Ar tikrai seksas geresnis po cezario pjūvio, o ne po įprasto gimdymo?

 (48)
Gana plačiai yra paplitusi nuomonė, jog cezario pjūvį patyrusioms moterims pasisekė labiau, kai kalbama apie seksą po gimdymo. Tačiau moterų sveikata po gimdymo besidominti fizioterapijos specialistė Allison Hilbig teigia, kad viskas yra priešingai.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Specialistė kviečia prisiminti moters fiziologiją: vaizdžiai tariant, vagina yra sukurta kaip akordeonas - gali išsitempti ir atsiverti. Prisiminkite, kaip pirmąjį kartą bandėte įsidėti tamponą arba mylėtis.

Vagina yra sukurta taip, kad gimdymo metu ji išsitempia, o po to vėl susitraukia. Be to, nepamirškite, kad kūdikis būna slidus, nes jį dengia apsauginė medžiaga arba jis būna šlapias nuo amniono skysčių. Šie natūralūs „lubrikantai" padeda kūdikiui slysti gimdymo kanalu.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Motinos pienui neprilygsta joks dirbtinis maitinimas
4 vaikų mama Birutė - atvirai apie skyrybas ir vyrų bei moterų skirtumus

„Po natūralaus gimdymo padidėja kraujo tiekimas į vaginą. Dėl to po natūralaus gimdymo moterys gali patirti stipresnį orgazmą. Tačiau jei dubens apačia yra silpna, šis poveikis susilpnėja" - tvirtina Allison Hilbig iš Australijos. Pasak specialistės, todėl svarbu stiprinti dubens srities raumenis.

Dėl gimdymo hormonų, išsiskyrusių po natūralaus gimdymo, moterys gali jausti jėgų antplūdį, būti labiau pasitikinčios savo sugebėjimais bei seksualumu. Daug moterų tvirtina, kad jų lytinis gyvenimas pagerėjo po natūralaus gimdymo.

Skausmas po Cezario pjūvio

Labai dažnai moterys nustemba, jog besimylėdamos po atlikto Cezario pjūvio, jos patiria skausmą: „Mitas, kad seksas po Cezario pjūvio bus geresnis! Geriausias būdas išvengti skausmo sekso metu po gimdymo - natūraliai gimdyti. Labai daug žmonių nustemba tai išgirdę, nes mano, kad skausmas lytinių santykių metu dažniau jaučiamas po natūralaus gimdymo".

Allison teigimu, po cezario pjūvio operacijos moterys gali jausti skausmą lytinių santykių metu, kuris gali tęstis 6 ar net 12 mėnesių. Tai pasitaiko dažnai, o moterys nežino, kodėl tai vyksta ir nežino, ką daryti. Tad jei po atlikto cezario pjūvio besimylėdamos jaučiate skausmą, pasitarkite su akušeriu ar ginekologu, nes šią problemą galima išspręsti.

Ką apie seksą po gimdymo rodo tyrimai

Fizioterapijos specialistė stebisi, kad šiais laikais vis dar gajūs mitai: „Deja, nesenai išgirdau istoriją apie vyrą, kuris vertė partnerę darytis cezario pjūvį, kad jos kūnas nepasikeistų - taip, tai nutiko 2014 metais - ir tai pasitaiko dažnai. Nemažai moterų taip pat renkasi cezario pjūvį dėl panašių priežasčių, nors tai nėra pagrįsta moksliškai. Taip nutinka dėl mito, jog natūralus gimdymas sugadina lytinį gyvenimą. Tyrimai rodo priešingai".

Štai mokslo leidiniuose publikuotas tyrimas „Natūraliai ir cezario pjūvio būdu gimdžiusių moterų šlapimo laikymo ir lytinių rezultatų palyginimas (Klein MC, Kaczorowski J, Firoz T, Hubinette M, Jorgensen S, Gauthier R.)" sako, jog tiek vieną, tiek kelis kartus gimdžiusios moterys, kurių tarpvietės po natūralaus gimdymo liko sveikos, patiria mažiau skausmo lytinių santykių metu nei tos, kurioms buvo atliktas Cezario pjūvis. Cezario pjūvis nėra garantuotas būdas, apsaugantis moters lytinį gyvenimą ar padedantis išvengti šlapimo nelaikymo. Moterys, kurioms buvo atliktas cezario pjūvis, teigė daugelį mėnesių jautusios skausmą lytinių santykių metu. Todėl geriausia moterims gimdyti natūraliai ir, jei įmanoma, be jokių medikamentų ir komplikacijų.

Allison Hilbig nuomone, geriausias būdas išvengti problemų dubens apačioje - vengti intervencijų gimdymo metu. Ji pataria atsisakyti nebūtinų gimdymo skatinimų, kurie, kaip žinia, paskatina kitų intervencijų laviną. Žinoma, jei intervencija būtina, pasirinkimo jūs neturite. Taip pat manoma, kad gimdymas vandenyje padeda apsaugoti motinos tarpvietę.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų (6)

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų
Santuokoje būna visko, todėl tie, kurie tuokiasi tikėdamiesi, kad po vedybų bus geriau, dažniausiai nusivilia.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (3)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras (35)

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai apie intymų poros gyvenimą susilaukus vaikų: pagerėja jis, pablogėja ar išlieka toks pat?

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką (12)

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką
Psichologės Karolinos Gurskienės mintys apie motinystę ir šeimų pasirinkimą auginti daugiau kaip vieną vaiką.

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės (16)

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės
Šiais laikais, kai yra daugybė kontracepcijos priemonių, tikriausiai ne taip lengva nuspręsti, kurią rinktis. O ir tinka visoms ne kiekviena. Pasikalbėjus su mamomis paaiškėjo – į naujoves dauguma dar žiūri atsargiai.

Kuo netyčiukai vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų? (4)

Kuo <em>netyčiukai</em> vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų?
Planuoti nėštumą ar ne? Psichologė ir LSMU lektorė, VšĮ Krizinio nėštumo centras savanorė dr. Giedrė Širvinskienė sako, kad gebėjimas priimti gyvybę susijęs su požiūriu į vaiką apskritai. „Svarbu yra planuoti tiek, kiek galime, kiek tai nuo mūsų priklauso“, – sako straipsnio konsultantė.

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?
Būdami vaikais mes jų nekentėme, būdami tėvais pagauname save kartais patys juos sakantys savo tėvams. Portalas „Stern“ pateikia frazes, kurios išsprūsta mums iš lūpų ir vaikams ne padeda, o tik kenkia.

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus
Iki pirmojo vaikelio gimimo mažai tėvų suvokia, kaip keisis jų kasdienybė, poilsio režimas ir tai, kad rasti laisvą minutėlę sau bus labai sunku.

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius.

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti? (9)

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti?
Praėjus keliems mėnesiams po gimdymo kuokštais slenkantys plaukai kankina ne vieną mamą. Ką daryti?

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris (3)

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris
Kiekviena moteris po gimdymo pastebi tam tikrus savo kūno pokyčius, kurie nors ir nėra malonūs, dažniausiai yra laikini.

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka (1)

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka
Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų.

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė (171)

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė
Rugilė nevynioja žodžių į vatą – iš pradžių, gimus vaikeliui, ji save laikė negera mama ir netgi, kaip pati sako, nejautė meilės savo sūnui. Tai ją labai gąsdino. Bet... Atradus priežastis situacija ėmė keistis.

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai (3)

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai
Kokių būna mamų? „Pačių įvairiausių", – šypsodamasi sako psichologė.

Psichologė: kas dažniausiai išprovokuoja pykčius po gimdymo

Psichologė: kas dažniausiai išprovokuoja pykčius po gimdymo
Gimus kūdikiui, natūraliai namie atsiranda daugiau veiklos: mažyliu reikia rūpintis ne tik dieną, bet ir naktį. Dažniausiai trūkstant poilsio ima trūkti ir kantrybės, todėl net ir smulkmenos išprovokuoja tėvelių tarpusavio pykčius ir ginčus.