Ar tikrai seksas geresnis po cezario pjūvio, o ne po įprasto gimdymo?

 (48)
Gana plačiai yra paplitusi nuomonė, jog cezario pjūvį patyrusioms moterims pasisekė labiau, kai kalbama apie seksą po gimdymo. Tačiau moterų sveikata po gimdymo besidominti fizioterapijos specialistė Allison Hilbig teigia, kad viskas yra priešingai.
© Shutterstock nuotr.

Specialistė kviečia prisiminti moters fiziologiją: vaizdžiai tariant, vagina yra sukurta kaip akordeonas - gali išsitempti ir atsiverti. Prisiminkite, kaip pirmąjį kartą bandėte įsidėti tamponą arba mylėtis.

Vagina yra sukurta taip, kad gimdymo metu ji išsitempia, o po to vėl susitraukia. Be to, nepamirškite, kad kūdikis būna slidus, nes jį dengia apsauginė medžiaga arba jis būna šlapias nuo amniono skysčių. Šie natūralūs „lubrikantai" padeda kūdikiui slysti gimdymo kanalu.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Motinos pienui neprilygsta joks dirbtinis maitinimas
4 vaikų mama Birutė - atvirai apie skyrybas ir vyrų bei moterų skirtumus

„Po natūralaus gimdymo padidėja kraujo tiekimas į vaginą. Dėl to po natūralaus gimdymo moterys gali patirti stipresnį orgazmą. Tačiau jei dubens apačia yra silpna, šis poveikis susilpnėja" - tvirtina Allison Hilbig iš Australijos. Pasak specialistės, todėl svarbu stiprinti dubens srities raumenis.

Dėl gimdymo hormonų, išsiskyrusių po natūralaus gimdymo, moterys gali jausti jėgų antplūdį, būti labiau pasitikinčios savo sugebėjimais bei seksualumu. Daug moterų tvirtina, kad jų lytinis gyvenimas pagerėjo po natūralaus gimdymo.

Skausmas po Cezario pjūvio

Labai dažnai moterys nustemba, jog besimylėdamos po atlikto Cezario pjūvio, jos patiria skausmą: „Mitas, kad seksas po Cezario pjūvio bus geresnis! Geriausias būdas išvengti skausmo sekso metu po gimdymo - natūraliai gimdyti. Labai daug žmonių nustemba tai išgirdę, nes mano, kad skausmas lytinių santykių metu dažniau jaučiamas po natūralaus gimdymo".

Allison teigimu, po cezario pjūvio operacijos moterys gali jausti skausmą lytinių santykių metu, kuris gali tęstis 6 ar net 12 mėnesių. Tai pasitaiko dažnai, o moterys nežino, kodėl tai vyksta ir nežino, ką daryti. Tad jei po atlikto cezario pjūvio besimylėdamos jaučiate skausmą, pasitarkite su akušeriu ar ginekologu, nes šią problemą galima išspręsti.

Ką apie seksą po gimdymo rodo tyrimai

Fizioterapijos specialistė stebisi, kad šiais laikais vis dar gajūs mitai: „Deja, nesenai išgirdau istoriją apie vyrą, kuris vertė partnerę darytis cezario pjūvį, kad jos kūnas nepasikeistų - taip, tai nutiko 2014 metais - ir tai pasitaiko dažnai. Nemažai moterų taip pat renkasi cezario pjūvį dėl panašių priežasčių, nors tai nėra pagrįsta moksliškai. Taip nutinka dėl mito, jog natūralus gimdymas sugadina lytinį gyvenimą. Tyrimai rodo priešingai".

Štai mokslo leidiniuose publikuotas tyrimas „Natūraliai ir cezario pjūvio būdu gimdžiusių moterų šlapimo laikymo ir lytinių rezultatų palyginimas (Klein MC, Kaczorowski J, Firoz T, Hubinette M, Jorgensen S, Gauthier R.)" sako, jog tiek vieną, tiek kelis kartus gimdžiusios moterys, kurių tarpvietės po natūralaus gimdymo liko sveikos, patiria mažiau skausmo lytinių santykių metu nei tos, kurioms buvo atliktas Cezario pjūvis. Cezario pjūvis nėra garantuotas būdas, apsaugantis moters lytinį gyvenimą ar padedantis išvengti šlapimo nelaikymo. Moterys, kurioms buvo atliktas cezario pjūvis, teigė daugelį mėnesių jautusios skausmą lytinių santykių metu. Todėl geriausia moterims gimdyti natūraliai ir, jei įmanoma, be jokių medikamentų ir komplikacijų.

Allison Hilbig nuomone, geriausias būdas išvengti problemų dubens apačioje - vengti intervencijų gimdymo metu. Ji pataria atsisakyti nebūtinų gimdymo skatinimų, kurie, kaip žinia, paskatina kitų intervencijų laviną. Žinoma, jei intervencija būtina, pasirinkimo jūs neturite. Taip pat manoma, kad gimdymas vandenyje padeda apsaugoti motinos tarpvietę.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Beveik ketvirtadalis gimdžiusių moterų jaučia nepasitenkinimą lytiniais santykiais

Beveik ketvirtadalis gimdžiusių moterų jaučia nepasitenkinimą lytiniais santykiais
Darnus seksualinis gyvenimas ir lytinė sveikata daro tiesioginę įtaką mūsų emocinei savijautai ir net šeimos laimei.

Nėštumas be laimingos pabaigos: psichologės komentaras (3)

Nėštumas be laimingos pabaigos: psichologės komentaras
Persileidimas tai savaiminis vaisiaus praradimas iki 22 nėštumo savaitės, kuris įvyksta tam, kad iš organizmo būtų pašalintas negyvas vaisius. Priežastys, lemiančios, kodėl vienos moterys patiria persileidimą, o kitos - ne, yra labai įvairios.

Patarimas mamoms: kaip po gimdymo sustangrinti liemenį (3)

Patarimas mamoms: kaip po gimdymo sustangrinti liemenį
Neretai būsima mama per 9 mėnesius priauga 10-20 ir daugiau kilogramų, tad dažnai moteris sunerimsta ne tik dėl pasikeitusių kūno formų, bet ir dėl sveikatos. Akušerės ginekologės Rasos Jakutienės patarimai mamoms.

Mokslininkai dar kartą patvirtino, kodėl reikia kuo dažniau glausti gimusį vaiką (1)

Mokslininkai dar kartą patvirtino, kodėl reikia kuo dažniau glausti gimusį vaiką
Kaip parodė naujausi tyrimai, tie žiurkių jaunikliai, šalia kurių nuolat būdavo mama, sparčiau vystėsi, greičiau formavosi jų smegenys. Mokslininkai daro prielaidą, kad tėviškas rūpinimasis atžalomis, fizinis kontaktas turi teigiamos įtakos smegenų raidai.

Po gimdymo – iš karto atgal į darbus: psichologės komentaras (1)

Po gimdymo – iš karto atgal į darbus: psichologės komentaras
Lietuvoje vaiko auginimo atostogos yra vienos ilgiausių Europoje. Tačiau neretai pasitaiko, kad į darbą grįžti moteris nusprendžia praėjus vos keliems mėnesiams po gimdymo. Psichologės Karolinos Gurskienės įžvalgos apie motinystės ir karjeros suderinimą bei tai lydintį kaltės jausmą.

Psichologė: moterys, neatiduokite visos savęs vaikui (42)

Psichologė: moterys, neatiduokite visos savęs vaikui
Gimus vaikui, jis reikalauja didžiausios dalies mamos ir tėčio dėmesio bei laiko. Dažna moteris savo poreikius atideda „geresniems laikams“. Ar tai teisinga?

Psichologė: artimieji po gimdymo turėtų būti labai budrūs ir stebėti jauną mamą (18)

Psichologė: artimieji po gimdymo turėtų būti labai budrūs ir stebėti jauną mamą
Nors kūdikio gimimas dažniausiai yra labai džiuginantis ir laukiamas įvykis, kartais nutinka visiškai priešingai. Ką svarbu žinoti apie pogimdyvinę depresiją?

Tai, apie ką kalbėti nedrąsu: šlapimo nelaikymas

Tai, apie ką kalbėti nedrąsu: šlapimo nelaikymas
Šlapimo nelaikymas – itin nemalonus sutrikimas, apie kurį vengiama kalbėti. Tačiau skaičiuojama, jog maždaug trečdalis moterų ir apie 20 proc. vyrų kenčia fizinį ir psichologinį diskomfortą dėl šlapimo nelaikymo.

Ar normalu, kad kartais labai pykstu ant savo vaiko? Psichologės komentaras (15)

Ar normalu, kad kartais labai pykstu ant savo vaiko? Psichologės komentaras
Gražus motinystės paveikslas, kai viskas nupiešta šviesioms ir ramiomis spalvomis, nėra teisingas jaunų mamų atžvilgiu.

Natūralūs būdai padidinti pieno gamybą (2)

Natūralūs būdai padidinti pieno gamybą
Siekis krūtimi maitinti kūdikį vertas pastangų, nes motinos pienas – geriausias maistas, idealiai tinkantis vaikui pirmaisiais gyvenimo metais.

Psichologė: kas iš tiesų nutinka vyro ir moters santykiams gimus vaikui (3)

Psichologė: kas iš tiesų nutinka vyro ir moters santykiams gimus vaikui
Dažniausiai kūdikio gimimas yra labai lauktas ir džiaugsmingas įvykis, kurio laukia ne tik būsima mama ir tėtis, bet ir visi aplinkui.

Renkamės mamos krepšį: į ką atkreipti dėmesį

Renkamės mamos krepšį: į ką atkreipti dėmesį
Tėveliai žino, kad pakeisti sauskelnes ne namuose gali būti ne taip jau ir paprasta: tam reikia ne tik patogios vietos, bet ir ne vienos priemonės.

Gimtadienio proga surengė labdaringą aukcioną

Gimtadienio proga surengė labdaringą aukcioną
BABY CITY/TOY CITY gimtadienio šventėje surinktos lėšos paaukotos Mamų unijai.

Pirmasis vizitas pas gydytoją po gimdymo: apie ką nutylima (1)

Pirmasis vizitas pas gydytoją po gimdymo: apie ką nutylima
Visi pirmi kartai mus šiek tiek gąsdina. Pirmasis vizitas pas gydytoją po gimdymo – ne išimtis. Žinojimas, ko galima tikėtis ir kam nusiteikti, padės jaustis ramiau.

Kviečia nemokamai mankštintis nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias (2)

Kviečia nemokamai mankštintis nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia net į 4 skirtingus nemokamus užsiėmimus: