Ką jaunos mamos slepia nuo kitų? 8 lietuvių išpažintys

 (24)
Neseniai susilaukusios pirmagimio mamos dažnai pasakoja, kokios jos laimingos ir kaip myli savo kūdikius. Tačiau yra ir tamsioji motinystės pusė, kurios moterys neatskleidžia net geriausioms draugėms. Aštuonios mamos atvirauja, ko jos nė už ką nesako kitiems.
moteris
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Alina:

„Kai gimė mano dukrytė ir uždėjo ją ant krūtinės, nepajutau jokių plazdančių drugelių, begalinės meilės nušvitimo ar dar kažkokių ypatingų jausmų. Norėjau miego ir viską skaudėjo. Meilė savo vaikui atėjo vėliau ir augo kartu su juo. Iš pradžių žiūrėdavau į ją ir matydavau kažkokį visiškai svetimą ateivį.“

Birutė:

„Savo sūnų maitinau vos tris mėnesius. Visiems sakiau , kad trūko pieno, vaikas pastoviai buvo alkanas. Bet tiesa visai kitokia. Man paprasčiausiai nepatiko maitinti krūtimi. Nejaučiau jokio stebuklingo artumo: man tai buvo tuščiai sugaištas laikas. Tačiau jei tą kam nors pasakyčiau, būčiau užbadyta pirštais kaip neva blogiausia mama pasaulyje.“

Rima:

„Savo dukrytės nemaudydavau kasdien. Geriausiu atveju vieną kartą per savaitę. Nežinia kodėl, bet abu su vyru nuolat stresuodavome, kai ateidavo maudynių laikas. Ilgai užtrukdavo pasiruošti, susivėlindavome, todėl maudynes pastoviai atidėliodavome. Abu tai slėpėme ne tik nuo draugų, bet ir nuo senelių – savo tėvų. Užtat vaiko oda niekada nepleiskanojo, nebuvo perdžiuvusi.“

Lina:

„Per nėštumą priaugau virš dvidešimt kilogramų. Jų netekau labai greitai – vos per pora mėnesių. Visoms pasakoju, kad bemiegės naktys ir žindymas padarė savo stebuklinga darbą. Tačiau tiesa visai kitokia. Nevalgiau jokių miltinių patiekalų, bulvių, ryžių. Tik daržoves ir mėsą. Be to, maisto porcijos buvo minimalios. Vos po mėnesio pradėjau intensyviai sportuoti. To niekam nesakau, nes nenoriu, kad pagalvotų, jog neskiriu savo vaikui pakankamai dėmesio. Arba, kad figūra man svarbesnė nei vaiko mityba.“

Giedrė:

„Mano vaiko pirmieji žodžiai buvo „au au“, „niam niam“ ir „duok“. Tačiau visiems sakau, kad sūnus pirmiausia ištarė „mama“. Kitos giriasi kaip jų vaikai neva vos pusmečio sulaukę prabyla ir aišku pirmasis žodis būna „mama“. Man taip neatsitiko: sūnelis prabilo vėlai ir pirmas žodis nebuvo „mama“. Meluoju, nes nenoriu pasirodyti prastesne.“

Laura:

„Buvo dienų kai savo kūdikio tiesiogine žodžio prasme nekenčiau. Kartais net norėdavosi gerokai papurtyti – taip, kad tik pagaliau nutiltų. Siaubingi jausmai, kad nenoriu šito vaiko, kildavo kai visą naktį rėkdavo ir niekaip nenurimdavo, kai reikalaudavo dėmesio, o aš jausdavausi be galo išsunkta. To niekam nesakiau, nes juk aplink pilna supermamų, kurioms vaikas tikras džiaugsmas ir atgaiva.“

Dina:

„Kartais siaubingai tingiu gaminti kažką savo vaikui. Tai duodu šokoladinį sūrelį ar bandelę. Niekam to nesakau, nes pati puikiai suprantu, kad tai nėra gera ir pilnavertė mityba. Kartais tą slepiu ir nuo vyro.“

Raimonda:

„Gimus dukrytei nesipraususi ir nesišukavusi slankiodavau visą dieną, kartais net dvi. Net nekalbu apie valgio gaminimą ar kambarių tvarkymą. Visą mano laiką užimdavo dukra. Jei turėdavau laisvą minutę, eidavau miegoti. Niekaip nesuprantu, kaip įmanoma su kūdikiu kepti pyragus, lankyt parodas ir dar sukurti verslą. Draugės ir pažįstamos neseniai tapusios mamomis, į socialinius tinklus vos ne kasdien dėdavosi pyragų, perskaitytų knygų, mezginių nuotraukas. Aišku, ir aš neatsilikdavau – draugėms pasakodavau sukurtas istorijas, kokiais patiekalais lepinu vyrą ar kokius filmus žiūrėjome.“

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Gydytojų ištarta frazė įžeidžia ne vieną nėščiąją (40)

Gydytojų ištarta frazė įžeidžia ne vieną nėščiąją
Gegužė - mėnuo, kai tradiciškai labiau prisimename motinystę ir moteriškumą.

Vaikiškos mados šventė Kaune

Vaikiškos mados šventė Kaune
Savaitgalį stilingiausi kauniečiai rinkosi apžiūrėti naujausios OVS kids parduotuvės prekybos ir pramogų centre „Akropolis“ Kaune.

Kaip iš tiesų jaučiasi abortą patyrusi moteris (21)

Kaip iš tiesų jaučiasi abortą patyrusi moteris
Abortas – tai nepageidaujamo nėštumo nutraukimas. Sužinojusios, kad pastojo, nors nenorėjo ir nesitikėjo, moterys sutrinka, todėl kartais nusprendžia negimdyti ir pasidaryti abortą. Šis žingsnis gyvenime yra rizikingas tiek mediciniškai, tiek psichologiškai, nes turi gana rimtų ir sunkių pasekmių.

Kaip sustabdyti plaukų slinkimą (2)

Kaip sustabdyti plaukų slinkimą
Plaukų slinkimo problema aktuali visais metų laikais ir daugeliui moterų, tačiau paūmėja ji nėštumo metu ir po gimdymo. Ką turime žinoti apie plaukų slinkimą ir pagalbą sau tokiu atveju?

Po gimdymo vyras pasikeitė ir atšalo: psichologės komentaras (44)

Po gimdymo vyras pasikeitė ir atšalo: psichologės komentaras
Psichologė Karolina Gurskienė sulaukė jaunos mamos klausimo: po gimdymo vyras pasikeitė neatpažįstamai. Moterį baugina tokie pokyčiai ir atšalimas.

Nuo ko priklauso moters noras mylėtis po gimdymo: psichologės komentaras (18)

Nuo ko priklauso moters noras mylėtis po gimdymo: psichologės komentaras
Psichologės Karolinos Gurskienės komentaras apie intymų šeimos gyvenimo susilaukus vaikų.

Gydytoja ginekologė ragina moteris nebūti abejingomis sau (1)

Gydytoja ginekologė ragina moteris nebūti abejingomis sau
Kasmet Lietuvoje apie 450 moterų suserga ir 250 miršta nuo gimdos kaklelio vėžio – tai antra dažniausia po krūties vėžio onkologinė liga tarp 15–54 m. amžiaus moterų.

Apklausa: koks amžiaus skirtumas tarp vaikų geriausias? (12)

Apklausa: koks amžiaus skirtumas tarp vaikų geriausias?
Kaip ir kiekvieną mėnesį – mamų nuomonė. Pametinukai, keleri metai ar daug daugiau – koks vaikų metų skirtumas geriausias? Ir geriausias kam – vaikams ar tėvams?..

Gydytojos patarimai: kaip įveikti dažniausias žindymo kliūtis (4)

Gydytojos patarimai: kaip įveikti dažniausias žindymo kliūtis
Šių dienų medicina tvirtina, kad sėkmingai savo kūdikį žindyti gali bene visos moterys. Deja, didelė dalis, nesulaukusios kvalifikuotos pagalbos, pasinaudodamos klaidingais patarimais ar tiesiog nežinodamos, ką daryti, nutraukia natūralų vaiko maitinimą.

7 patyrusios mamos patarimai pirmą kartą gimdžiusiajai

7 patyrusios mamos patarimai pirmą kartą gimdžiusiajai
Po gimdymo, ypač, jei tai pirmas vaikas, pirmaisiais mėnesiais nelengva išlikti ramiai ir racionaliai. Tačiau pabandyti verta.

Kaip baigti žindyti nesukeliant streso sau ir vaikui (8)

Kaip baigti žindyti nesukeliant streso sau ir vaikui
Žindymo nutraukimas - tai kantrybės ir ryžto reikalaujantis procesas. Nors būna tokių vaikų, kurie patys savaime atsisako mamytės pienelio ir tai nesukelia jokio streso nei jam, nei motinai, dažniausiai šis procesas savaime nesibaigia ir tenka įdėti nemažai pastangų į maitinimo nutraukimą.

Beveik ketvirtadalis gimdžiusių moterų jaučia nepasitenkinimą lytiniais santykiais

Beveik ketvirtadalis gimdžiusių moterų jaučia nepasitenkinimą lytiniais santykiais
Darnus seksualinis gyvenimas ir lytinė sveikata daro tiesioginę įtaką mūsų emocinei savijautai ir net šeimos laimei.

Nėštumas be laimingos pabaigos: psichologės komentaras (3)

Nėštumas be laimingos pabaigos: psichologės komentaras
Persileidimas tai savaiminis vaisiaus praradimas iki 22 nėštumo savaitės, kuris įvyksta tam, kad iš organizmo būtų pašalintas negyvas vaisius. Priežastys, lemiančios, kodėl vienos moterys patiria persileidimą, o kitos - ne, yra labai įvairios.

Patarimas mamoms: kaip po gimdymo sustangrinti liemenį (4)

Patarimas mamoms: kaip po gimdymo sustangrinti liemenį
Neretai būsima mama per 9 mėnesius priauga 10-20 ir daugiau kilogramų, tad dažnai moteris sunerimsta ne tik dėl pasikeitusių kūno formų, bet ir dėl sveikatos. Akušerės ginekologės Rasos Jakutienės patarimai mamoms.

Mokslininkai dar kartą patvirtino, kodėl reikia kuo dažniau glausti gimusį vaiką (1)

Mokslininkai dar kartą patvirtino, kodėl reikia kuo dažniau glausti gimusį vaiką
Kaip parodė naujausi tyrimai, tie žiurkių jaunikliai, šalia kurių nuolat būdavo mama, sparčiau vystėsi, greičiau formavosi jų smegenys. Mokslininkai daro prielaidą, kad tėviškas rūpinimasis atžalomis, fizinis kontaktas turi teigiamos įtakos smegenų raidai.