Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris

Nereta vaikų neseniai susilaukusi moteris susiduria su subtilia bėda – intymus ryšys jai nebeteikia tiek malonumo, kiek anksčiau.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Sausa, skauda, nebepatiriu orgazmo – tokie būna pagrindiniai jaunų mamyčių nusiskundimai. Gydytojai ginekologai tokias jaunų moterų bėdas mediciniškai įvardija taip: išsausėjusi ir išplatėjusi makštis, nusileidusi užpakalinė jos sienelė, susilpnėję tarpvietės raumenys. Ką daryti?

Pagrindinės nepatogumų priežastys

Kaip sako Centro poliklinikos Moterų klinikos vedėja gydytoja akušerė ginekologė Elektra Teiberienė, nėštumas ir gimdymas išties sukelia įvairių intymių bėdų. „Moterims, kurios gimdė pačios, natūraliu būdu, gali susilpnėti tarpvietės audiniai, išplatėti makštis, atsirasti jos sienelių pokyčių. Taip gali nutikti netgi ir tais atvejais, kai gimdymas buvo sklandus. Šie fiziologiniai pokyčiai metams bėgant ne susitvarko savaime, o priešingai, tik didėja. Pakartotinai gimdant gali atsirasti net pogimdinė anorgazmija, mat orgazmą paprastai lemia tam tikras moters ir vyro lytinių organų kontaktas. Jei po gimdymo kontaktas pasikeičia, dingsta ir orgazmas. Dar daugiau nemalonių pojūčių patiria moterys, kurioms gimdant įvyko plyšimas, buvo atliktos chirurginės intervencijos", – pasakoja medikė.

Pasak E. Teiberienės, audiniai po tokių gimdymo komplikacijų randėja, tampa nebe tokie elastingi ir jautrūs. Prireikia nemažai laiko, kol jie aprimsta, atsigauna. Dėl pasikeitusios hormonų pusiausvyros makštyje išsiskiria ir mažiau gleivių, dėl to vargina sausumas. Tai trukdo mylėtis, nes sausa gleivinė taip pat greičiau nusibrozdina, joje gali atsirasti žaizdelių, kurias peršti ir skauda net šlapinantis. Be to, sausą gleivinę labiau mėgsta ir grybelis, dažniau kimba įvairios infekcijos. Rezultatas tokiu atveju vienas – lytinio gyvenimo diskomfortą jaučia abu partneriai.

Baimė kalbėtis problemą tik didina

Absoliučiai visos, net ir intymios bėdos, turi savo sprendimus. Tuo įsitikinusi gydytoja E. Teiberienė. Bėda ta, kad dėl žinių stokos, kažkokių stereotipinių įsitikinimų daugumai moterų kalbėti apie lytiškumą, seksualinę sveikatą vis dar nepatogu, nepriimtina, gėda. O kalbėtis apie tai būtina, priešingu atveju nevisavertis intymus gyvenimas vargins metų metus ar net dešimtmečius.

„Moterims reikėtų žinoti viena – pasikalbėjusios apie savo bėdas su gydytoju ginekologu, jos gali išspręsti daugelį savo slaptų problemų. Medicinai žengiant į priekį, pastarosios sprendžiamos pasitelkiant įvairias estetinės ginekologijos procedūras. Jos moterims gali būti atliekamos tiek dėl po gimdymų likusių nepatogumų, tiek su amžiumi atsiradusių pakitimų, tiek dėl įgimtų defektų ar deformacijų", – teigia pašnekovė.

Procedūra – greita ir neskausminga

Gydytoja ginekologė pastebi, kad moterys kartais atidėlioja ir ilgai nesiryžta ateiti ir pasikalbėti apie jas kankinančias bėdas, nes paprasčiausiai bijo operacijos. Tačiau per pastaruosius metus įvyko tiek daug pokyčių ir dėl naujų technologijų klasikinių operacijų atliekama daug mažiau, o ir jos atliekamos tik su minimalia invazija. Šiandien taikomas efektyvus ir moterims mažiau diskomforto sukeliantis neinvazinis gydymas lazeriu. Toks būdas taikomas ir Centro poliklinikoje.

Pasak gydytojos akušerės-ginekologės E. Teiberienės, minėtas gydymas lazeriu labai patogus, nes – greitas. Procedūra trunka iki pusvalandžio, po jos moteris gali iškart sugrįžti prie įprastinės veiklos. Rekomenduojama tik 2-3 dienas susilaikyti nuo lytinių santykių. Gydymas tinka tiek jaunoms, tiek vyresnio amžiaus moterims. Gana dažnai moterys teiraujasi, ar joms skaudės. Atliekant procedūrą lazeriu neskauda, o jei pajaučiamas skausmas, sumažinamas lazerio impulso galingumas.

„Procedūros su lazeriu metu makšties gleivinės gilieji sluoksniai patiria koncentruotą šiluminį poveikį ir yra stimuliuojamas kolageno bei elastino skaidulų atsinaujinimas. Senos ir neefektyvios kolageno ląstelės sunyksta ir jų vietą užima naujos, gyvybingos ląstelės, kurios atkuria gleivinę ir sugrąžina elastingumą", – paaiškina medikė. Jos teigimu, lazeris aktyvina kraujotaką ir dėl to pagerėja audinių aprūpinimas deguonimi. Rezultatas jaučiamas iškart po procedūros, o iki kito seanso tampa akivaizdus – sutvirtėjusi makšties sienelė ir sumažėjusi apimtis.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!
„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris
Nereta vaikų neseniai susilaukusi moteris susiduria su subtilia bėda – intymus ryšys jai nebeteikia tiek malonumo, kiek anksčiau.

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama
Gal nėštumas ir gimdymas - puiki proga suartėti, jei iki šiol to trūko? Straipsnio konsultantė – „Invito" psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.