Atvirai apie motinystę: tai – ir laimė, ir našta

 (8)
Šį sekmadienį sveikiname savo brangias mamas. O kaip pačios jaučiamės susilaukusios vaikų? Trys mamos dalijasi savo pasvarstymais apie motinystę, jos džiaugsmus ir vargus.
© Fotolia nuotr.

Agota, vieno vaikučio mama:

„Mama tapau prieš pusantrų metų. Kartais žiūriu į savo dukryte ir vis dar negaliu patikėti, kad ji mano. Kai tik ji gimė, buvo apėmusi euforija – pagaliau patenkintas smalsumas, koks žmogutis augo mano pilve. Tačiau tai nebuvo meilė iš pirmo žvilgsnio. Jaučiau labai didelį stresą – atrodė, ne taip paimsiu, ne taip priglausiu. Kai klykdavo ir negalėdavau nuraminti, apimdavo pyktis, atrodydavo, kurių galų reikėjo to vaiko.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Įspūdingas video: kaip maži vaikai pasitinka iš darbo grįžtančius tėčius
Ar seksas nėštumo metu tikrai nekenkia būsimam vaikui?

Pirmaisiais mėnesiais jausmų amplitudė buvo labai didelė: nuo džiaugsmo iki neapykantos. Gerai, kad turėjau labai artimų draugių, kurios pasakė, kad tai visiškai normalu ir kad begalinė meilė kūdikiui ateina su laiku. Taip ir buvo. Jau nuo pat dukrytės gimimo stengiausi jai suteikti visa, kas geriausia, dabar tik jau įsisąmoninau, kad tai mano vaikas ir svarbiausias asmuo gyvenime.

Būti mama tikrai nėra lengva. Įsivaizdavau, kad bus kur kas lengviau. Dar baisiau pasidaro, kai suprantu, kad ateityje tik sunkės: prasidės mokykla, paauglystė, pirmosios meilės. Jau daugiau nei metai laiko kai abu su vyru normaliai neišsimiegame, neturime tingių savaitgalių. Stipriai reikėjo keisti ir įprastą laisvalaikį. Kur kas rečiau galime nueiti į restoraną, kino teatrą ar spektaklį. Lygiai taip pat su kelionėmis. Galbūt patys sau prisidarome kliūčių, tačiau kol kas labiau atsižvelgiame į vaiko interesus. Nemanau, kad mažam vaikui labai gerai skraidyti lėktuvais ar kardinaliai keisti dienos ritmą.

Vis dėlto, be galo džiaugiuosi, kad turiu savo dukrytę. Kiekvieną dieną ji mane priverčia šypsotis. Kasdien po darbo skubu grįžti namo pas ją. Visai neįdomu susitikti su draugėmis ar nulėkti pasivaikščioti po parduotuves. Tapau gerokai drąsesnė, nebijau pasakyti savo nuomonės, ją apginti. Kur kas geriau išmokau planuoti laiką, dirbti kelis darbus vienu metu. Man labai patinka būti mama".

Inga, dviejų vaikų mama:

„Atvirai pasakius, vaikų susilaukiau, nes jų norėjo mano vyras ir taip reikėjo. Žinau, kad nuskambės labai žiauriai, abu savo vaikus myliu, bet manau, kad be jų būčiau kur kas laimingesnė. Gerus aštuonerius metus gyvenu ne dėl savęs, o dėl kitų. Sau laiko neturiu, o tai labai vargina. Kartais pagaunu save galvojančią, kad geriausios mano dienos, kai vaikų nebūna namuose. Dėl to anksti išėjau ir į darbą – norėjosi užsiimti kažkuo kur kas prasmingesniu, nei vien sauskelnių keitimas ir košių virimas.

Kai gimė pirmasis sūnus, galvojau, kad džiaugsmas pamažu atsiras. Tačiau laikas bėgo, o man nebuvo įdomu su juo leisti laiką. Antrąjį gimdžiau dėl to, kad vaikams po vieną augti yra negerai. Jaučiu atsakomybę dėl savo vaikų: stengiuosi, kad augtų sveiki, lavintųsi, perku geriausius žaislus, jiems skaitau, vedu į būrelius, padedu paruošti pamokas. Manau, kad jei jau pagimdžiau, dabar turiu būti gera mama.

Motinystė man yra darbas – sunkus ir labai atsakingas. Dabar suprantu, kad jai sutvertos toli gražu ne visos. Nesmerkiu moterų, kurios nenori turėti vaikų. Joms net šiek tiek pavydžiu".

Rasa, dviejų vaikų mama:

„Labai ilgai negalėjau pastoti. Su vyru atlikome galybę tyrimu, buvau pradėjusi gydymo kursą, kai sužinojau, kad laukiuosi. Visą pirmą nėštumą skraidžiau kaip ant sparnų. Tik gimus dukrytei pamilau ją iškart. Atrodė, kad širdis susprogs, kokia didelė atrodė meilė vaikui. Ji buvo ilgai svajota ir laukta, todėl visos nemigo naktys ir kiti sunkumai atrodė ne tokie jau ir sunkūs. Po pusmečio pradėjome stengtis susilaukti ir antrojo savo stebuklo.

Dabar mažiausiajam jau dveji, bet į darbą kol kas galvoju negrįžti. Namuose su vaikais man be galo patinka. Jaučiuosi atradusi savo gyvenimo pilnatvę ir ramybę. Prieš gimstant vaikams, turėjau visai neblogas karjeros perspektyvas. Visada save įsivaizdavau kaip veiklią moterį. Tačiau dabar mano gyvenimo prioritetai kardinaliai pasikeitę. Ir nebijau prisipažinti, kad man smagu kepti pyragus, žaisti, dūkti su savo vaikais. Manau, kad didžiausia gyvenimo vertybė yra buvimas su savo artimaisiais. O kas gali būti artimiau, nei vaikai?

Jei tik leis galimybės norėčiau turėti dar bent vieną pagranduką. Juk ir vaikams labai smagu augti, kai yra daug seserų ir brolių".

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Kaip baigti žindyti nesukeliant streso sau ir vaikui (3)

Kaip baigti žindyti nesukeliant streso sau ir vaikui
Žindymo nutraukimas - tai kantrybės ir ryžto reikalaujantis procesas. Nors būna tokių vaikų, kurie patys savaime atsisako mamytės pienelio ir tai nesukelia jokio streso nei jam, nei motinai, dažniausiai šis procesas savaime nesibaigia ir tenka įdėti nemažai pastangų į maitinimo nutraukimą.

Beveik ketvirtadalis gimdžiusių moterų jaučia nepasitenkinimą lytiniais santykiais

Beveik ketvirtadalis gimdžiusių moterų jaučia nepasitenkinimą lytiniais santykiais
Darnus seksualinis gyvenimas ir lytinė sveikata daro tiesioginę įtaką mūsų emocinei savijautai ir net šeimos laimei.

Nėštumas be laimingos pabaigos: psichologės komentaras (3)

Nėštumas be laimingos pabaigos: psichologės komentaras
Persileidimas tai savaiminis vaisiaus praradimas iki 22 nėštumo savaitės, kuris įvyksta tam, kad iš organizmo būtų pašalintas negyvas vaisius. Priežastys, lemiančios, kodėl vienos moterys patiria persileidimą, o kitos - ne, yra labai įvairios.

Patarimas mamoms: kaip po gimdymo sustangrinti liemenį (3)

Patarimas mamoms: kaip po gimdymo sustangrinti liemenį
Neretai būsima mama per 9 mėnesius priauga 10-20 ir daugiau kilogramų, tad dažnai moteris sunerimsta ne tik dėl pasikeitusių kūno formų, bet ir dėl sveikatos. Akušerės ginekologės Rasos Jakutienės patarimai mamoms.

Mokslininkai dar kartą patvirtino, kodėl reikia kuo dažniau glausti gimusį vaiką (1)

Mokslininkai dar kartą patvirtino, kodėl reikia kuo dažniau glausti gimusį vaiką
Kaip parodė naujausi tyrimai, tie žiurkių jaunikliai, šalia kurių nuolat būdavo mama, sparčiau vystėsi, greičiau formavosi jų smegenys. Mokslininkai daro prielaidą, kad tėviškas rūpinimasis atžalomis, fizinis kontaktas turi teigiamos įtakos smegenų raidai.

Po gimdymo – iš karto atgal į darbus: psichologės komentaras (1)

Po gimdymo – iš karto atgal į darbus: psichologės komentaras
Lietuvoje vaiko auginimo atostogos yra vienos ilgiausių Europoje. Tačiau neretai pasitaiko, kad į darbą grįžti moteris nusprendžia praėjus vos keliems mėnesiams po gimdymo. Psichologės Karolinos Gurskienės įžvalgos apie motinystės ir karjeros suderinimą bei tai lydintį kaltės jausmą.

Psichologė: moterys, neatiduokite visos savęs vaikui (42)

Psichologė: moterys, neatiduokite visos savęs vaikui
Gimus vaikui, jis reikalauja didžiausios dalies mamos ir tėčio dėmesio bei laiko. Dažna moteris savo poreikius atideda „geresniems laikams“. Ar tai teisinga?

Psichologė: artimieji po gimdymo turėtų būti labai budrūs ir stebėti jauną mamą (18)

Psichologė: artimieji po gimdymo turėtų būti labai budrūs ir stebėti jauną mamą
Nors kūdikio gimimas dažniausiai yra labai džiuginantis ir laukiamas įvykis, kartais nutinka visiškai priešingai. Ką svarbu žinoti apie pogimdyvinę depresiją?

Tai, apie ką kalbėti nedrąsu: šlapimo nelaikymas

Tai, apie ką kalbėti nedrąsu: šlapimo nelaikymas
Šlapimo nelaikymas – itin nemalonus sutrikimas, apie kurį vengiama kalbėti. Tačiau skaičiuojama, jog maždaug trečdalis moterų ir apie 20 proc. vyrų kenčia fizinį ir psichologinį diskomfortą dėl šlapimo nelaikymo.

Ar normalu, kad kartais labai pykstu ant savo vaiko? Psichologės komentaras (15)

Ar normalu, kad kartais labai pykstu ant savo vaiko? Psichologės komentaras
Gražus motinystės paveikslas, kai viskas nupiešta šviesioms ir ramiomis spalvomis, nėra teisingas jaunų mamų atžvilgiu.

Natūralūs būdai padidinti pieno gamybą (2)

Natūralūs būdai padidinti pieno gamybą
Siekis krūtimi maitinti kūdikį vertas pastangų, nes motinos pienas – geriausias maistas, idealiai tinkantis vaikui pirmaisiais gyvenimo metais.

Psichologė: kas iš tiesų nutinka vyro ir moters santykiams gimus vaikui (3)

Psichologė: kas iš tiesų nutinka vyro ir moters santykiams gimus vaikui
Dažniausiai kūdikio gimimas yra labai lauktas ir džiaugsmingas įvykis, kurio laukia ne tik būsima mama ir tėtis, bet ir visi aplinkui.

Renkamės mamos krepšį: į ką atkreipti dėmesį

Renkamės mamos krepšį: į ką atkreipti dėmesį
Tėveliai žino, kad pakeisti sauskelnes ne namuose gali būti ne taip jau ir paprasta: tam reikia ne tik patogios vietos, bet ir ne vienos priemonės.

Gimtadienio proga surengė labdaringą aukcioną

Gimtadienio proga surengė labdaringą aukcioną
BABY CITY/TOY CITY gimtadienio šventėje surinktos lėšos paaukotos Mamų unijai.

Pirmasis vizitas pas gydytoją po gimdymo: apie ką nutylima (1)

Pirmasis vizitas pas gydytoją po gimdymo: apie ką nutylima
Visi pirmi kartai mus šiek tiek gąsdina. Pirmasis vizitas pas gydytoją po gimdymo – ne išimtis. Žinojimas, ko galima tikėtis ir kam nusiteikti, padės jaustis ramiau.