Atvirai apie motinystę: tai – ir laimė, ir našta

 (8)
Šį sekmadienį sveikiname savo brangias mamas. O kaip pačios jaučiamės susilaukusios vaikų? Trys mamos dalijasi savo pasvarstymais apie motinystę, jos džiaugsmus ir vargus.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Agota, vieno vaikučio mama:

„Mama tapau prieš pusantrų metų. Kartais žiūriu į savo dukryte ir vis dar negaliu patikėti, kad ji mano. Kai tik ji gimė, buvo apėmusi euforija – pagaliau patenkintas smalsumas, koks žmogutis augo mano pilve. Tačiau tai nebuvo meilė iš pirmo žvilgsnio. Jaučiau labai didelį stresą – atrodė, ne taip paimsiu, ne taip priglausiu. Kai klykdavo ir negalėdavau nuraminti, apimdavo pyktis, atrodydavo, kurių galų reikėjo to vaiko.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Įspūdingas video: kaip maži vaikai pasitinka iš darbo grįžtančius tėčius
Ar seksas nėštumo metu tikrai nekenkia būsimam vaikui?

Pirmaisiais mėnesiais jausmų amplitudė buvo labai didelė: nuo džiaugsmo iki neapykantos. Gerai, kad turėjau labai artimų draugių, kurios pasakė, kad tai visiškai normalu ir kad begalinė meilė kūdikiui ateina su laiku. Taip ir buvo. Jau nuo pat dukrytės gimimo stengiausi jai suteikti visa, kas geriausia, dabar tik jau įsisąmoninau, kad tai mano vaikas ir svarbiausias asmuo gyvenime.

Būti mama tikrai nėra lengva. Įsivaizdavau, kad bus kur kas lengviau. Dar baisiau pasidaro, kai suprantu, kad ateityje tik sunkės: prasidės mokykla, paauglystė, pirmosios meilės. Jau daugiau nei metai laiko kai abu su vyru normaliai neišsimiegame, neturime tingių savaitgalių. Stipriai reikėjo keisti ir įprastą laisvalaikį. Kur kas rečiau galime nueiti į restoraną, kino teatrą ar spektaklį. Lygiai taip pat su kelionėmis. Galbūt patys sau prisidarome kliūčių, tačiau kol kas labiau atsižvelgiame į vaiko interesus. Nemanau, kad mažam vaikui labai gerai skraidyti lėktuvais ar kardinaliai keisti dienos ritmą.

Vis dėlto, be galo džiaugiuosi, kad turiu savo dukrytę. Kiekvieną dieną ji mane priverčia šypsotis. Kasdien po darbo skubu grįžti namo pas ją. Visai neįdomu susitikti su draugėmis ar nulėkti pasivaikščioti po parduotuves. Tapau gerokai drąsesnė, nebijau pasakyti savo nuomonės, ją apginti. Kur kas geriau išmokau planuoti laiką, dirbti kelis darbus vienu metu. Man labai patinka būti mama".

Inga, dviejų vaikų mama:

„Atvirai pasakius, vaikų susilaukiau, nes jų norėjo mano vyras ir taip reikėjo. Žinau, kad nuskambės labai žiauriai, abu savo vaikus myliu, bet manau, kad be jų būčiau kur kas laimingesnė. Gerus aštuonerius metus gyvenu ne dėl savęs, o dėl kitų. Sau laiko neturiu, o tai labai vargina. Kartais pagaunu save galvojančią, kad geriausios mano dienos, kai vaikų nebūna namuose. Dėl to anksti išėjau ir į darbą – norėjosi užsiimti kažkuo kur kas prasmingesniu, nei vien sauskelnių keitimas ir košių virimas.

Kai gimė pirmasis sūnus, galvojau, kad džiaugsmas pamažu atsiras. Tačiau laikas bėgo, o man nebuvo įdomu su juo leisti laiką. Antrąjį gimdžiau dėl to, kad vaikams po vieną augti yra negerai. Jaučiu atsakomybę dėl savo vaikų: stengiuosi, kad augtų sveiki, lavintųsi, perku geriausius žaislus, jiems skaitau, vedu į būrelius, padedu paruošti pamokas. Manau, kad jei jau pagimdžiau, dabar turiu būti gera mama.

Motinystė man yra darbas – sunkus ir labai atsakingas. Dabar suprantu, kad jai sutvertos toli gražu ne visos. Nesmerkiu moterų, kurios nenori turėti vaikų. Joms net šiek tiek pavydžiu".

Rasa, dviejų vaikų mama:

„Labai ilgai negalėjau pastoti. Su vyru atlikome galybę tyrimu, buvau pradėjusi gydymo kursą, kai sužinojau, kad laukiuosi. Visą pirmą nėštumą skraidžiau kaip ant sparnų. Tik gimus dukrytei pamilau ją iškart. Atrodė, kad širdis susprogs, kokia didelė atrodė meilė vaikui. Ji buvo ilgai svajota ir laukta, todėl visos nemigo naktys ir kiti sunkumai atrodė ne tokie jau ir sunkūs. Po pusmečio pradėjome stengtis susilaukti ir antrojo savo stebuklo.

Dabar mažiausiajam jau dveji, bet į darbą kol kas galvoju negrįžti. Namuose su vaikais man be galo patinka. Jaučiuosi atradusi savo gyvenimo pilnatvę ir ramybę. Prieš gimstant vaikams, turėjau visai neblogas karjeros perspektyvas. Visada save įsivaizdavau kaip veiklią moterį. Tačiau dabar mano gyvenimo prioritetai kardinaliai pasikeitę. Ir nebijau prisipažinti, kad man smagu kepti pyragus, žaisti, dūkti su savo vaikais. Manau, kad didžiausia gyvenimo vertybė yra buvimas su savo artimaisiais. O kas gali būti artimiau, nei vaikai?

Jei tik leis galimybės norėčiau turėti dar bent vieną pagranduką. Juk ir vaikams labai smagu augti, kai yra daug seserų ir brolių".

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!
„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris
Nereta vaikų neseniai susilaukusi moteris susiduria su subtilia bėda – intymus ryšys jai nebeteikia tiek malonumo, kiek anksčiau.

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama
Gal nėštumas ir gimdymas - puiki proga suartėti, jei iki šiol to trūko? Straipsnio konsultantė – „Invito" psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.