Atvirai apie motinystę: tai – ir laimė, ir našta

 (8)
Šį sekmadienį sveikiname savo brangias mamas. O kaip pačios jaučiamės susilaukusios vaikų? Trys mamos dalijasi savo pasvarstymais apie motinystę, jos džiaugsmus ir vargus.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Agota, vieno vaikučio mama:

„Mama tapau prieš pusantrų metų. Kartais žiūriu į savo dukryte ir vis dar negaliu patikėti, kad ji mano. Kai tik ji gimė, buvo apėmusi euforija – pagaliau patenkintas smalsumas, koks žmogutis augo mano pilve. Tačiau tai nebuvo meilė iš pirmo žvilgsnio. Jaučiau labai didelį stresą – atrodė, ne taip paimsiu, ne taip priglausiu. Kai klykdavo ir negalėdavau nuraminti, apimdavo pyktis, atrodydavo, kurių galų reikėjo to vaiko.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Įspūdingas video: kaip maži vaikai pasitinka iš darbo grįžtančius tėčius
Ar seksas nėštumo metu tikrai nekenkia būsimam vaikui?

Pirmaisiais mėnesiais jausmų amplitudė buvo labai didelė: nuo džiaugsmo iki neapykantos. Gerai, kad turėjau labai artimų draugių, kurios pasakė, kad tai visiškai normalu ir kad begalinė meilė kūdikiui ateina su laiku. Taip ir buvo. Jau nuo pat dukrytės gimimo stengiausi jai suteikti visa, kas geriausia, dabar tik jau įsisąmoninau, kad tai mano vaikas ir svarbiausias asmuo gyvenime.

Būti mama tikrai nėra lengva. Įsivaizdavau, kad bus kur kas lengviau. Dar baisiau pasidaro, kai suprantu, kad ateityje tik sunkės: prasidės mokykla, paauglystė, pirmosios meilės. Jau daugiau nei metai laiko kai abu su vyru normaliai neišsimiegame, neturime tingių savaitgalių. Stipriai reikėjo keisti ir įprastą laisvalaikį. Kur kas rečiau galime nueiti į restoraną, kino teatrą ar spektaklį. Lygiai taip pat su kelionėmis. Galbūt patys sau prisidarome kliūčių, tačiau kol kas labiau atsižvelgiame į vaiko interesus. Nemanau, kad mažam vaikui labai gerai skraidyti lėktuvais ar kardinaliai keisti dienos ritmą.

Vis dėlto, be galo džiaugiuosi, kad turiu savo dukrytę. Kiekvieną dieną ji mane priverčia šypsotis. Kasdien po darbo skubu grįžti namo pas ją. Visai neįdomu susitikti su draugėmis ar nulėkti pasivaikščioti po parduotuves. Tapau gerokai drąsesnė, nebijau pasakyti savo nuomonės, ją apginti. Kur kas geriau išmokau planuoti laiką, dirbti kelis darbus vienu metu. Man labai patinka būti mama".

Inga, dviejų vaikų mama:

„Atvirai pasakius, vaikų susilaukiau, nes jų norėjo mano vyras ir taip reikėjo. Žinau, kad nuskambės labai žiauriai, abu savo vaikus myliu, bet manau, kad be jų būčiau kur kas laimingesnė. Gerus aštuonerius metus gyvenu ne dėl savęs, o dėl kitų. Sau laiko neturiu, o tai labai vargina. Kartais pagaunu save galvojančią, kad geriausios mano dienos, kai vaikų nebūna namuose. Dėl to anksti išėjau ir į darbą – norėjosi užsiimti kažkuo kur kas prasmingesniu, nei vien sauskelnių keitimas ir košių virimas.

Kai gimė pirmasis sūnus, galvojau, kad džiaugsmas pamažu atsiras. Tačiau laikas bėgo, o man nebuvo įdomu su juo leisti laiką. Antrąjį gimdžiau dėl to, kad vaikams po vieną augti yra negerai. Jaučiu atsakomybę dėl savo vaikų: stengiuosi, kad augtų sveiki, lavintųsi, perku geriausius žaislus, jiems skaitau, vedu į būrelius, padedu paruošti pamokas. Manau, kad jei jau pagimdžiau, dabar turiu būti gera mama.

Motinystė man yra darbas – sunkus ir labai atsakingas. Dabar suprantu, kad jai sutvertos toli gražu ne visos. Nesmerkiu moterų, kurios nenori turėti vaikų. Joms net šiek tiek pavydžiu".

Rasa, dviejų vaikų mama:

„Labai ilgai negalėjau pastoti. Su vyru atlikome galybę tyrimu, buvau pradėjusi gydymo kursą, kai sužinojau, kad laukiuosi. Visą pirmą nėštumą skraidžiau kaip ant sparnų. Tik gimus dukrytei pamilau ją iškart. Atrodė, kad širdis susprogs, kokia didelė atrodė meilė vaikui. Ji buvo ilgai svajota ir laukta, todėl visos nemigo naktys ir kiti sunkumai atrodė ne tokie jau ir sunkūs. Po pusmečio pradėjome stengtis susilaukti ir antrojo savo stebuklo.

Dabar mažiausiajam jau dveji, bet į darbą kol kas galvoju negrįžti. Namuose su vaikais man be galo patinka. Jaučiuosi atradusi savo gyvenimo pilnatvę ir ramybę. Prieš gimstant vaikams, turėjau visai neblogas karjeros perspektyvas. Visada save įsivaizdavau kaip veiklią moterį. Tačiau dabar mano gyvenimo prioritetai kardinaliai pasikeitę. Ir nebijau prisipažinti, kad man smagu kepti pyragus, žaisti, dūkti su savo vaikais. Manau, kad didžiausia gyvenimo vertybė yra buvimas su savo artimaisiais. O kas gali būti artimiau, nei vaikai?

Jei tik leis galimybės norėčiau turėti dar bent vieną pagranduką. Juk ir vaikams labai smagu augti, kai yra daug seserų ir brolių".

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Gydytojų ištarta frazė įžeidžia ne vieną nėščiąją (39)

Gydytojų ištarta frazė įžeidžia ne vieną nėščiąją
Gegužė - mėnuo, kai tradiciškai labiau prisimename motinystę ir moteriškumą.

Vaikiškos mados šventė Kaune

Vaikiškos mados šventė Kaune
Savaitgalį stilingiausi kauniečiai rinkosi apžiūrėti naujausios OVS kids parduotuvės prekybos ir pramogų centre „Akropolis“ Kaune.

Kaip iš tiesų jaučiasi abortą patyrusi moteris (21)

Kaip iš tiesų jaučiasi abortą patyrusi moteris
Abortas – tai nepageidaujamo nėštumo nutraukimas. Sužinojusios, kad pastojo, nors nenorėjo ir nesitikėjo, moterys sutrinka, todėl kartais nusprendžia negimdyti ir pasidaryti abortą. Šis žingsnis gyvenime yra rizikingas tiek mediciniškai, tiek psichologiškai, nes turi gana rimtų ir sunkių pasekmių.

Kaip sustabdyti plaukų slinkimą (2)

Kaip sustabdyti plaukų slinkimą
Plaukų slinkimo problema aktuali visais metų laikais ir daugeliui moterų, tačiau paūmėja ji nėštumo metu ir po gimdymo. Ką turime žinoti apie plaukų slinkimą ir pagalbą sau tokiu atveju?

Po gimdymo vyras pasikeitė ir atšalo: psichologės komentaras (44)

Po gimdymo vyras pasikeitė ir atšalo: psichologės komentaras
Psichologė Karolina Gurskienė sulaukė jaunos mamos klausimo: po gimdymo vyras pasikeitė neatpažįstamai. Moterį baugina tokie pokyčiai ir atšalimas.

Nuo ko priklauso moters noras mylėtis po gimdymo: psichologės komentaras (18)

Nuo ko priklauso moters noras mylėtis po gimdymo: psichologės komentaras
Psichologės Karolinos Gurskienės komentaras apie intymų šeimos gyvenimo susilaukus vaikų.

Gydytoja ginekologė ragina moteris nebūti abejingomis sau (1)

Gydytoja ginekologė ragina moteris nebūti abejingomis sau
Kasmet Lietuvoje apie 450 moterų suserga ir 250 miršta nuo gimdos kaklelio vėžio – tai antra dažniausia po krūties vėžio onkologinė liga tarp 15–54 m. amžiaus moterų.

Apklausa: koks amžiaus skirtumas tarp vaikų geriausias? (12)

Apklausa: koks amžiaus skirtumas tarp vaikų geriausias?
Kaip ir kiekvieną mėnesį – mamų nuomonė. Pametinukai, keleri metai ar daug daugiau – koks vaikų metų skirtumas geriausias? Ir geriausias kam – vaikams ar tėvams?..

Gydytojos patarimai: kaip įveikti dažniausias žindymo kliūtis (4)

Gydytojos patarimai: kaip įveikti dažniausias žindymo kliūtis
Šių dienų medicina tvirtina, kad sėkmingai savo kūdikį žindyti gali bene visos moterys. Deja, didelė dalis, nesulaukusios kvalifikuotos pagalbos, pasinaudodamos klaidingais patarimais ar tiesiog nežinodamos, ką daryti, nutraukia natūralų vaiko maitinimą.

7 patyrusios mamos patarimai pirmą kartą gimdžiusiajai

7 patyrusios mamos patarimai pirmą kartą gimdžiusiajai
Po gimdymo, ypač, jei tai pirmas vaikas, pirmaisiais mėnesiais nelengva išlikti ramiai ir racionaliai. Tačiau pabandyti verta.

Kaip baigti žindyti nesukeliant streso sau ir vaikui (8)

Kaip baigti žindyti nesukeliant streso sau ir vaikui
Žindymo nutraukimas - tai kantrybės ir ryžto reikalaujantis procesas. Nors būna tokių vaikų, kurie patys savaime atsisako mamytės pienelio ir tai nesukelia jokio streso nei jam, nei motinai, dažniausiai šis procesas savaime nesibaigia ir tenka įdėti nemažai pastangų į maitinimo nutraukimą.

Beveik ketvirtadalis gimdžiusių moterų jaučia nepasitenkinimą lytiniais santykiais

Beveik ketvirtadalis gimdžiusių moterų jaučia nepasitenkinimą lytiniais santykiais
Darnus seksualinis gyvenimas ir lytinė sveikata daro tiesioginę įtaką mūsų emocinei savijautai ir net šeimos laimei.

Nėštumas be laimingos pabaigos: psichologės komentaras (3)

Nėštumas be laimingos pabaigos: psichologės komentaras
Persileidimas tai savaiminis vaisiaus praradimas iki 22 nėštumo savaitės, kuris įvyksta tam, kad iš organizmo būtų pašalintas negyvas vaisius. Priežastys, lemiančios, kodėl vienos moterys patiria persileidimą, o kitos - ne, yra labai įvairios.

Patarimas mamoms: kaip po gimdymo sustangrinti liemenį (4)

Patarimas mamoms: kaip po gimdymo sustangrinti liemenį
Neretai būsima mama per 9 mėnesius priauga 10-20 ir daugiau kilogramų, tad dažnai moteris sunerimsta ne tik dėl pasikeitusių kūno formų, bet ir dėl sveikatos. Akušerės ginekologės Rasos Jakutienės patarimai mamoms.

Mokslininkai dar kartą patvirtino, kodėl reikia kuo dažniau glausti gimusį vaiką (1)

Mokslininkai dar kartą patvirtino, kodėl reikia kuo dažniau glausti gimusį vaiką
Kaip parodė naujausi tyrimai, tie žiurkių jaunikliai, šalia kurių nuolat būdavo mama, sparčiau vystėsi, greičiau formavosi jų smegenys. Mokslininkai daro prielaidą, kad tėviškas rūpinimasis atžalomis, fizinis kontaktas turi teigiamos įtakos smegenų raidai.