Ką jaunos mamos slepia nuo kitų? 8 lietuvių išpažintys

 (24)
Neseniai susilaukusios pirmagimio mamos dažnai pasakoja, kokios jos laimingos ir kaip myli savo kūdikius. Tačiau yra ir tamsioji motinystės pusė, kurios moterys neatskleidžia net geriausioms draugėms. Aštuonios mamos atvirauja, ko jos nė už ką nesako kitiems.
moteris
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Alina:

„Kai gimė mano dukrytė ir uždėjo ją ant krūtinės, nepajutau jokių plazdančių drugelių, begalinės meilės nušvitimo ar dar kažkokių ypatingų jausmų. Norėjau miego ir viską skaudėjo. Meilė savo vaikui atėjo vėliau ir augo kartu su juo. Iš pradžių žiūrėdavau į ją ir matydavau kažkokį visiškai svetimą ateivį.“

Birutė:

„Savo sūnų maitinau vos tris mėnesius. Visiems sakiau , kad trūko pieno, vaikas pastoviai buvo alkanas. Bet tiesa visai kitokia. Man paprasčiausiai nepatiko maitinti krūtimi. Nejaučiau jokio stebuklingo artumo: man tai buvo tuščiai sugaištas laikas. Tačiau jei tą kam nors pasakyčiau, būčiau užbadyta pirštais kaip neva blogiausia mama pasaulyje.“

Rima:

„Savo dukrytės nemaudydavau kasdien. Geriausiu atveju vieną kartą per savaitę. Nežinia kodėl, bet abu su vyru nuolat stresuodavome, kai ateidavo maudynių laikas. Ilgai užtrukdavo pasiruošti, susivėlindavome, todėl maudynes pastoviai atidėliodavome. Abu tai slėpėme ne tik nuo draugų, bet ir nuo senelių – savo tėvų. Užtat vaiko oda niekada nepleiskanojo, nebuvo perdžiuvusi.“

Lina:

„Per nėštumą priaugau virš dvidešimt kilogramų. Jų netekau labai greitai – vos per pora mėnesių. Visoms pasakoju, kad bemiegės naktys ir žindymas padarė savo stebuklinga darbą. Tačiau tiesa visai kitokia. Nevalgiau jokių miltinių patiekalų, bulvių, ryžių. Tik daržoves ir mėsą. Be to, maisto porcijos buvo minimalios. Vos po mėnesio pradėjau intensyviai sportuoti. To niekam nesakau, nes nenoriu, kad pagalvotų, jog neskiriu savo vaikui pakankamai dėmesio. Arba, kad figūra man svarbesnė nei vaiko mityba.“

Giedrė:

„Mano vaiko pirmieji žodžiai buvo „au au“, „niam niam“ ir „duok“. Tačiau visiems sakau, kad sūnus pirmiausia ištarė „mama“. Kitos giriasi kaip jų vaikai neva vos pusmečio sulaukę prabyla ir aišku pirmasis žodis būna „mama“. Man taip neatsitiko: sūnelis prabilo vėlai ir pirmas žodis nebuvo „mama“. Meluoju, nes nenoriu pasirodyti prastesne.“

Laura:

„Buvo dienų kai savo kūdikio tiesiogine žodžio prasme nekenčiau. Kartais net norėdavosi gerokai papurtyti – taip, kad tik pagaliau nutiltų. Siaubingi jausmai, kad nenoriu šito vaiko, kildavo kai visą naktį rėkdavo ir niekaip nenurimdavo, kai reikalaudavo dėmesio, o aš jausdavausi be galo išsunkta. To niekam nesakiau, nes juk aplink pilna supermamų, kurioms vaikas tikras džiaugsmas ir atgaiva.“

Dina:

„Kartais siaubingai tingiu gaminti kažką savo vaikui. Tai duodu šokoladinį sūrelį ar bandelę. Niekam to nesakau, nes pati puikiai suprantu, kad tai nėra gera ir pilnavertė mityba. Kartais tą slepiu ir nuo vyro.“

Raimonda:

„Gimus dukrytei nesipraususi ir nesišukavusi slankiodavau visą dieną, kartais net dvi. Net nekalbu apie valgio gaminimą ar kambarių tvarkymą. Visą mano laiką užimdavo dukra. Jei turėdavau laisvą minutę, eidavau miegoti. Niekaip nesuprantu, kaip įmanoma su kūdikiu kepti pyragus, lankyt parodas ir dar sukurti verslą. Draugės ir pažįstamos neseniai tapusios mamomis, į socialinius tinklus vos ne kasdien dėdavosi pyragų, perskaitytų knygų, mezginių nuotraukas. Aišku, ir aš neatsilikdavau – draugėms pasakodavau sukurtas istorijas, kokiais patiekalais lepinu vyrą ar kokius filmus žiūrėjome.“

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Seksas po gimdymo: 7 priežastys, kodėl viskas jau kitaip (1)

Seksas po gimdymo: 7 priežastys, kodėl viskas jau kitaip
Per nėštumą ir gimdymą moters organizme vyksta pokyčiai kurie turi įtakos jos fiziologijai. Būtent todėl skausmingas seksas po gimdymo – dažnas reiškinys.

Kada po gimdymo geriausia grįžti į darbus: po metų ar dvejų? (19)

Kada po gimdymo geriausia grįžti į darbus: po metų ar dvejų?
Vaikus planuojančios ir jų laukiančios šeimos žino, kad gimus mažyliui jų gyvenimas pasikeis. Daugiausiai naujovių ir iššūkių laukia mamos, kurios kasdienybė kardinaliai keisis.

Kaip tokios nuotraukos yra susijusios su pagimdžiusių moterų depresija (7)

Kaip tokios nuotraukos yra susijusios su pagimdžiusių moterų depresija
Ar atkreipėte dėmesį, kokios tobulos po gimdymo būna žinomos moterys – aktorės, politikės, dainininkės, karalienės? Štai Kate Middleton tą pačią dieną po abiejų gimdymų pasirodė viešumoje švytinti, pasipuošusi, su nepriekaištingu makiažu.

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų (8)

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų
Santuokoje būna visko, todėl tie, kurie tuokiasi tikėdamiesi, kad po vedybų bus geriau, dažniausiai nusivilia.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (3)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras (35)

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai apie intymų poros gyvenimą susilaukus vaikų: pagerėja jis, pablogėja ar išlieka toks pat?

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką (12)

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką
Psichologės Karolinos Gurskienės mintys apie motinystę ir šeimų pasirinkimą auginti daugiau kaip vieną vaiką.

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės (16)

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės
Šiais laikais, kai yra daugybė kontracepcijos priemonių, tikriausiai ne taip lengva nuspręsti, kurią rinktis. O ir tinka visoms ne kiekviena. Pasikalbėjus su mamomis paaiškėjo – į naujoves dauguma dar žiūri atsargiai.

Kuo netyčiukai vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų? (4)

Kuo <em>netyčiukai</em> vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų?
Planuoti nėštumą ar ne? Psichologė ir LSMU lektorė, VšĮ Krizinio nėštumo centras savanorė dr. Giedrė Širvinskienė sako, kad gebėjimas priimti gyvybę susijęs su požiūriu į vaiką apskritai. „Svarbu yra planuoti tiek, kiek galime, kiek tai nuo mūsų priklauso“, – sako straipsnio konsultantė.

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?
Būdami vaikais mes jų nekentėme, būdami tėvais pagauname save kartais patys juos sakantys savo tėvams. Portalas „Stern“ pateikia frazes, kurios išsprūsta mums iš lūpų ir vaikams ne padeda, o tik kenkia.

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus
Iki pirmojo vaikelio gimimo mažai tėvų suvokia, kaip keisis jų kasdienybė, poilsio režimas ir tai, kad rasti laisvą minutėlę sau bus labai sunku.

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius.

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti? (9)

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti?
Praėjus keliems mėnesiams po gimdymo kuokštais slenkantys plaukai kankina ne vieną mamą. Ką daryti?

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris (3)

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris
Kiekviena moteris po gimdymo pastebi tam tikrus savo kūno pokyčius, kurie nors ir nėra malonūs, dažniausiai yra laikini.

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka (1)

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka
Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų.