Ką valgyti, kad gimtų sūnus ir kiti (ne)mitai apie sveikatą

 (2)
Tinklaraštininkė Laura apžvelgia gerai žinomus prietarus apie vaikų planavimą, sveikatą ir auginimą, kurie atrodo sunkiai įtikėtini. Tačiau kartais iš tiesų pasiteisina.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Tik pasirodžius Augustui nebenumoju ranka į visokiausio plauko „močiučių“ patarimus. Nes logika ir blaivus protas, pasirodo, dažnai pakiša koją tokiuose reikaluose kaip pilvo diegliukai, nemiga ar nedidelis peršalimas.

Tada ir skambini pavojaus varpais – mamoms, močiutėms ir tetoms, visad turinčiomis patarimų, patikrintų per kelias kartas. Ir nors dažnas jų skamba kaip prietaras, ima ir suveikia!

Pavyzdžiui, niekad netikėjau, kad paprastas vištienos sultinys ims ir pradangins bandantį prikibti peršalimą. Šį būdą pirmąkart išbandžiau tik tuomet, kai dieną po naujienos apie būsimą vaikelį ėmiau ir peršalau. Bandžiau viską, ir ką, pasijutau geriau tik po lėkštės vyro paruošto sultinio.

Kaip ir šie, apačioje surašyti teiginiai – iš pirmo žvilgsnio labiau mitai, o ne įrodyta tiesa. Juk ar būtum patikėjusi, kad papildomo banano porcija kasdien gali padėti susilaukti berniuko? O mokslininkai įrodė - gali!

TAIP PAT SKAITYKITE:
15 vaikų mama: su kiekvienu vaiku laimės daugėja
Interviu su Agne Jagelavičiūte apie motinystę, bemieges naktis ir nėščiųjų seksualumą

Kasdienio obuolių valgymo nauda – joks ne išsigalvojimas. Užtenka jų suvalgyti vos vieną per dieną, kad rizika patirti širdies smūgį ar insultą sumažėtų 12 proc. Obuolių poveikis beveik nenusileidžia vaistams, organizme mažinantiems cholesterolio kiekį. Ir ne tik – obuoliuose taip pat gausu antioksidantų, o taip pat ir galių sumažinti gaubtinės žarnos ar prostatos vėžio tikimybę.

Šokiai basomis lietuje iš tiesų gali baigtis peršalimu. Cardiffo universiteto mokslininkai stebėjo savanorius, kurių buvo paprašyta palaikyti kojas lediniame vandenyje 20 min. Per artimiausias penkias dienas vienas iš trijų pajautė peršalimo simptomus. Tiesa, juos jautė ir kas dešimtas savanoris iš kitos kontrolinės grupės – jų buvo paprašyta pabūti tiesiog basomis vėsioje patalpoje. Nors mokslininkai negali įvardinti, kodėl lengviausia peršalti sušalus pėdoms, tikina, kad jas šaltuoju metų laiku privalu laikyti šiltai.

Jei rytais nėščiąją pykina, sako, lauk mergaitės – ir jie teisūs! Wašingtono universitete tris rytus buvo stebimos nėščiosios. Ir iš tų, kurias pykindavo, 80 proc. jų laukėsi mergaičių.

Jei nori susilaukti berniuko, valgyk bananus – toks pasiūlymas, pasirodo, taip pat ne paikas juokas. Didesni nei įprastai kalio kiekiai, nors nežymiai, tačiau didina tikimybę sulaukti vyriškos lyties kūdikio. Bandymą atlikę Oksfordo universiteto mokslininkai teigia: moterims, kurios rytais prie įprastų pusryčių suvalgydavo po bananą, tikimybė susilaukti berniuko padidėjo iki 56 proc. Besimaitinant įprastai tikimybė siekia 45 proc. Tiesa, užtenka vieno banano ryte – ir šis suteikia dešimtadalį organizmui per parą reikiamos kalio dozės.

Suskaudo dantį? Padės gvazdikėliai! Pasirodo, juose esantis aliejus turi itin stiprių antibakterinių, priešinfekcinių savybių, yra stiprus anestetikas ir antioksidantas. Žinoma, gvazdikėliai, nors ir veiksmingi, tinkami malšinti skausmą trumpai.

Kas negirdėjo apie visa ką matančias zuikio akis, nes šis valgo gausybę morkų? Pasirodo, ir tai nėra mitas. Morkas spalvinantis beta karotinas organizme virsta vitaminu A, kas ir į naudą akims.

Šiukštu nevalgyti maisto nuo žemės – tikra tiesa, tačiau vos kelias akimirkas ant žemės pabuvojęs gabaliukas žalos sveikatai nepridarys. Beje, visokiausias bakterijas sėkmingiausiai renka ir perduoda laminuoti paviršiai, o gabaliukai, pakelti nuo kiliminės dangos, prikibusių bakterijų turės mažiau.

Vaikystėje taip ir įsivaizduodavau, kaip netyčia prarytas kramtomos gumos gabaliukas užkemša pilvą. Tiesa ta, kad kartas nuo karto praryta guma žalos nepridarys, tačiau jei tuo piktnaudžiausi – gali atsidurti ligoninėje. Mat sunkiai virškinami kramtomos gumos gumulai sušoka į "kamštį", kurį ištraukti galima tik su chirurgo skalpeliu.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos
Artėjančios gražiausios žiemos šventės daugiausiai džiaugsmo suteikia vaikams. Jiems laukimo laikotarpis tampa nepaprastas, per kurį jie rašo laišką Kalėdų Seneliui, kasdien atidaro vis kitą Advento kalendoriaus langelį, stengiasi kuo geriau elgtis ir nori, kad tai pastebėtų patys artimiausi – jų tėveliai.

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką (1)

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką
Kokia mama esate pagal Zodiako ženklą: kontroliuojanti ar į vaiko auklėjimą žvelgianti laisviau?

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike
Tinklaraščio „Mama su šypsena kišenėje“ autorė Neringa augina penkis vaikus. Savo dienos nutikimus ji suguldo dienoraštį. Jūsų dėmesiui - Neringos laiškas vaikui.

Atviras pokalbis su mamomis: ar savo vaikus tikrai myliu vienodai (1)

Atviras pokalbis su mamomis: ar savo vaikus tikrai myliu vienodai
Vieną dieną kalbėjausi su drauge apie vaikus ir nejučia kalba pakrypo apie meilę jiems. Ji prasitarė: „Gal aš ir baisi mama, bet mažąjį myliu labiau..." Susimąsčiau: deklaruojame, kad visus savo mažylius mylime vienodai, bet ar tikrai? Kelios mamos atvirai pasakoja apie meilę savo vaikams (vardai jų prašymu pakeisti).

Seksas po gimdymo: 7 priežastys, kodėl viskas jau kitaip (1)

Seksas po gimdymo: 7 priežastys, kodėl viskas jau kitaip
Per nėštumą ir gimdymą moters organizme vyksta pokyčiai kurie turi įtakos jos fiziologijai. Būtent todėl skausmingas seksas po gimdymo – dažnas reiškinys.

Kada po gimdymo geriausia grįžti į darbus: po metų ar dvejų? (19)

Kada po gimdymo geriausia grįžti į darbus: po metų ar dvejų?
Vaikus planuojančios ir jų laukiančios šeimos žino, kad gimus mažyliui jų gyvenimas pasikeis. Daugiausiai naujovių ir iššūkių laukia mamos, kurios kasdienybė kardinaliai keisis.

Kaip tokios nuotraukos yra susijusios su pagimdžiusių moterų depresija (7)

Kaip tokios nuotraukos yra susijusios su pagimdžiusių moterų depresija
Ar atkreipėte dėmesį, kokios tobulos po gimdymo būna žinomos moterys – aktorės, politikės, dainininkės, karalienės? Štai Kate Middleton tą pačią dieną po abiejų gimdymų pasirodė viešumoje švytinti, pasipuošusi, su nepriekaištingu makiažu.

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų (8)

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų
Santuokoje būna visko, todėl tie, kurie tuokiasi tikėdamiesi, kad po vedybų bus geriau, dažniausiai nusivilia.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (3)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras (35)

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai apie intymų poros gyvenimą susilaukus vaikų: pagerėja jis, pablogėja ar išlieka toks pat?

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką (12)

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką
Psichologės Karolinos Gurskienės mintys apie motinystę ir šeimų pasirinkimą auginti daugiau kaip vieną vaiką.