Ką jaunos mamos slepia nuo kitų? 8 lietuvių išpažintys

 (24)
Neseniai susilaukusios pirmagimio mamos dažnai pasakoja, kokios jos laimingos ir kaip myli savo kūdikius. Tačiau yra ir tamsioji motinystės pusė, kurios moterys neatskleidžia net geriausioms draugėms. Aštuonios mamos atvirauja, ko jos nė už ką nesako kitiems.
moteris
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Alina:

„Kai gimė mano dukrytė ir uždėjo ją ant krūtinės, nepajutau jokių plazdančių drugelių, begalinės meilės nušvitimo ar dar kažkokių ypatingų jausmų. Norėjau miego ir viską skaudėjo. Meilė savo vaikui atėjo vėliau ir augo kartu su juo. Iš pradžių žiūrėdavau į ją ir matydavau kažkokį visiškai svetimą ateivį.“

Birutė:

„Savo sūnų maitinau vos tris mėnesius. Visiems sakiau , kad trūko pieno, vaikas pastoviai buvo alkanas. Bet tiesa visai kitokia. Man paprasčiausiai nepatiko maitinti krūtimi. Nejaučiau jokio stebuklingo artumo: man tai buvo tuščiai sugaištas laikas. Tačiau jei tą kam nors pasakyčiau, būčiau užbadyta pirštais kaip neva blogiausia mama pasaulyje.“

Rima:

„Savo dukrytės nemaudydavau kasdien. Geriausiu atveju vieną kartą per savaitę. Nežinia kodėl, bet abu su vyru nuolat stresuodavome, kai ateidavo maudynių laikas. Ilgai užtrukdavo pasiruošti, susivėlindavome, todėl maudynes pastoviai atidėliodavome. Abu tai slėpėme ne tik nuo draugų, bet ir nuo senelių – savo tėvų. Užtat vaiko oda niekada nepleiskanojo, nebuvo perdžiuvusi.“

Lina:

„Per nėštumą priaugau virš dvidešimt kilogramų. Jų netekau labai greitai – vos per pora mėnesių. Visoms pasakoju, kad bemiegės naktys ir žindymas padarė savo stebuklinga darbą. Tačiau tiesa visai kitokia. Nevalgiau jokių miltinių patiekalų, bulvių, ryžių. Tik daržoves ir mėsą. Be to, maisto porcijos buvo minimalios. Vos po mėnesio pradėjau intensyviai sportuoti. To niekam nesakau, nes nenoriu, kad pagalvotų, jog neskiriu savo vaikui pakankamai dėmesio. Arba, kad figūra man svarbesnė nei vaiko mityba.“

Giedrė:

„Mano vaiko pirmieji žodžiai buvo „au au“, „niam niam“ ir „duok“. Tačiau visiems sakau, kad sūnus pirmiausia ištarė „mama“. Kitos giriasi kaip jų vaikai neva vos pusmečio sulaukę prabyla ir aišku pirmasis žodis būna „mama“. Man taip neatsitiko: sūnelis prabilo vėlai ir pirmas žodis nebuvo „mama“. Meluoju, nes nenoriu pasirodyti prastesne.“

Laura:

„Buvo dienų kai savo kūdikio tiesiogine žodžio prasme nekenčiau. Kartais net norėdavosi gerokai papurtyti – taip, kad tik pagaliau nutiltų. Siaubingi jausmai, kad nenoriu šito vaiko, kildavo kai visą naktį rėkdavo ir niekaip nenurimdavo, kai reikalaudavo dėmesio, o aš jausdavausi be galo išsunkta. To niekam nesakiau, nes juk aplink pilna supermamų, kurioms vaikas tikras džiaugsmas ir atgaiva.“

Dina:

„Kartais siaubingai tingiu gaminti kažką savo vaikui. Tai duodu šokoladinį sūrelį ar bandelę. Niekam to nesakau, nes pati puikiai suprantu, kad tai nėra gera ir pilnavertė mityba. Kartais tą slepiu ir nuo vyro.“

Raimonda:

„Gimus dukrytei nesipraususi ir nesišukavusi slankiodavau visą dieną, kartais net dvi. Net nekalbu apie valgio gaminimą ar kambarių tvarkymą. Visą mano laiką užimdavo dukra. Jei turėdavau laisvą minutę, eidavau miegoti. Niekaip nesuprantu, kaip įmanoma su kūdikiu kepti pyragus, lankyt parodas ir dar sukurti verslą. Draugės ir pažįstamos neseniai tapusios mamomis, į socialinius tinklus vos ne kasdien dėdavosi pyragų, perskaitytų knygų, mezginių nuotraukas. Aišku, ir aš neatsilikdavau – draugėms pasakodavau sukurtas istorijas, kokiais patiekalais lepinu vyrą ar kokius filmus žiūrėjome.“

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!
„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris
Nereta vaikų neseniai susilaukusi moteris susiduria su subtilia bėda – intymus ryšys jai nebeteikia tiek malonumo, kiek anksčiau.

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama
Gal nėštumas ir gimdymas - puiki proga suartėti, jei iki šiol to trūko? Straipsnio konsultantė – „Invito" psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.