Ar tikrai seksas geresnis po cezario pjūvio, o ne po įprasto gimdymo?

 (48)
Gana plačiai yra paplitusi nuomonė, jog cezario pjūvį patyrusioms moterims pasisekė labiau, kai kalbama apie seksą po gimdymo. Tačiau moterų sveikata po gimdymo besidominti fizioterapijos specialistė Allison Hilbig teigia, kad viskas yra priešingai.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Specialistė kviečia prisiminti moters fiziologiją: vaizdžiai tariant, vagina yra sukurta kaip akordeonas - gali išsitempti ir atsiverti. Prisiminkite, kaip pirmąjį kartą bandėte įsidėti tamponą arba mylėtis.

Vagina yra sukurta taip, kad gimdymo metu ji išsitempia, o po to vėl susitraukia. Be to, nepamirškite, kad kūdikis būna slidus, nes jį dengia apsauginė medžiaga arba jis būna šlapias nuo amniono skysčių. Šie natūralūs „lubrikantai" padeda kūdikiui slysti gimdymo kanalu.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Motinos pienui neprilygsta joks dirbtinis maitinimas
4 vaikų mama Birutė - atvirai apie skyrybas ir vyrų bei moterų skirtumus

„Po natūralaus gimdymo padidėja kraujo tiekimas į vaginą. Dėl to po natūralaus gimdymo moterys gali patirti stipresnį orgazmą. Tačiau jei dubens apačia yra silpna, šis poveikis susilpnėja" - tvirtina Allison Hilbig iš Australijos. Pasak specialistės, todėl svarbu stiprinti dubens srities raumenis.

Dėl gimdymo hormonų, išsiskyrusių po natūralaus gimdymo, moterys gali jausti jėgų antplūdį, būti labiau pasitikinčios savo sugebėjimais bei seksualumu. Daug moterų tvirtina, kad jų lytinis gyvenimas pagerėjo po natūralaus gimdymo.

Skausmas po Cezario pjūvio

Labai dažnai moterys nustemba, jog besimylėdamos po atlikto Cezario pjūvio, jos patiria skausmą: „Mitas, kad seksas po Cezario pjūvio bus geresnis! Geriausias būdas išvengti skausmo sekso metu po gimdymo - natūraliai gimdyti. Labai daug žmonių nustemba tai išgirdę, nes mano, kad skausmas lytinių santykių metu dažniau jaučiamas po natūralaus gimdymo".

Allison teigimu, po cezario pjūvio operacijos moterys gali jausti skausmą lytinių santykių metu, kuris gali tęstis 6 ar net 12 mėnesių. Tai pasitaiko dažnai, o moterys nežino, kodėl tai vyksta ir nežino, ką daryti. Tad jei po atlikto cezario pjūvio besimylėdamos jaučiate skausmą, pasitarkite su akušeriu ar ginekologu, nes šią problemą galima išspręsti.

Ką apie seksą po gimdymo rodo tyrimai

Fizioterapijos specialistė stebisi, kad šiais laikais vis dar gajūs mitai: „Deja, nesenai išgirdau istoriją apie vyrą, kuris vertė partnerę darytis cezario pjūvį, kad jos kūnas nepasikeistų - taip, tai nutiko 2014 metais - ir tai pasitaiko dažnai. Nemažai moterų taip pat renkasi cezario pjūvį dėl panašių priežasčių, nors tai nėra pagrįsta moksliškai. Taip nutinka dėl mito, jog natūralus gimdymas sugadina lytinį gyvenimą. Tyrimai rodo priešingai".

Štai mokslo leidiniuose publikuotas tyrimas „Natūraliai ir cezario pjūvio būdu gimdžiusių moterų šlapimo laikymo ir lytinių rezultatų palyginimas (Klein MC, Kaczorowski J, Firoz T, Hubinette M, Jorgensen S, Gauthier R.)" sako, jog tiek vieną, tiek kelis kartus gimdžiusios moterys, kurių tarpvietės po natūralaus gimdymo liko sveikos, patiria mažiau skausmo lytinių santykių metu nei tos, kurioms buvo atliktas Cezario pjūvis. Cezario pjūvis nėra garantuotas būdas, apsaugantis moters lytinį gyvenimą ar padedantis išvengti šlapimo nelaikymo. Moterys, kurioms buvo atliktas cezario pjūvis, teigė daugelį mėnesių jautusios skausmą lytinių santykių metu. Todėl geriausia moterims gimdyti natūraliai ir, jei įmanoma, be jokių medikamentų ir komplikacijų.

Allison Hilbig nuomone, geriausias būdas išvengti problemų dubens apačioje - vengti intervencijų gimdymo metu. Ji pataria atsisakyti nebūtinų gimdymo skatinimų, kurie, kaip žinia, paskatina kitų intervencijų laviną. Žinoma, jei intervencija būtina, pasirinkimo jūs neturite. Taip pat manoma, kad gimdymas vandenyje padeda apsaugoti motinos tarpvietę.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!
„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris
Nereta vaikų neseniai susilaukusi moteris susiduria su subtilia bėda – intymus ryšys jai nebeteikia tiek malonumo, kiek anksčiau.

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama
Gal nėštumas ir gimdymas - puiki proga suartėti, jei iki šiol to trūko? Straipsnio konsultantė – „Invito" psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.