jauna mama.

Pavojinga liga ir stiprūs vaistai

Aida prisimena, kaip jai pakirto kojas, kai ligoninės gydytojas pranešė apie jos piene rastą didžiulę auksinio stafilokoko koncentraciją. Jai ir kūdikiui buvo paskirti stiprūs antibiotikai.

„Suėmė toks baisus pyktis ant savęs pačios. Tai aš buvau kalta, kad mano kūdikis sirgo. Tikriausiai tada mano pasaulis apsivertė, supratau, kad nereikia klausyti visų teisingų patarimų apie tobulą motinystę. Ne visos turi pieno ir gali žindyti, net jei to labai nori. Kūdikiui kur kas sveikesnis pieno mišinukas, nei mamos pienas praskiestas krauju ir nuo atsivėrusių žaizdų užkrėstas auksiniu stafilokoku“, – pasakojo moteris.

Šiandien Aidos sūnus sveikas tačiau gana nevalgus ir silpno imuniteto vaikas. Jauna mama prisipažino, kad tos pačios klaidos jau nedarė gimus antrajam vaikučiui. Pienui neatsiradus, drąsiai maitino mišinukais ir džiaugėsi motinyste. O skirtumas akivaizdus. Antroji dukrytė gerokai atsparesnė visoms vaikiškoms ligoms.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Kada po gimdymo geriausia grįžti į darbus: po metų ar dvejų? (19)

Kada po gimdymo geriausia grįžti į darbus: po metų ar dvejų?
Vaikus planuojančios ir jų laukiančios šeimos žino, kad gimus mažyliui jų gyvenimas pasikeis. Daugiausiai naujovių ir iššūkių laukia mamos, kurios kasdienybė kardinaliai keisis.

Kaip tokios nuotraukos yra susijusios su pagimdžiusių moterų depresija (7)

Kaip tokios nuotraukos yra susijusios su pagimdžiusių moterų depresija
Ar atkreipėte dėmesį, kokios tobulos po gimdymo būna žinomos moterys – aktorės, politikės, dainininkės, karalienės? Štai Kate Middleton tą pačią dieną po abiejų gimdymų pasirodė viešumoje švytinti, pasipuošusi, su nepriekaištingu makiažu.

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų (8)

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų
Santuokoje būna visko, todėl tie, kurie tuokiasi tikėdamiesi, kad po vedybų bus geriau, dažniausiai nusivilia.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (3)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras (35)

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai apie intymų poros gyvenimą susilaukus vaikų: pagerėja jis, pablogėja ar išlieka toks pat?

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką (12)

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką
Psichologės Karolinos Gurskienės mintys apie motinystę ir šeimų pasirinkimą auginti daugiau kaip vieną vaiką.

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės (16)

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės
Šiais laikais, kai yra daugybė kontracepcijos priemonių, tikriausiai ne taip lengva nuspręsti, kurią rinktis. O ir tinka visoms ne kiekviena. Pasikalbėjus su mamomis paaiškėjo – į naujoves dauguma dar žiūri atsargiai.

Kuo netyčiukai vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų? (4)

Kuo <em>netyčiukai</em> vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų?
Planuoti nėštumą ar ne? Psichologė ir LSMU lektorė, VšĮ Krizinio nėštumo centras savanorė dr. Giedrė Širvinskienė sako, kad gebėjimas priimti gyvybę susijęs su požiūriu į vaiką apskritai. „Svarbu yra planuoti tiek, kiek galime, kiek tai nuo mūsų priklauso“, – sako straipsnio konsultantė.

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?
Būdami vaikais mes jų nekentėme, būdami tėvais pagauname save kartais patys juos sakantys savo tėvams. Portalas „Stern“ pateikia frazes, kurios išsprūsta mums iš lūpų ir vaikams ne padeda, o tik kenkia.

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus
Iki pirmojo vaikelio gimimo mažai tėvų suvokia, kaip keisis jų kasdienybė, poilsio režimas ir tai, kad rasti laisvą minutėlę sau bus labai sunku.

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius.

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti? (9)

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti?
Praėjus keliems mėnesiams po gimdymo kuokštais slenkantys plaukai kankina ne vieną mamą. Ką daryti?

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris (3)

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris
Kiekviena moteris po gimdymo pastebi tam tikrus savo kūno pokyčius, kurie nors ir nėra malonūs, dažniausiai yra laikini.

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka (1)

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka
Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų.

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė (171)

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė
Rugilė nevynioja žodžių į vatą – iš pradžių, gimus vaikeliui, ji save laikė negera mama ir netgi, kaip pati sako, nejautė meilės savo sūnui. Tai ją labai gąsdino. Bet... Atradus priežastis situacija ėmė keistis.