Austėjos Landsbergienės receptas, kaip suderinti šeimą ir karjerą

 (9)
Austėją Landsbergienę daugelis žino kaip edukologę ir populiarių vaikų darželių tinklo steigėją. Tačiau ši moteris gali apsigirti ne tik puikia karjera, bet ir keturiais vaikais. A. Landsbergienė atskleidžia, kaip jai pavyko suderinti motinystę ir karjerą, ar verta jausti kaltę anksti grįžus į darbą ir kokia mama geriausia vaikui.
Austėja Landsbergienė
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Kitaip sudėlioti prioritetai

Pasak A. Landsbergienės, suderinti motinystę ir karjerą yra beveik neįmanoma: daug ir ilgai dirbant nukenčia vaikai, o būnant namuose – kenčia darbas. Tačiau viskas įmanoma, teisingai sudėliojus prioritetus.

„Aš pati niekada nemėgau buities darbų. Todėl gana anksti apsisprendžiau, kad geriau parašysiu du straipsnius nei nuolat plausiu, šluosiu ar skalbsiu. Kai namuose yra vaikų išlaikyti sterilią tvarką labai sunku. Pas mus jos nėra, ją vadinu kūrybine netvarka. Maži vaikai tyrinėja aplinką, jiems viskas įdomu, todėl namuose dažnai kas nors nukrenta, išbyra ir panašiai. Galima arba nuolat drausminti vaikus ir pačiai lakstyti su šluota iš paskos, arba nekreipti į tai didelio dėmesio,“ – sakė edukologė.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Rima: neįsivaizduoju savęs žindančios (+psichologės komentaras)
Kaip pasirinkti norimą vaiko lytį: vienas iš būdų

Jos nuomone, ne taip skrupulingai žiūrint į buitį, atsiranda kur kas daugiau laiko. Tapus mama verta peržiūrėti ir atsisakyti dalykų, kurie nėra esminiai. Anksčiau duodama interviu, A. Landsbergienė yra sakiusi, kad suderinti šeimą ir karjerą jai padėjo ir jos fizinės savybės: jai pakanka vos penkių valandų miego ir skaito gerokai greičiau nei įprasta.

„Vaikai tiek mamos, tiek tėčio, todėl reiktų labiau leisti prie auklėjimo ir auginimo prisidėti ir jiems. Gimus kūdikiui mamai nebūtina kaskart naktį keltis pakeisti sauskelnių, tą gali padaryti ir tėtis. Na ir kas, jei jos bus kiek kreivokos? Arba lopšinę prieš miegą puikiai gali sudainuoti ir tėtis, nors galbūt ir ne taip melodingai kaip mama. Vyrai irgi gali gerai pasirūpinti vaiku,“ – sakė A. Landsbergienė.

Vaikams stresą sukelia ne tik darželis

Kada mama gali grįžti į darbą priklauso tik nuo mamos, vaiko ir šeimos. Pasak A. Landsbergienės, vienos moterys save realizuoja augindamos vaikus, kitoms to nepakanka. Ir niekas moters negali smerkti, jei ji nusprendžia grįžti į darbą.

„Nėra jokių mokslinių duomenų, iki kelių metų mamos turėtų auginti vaikus, arba kad mažylio vedimas į lopšelį jį blogai veiktų. Nustatyta tik, kad pradėjus vesti į darželį vaikui padidėja streso hormonų. Tačiau jų padidėja ir gimus broliui ar sesei ar šeimai persikrausčius į kitus namus. Lygiai taip pat vaikutis patiria stresą, jei jį jaučia jo tėvai. Geriau auklė ar darželis nei pavargusi mama, kuri neturi jokio noro bendrauti su vaiku,“ – sakė A. Landsbergienė.

Svarbiausia, pasak edukologės, kad vaikas būtų ugdomas, o grįžusi po darbų mama skirtų jam savo dėmesį. Vaikui geriau laiminga ir dirbanti mama, nei nelaiminga, bet diena iš dienos būnanti su juo.

„Visada sakau, kad jei tik kyla klausimas, ar esu gera mama? Tai jau rodo, kad esi gera mama. Daug blogiau, jei toks klausimas visai nekyla, nes tada nesistengiama mokytis iš klaidų, geriau pažinti savo vaiką, daugiau jam duoti,“ – sakė A. Landsbergienė.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus
Iki pirmojo vaikelio gimimo mažai tėvų suvokia, kaip keisis jų kasdienybė, poilsio režimas ir tai, kad rasti laisvą minutėlę sau bus labai sunku.

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius.

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti? (9)

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti?
Praėjus keliems mėnesiams po gimdymo kuokštais slenkantys plaukai kankina ne vieną mamą. Ką daryti?

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris (3)

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris
Kiekviena moteris po gimdymo pastebi tam tikrus savo kūno pokyčius, kurie nors ir nėra malonūs, dažniausiai yra laikini.

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka (1)

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka
Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų.

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė (170)

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė
Rugilė nevynioja žodžių į vatą – iš pradžių, gimus vaikeliui, ji save laikė negera mama ir netgi, kaip pati sako, nejautė meilės savo sūnui. Tai ją labai gąsdino. Bet... Atradus priežastis situacija ėmė keistis.

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai (3)

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai
Kokių būna mamų? „Pačių įvairiausių", – šypsodamasi sako psichologė.

Psichologė: kas dažniausiai išprovokuoja pykčius po gimdymo

Psichologė: kas dažniausiai išprovokuoja pykčius po gimdymo
Gimus kūdikiui, natūraliai namie atsiranda daugiau veiklos: mažyliu reikia rūpintis ne tik dieną, bet ir naktį. Dažniausiai trūkstant poilsio ima trūkti ir kantrybės, todėl net ir smulkmenos išprovokuoja tėvelių tarpusavio pykčius ir ginčus.

13 psichologės patarimų, kad poros santykiai po vaiko gimimo sustiprėtų

13 psichologės patarimų, kad poros santykiai po vaiko gimimo sustiprėtų
Vaiko gimimas – didžiausias stebuklas ir džiaugsmas kiekvienai porai. Tai ne tik įprasmintos meilės simbolis, tačiau ir naujas gyvenimo etapas tiek vyrui, tiek moteriai. Nors daugelis kūdikio atėjimą į šį pasaulį sieja tik su labai švelniais, romantiškais ir pakiliais jausmais, tačiau visuomenėje vis dažniau girdime ir kitas sąvokas: depresija po gimdymo ar šeimos krizė.

Psichologė: gimus vaikui, vyro ir moters laukia šie santykių išbandymai (30)

Psichologė: gimus vaikui, vyro ir moters laukia šie santykių išbandymai
Trečias šeimos narys – nauji iššūkiai, atradimai ir išbandymai kiekvienai porai. Vienus vaiko gimimas sustiprina ir į jų santykius atneša dar daugiau meilės, supratingumo bei rūpestingumo, kitus, deja, ištinka krizė.

Gydytojų ištarta frazė įžeidžia ne vieną nėščiąją (40)

Gydytojų ištarta frazė įžeidžia ne vieną nėščiąją
Gegužė - mėnuo, kai tradiciškai labiau prisimename motinystę ir moteriškumą.

Vaikiškos mados šventė Kaune

Vaikiškos mados šventė Kaune
Savaitgalį stilingiausi kauniečiai rinkosi apžiūrėti naujausios OVS kids parduotuvės prekybos ir pramogų centre „Akropolis“ Kaune.

Kaip iš tiesų jaučiasi abortą patyrusi moteris (21)

Kaip iš tiesų jaučiasi abortą patyrusi moteris
Abortas – tai nepageidaujamo nėštumo nutraukimas. Sužinojusios, kad pastojo, nors nenorėjo ir nesitikėjo, moterys sutrinka, todėl kartais nusprendžia negimdyti ir pasidaryti abortą. Šis žingsnis gyvenime yra rizikingas tiek mediciniškai, tiek psichologiškai, nes turi gana rimtų ir sunkių pasekmių.

Kaip sustabdyti plaukų slinkimą (2)

Kaip sustabdyti plaukų slinkimą
Plaukų slinkimo problema aktuali visais metų laikais ir daugeliui moterų, tačiau paūmėja ji nėštumo metu ir po gimdymo. Ką turime žinoti apie plaukų slinkimą ir pagalbą sau tokiu atveju?

Po gimdymo vyras pasikeitė ir atšalo: psichologės komentaras (44)

Po gimdymo vyras pasikeitė ir atšalo: psichologės komentaras
Psichologė Karolina Gurskienė sulaukė jaunos mamos klausimo: po gimdymo vyras pasikeitė neatpažįstamai. Moterį baugina tokie pokyčiai ir atšalimas.