Jolita: prisiminus gimdymą, nukrečia šiurpas, daugiau jokių vaikų (psichologės komentaras)

 (100)
Po sunkaus gimdymo moteriai reikia laiko atsigauti. Ir fiziškai, ir emociškai. Mums parašiusi Jolita sako, kad iki šiol prisiminus gimdymą, ją nukrečiau šiurpas. Šios baimės atsikratyti negalinti moteris su vyru neplanuoja daugiau vaikų. Ką moteriai patars psichologė?
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Jolita klausia:

„Mano mažajai 4 mėnesiai, tačiau aš niekaip negaliu pamiršti gimdymo. Atrodo, ir veiklos yra, bet mano gimdymas buvo komplikuotas, gimdžiau natūraliai, be nuskausminamųjų, paskui pora valandų be nuskausminamųjų siuvo ir dar operavo, mėnesį negalėjau atsigauti, atsikelti iš lovos. Net vaiku rūpinosi vyras.

Dabar viskas gerai, bet vos kas užsimena apie gimdymą, net šiurpas krečia, antro vaiko neturėsim, taip nusprendėm su vyru.

Kaip užsimiršti ir atsigauti?"

TAIP PAT SKAITYKITE:
6 gimdymo rekordai, kurie nustebina kiekvieną
Paskelbti populiariausi vardai Lietuvoje

Į klausimą atsako Į klausimą individualiosios psichologijos konsultantė Silva Markuckienė, www.adleris.lt.

Miela Jolita, dėkui, kad pasidalijote savo išgyvenimais. Panašu, jog palietėte daugeliui mamų aktualią temą – kaip sugrįžti į save po gimdymo, kaip atrasti naują vidinę harmoniją ne tik su kūdikiu, šeima, aplinka, bet ir su savimi, savo kūnu bei siela.

Gimdymas – natūralus procesas. Tai visiems žinoma. Tačiau kiekvienai moteriai gimdymas yra virsmas, tiek fizine, tiek psichologine, tiek socialine prasme. Kiekvienąkart moteriai tai paslaptis, kurią reikia tinkamai atskleisti, tai nežinomybė, kurią reikia priimti ir atlaikyti, tai sunkus procesas, per kurį reikia praeiti, išgyventi bei iškęsti, dar ir padirbėti gerokai, kad viskas baigtųsi palengvėjimu, džiaugsmu, gražia nauja pradžia ir viltim. Tiek daug reikia!

Nėštumas ir gimdymas – tai didžiulė moters atsakomybė ir įsipareigojimas viską, kas nuo jos priklauso, atlikti kiek įmanoma geriau. Renkamės tinkamą maistą, priprantame prie pokyčių kūne, pojūčiuose, nuotaikose, susitaikome su buitiniais nepatogumais, siekiame, kad viskas būtų natūralu, gimdymas taip pat. Viskas kūdikio labui.

Jolita, Jūs tiek daug jėgų įdėjote į kūdikio atėjimą! Ir panašu, kad tai pareikalavo daug daugiau Jūsų energijos bei vidinių resursų nei tikėjotės. Neįtikėtinai daug savęs atidavėte. Tiek daug, kad nepajėgėte rūpintis vaikeliu, kurio taip laukėte! Gali būti, jog mažiausiai mėnesį po gimdymo išgyvenote įvairiausių jausmų – nuo palengvėjimo iki sunkumo, vargo ir nevilties, nuo bejėgiškumo iki ašaromis užplūstančio pykčio, nuo šilumos ir meilės iki kažkur giliai graužiančios kaltės ir abejingumo. Sudėtinga visa tai atlaikyti.

Natūraliai psichika ir kūnas siekia atstatyti tokius didelius išeikvojimus. Dėl to ir šiurpina bet kokie priminimai apie buvusį sudėtingą gimdymą. Dėl to ir reikia, privaloma pasirūpinti savimi, kad atsigautumėte, atstatytumėte savo resursus. Leisti sau ne tik turėti tokį poreikį, bet ir realiais veiksmais ar veiklomis tą poreikį tenkinti. Tai gali būti net mažos smulkmenos, nedideli savęs pamaloninimai, nereikalaujantys daug laiko ar sąnaudų, svarbu tik, kad tai iš tikrųjų teiktų Jums atgaivos. Svarbu, kad viduje sau tai leistumėte, kad jaustumėtės turinti tam teisę. Nes iš tiesų taip ir yra!

Pamažu atsistatysite, įgausite daugiau vidinių jėgų. Juolab, jog turite šalia vyrą, kuris, panašu, Jus labai palaiko. Ir dukrytę jau ūgtelėjusią. Tikiu, kad Jūsų ryšys su dukrele jau dabar Jums yra atgaivos, meilės ir šilumos šaltinis.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!
„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris
Nereta vaikų neseniai susilaukusi moteris susiduria su subtilia bėda – intymus ryšys jai nebeteikia tiek malonumo, kiek anksčiau.

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama
Gal nėštumas ir gimdymas - puiki proga suartėti, jei iki šiol to trūko? Straipsnio konsultantė – „Invito" psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.