Austėjos Landsbergienės receptas, kaip suderinti šeimą ir karjerą

 (9)
Austėją Landsbergienę daugelis žino kaip edukologę ir populiarių vaikų darželių tinklo steigėją. Tačiau ši moteris gali apsigirti ne tik puikia karjera, bet ir keturiais vaikais. A. Landsbergienė atskleidžia, kaip jai pavyko suderinti motinystę ir karjerą, ar verta jausti kaltę anksti grįžus į darbą ir kokia mama geriausia vaikui.
Austėja Landsbergienė
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Kitaip sudėlioti prioritetai

Pasak A. Landsbergienės, suderinti motinystę ir karjerą yra beveik neįmanoma: daug ir ilgai dirbant nukenčia vaikai, o būnant namuose – kenčia darbas. Tačiau viskas įmanoma, teisingai sudėliojus prioritetus.

„Aš pati niekada nemėgau buities darbų. Todėl gana anksti apsisprendžiau, kad geriau parašysiu du straipsnius nei nuolat plausiu, šluosiu ar skalbsiu. Kai namuose yra vaikų išlaikyti sterilią tvarką labai sunku. Pas mus jos nėra, ją vadinu kūrybine netvarka. Maži vaikai tyrinėja aplinką, jiems viskas įdomu, todėl namuose dažnai kas nors nukrenta, išbyra ir panašiai. Galima arba nuolat drausminti vaikus ir pačiai lakstyti su šluota iš paskos, arba nekreipti į tai didelio dėmesio,“ – sakė edukologė.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Rima: neįsivaizduoju savęs žindančios (+psichologės komentaras)
Kaip pasirinkti norimą vaiko lytį: vienas iš būdų

Jos nuomone, ne taip skrupulingai žiūrint į buitį, atsiranda kur kas daugiau laiko. Tapus mama verta peržiūrėti ir atsisakyti dalykų, kurie nėra esminiai. Anksčiau duodama interviu, A. Landsbergienė yra sakiusi, kad suderinti šeimą ir karjerą jai padėjo ir jos fizinės savybės: jai pakanka vos penkių valandų miego ir skaito gerokai greičiau nei įprasta.

„Vaikai tiek mamos, tiek tėčio, todėl reiktų labiau leisti prie auklėjimo ir auginimo prisidėti ir jiems. Gimus kūdikiui mamai nebūtina kaskart naktį keltis pakeisti sauskelnių, tą gali padaryti ir tėtis. Na ir kas, jei jos bus kiek kreivokos? Arba lopšinę prieš miegą puikiai gali sudainuoti ir tėtis, nors galbūt ir ne taip melodingai kaip mama. Vyrai irgi gali gerai pasirūpinti vaiku,“ – sakė A. Landsbergienė.

Vaikams stresą sukelia ne tik darželis

Kada mama gali grįžti į darbą priklauso tik nuo mamos, vaiko ir šeimos. Pasak A. Landsbergienės, vienos moterys save realizuoja augindamos vaikus, kitoms to nepakanka. Ir niekas moters negali smerkti, jei ji nusprendžia grįžti į darbą.

„Nėra jokių mokslinių duomenų, iki kelių metų mamos turėtų auginti vaikus, arba kad mažylio vedimas į lopšelį jį blogai veiktų. Nustatyta tik, kad pradėjus vesti į darželį vaikui padidėja streso hormonų. Tačiau jų padidėja ir gimus broliui ar sesei ar šeimai persikrausčius į kitus namus. Lygiai taip pat vaikutis patiria stresą, jei jį jaučia jo tėvai. Geriau auklė ar darželis nei pavargusi mama, kuri neturi jokio noro bendrauti su vaiku,“ – sakė A. Landsbergienė.

Svarbiausia, pasak edukologės, kad vaikas būtų ugdomas, o grįžusi po darbų mama skirtų jam savo dėmesį. Vaikui geriau laiminga ir dirbanti mama, nei nelaiminga, bet diena iš dienos būnanti su juo.

„Visada sakau, kad jei tik kyla klausimas, ar esu gera mama? Tai jau rodo, kad esi gera mama. Daug blogiau, jei toks klausimas visai nekyla, nes tada nesistengiama mokytis iš klaidų, geriau pažinti savo vaiką, daugiau jam duoti,“ – sakė A. Landsbergienė.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos
Artėjančios gražiausios žiemos šventės daugiausiai džiaugsmo suteikia vaikams. Jiems laukimo laikotarpis tampa nepaprastas, per kurį jie rašo laišką Kalėdų Seneliui, kasdien atidaro vis kitą Advento kalendoriaus langelį, stengiasi kuo geriau elgtis ir nori, kad tai pastebėtų patys artimiausi – jų tėveliai.

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką (1)

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką
Kokia mama esate pagal Zodiako ženklą: kontroliuojanti ar į vaiko auklėjimą žvelgianti laisviau?

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike
Tinklaraščio „Mama su šypsena kišenėje“ autorė Neringa augina penkis vaikus. Savo dienos nutikimus ji suguldo dienoraštį. Jūsų dėmesiui - Neringos laiškas vaikui.