ATVIRAI: gyvenu be sekso ir esu laiminga bei mylima

 (357)
Laišką parašiusios jaunos mamos vardą redakcija žino, tačiau norėdama apsaugoti ją nuo galimų interpretacijų, nusprendė neviešinti.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Sveiki, tėčiai ir mamos. Nesu kokia nors rašytoja, tačiau nebegaliu tylėti. Parašyti šį laišką mane paskatino paskutiniuoju metu viešojoje erdvėje padaugėję straipsniai apie tai, kaip svarbu poros gyvenime yra seksas. Neseniai skaičiau straipsnį, kaip pora atliko eksperimentą ir visus metus kasdien mylėjosi, kita moteris parašė viešą laišką, kad jos vyras jai neištikimas, bet ji tai žino ir nieko nedaro. Pagalvojau, kad noriu išdėstyti savo poziciją - kažkodėl man atrodo, kad panašiai kaip aš, jaučiasi ne viena jauna mama ir tėtis.

Tai štai, mano laiško esmė tokia, kad paskutinį pusmetį gyvenu be sekso, tačiau mūsų šeima yra laiminga ir be to. Aš myliu vyrą, jis myli mane, ir jokių problemų aš čia nematau.

Esu dviejų vaikų - 10 mėnesių ir 3,5 metų mama. Jaunesnį sūnų dar žindau, esu namuose, vaiko priežiūros atostogose.

Iki tapimo mama su vyru buvome lytiškai aktyvūs - mylėjomės daug ir įvairiose vietose. Pamenu, kad kažkada, „gilioje jaunystėje" net esame kalbėję apie tai, kad jeigu ateis tokia diena, kai savaitę nesinorės intymumo, tai bus ženklas, kad mūsų santykiams artėja galas. Dabar mane juokas ima iš tokių kalbų, suprantu, kad tada taip kalbėjo ne protas ar širdis, o jaunystės hormonai.

Gimus pirmam vaikui patyriau didžiulį šoką - buvau prisiskaičiusi knygų ir lankiusi kursus, tačiau viskas buvo niekis, palyginus su tuo, kas vyko iš tiesų. Vaikas reikalavo dėmesio 24 valandas per parą, miegodavau su reguliariais pabudimais visą parą, pabusdavau nepailsėjusi ir intymūs santykiai man tada mažiausiai rūpėjo. Man rūpėjo, ar užteks man mamos pieno, kaip pagydyti iššutusį vaiko užpakaliuką ir kodėl per mėnesį sūnus priaugo tiek nedaug svorio.

Taip, mes grįžome prie intymių santykių, bet man svarbiau ėmė būti ne kiekybė, o kokybė. Pastebėjau, kad kuo rečiau mylimės, tuo didesnį pasitenkinimą jaučiu, vyras irgi jautėsi, taip kaip aš, todėl jokių problemų nekilo.

Po antrojo vaiko mylėjomės kartą, kai buvome išvažiavę atostogų prie jūros. Supratau, kad esu pavargusi tiek, kad man reikia pertraukos ir poilsio. Vyras mane puikiai supranta, mes pasikalbame ir pajuokaujame šia tema. Juokiamės, kad mūsų aistringosios naktys grįš tada, kai vaikai užaugs ir išeis iš namų. Dabar miegame beveik visi keturi viename kambaryje, didesnis sūnus turi kambarį, bet dažnai ateina paryčiais pas mus į lovą.

Kai sumigdau abu vaikus, jaučiuosi tokia išsunkta, kad man nepadėtų niekas - jokie nėriniuoti apatiniai ar kvapnios žvakės. Kam eiti prieš savo prigimtį? Nusprendžiau, kad geriau palaukti, o ne vaikytis kažkokių primestų standartų, kad „reikia", „vyras pabėgs", „taip nenormalu". Kas žino, kaip yra geriausia mums? Tik mes patys. Taip, kaip yra mums, yra labai normalu. Aš be galo myliu ir abu vaikus, ir vyrą. Jis - pats geriausias mano gyvenimo šansas, kuriuo pasinaudojau.

Manau, kad neįmanoma gerai daryti viską - groti fortepijonu, žaisti šachmatais ir šokti salsą. Taip ir gyvenime - negali turėti iš karto visko - būti tobula mama, tobula žmona, tobula dukterimi, tobula drauge.

Nepritariu nuomonei, kad vyrui reikia lytinių santykių kaip maisto, tikrai ne. Jei jis myli savo šeimą, moterį, jis viską mato ir supranta. Geriau palaukti savo valandos ir patirti stebuklą. Ačiū mano vyrui, kad jis toks supratingas ir myli mane tokią, kokia esu. Tikiu, kad mūsų laukia dar begalybė meilės naktų, aistrų ir palaimos minučių. Tereikia palaukti, kol šiek tiek paaugs vaikai, ir aš turėsiu laiko bei jėgų būti ne tik mama, bet ir aistringa žmona.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų (6)

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų
Santuokoje būna visko, todėl tie, kurie tuokiasi tikėdamiesi, kad po vedybų bus geriau, dažniausiai nusivilia.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (3)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras (35)

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai apie intymų poros gyvenimą susilaukus vaikų: pagerėja jis, pablogėja ar išlieka toks pat?

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką (12)

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką
Psichologės Karolinos Gurskienės mintys apie motinystę ir šeimų pasirinkimą auginti daugiau kaip vieną vaiką.

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės (16)

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės
Šiais laikais, kai yra daugybė kontracepcijos priemonių, tikriausiai ne taip lengva nuspręsti, kurią rinktis. O ir tinka visoms ne kiekviena. Pasikalbėjus su mamomis paaiškėjo – į naujoves dauguma dar žiūri atsargiai.

Kuo netyčiukai vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų? (4)

Kuo <em>netyčiukai</em> vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų?
Planuoti nėštumą ar ne? Psichologė ir LSMU lektorė, VšĮ Krizinio nėštumo centras savanorė dr. Giedrė Širvinskienė sako, kad gebėjimas priimti gyvybę susijęs su požiūriu į vaiką apskritai. „Svarbu yra planuoti tiek, kiek galime, kiek tai nuo mūsų priklauso“, – sako straipsnio konsultantė.

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?
Būdami vaikais mes jų nekentėme, būdami tėvais pagauname save kartais patys juos sakantys savo tėvams. Portalas „Stern“ pateikia frazes, kurios išsprūsta mums iš lūpų ir vaikams ne padeda, o tik kenkia.

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus
Iki pirmojo vaikelio gimimo mažai tėvų suvokia, kaip keisis jų kasdienybė, poilsio režimas ir tai, kad rasti laisvą minutėlę sau bus labai sunku.

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius.

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti? (9)

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti?
Praėjus keliems mėnesiams po gimdymo kuokštais slenkantys plaukai kankina ne vieną mamą. Ką daryti?

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris (3)

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris
Kiekviena moteris po gimdymo pastebi tam tikrus savo kūno pokyčius, kurie nors ir nėra malonūs, dažniausiai yra laikini.

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka (1)

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka
Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų.

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė (171)

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė
Rugilė nevynioja žodžių į vatą – iš pradžių, gimus vaikeliui, ji save laikė negera mama ir netgi, kaip pati sako, nejautė meilės savo sūnui. Tai ją labai gąsdino. Bet... Atradus priežastis situacija ėmė keistis.

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai (3)

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai
Kokių būna mamų? „Pačių įvairiausių", – šypsodamasi sako psichologė.

Psichologė: kas dažniausiai išprovokuoja pykčius po gimdymo

Psichologė: kas dažniausiai išprovokuoja pykčius po gimdymo
Gimus kūdikiui, natūraliai namie atsiranda daugiau veiklos: mažyliu reikia rūpintis ne tik dieną, bet ir naktį. Dažniausiai trūkstant poilsio ima trūkti ir kantrybės, todėl net ir smulkmenos išprovokuoja tėvelių tarpusavio pykčius ir ginčus.