Austėjos Landsbergienės receptas, kaip suderinti šeimą ir karjerą

 (9)
Austėją Landsbergienę daugelis žino kaip edukologę ir populiarių vaikų darželių tinklo steigėją. Tačiau ši moteris gali apsigirti ne tik puikia karjera, bet ir keturiais vaikais. A. Landsbergienė atskleidžia, kaip jai pavyko suderinti motinystę ir karjerą, ar verta jausti kaltę anksti grįžus į darbą ir kokia mama geriausia vaikui.
Austėja Landsbergienė
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Kitaip sudėlioti prioritetai

Pasak A. Landsbergienės, suderinti motinystę ir karjerą yra beveik neįmanoma: daug ir ilgai dirbant nukenčia vaikai, o būnant namuose – kenčia darbas. Tačiau viskas įmanoma, teisingai sudėliojus prioritetus.

„Aš pati niekada nemėgau buities darbų. Todėl gana anksti apsisprendžiau, kad geriau parašysiu du straipsnius nei nuolat plausiu, šluosiu ar skalbsiu. Kai namuose yra vaikų išlaikyti sterilią tvarką labai sunku. Pas mus jos nėra, ją vadinu kūrybine netvarka. Maži vaikai tyrinėja aplinką, jiems viskas įdomu, todėl namuose dažnai kas nors nukrenta, išbyra ir panašiai. Galima arba nuolat drausminti vaikus ir pačiai lakstyti su šluota iš paskos, arba nekreipti į tai didelio dėmesio,“ – sakė edukologė.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Rima: neįsivaizduoju savęs žindančios (+psichologės komentaras)
Kaip pasirinkti norimą vaiko lytį: vienas iš būdų

Jos nuomone, ne taip skrupulingai žiūrint į buitį, atsiranda kur kas daugiau laiko. Tapus mama verta peržiūrėti ir atsisakyti dalykų, kurie nėra esminiai. Anksčiau duodama interviu, A. Landsbergienė yra sakiusi, kad suderinti šeimą ir karjerą jai padėjo ir jos fizinės savybės: jai pakanka vos penkių valandų miego ir skaito gerokai greičiau nei įprasta.

„Vaikai tiek mamos, tiek tėčio, todėl reiktų labiau leisti prie auklėjimo ir auginimo prisidėti ir jiems. Gimus kūdikiui mamai nebūtina kaskart naktį keltis pakeisti sauskelnių, tą gali padaryti ir tėtis. Na ir kas, jei jos bus kiek kreivokos? Arba lopšinę prieš miegą puikiai gali sudainuoti ir tėtis, nors galbūt ir ne taip melodingai kaip mama. Vyrai irgi gali gerai pasirūpinti vaiku,“ – sakė A. Landsbergienė.

Vaikams stresą sukelia ne tik darželis

Kada mama gali grįžti į darbą priklauso tik nuo mamos, vaiko ir šeimos. Pasak A. Landsbergienės, vienos moterys save realizuoja augindamos vaikus, kitoms to nepakanka. Ir niekas moters negali smerkti, jei ji nusprendžia grįžti į darbą.

„Nėra jokių mokslinių duomenų, iki kelių metų mamos turėtų auginti vaikus, arba kad mažylio vedimas į lopšelį jį blogai veiktų. Nustatyta tik, kad pradėjus vesti į darželį vaikui padidėja streso hormonų. Tačiau jų padidėja ir gimus broliui ar sesei ar šeimai persikrausčius į kitus namus. Lygiai taip pat vaikutis patiria stresą, jei jį jaučia jo tėvai. Geriau auklė ar darželis nei pavargusi mama, kuri neturi jokio noro bendrauti su vaiku,“ – sakė A. Landsbergienė.

Svarbiausia, pasak edukologės, kad vaikas būtų ugdomas, o grįžusi po darbų mama skirtų jam savo dėmesį. Vaikui geriau laiminga ir dirbanti mama, nei nelaiminga, bet diena iš dienos būnanti su juo.

„Visada sakau, kad jei tik kyla klausimas, ar esu gera mama? Tai jau rodo, kad esi gera mama. Daug blogiau, jei toks klausimas visai nekyla, nes tada nesistengiama mokytis iš klaidų, geriau pažinti savo vaiką, daugiau jam duoti,“ – sakė A. Landsbergienė.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Ko tėvai labiausiai pasiilgsta gimus kūdikiui? (4)

Ko tėvai labiausiai pasiilgsta gimus kūdikiui?
Gimus kūdikiui gyvenimas niekada nebebus toks kaip anksčiau. Vaikai atneša daug džiaugsmo ir atradimų, tačiau taip pat šio to reikia atsisakyti. Paklaustos mamos prisipažįsta, ko joms labiausiai trūksta atsiradus pirmagimiui.

Penkios priežastys, kodėl skauda spenelius žindymo metu

Penkios priežastys, kodėl skauda spenelius žindymo metu
Daugiau nei trečdalis visų žindančių motinų pirmosiomis savaitėmis po gimdymo skundžiasi spenelių skausmais. Kai juos skauda, kūdikio žindymas tampa tikra kankyne.

MAMOS ATVIRAI: kova su kilogramais po gimdymo

MAMOS ATVIRAI: kova su kilogramais po gimdymo
Mėnuo po gimdymo jau gali didžiuotis idealia figūra. Tokį standartą jau kuris laikas bruka Holivudo ir kai kurios Lietuvos žvaigždės. Tačiau realybė visai kitokia. Vienoms stebuklingai svorio atsikratyti padeda žindymas, kitoms tenka paplušėti sporto salėje. Penkios mamos dalijasi savo patirtimi.

10 klausimų apie seksą, kurie rūpi, bet nedrąsu paklausti

10 klausimų apie seksą, kurie rūpi, bet nedrąsu paklausti
Ką svarbu žinoti vaikelio susilaukusioms poroms apie intymius tarpusavio santykius? 10 dažniausiai rūpimų klausimų ir 10 atsakymų į juos.

Kokios klaidos nedaryčiau augindama kitą vaiką: lietuvių mamų paatviravimai

Kokios klaidos nedaryčiau augindama kitą vaiką: lietuvių mamų paatviravimai
Šį klausimą uždavėme portalo TavoVaikas.lt bičiulėms ir sulaukėme pačių įdomiausių atsakymų.

Simona atskleidžia savo lieknumo paslaptį: iki tol niekas nepadėjo

Simona atskleidžia savo lieknumo paslaptį: iki tol niekas nepadėjo
Po gimdymo numesti priaugtą nėštumo svorį moterims sekasi skirtingai. Žurnalas TAVO VAIKAS šįkart pakalbino dviejų vaikų mamą Simoną, kuri sutiko pasidalinti savo patirtimi.

Ko negalima valgyti žindančiai mamai

Ko negalima valgyti žindančiai mamai
Ar tikrai žindyvė gali valgyti viską?

Vis dažniau ginekologines ligas sukelia stresas ir pervargimas

Vis dažniau ginekologines ligas sukelia stresas ir pervargimas
Stresas, pervargimas, didelis fizinis krūvis, nepilnavertė mityba vis dažniau siejami su ginekologinių ligų susirgimo atvejais.

Veiksmingi patarimai, kaip tapus tėvais išsaugoti ypatingą ryšį tarp vyro ir moters

Veiksmingi patarimai, kaip tapus tėvais išsaugoti ypatingą ryšį tarp vyro ir moters
Ar esate patenkinti savo santuoka? O gal susilaukus vaikų prioritetų sąrašą teko pakoreguoti?

Psichologė: po gimdymo svorį galima reguliuoti, depresijos - ne

Psichologė: po gimdymo svorį galima reguliuoti, depresijos - ne
Namuose pagaliau krykščia mažylis. Tačiau širdyje apsigyvena ne džiaugsmas, o liūdesys. Dažnai rieda ašaros, moterį kankina noras būti ne čia, šalia kūdikio, o kažkur kitur... Iš kur tokios mintys?

Šitų 11 frazių pagimdžiusi mama tikrai nenori girdėti (2)

Šitų 11 frazių pagimdžiusi mama tikrai nenori girdėti
Susilaukus vaiko, tampa šiek tiek sunkiau išlaikyti tokius pat gerus santykius, kaip ir iki gimdymo, su vaikų neturinčiomis draugėmis. Pateikiame 11 frazių, kurios labiausiai erzina jaunas mamas, ir kurios gana dažnai (ir visai nepiktybiškai) išsprūsta dar negimdžiusioms draugėms.

Kas labiausiai pasikeičia gyvenime, tapus mama (2)

Kas labiausiai pasikeičia gyvenime, tapus mama
Koks yra didžiausias jūsų „atradimas“ tapus mama? Šį klausimą uždavėme savo paskyroje "Facebook". Sulaukėme daugybės atsakymų, iš kurių įdomiausiuosius publikuojame šiame straipsnyje.

Natūralus gimdymas, cezario pjūvis, žindymas – kokią turi įtaką vaiko mikrobiomui bei būsimai sveikatai

Natūralus gimdymas, cezario pjūvis, žindymas – kokią turi įtaką vaiko mikrobiomui bei būsimai sveikatai
Lietuvoje viešėjusią Bridget Supple, pasiruošimo gimdymui lektorę, daugiau nei penkiolika metų dirbančią didžiuosiuose Jungtinės Karalystės gimdymo skyriuose, kalbina Lina Gabrijolavičienė.

Įvardijo, kas paskatintų lietuvius grįžti į darbą pirmaisiais vaiko auginimo metais

Įvardijo, kas paskatintų lietuvius grįžti į darbą pirmaisiais vaiko auginimo metais
Minėdama Motinos dieną, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba išsiaiškino, kokių poreikių turi dirbantieji, norintys derinti darbą ir vaikų priežiūrą.

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50
Artėjant Motinos dienai ELTA pasidomėjo, kokia buvo ir šiandien yra Lietuvos mama.