ATVIRAI: gyvenu be sekso ir esu laiminga bei mylima

 (357)
Laišką parašiusios jaunos mamos vardą redakcija žino, tačiau norėdama apsaugoti ją nuo galimų interpretacijų, nusprendė neviešinti.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Sveiki, tėčiai ir mamos. Nesu kokia nors rašytoja, tačiau nebegaliu tylėti. Parašyti šį laišką mane paskatino paskutiniuoju metu viešojoje erdvėje padaugėję straipsniai apie tai, kaip svarbu poros gyvenime yra seksas. Neseniai skaičiau straipsnį, kaip pora atliko eksperimentą ir visus metus kasdien mylėjosi, kita moteris parašė viešą laišką, kad jos vyras jai neištikimas, bet ji tai žino ir nieko nedaro. Pagalvojau, kad noriu išdėstyti savo poziciją - kažkodėl man atrodo, kad panašiai kaip aš, jaučiasi ne viena jauna mama ir tėtis.

Tai štai, mano laiško esmė tokia, kad paskutinį pusmetį gyvenu be sekso, tačiau mūsų šeima yra laiminga ir be to. Aš myliu vyrą, jis myli mane, ir jokių problemų aš čia nematau.

Esu dviejų vaikų - 10 mėnesių ir 3,5 metų mama. Jaunesnį sūnų dar žindau, esu namuose, vaiko priežiūros atostogose.

Iki tapimo mama su vyru buvome lytiškai aktyvūs - mylėjomės daug ir įvairiose vietose. Pamenu, kad kažkada, „gilioje jaunystėje" net esame kalbėję apie tai, kad jeigu ateis tokia diena, kai savaitę nesinorės intymumo, tai bus ženklas, kad mūsų santykiams artėja galas. Dabar mane juokas ima iš tokių kalbų, suprantu, kad tada taip kalbėjo ne protas ar širdis, o jaunystės hormonai.

Gimus pirmam vaikui patyriau didžiulį šoką - buvau prisiskaičiusi knygų ir lankiusi kursus, tačiau viskas buvo niekis, palyginus su tuo, kas vyko iš tiesų. Vaikas reikalavo dėmesio 24 valandas per parą, miegodavau su reguliariais pabudimais visą parą, pabusdavau nepailsėjusi ir intymūs santykiai man tada mažiausiai rūpėjo. Man rūpėjo, ar užteks man mamos pieno, kaip pagydyti iššutusį vaiko užpakaliuką ir kodėl per mėnesį sūnus priaugo tiek nedaug svorio.

Taip, mes grįžome prie intymių santykių, bet man svarbiau ėmė būti ne kiekybė, o kokybė. Pastebėjau, kad kuo rečiau mylimės, tuo didesnį pasitenkinimą jaučiu, vyras irgi jautėsi, taip kaip aš, todėl jokių problemų nekilo.

Po antrojo vaiko mylėjomės kartą, kai buvome išvažiavę atostogų prie jūros. Supratau, kad esu pavargusi tiek, kad man reikia pertraukos ir poilsio. Vyras mane puikiai supranta, mes pasikalbame ir pajuokaujame šia tema. Juokiamės, kad mūsų aistringosios naktys grįš tada, kai vaikai užaugs ir išeis iš namų. Dabar miegame beveik visi keturi viename kambaryje, didesnis sūnus turi kambarį, bet dažnai ateina paryčiais pas mus į lovą.

Kai sumigdau abu vaikus, jaučiuosi tokia išsunkta, kad man nepadėtų niekas - jokie nėriniuoti apatiniai ar kvapnios žvakės. Kam eiti prieš savo prigimtį? Nusprendžiau, kad geriau palaukti, o ne vaikytis kažkokių primestų standartų, kad „reikia", „vyras pabėgs", „taip nenormalu". Kas žino, kaip yra geriausia mums? Tik mes patys. Taip, kaip yra mums, yra labai normalu. Aš be galo myliu ir abu vaikus, ir vyrą. Jis - pats geriausias mano gyvenimo šansas, kuriuo pasinaudojau.

Manau, kad neįmanoma gerai daryti viską - groti fortepijonu, žaisti šachmatais ir šokti salsą. Taip ir gyvenime - negali turėti iš karto visko - būti tobula mama, tobula žmona, tobula dukterimi, tobula drauge.

Nepritariu nuomonei, kad vyrui reikia lytinių santykių kaip maisto, tikrai ne. Jei jis myli savo šeimą, moterį, jis viską mato ir supranta. Geriau palaukti savo valandos ir patirti stebuklą. Ačiū mano vyrui, kad jis toks supratingas ir myli mane tokią, kokia esu. Tikiu, kad mūsų laukia dar begalybė meilės naktų, aistrų ir palaimos minučių. Tereikia palaukti, kol šiek tiek paaugs vaikai, ir aš turėsiu laiko bei jėgų būti ne tik mama, bet ir aistringa žmona.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Ko tėvai labiausiai pasiilgsta gimus kūdikiui? (4)

Ko tėvai labiausiai pasiilgsta gimus kūdikiui?
Gimus kūdikiui gyvenimas niekada nebebus toks kaip anksčiau. Vaikai atneša daug džiaugsmo ir atradimų, tačiau taip pat šio to reikia atsisakyti. Paklaustos mamos prisipažįsta, ko joms labiausiai trūksta atsiradus pirmagimiui.

Penkios priežastys, kodėl skauda spenelius žindymo metu

Penkios priežastys, kodėl skauda spenelius žindymo metu
Daugiau nei trečdalis visų žindančių motinų pirmosiomis savaitėmis po gimdymo skundžiasi spenelių skausmais. Kai juos skauda, kūdikio žindymas tampa tikra kankyne.

MAMOS ATVIRAI: kova su kilogramais po gimdymo

MAMOS ATVIRAI: kova su kilogramais po gimdymo
Mėnuo po gimdymo jau gali didžiuotis idealia figūra. Tokį standartą jau kuris laikas bruka Holivudo ir kai kurios Lietuvos žvaigždės. Tačiau realybė visai kitokia. Vienoms stebuklingai svorio atsikratyti padeda žindymas, kitoms tenka paplušėti sporto salėje. Penkios mamos dalijasi savo patirtimi.

10 klausimų apie seksą, kurie rūpi, bet nedrąsu paklausti

10 klausimų apie seksą, kurie rūpi, bet nedrąsu paklausti
Ką svarbu žinoti vaikelio susilaukusioms poroms apie intymius tarpusavio santykius? 10 dažniausiai rūpimų klausimų ir 10 atsakymų į juos.

Kokios klaidos nedaryčiau augindama kitą vaiką: lietuvių mamų paatviravimai

Kokios klaidos nedaryčiau augindama kitą vaiką: lietuvių mamų paatviravimai
Šį klausimą uždavėme portalo TavoVaikas.lt bičiulėms ir sulaukėme pačių įdomiausių atsakymų.

Simona atskleidžia savo lieknumo paslaptį: iki tol niekas nepadėjo

Simona atskleidžia savo lieknumo paslaptį: iki tol niekas nepadėjo
Po gimdymo numesti priaugtą nėštumo svorį moterims sekasi skirtingai. Žurnalas TAVO VAIKAS šįkart pakalbino dviejų vaikų mamą Simoną, kuri sutiko pasidalinti savo patirtimi.

Ko negalima valgyti žindančiai mamai

Ko negalima valgyti žindančiai mamai
Ar tikrai žindyvė gali valgyti viską?

Vis dažniau ginekologines ligas sukelia stresas ir pervargimas

Vis dažniau ginekologines ligas sukelia stresas ir pervargimas
Stresas, pervargimas, didelis fizinis krūvis, nepilnavertė mityba vis dažniau siejami su ginekologinių ligų susirgimo atvejais.

Veiksmingi patarimai, kaip tapus tėvais išsaugoti ypatingą ryšį tarp vyro ir moters

Veiksmingi patarimai, kaip tapus tėvais išsaugoti ypatingą ryšį tarp vyro ir moters
Ar esate patenkinti savo santuoka? O gal susilaukus vaikų prioritetų sąrašą teko pakoreguoti?

Psichologė: po gimdymo svorį galima reguliuoti, depresijos - ne

Psichologė: po gimdymo svorį galima reguliuoti, depresijos - ne
Namuose pagaliau krykščia mažylis. Tačiau širdyje apsigyvena ne džiaugsmas, o liūdesys. Dažnai rieda ašaros, moterį kankina noras būti ne čia, šalia kūdikio, o kažkur kitur... Iš kur tokios mintys?

Šitų 11 frazių pagimdžiusi mama tikrai nenori girdėti (2)

Šitų 11 frazių pagimdžiusi mama tikrai nenori girdėti
Susilaukus vaiko, tampa šiek tiek sunkiau išlaikyti tokius pat gerus santykius, kaip ir iki gimdymo, su vaikų neturinčiomis draugėmis. Pateikiame 11 frazių, kurios labiausiai erzina jaunas mamas, ir kurios gana dažnai (ir visai nepiktybiškai) išsprūsta dar negimdžiusioms draugėms.

Kas labiausiai pasikeičia gyvenime, tapus mama (2)

Kas labiausiai pasikeičia gyvenime, tapus mama
Koks yra didžiausias jūsų „atradimas“ tapus mama? Šį klausimą uždavėme savo paskyroje "Facebook". Sulaukėme daugybės atsakymų, iš kurių įdomiausiuosius publikuojame šiame straipsnyje.

Natūralus gimdymas, cezario pjūvis, žindymas – kokią turi įtaką vaiko mikrobiomui bei būsimai sveikatai

Natūralus gimdymas, cezario pjūvis, žindymas – kokią turi įtaką vaiko mikrobiomui bei būsimai sveikatai
Lietuvoje viešėjusią Bridget Supple, pasiruošimo gimdymui lektorę, daugiau nei penkiolika metų dirbančią didžiuosiuose Jungtinės Karalystės gimdymo skyriuose, kalbina Lina Gabrijolavičienė.

Įvardijo, kas paskatintų lietuvius grįžti į darbą pirmaisiais vaiko auginimo metais

Įvardijo, kas paskatintų lietuvius grįžti į darbą pirmaisiais vaiko auginimo metais
Minėdama Motinos dieną, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba išsiaiškino, kokių poreikių turi dirbantieji, norintys derinti darbą ir vaikų priežiūrą.

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50
Artėjant Motinos dienai ELTA pasidomėjo, kokia buvo ir šiandien yra Lietuvos mama.