Jolita: prisiminus gimdymą, nukrečia šiurpas, daugiau jokių vaikų (psichologės komentaras)

 (100)
Po sunkaus gimdymo moteriai reikia laiko atsigauti. Ir fiziškai, ir emociškai. Mums parašiusi Jolita sako, kad iki šiol prisiminus gimdymą, ją nukrečiau šiurpas. Šios baimės atsikratyti negalinti moteris su vyru neplanuoja daugiau vaikų. Ką moteriai patars psichologė?
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Jolita klausia:

„Mano mažajai 4 mėnesiai, tačiau aš niekaip negaliu pamiršti gimdymo. Atrodo, ir veiklos yra, bet mano gimdymas buvo komplikuotas, gimdžiau natūraliai, be nuskausminamųjų, paskui pora valandų be nuskausminamųjų siuvo ir dar operavo, mėnesį negalėjau atsigauti, atsikelti iš lovos. Net vaiku rūpinosi vyras.

Dabar viskas gerai, bet vos kas užsimena apie gimdymą, net šiurpas krečia, antro vaiko neturėsim, taip nusprendėm su vyru.

Kaip užsimiršti ir atsigauti?"

TAIP PAT SKAITYKITE:
6 gimdymo rekordai, kurie nustebina kiekvieną
Paskelbti populiariausi vardai Lietuvoje

Į klausimą atsako Į klausimą individualiosios psichologijos konsultantė Silva Markuckienė, www.adleris.lt.

Miela Jolita, dėkui, kad pasidalijote savo išgyvenimais. Panašu, jog palietėte daugeliui mamų aktualią temą – kaip sugrįžti į save po gimdymo, kaip atrasti naują vidinę harmoniją ne tik su kūdikiu, šeima, aplinka, bet ir su savimi, savo kūnu bei siela.

Gimdymas – natūralus procesas. Tai visiems žinoma. Tačiau kiekvienai moteriai gimdymas yra virsmas, tiek fizine, tiek psichologine, tiek socialine prasme. Kiekvienąkart moteriai tai paslaptis, kurią reikia tinkamai atskleisti, tai nežinomybė, kurią reikia priimti ir atlaikyti, tai sunkus procesas, per kurį reikia praeiti, išgyventi bei iškęsti, dar ir padirbėti gerokai, kad viskas baigtųsi palengvėjimu, džiaugsmu, gražia nauja pradžia ir viltim. Tiek daug reikia!

Nėštumas ir gimdymas – tai didžiulė moters atsakomybė ir įsipareigojimas viską, kas nuo jos priklauso, atlikti kiek įmanoma geriau. Renkamės tinkamą maistą, priprantame prie pokyčių kūne, pojūčiuose, nuotaikose, susitaikome su buitiniais nepatogumais, siekiame, kad viskas būtų natūralu, gimdymas taip pat. Viskas kūdikio labui.

Jolita, Jūs tiek daug jėgų įdėjote į kūdikio atėjimą! Ir panašu, kad tai pareikalavo daug daugiau Jūsų energijos bei vidinių resursų nei tikėjotės. Neįtikėtinai daug savęs atidavėte. Tiek daug, kad nepajėgėte rūpintis vaikeliu, kurio taip laukėte! Gali būti, jog mažiausiai mėnesį po gimdymo išgyvenote įvairiausių jausmų – nuo palengvėjimo iki sunkumo, vargo ir nevilties, nuo bejėgiškumo iki ašaromis užplūstančio pykčio, nuo šilumos ir meilės iki kažkur giliai graužiančios kaltės ir abejingumo. Sudėtinga visa tai atlaikyti.

Natūraliai psichika ir kūnas siekia atstatyti tokius didelius išeikvojimus. Dėl to ir šiurpina bet kokie priminimai apie buvusį sudėtingą gimdymą. Dėl to ir reikia, privaloma pasirūpinti savimi, kad atsigautumėte, atstatytumėte savo resursus. Leisti sau ne tik turėti tokį poreikį, bet ir realiais veiksmais ar veiklomis tą poreikį tenkinti. Tai gali būti net mažos smulkmenos, nedideli savęs pamaloninimai, nereikalaujantys daug laiko ar sąnaudų, svarbu tik, kad tai iš tikrųjų teiktų Jums atgaivos. Svarbu, kad viduje sau tai leistumėte, kad jaustumėtės turinti tam teisę. Nes iš tiesų taip ir yra!

Pamažu atsistatysite, įgausite daugiau vidinių jėgų. Juolab, jog turite šalia vyrą, kuris, panašu, Jus labai palaiko. Ir dukrytę jau ūgtelėjusią. Tikiu, kad Jūsų ryšys su dukrele jau dabar Jums yra atgaivos, meilės ir šilumos šaltinis.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Kaip tokios nuotraukos yra susijusios su pagimdžiusių moterų depresija (5)

Kaip tokios nuotraukos yra susijusios su pagimdžiusių moterų depresija
Ar atkreipėte dėmesį, kokios tobulos po gimdymo būna žinomos moterys – aktorės, politikės, dainininkės, karalienės? Štai Kate Middleton tą pačią dieną po abiejų gimdymų pasirodė viešumoje švytinti, pasipuošusi, su nepriekaištingu makiažu.

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų (7)

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų
Santuokoje būna visko, todėl tie, kurie tuokiasi tikėdamiesi, kad po vedybų bus geriau, dažniausiai nusivilia.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (3)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras (35)

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai apie intymų poros gyvenimą susilaukus vaikų: pagerėja jis, pablogėja ar išlieka toks pat?

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką (12)

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką
Psichologės Karolinos Gurskienės mintys apie motinystę ir šeimų pasirinkimą auginti daugiau kaip vieną vaiką.

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės (16)

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės
Šiais laikais, kai yra daugybė kontracepcijos priemonių, tikriausiai ne taip lengva nuspręsti, kurią rinktis. O ir tinka visoms ne kiekviena. Pasikalbėjus su mamomis paaiškėjo – į naujoves dauguma dar žiūri atsargiai.

Kuo netyčiukai vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų? (4)

Kuo <em>netyčiukai</em> vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų?
Planuoti nėštumą ar ne? Psichologė ir LSMU lektorė, VšĮ Krizinio nėštumo centras savanorė dr. Giedrė Širvinskienė sako, kad gebėjimas priimti gyvybę susijęs su požiūriu į vaiką apskritai. „Svarbu yra planuoti tiek, kiek galime, kiek tai nuo mūsų priklauso“, – sako straipsnio konsultantė.

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?
Būdami vaikais mes jų nekentėme, būdami tėvais pagauname save kartais patys juos sakantys savo tėvams. Portalas „Stern“ pateikia frazes, kurios išsprūsta mums iš lūpų ir vaikams ne padeda, o tik kenkia.

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus
Iki pirmojo vaikelio gimimo mažai tėvų suvokia, kaip keisis jų kasdienybė, poilsio režimas ir tai, kad rasti laisvą minutėlę sau bus labai sunku.

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius.

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti? (9)

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti?
Praėjus keliems mėnesiams po gimdymo kuokštais slenkantys plaukai kankina ne vieną mamą. Ką daryti?

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris (3)

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris
Kiekviena moteris po gimdymo pastebi tam tikrus savo kūno pokyčius, kurie nors ir nėra malonūs, dažniausiai yra laikini.

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka (1)

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka
Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų.

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė (171)

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė
Rugilė nevynioja žodžių į vatą – iš pradžių, gimus vaikeliui, ji save laikė negera mama ir netgi, kaip pati sako, nejautė meilės savo sūnui. Tai ją labai gąsdino. Bet... Atradus priežastis situacija ėmė keistis.

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai (3)

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai
Kokių būna mamų? „Pačių įvairiausių", – šypsodamasi sako psichologė.