Esu gera mama, bet bloga žmona. Laiškas sutuoktiniui

 (50)
Šiandien, kai mane švelniai apkabinai, susimąsčiau. Toks jausmas, kad aš kaip žmona save praradau... Esu visiškai atsidavusi mūsų mažyliui, o Tau jokio moteriško dėmesio...
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Žmonos laiškas vyrui

Sunku net patikėti, kad būna ir taip, kaip vakar, Tau grįžus, nesugebėjau net labas išlementi. Jaučiuosi nuolat susiraukusi. Sakei, kad pasiilgai mano šypsenos! Jau per dažnai išsilieju ant Tavęs. Tiesiog užverčiu savo per dieną susikaupusiomis emocijas.

Pirmagimis – nemenkas iššūkis mūsų santykiams. Ačiū Tau, kad tai supranti. Aš taip branginu tas akimirkas, kai man virstant ežiuku, imi ir apkabini:

- Suprantu tave, mieloji. Panašu, kad šiandien sunki diena.

- Kokia aš baisi! Atleisk man! Kokia gėda...

Suprantu, kad tik Tavo, kaip vyro jautrumas suminkština mano širdį. Tada stipriai suartėjame.

Imu dalintis kasdienybės akimirkomis:

- Šiandien buvo gana įprasta diena. Buvo visokių akimirkų, kai zyzimas „stogą rauna“ ir kai sėdėjau iš meilės ir pasitenkinimo apsikabinusi šį mažą mūsų stebuklą. Jis net tris valandas miegojo pietų. Taigi, diena galėjo būti ir blogesnė, – nusišypsau. – Ačiū Tau, kad priimi mane. Taip dažnai jaučiuosi, kad visos blogiausios nuotaikos susikaupia manyje. Grįžai lemiamu momentu – sugebėjau sudeginti bulves, todėl pratrūkau.

Tavo reakcija į mano pyktį pribloškia! Labai aiškiai suprantu - mano žmogus mato mane šviesiausiomis spalvomis.

Aš turiu dvi labai ryškias puses: esu sąmoninga, kūrybinga ir entuziastinga ir, aišku, blogiausia - tai būnu irzli ir be galo šalta, nejautri. Paprastai pavyksta save rasti kažkur tarp šių dviejų kraštutinumų. Dažniausiai mūsų vaikas patiria geriausias mano asmenybės puses, o, kaip bebūtų gaila, dažnai Tau manęs nebelieka...

Pergyvenu, kad ims ir subyrės mūsų santuoka. Per dažnai viduje mąstau, kad galvoji apie mane pačius blogiausius dalykus. Bet tik praveriu burną ir suprantu, kad taip nėra! Tu supranti daug daugiau, nei man atrodo!

Tu tas asmuo, kuris mane pirmasis pamatai ryte susivėlusią, kai esu apsimiegojusi ir tik atsikėlusi, bet jau pavargusi. O grįžęs namo po darbo vėl matai mane dienos pabaigoje, kai aš tiesiog emociškai "nusikalusi". Tiesa, juk yra dar savaitgaliai. Tačiau savaitgaliai su mažyliu nebėra mūsų nuostabūs savaitgaliai...

Šiandien tas suvokimas, kad Tu mane priimi, paguodė ir padrąsino - galiu būti savimi! Tau tikrai nerūpi, kaip baisiai atrodau rytais. Žinau, kad mane myli. Aš žinau, kad pasirinkai mane iš meilės ir todėl mes sukūrėme šeimą. Mes esame kartu!

Tačiau aš trokštu būti ne tik gera mama, bet ir pati geriausia moteris Tau. Nuo šiandien pasistengsiu bent kartais pasirūpinti Tavimi dažniau ir į mažylį retkarčiais nekreipti dėmesio. Mes abu nusipelnėme vienas kito artumo. Stengsiuosi ir lauksiu geresnių laikų.

Vyro atsakymas žmonai

Mano mylima, Tu tikrai savęs nepraradai! Taip, mažylis Tave pasigrobęs. Tai tiesa! Bet tai juk taip laikina.

Prisipažinsiu, nebūna lengva, kai matau Tave tokią prislėgtą. Aš tikrai pasiilgau Tavo šypsenos! Bet tai, ką išgyveni, man labai brangu.

Aš tikrai suprantu, kad būti visą dieną atsidavusiai kūdikio mamai yra nemenkas iššūkis. Todėl stengiuosi palaikyti Tave. Pastebėjau, kad mano prisilietimai, dažnesni apkabinimai suminkština Tavo širdį. Ir nesakyk, kad Tavęs nebelieka. Tiesiog esi pavargusi, bet vis tiek Tu - mano žmogus.

Žinai, dėl santuokos - aš pažado laikausi! Niekada Tavęs nepaliksiu!

Rytais man esi pats gražiausias žmogus. Net ir tada, kai neišsimiegi. Tavo užsimiegojusios akys be galo gražios. O vakare aš trokštu Tave apkabinti ir nebepaleisti. Būk savimi! Nes tokia, kokia esi – esi mano. Myliu Tave!

Žinau, kad mūsų kūdikis tik akimirką bus toks mažas ir besisavinantis Tave. Todėl išlauksiu geresnių, lengvesnių laikų, kai vėl galėsime daugiau praleisti laiko kartu. Todėl laikykimės įsikibę ir nepaleiskime vienas kito.

Tavo

Gyvos istorijos
Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Kada po gimdymo geriausia grįžti į darbus: po metų ar dvejų?

Kada po gimdymo geriausia grįžti į darbus: po metų ar dvejų?
Vaikus planuojančios ir jų laukiančios šeimos žino, kad gimus mažyliui jų gyvenimas pasikeis. Daugiausiai naujovių ir iššūkių laukia mamos, kurios kasdienybė kardinaliai keisis.

Kaip tokios nuotraukos yra susijusios su pagimdžiusių moterų depresija (6)

Kaip tokios nuotraukos yra susijusios su pagimdžiusių moterų depresija
Ar atkreipėte dėmesį, kokios tobulos po gimdymo būna žinomos moterys – aktorės, politikės, dainininkės, karalienės? Štai Kate Middleton tą pačią dieną po abiejų gimdymų pasirodė viešumoje švytinti, pasipuošusi, su nepriekaištingu makiažu.

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų (7)

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų
Santuokoje būna visko, todėl tie, kurie tuokiasi tikėdamiesi, kad po vedybų bus geriau, dažniausiai nusivilia.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (3)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras (35)

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai apie intymų poros gyvenimą susilaukus vaikų: pagerėja jis, pablogėja ar išlieka toks pat?

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką (12)

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką
Psichologės Karolinos Gurskienės mintys apie motinystę ir šeimų pasirinkimą auginti daugiau kaip vieną vaiką.

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės (16)

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės
Šiais laikais, kai yra daugybė kontracepcijos priemonių, tikriausiai ne taip lengva nuspręsti, kurią rinktis. O ir tinka visoms ne kiekviena. Pasikalbėjus su mamomis paaiškėjo – į naujoves dauguma dar žiūri atsargiai.

Kuo netyčiukai vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų? (4)

Kuo <em>netyčiukai</em> vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų?
Planuoti nėštumą ar ne? Psichologė ir LSMU lektorė, VšĮ Krizinio nėštumo centras savanorė dr. Giedrė Širvinskienė sako, kad gebėjimas priimti gyvybę susijęs su požiūriu į vaiką apskritai. „Svarbu yra planuoti tiek, kiek galime, kiek tai nuo mūsų priklauso“, – sako straipsnio konsultantė.

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?
Būdami vaikais mes jų nekentėme, būdami tėvais pagauname save kartais patys juos sakantys savo tėvams. Portalas „Stern“ pateikia frazes, kurios išsprūsta mums iš lūpų ir vaikams ne padeda, o tik kenkia.

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus
Iki pirmojo vaikelio gimimo mažai tėvų suvokia, kaip keisis jų kasdienybė, poilsio režimas ir tai, kad rasti laisvą minutėlę sau bus labai sunku.

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius.

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti? (9)

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti?
Praėjus keliems mėnesiams po gimdymo kuokštais slenkantys plaukai kankina ne vieną mamą. Ką daryti?

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris (3)

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris
Kiekviena moteris po gimdymo pastebi tam tikrus savo kūno pokyčius, kurie nors ir nėra malonūs, dažniausiai yra laikini.

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka (1)

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka
Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų.

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė (171)

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė
Rugilė nevynioja žodžių į vatą – iš pradžių, gimus vaikeliui, ji save laikė negera mama ir netgi, kaip pati sako, nejautė meilės savo sūnui. Tai ją labai gąsdino. Bet... Atradus priežastis situacija ėmė keistis.