Ką jaunos mamos slepia nuo kitų? 8 lietuvių išpažintys

 (24)
Neseniai susilaukusios pirmagimio mamos dažnai pasakoja, kokios jos laimingos ir kaip myli savo kūdikius. Tačiau yra ir tamsioji motinystės pusė, kurios moterys neatskleidžia net geriausioms draugėms. Aštuonios mamos atvirauja, ko jos nė už ką nesako kitiems.
moteris
© Fotolia nuotr.

Alina:

„Kai gimė mano dukrytė ir uždėjo ją ant krūtinės, nepajutau jokių plazdančių drugelių, begalinės meilės nušvitimo ar dar kažkokių ypatingų jausmų. Norėjau miego ir viską skaudėjo. Meilė savo vaikui atėjo vėliau ir augo kartu su juo. Iš pradžių žiūrėdavau į ją ir matydavau kažkokį visiškai svetimą ateivį.“

Birutė:

„Savo sūnų maitinau vos tris mėnesius. Visiems sakiau , kad trūko pieno, vaikas pastoviai buvo alkanas. Bet tiesa visai kitokia. Man paprasčiausiai nepatiko maitinti krūtimi. Nejaučiau jokio stebuklingo artumo: man tai buvo tuščiai sugaištas laikas. Tačiau jei tą kam nors pasakyčiau, būčiau užbadyta pirštais kaip neva blogiausia mama pasaulyje.“

Rima:

„Savo dukrytės nemaudydavau kasdien. Geriausiu atveju vieną kartą per savaitę. Nežinia kodėl, bet abu su vyru nuolat stresuodavome, kai ateidavo maudynių laikas. Ilgai užtrukdavo pasiruošti, susivėlindavome, todėl maudynes pastoviai atidėliodavome. Abu tai slėpėme ne tik nuo draugų, bet ir nuo senelių – savo tėvų. Užtat vaiko oda niekada nepleiskanojo, nebuvo perdžiuvusi.“

Lina:

„Per nėštumą priaugau virš dvidešimt kilogramų. Jų netekau labai greitai – vos per pora mėnesių. Visoms pasakoju, kad bemiegės naktys ir žindymas padarė savo stebuklinga darbą. Tačiau tiesa visai kitokia. Nevalgiau jokių miltinių patiekalų, bulvių, ryžių. Tik daržoves ir mėsą. Be to, maisto porcijos buvo minimalios. Vos po mėnesio pradėjau intensyviai sportuoti. To niekam nesakau, nes nenoriu, kad pagalvotų, jog neskiriu savo vaikui pakankamai dėmesio. Arba, kad figūra man svarbesnė nei vaiko mityba.“

Giedrė:

„Mano vaiko pirmieji žodžiai buvo „au au“, „niam niam“ ir „duok“. Tačiau visiems sakau, kad sūnus pirmiausia ištarė „mama“. Kitos giriasi kaip jų vaikai neva vos pusmečio sulaukę prabyla ir aišku pirmasis žodis būna „mama“. Man taip neatsitiko: sūnelis prabilo vėlai ir pirmas žodis nebuvo „mama“. Meluoju, nes nenoriu pasirodyti prastesne.“

Laura:

„Buvo dienų kai savo kūdikio tiesiogine žodžio prasme nekenčiau. Kartais net norėdavosi gerokai papurtyti – taip, kad tik pagaliau nutiltų. Siaubingi jausmai, kad nenoriu šito vaiko, kildavo kai visą naktį rėkdavo ir niekaip nenurimdavo, kai reikalaudavo dėmesio, o aš jausdavausi be galo išsunkta. To niekam nesakiau, nes juk aplink pilna supermamų, kurioms vaikas tikras džiaugsmas ir atgaiva.“

Dina:

„Kartais siaubingai tingiu gaminti kažką savo vaikui. Tai duodu šokoladinį sūrelį ar bandelę. Niekam to nesakau, nes pati puikiai suprantu, kad tai nėra gera ir pilnavertė mityba. Kartais tą slepiu ir nuo vyro.“

Raimonda:

„Gimus dukrytei nesipraususi ir nesišukavusi slankiodavau visą dieną, kartais net dvi. Net nekalbu apie valgio gaminimą ar kambarių tvarkymą. Visą mano laiką užimdavo dukra. Jei turėdavau laisvą minutę, eidavau miegoti. Niekaip nesuprantu, kaip įmanoma su kūdikiu kepti pyragus, lankyt parodas ir dar sukurti verslą. Draugės ir pažįstamos neseniai tapusios mamomis, į socialinius tinklus vos ne kasdien dėdavosi pyragų, perskaitytų knygų, mezginių nuotraukas. Aišku, ir aš neatsilikdavau – draugėms pasakodavau sukurtas istorijas, kokiais patiekalais lepinu vyrą ar kokius filmus žiūrėjome.“

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Beveik ketvirtadalis gimdžiusių moterų jaučia nepasitenkinimą lytiniais santykiais

Beveik ketvirtadalis gimdžiusių moterų jaučia nepasitenkinimą lytiniais santykiais
Darnus seksualinis gyvenimas ir lytinė sveikata daro tiesioginę įtaką mūsų emocinei savijautai ir net šeimos laimei.

Nėštumas be laimingos pabaigos: psichologės komentaras (3)

Nėštumas be laimingos pabaigos: psichologės komentaras
Persileidimas tai savaiminis vaisiaus praradimas iki 22 nėštumo savaitės, kuris įvyksta tam, kad iš organizmo būtų pašalintas negyvas vaisius. Priežastys, lemiančios, kodėl vienos moterys patiria persileidimą, o kitos - ne, yra labai įvairios.

Patarimas mamoms: kaip po gimdymo sustangrinti liemenį (3)

Patarimas mamoms: kaip po gimdymo sustangrinti liemenį
Neretai būsima mama per 9 mėnesius priauga 10-20 ir daugiau kilogramų, tad dažnai moteris sunerimsta ne tik dėl pasikeitusių kūno formų, bet ir dėl sveikatos. Akušerės ginekologės Rasos Jakutienės patarimai mamoms.

Mokslininkai dar kartą patvirtino, kodėl reikia kuo dažniau glausti gimusį vaiką (1)

Mokslininkai dar kartą patvirtino, kodėl reikia kuo dažniau glausti gimusį vaiką
Kaip parodė naujausi tyrimai, tie žiurkių jaunikliai, šalia kurių nuolat būdavo mama, sparčiau vystėsi, greičiau formavosi jų smegenys. Mokslininkai daro prielaidą, kad tėviškas rūpinimasis atžalomis, fizinis kontaktas turi teigiamos įtakos smegenų raidai.

Po gimdymo – iš karto atgal į darbus: psichologės komentaras (1)

Po gimdymo – iš karto atgal į darbus: psichologės komentaras
Lietuvoje vaiko auginimo atostogos yra vienos ilgiausių Europoje. Tačiau neretai pasitaiko, kad į darbą grįžti moteris nusprendžia praėjus vos keliems mėnesiams po gimdymo. Psichologės Karolinos Gurskienės įžvalgos apie motinystės ir karjeros suderinimą bei tai lydintį kaltės jausmą.

Psichologė: moterys, neatiduokite visos savęs vaikui (42)

Psichologė: moterys, neatiduokite visos savęs vaikui
Gimus vaikui, jis reikalauja didžiausios dalies mamos ir tėčio dėmesio bei laiko. Dažna moteris savo poreikius atideda „geresniems laikams“. Ar tai teisinga?

Psichologė: artimieji po gimdymo turėtų būti labai budrūs ir stebėti jauną mamą (18)

Psichologė: artimieji po gimdymo turėtų būti labai budrūs ir stebėti jauną mamą
Nors kūdikio gimimas dažniausiai yra labai džiuginantis ir laukiamas įvykis, kartais nutinka visiškai priešingai. Ką svarbu žinoti apie pogimdyvinę depresiją?

Tai, apie ką kalbėti nedrąsu: šlapimo nelaikymas

Tai, apie ką kalbėti nedrąsu: šlapimo nelaikymas
Šlapimo nelaikymas – itin nemalonus sutrikimas, apie kurį vengiama kalbėti. Tačiau skaičiuojama, jog maždaug trečdalis moterų ir apie 20 proc. vyrų kenčia fizinį ir psichologinį diskomfortą dėl šlapimo nelaikymo.

Ar normalu, kad kartais labai pykstu ant savo vaiko? Psichologės komentaras (15)

Ar normalu, kad kartais labai pykstu ant savo vaiko? Psichologės komentaras
Gražus motinystės paveikslas, kai viskas nupiešta šviesioms ir ramiomis spalvomis, nėra teisingas jaunų mamų atžvilgiu.

Natūralūs būdai padidinti pieno gamybą (2)

Natūralūs būdai padidinti pieno gamybą
Siekis krūtimi maitinti kūdikį vertas pastangų, nes motinos pienas – geriausias maistas, idealiai tinkantis vaikui pirmaisiais gyvenimo metais.

Psichologė: kas iš tiesų nutinka vyro ir moters santykiams gimus vaikui (3)

Psichologė: kas iš tiesų nutinka vyro ir moters santykiams gimus vaikui
Dažniausiai kūdikio gimimas yra labai lauktas ir džiaugsmingas įvykis, kurio laukia ne tik būsima mama ir tėtis, bet ir visi aplinkui.

Renkamės mamos krepšį: į ką atkreipti dėmesį

Renkamės mamos krepšį: į ką atkreipti dėmesį
Tėveliai žino, kad pakeisti sauskelnes ne namuose gali būti ne taip jau ir paprasta: tam reikia ne tik patogios vietos, bet ir ne vienos priemonės.

Gimtadienio proga surengė labdaringą aukcioną

Gimtadienio proga surengė labdaringą aukcioną
BABY CITY/TOY CITY gimtadienio šventėje surinktos lėšos paaukotos Mamų unijai.

Pirmasis vizitas pas gydytoją po gimdymo: apie ką nutylima (1)

Pirmasis vizitas pas gydytoją po gimdymo: apie ką nutylima
Visi pirmi kartai mus šiek tiek gąsdina. Pirmasis vizitas pas gydytoją po gimdymo – ne išimtis. Žinojimas, ko galima tikėtis ir kam nusiteikti, padės jaustis ramiau.

Kviečia nemokamai mankštintis nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias (2)

Kviečia nemokamai mankštintis nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia net į 4 skirtingus nemokamus užsiėmimus: