Ar tikrai seksas geresnis po cezario pjūvio, o ne po įprasto gimdymo?

 (48)
Gana plačiai yra paplitusi nuomonė, jog cezario pjūvį patyrusioms moterims pasisekė labiau, kai kalbama apie seksą po gimdymo. Tačiau moterų sveikata po gimdymo besidominti fizioterapijos specialistė Allison Hilbig teigia, kad viskas yra priešingai.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Specialistė kviečia prisiminti moters fiziologiją: vaizdžiai tariant, vagina yra sukurta kaip akordeonas - gali išsitempti ir atsiverti. Prisiminkite, kaip pirmąjį kartą bandėte įsidėti tamponą arba mylėtis.

Vagina yra sukurta taip, kad gimdymo metu ji išsitempia, o po to vėl susitraukia. Be to, nepamirškite, kad kūdikis būna slidus, nes jį dengia apsauginė medžiaga arba jis būna šlapias nuo amniono skysčių. Šie natūralūs „lubrikantai" padeda kūdikiui slysti gimdymo kanalu.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Motinos pienui neprilygsta joks dirbtinis maitinimas
4 vaikų mama Birutė - atvirai apie skyrybas ir vyrų bei moterų skirtumus

„Po natūralaus gimdymo padidėja kraujo tiekimas į vaginą. Dėl to po natūralaus gimdymo moterys gali patirti stipresnį orgazmą. Tačiau jei dubens apačia yra silpna, šis poveikis susilpnėja" - tvirtina Allison Hilbig iš Australijos. Pasak specialistės, todėl svarbu stiprinti dubens srities raumenis.

Dėl gimdymo hormonų, išsiskyrusių po natūralaus gimdymo, moterys gali jausti jėgų antplūdį, būti labiau pasitikinčios savo sugebėjimais bei seksualumu. Daug moterų tvirtina, kad jų lytinis gyvenimas pagerėjo po natūralaus gimdymo.

Skausmas po Cezario pjūvio

Labai dažnai moterys nustemba, jog besimylėdamos po atlikto Cezario pjūvio, jos patiria skausmą: „Mitas, kad seksas po Cezario pjūvio bus geresnis! Geriausias būdas išvengti skausmo sekso metu po gimdymo - natūraliai gimdyti. Labai daug žmonių nustemba tai išgirdę, nes mano, kad skausmas lytinių santykių metu dažniau jaučiamas po natūralaus gimdymo".

Allison teigimu, po cezario pjūvio operacijos moterys gali jausti skausmą lytinių santykių metu, kuris gali tęstis 6 ar net 12 mėnesių. Tai pasitaiko dažnai, o moterys nežino, kodėl tai vyksta ir nežino, ką daryti. Tad jei po atlikto cezario pjūvio besimylėdamos jaučiate skausmą, pasitarkite su akušeriu ar ginekologu, nes šią problemą galima išspręsti.

Ką apie seksą po gimdymo rodo tyrimai

Fizioterapijos specialistė stebisi, kad šiais laikais vis dar gajūs mitai: „Deja, nesenai išgirdau istoriją apie vyrą, kuris vertė partnerę darytis cezario pjūvį, kad jos kūnas nepasikeistų - taip, tai nutiko 2014 metais - ir tai pasitaiko dažnai. Nemažai moterų taip pat renkasi cezario pjūvį dėl panašių priežasčių, nors tai nėra pagrįsta moksliškai. Taip nutinka dėl mito, jog natūralus gimdymas sugadina lytinį gyvenimą. Tyrimai rodo priešingai".

Štai mokslo leidiniuose publikuotas tyrimas „Natūraliai ir cezario pjūvio būdu gimdžiusių moterų šlapimo laikymo ir lytinių rezultatų palyginimas (Klein MC, Kaczorowski J, Firoz T, Hubinette M, Jorgensen S, Gauthier R.)" sako, jog tiek vieną, tiek kelis kartus gimdžiusios moterys, kurių tarpvietės po natūralaus gimdymo liko sveikos, patiria mažiau skausmo lytinių santykių metu nei tos, kurioms buvo atliktas Cezario pjūvis. Cezario pjūvis nėra garantuotas būdas, apsaugantis moters lytinį gyvenimą ar padedantis išvengti šlapimo nelaikymo. Moterys, kurioms buvo atliktas cezario pjūvis, teigė daugelį mėnesių jautusios skausmą lytinių santykių metu. Todėl geriausia moterims gimdyti natūraliai ir, jei įmanoma, be jokių medikamentų ir komplikacijų.

Allison Hilbig nuomone, geriausias būdas išvengti problemų dubens apačioje - vengti intervencijų gimdymo metu. Ji pataria atsisakyti nebūtinų gimdymo skatinimų, kurie, kaip žinia, paskatina kitų intervencijų laviną. Žinoma, jei intervencija būtina, pasirinkimo jūs neturite. Taip pat manoma, kad gimdymas vandenyje padeda apsaugoti motinos tarpvietę.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Gydytojų ištarta frazė įžeidžia ne vieną nėščiąją (39)

Gydytojų ištarta frazė įžeidžia ne vieną nėščiąją
Gegužė - mėnuo, kai tradiciškai labiau prisimename motinystę ir moteriškumą.

Vaikiškos mados šventė Kaune

Vaikiškos mados šventė Kaune
Savaitgalį stilingiausi kauniečiai rinkosi apžiūrėti naujausios OVS kids parduotuvės prekybos ir pramogų centre „Akropolis“ Kaune.

Kaip iš tiesų jaučiasi abortą patyrusi moteris (21)

Kaip iš tiesų jaučiasi abortą patyrusi moteris
Abortas – tai nepageidaujamo nėštumo nutraukimas. Sužinojusios, kad pastojo, nors nenorėjo ir nesitikėjo, moterys sutrinka, todėl kartais nusprendžia negimdyti ir pasidaryti abortą. Šis žingsnis gyvenime yra rizikingas tiek mediciniškai, tiek psichologiškai, nes turi gana rimtų ir sunkių pasekmių.

Kaip sustabdyti plaukų slinkimą (2)

Kaip sustabdyti plaukų slinkimą
Plaukų slinkimo problema aktuali visais metų laikais ir daugeliui moterų, tačiau paūmėja ji nėštumo metu ir po gimdymo. Ką turime žinoti apie plaukų slinkimą ir pagalbą sau tokiu atveju?

Po gimdymo vyras pasikeitė ir atšalo: psichologės komentaras (44)

Po gimdymo vyras pasikeitė ir atšalo: psichologės komentaras
Psichologė Karolina Gurskienė sulaukė jaunos mamos klausimo: po gimdymo vyras pasikeitė neatpažįstamai. Moterį baugina tokie pokyčiai ir atšalimas.

Nuo ko priklauso moters noras mylėtis po gimdymo: psichologės komentaras (18)

Nuo ko priklauso moters noras mylėtis po gimdymo: psichologės komentaras
Psichologės Karolinos Gurskienės komentaras apie intymų šeimos gyvenimo susilaukus vaikų.

Gydytoja ginekologė ragina moteris nebūti abejingomis sau (1)

Gydytoja ginekologė ragina moteris nebūti abejingomis sau
Kasmet Lietuvoje apie 450 moterų suserga ir 250 miršta nuo gimdos kaklelio vėžio – tai antra dažniausia po krūties vėžio onkologinė liga tarp 15–54 m. amžiaus moterų.

Apklausa: koks amžiaus skirtumas tarp vaikų geriausias? (12)

Apklausa: koks amžiaus skirtumas tarp vaikų geriausias?
Kaip ir kiekvieną mėnesį – mamų nuomonė. Pametinukai, keleri metai ar daug daugiau – koks vaikų metų skirtumas geriausias? Ir geriausias kam – vaikams ar tėvams?..

Gydytojos patarimai: kaip įveikti dažniausias žindymo kliūtis (4)

Gydytojos patarimai: kaip įveikti dažniausias žindymo kliūtis
Šių dienų medicina tvirtina, kad sėkmingai savo kūdikį žindyti gali bene visos moterys. Deja, didelė dalis, nesulaukusios kvalifikuotos pagalbos, pasinaudodamos klaidingais patarimais ar tiesiog nežinodamos, ką daryti, nutraukia natūralų vaiko maitinimą.

7 patyrusios mamos patarimai pirmą kartą gimdžiusiajai

7 patyrusios mamos patarimai pirmą kartą gimdžiusiajai
Po gimdymo, ypač, jei tai pirmas vaikas, pirmaisiais mėnesiais nelengva išlikti ramiai ir racionaliai. Tačiau pabandyti verta.

Kaip baigti žindyti nesukeliant streso sau ir vaikui (8)

Kaip baigti žindyti nesukeliant streso sau ir vaikui
Žindymo nutraukimas - tai kantrybės ir ryžto reikalaujantis procesas. Nors būna tokių vaikų, kurie patys savaime atsisako mamytės pienelio ir tai nesukelia jokio streso nei jam, nei motinai, dažniausiai šis procesas savaime nesibaigia ir tenka įdėti nemažai pastangų į maitinimo nutraukimą.

Beveik ketvirtadalis gimdžiusių moterų jaučia nepasitenkinimą lytiniais santykiais

Beveik ketvirtadalis gimdžiusių moterų jaučia nepasitenkinimą lytiniais santykiais
Darnus seksualinis gyvenimas ir lytinė sveikata daro tiesioginę įtaką mūsų emocinei savijautai ir net šeimos laimei.

Nėštumas be laimingos pabaigos: psichologės komentaras (3)

Nėštumas be laimingos pabaigos: psichologės komentaras
Persileidimas tai savaiminis vaisiaus praradimas iki 22 nėštumo savaitės, kuris įvyksta tam, kad iš organizmo būtų pašalintas negyvas vaisius. Priežastys, lemiančios, kodėl vienos moterys patiria persileidimą, o kitos - ne, yra labai įvairios.

Patarimas mamoms: kaip po gimdymo sustangrinti liemenį (4)

Patarimas mamoms: kaip po gimdymo sustangrinti liemenį
Neretai būsima mama per 9 mėnesius priauga 10-20 ir daugiau kilogramų, tad dažnai moteris sunerimsta ne tik dėl pasikeitusių kūno formų, bet ir dėl sveikatos. Akušerės ginekologės Rasos Jakutienės patarimai mamoms.

Mokslininkai dar kartą patvirtino, kodėl reikia kuo dažniau glausti gimusį vaiką (1)

Mokslininkai dar kartą patvirtino, kodėl reikia kuo dažniau glausti gimusį vaiką
Kaip parodė naujausi tyrimai, tie žiurkių jaunikliai, šalia kurių nuolat būdavo mama, sparčiau vystėsi, greičiau formavosi jų smegenys. Mokslininkai daro prielaidą, kad tėviškas rūpinimasis atžalomis, fizinis kontaktas turi teigiamos įtakos smegenų raidai.