Ką valgyti, kad gimtų sūnus ir kiti (ne)mitai apie sveikatą

 (2)
Tinklaraštininkė Laura apžvelgia gerai žinomus prietarus apie vaikų planavimą, sveikatą ir auginimą, kurie atrodo sunkiai įtikėtini. Tačiau kartais iš tiesų pasiteisina.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Tik pasirodžius Augustui nebenumoju ranka į visokiausio plauko „močiučių“ patarimus. Nes logika ir blaivus protas, pasirodo, dažnai pakiša koją tokiuose reikaluose kaip pilvo diegliukai, nemiga ar nedidelis peršalimas.

Tada ir skambini pavojaus varpais – mamoms, močiutėms ir tetoms, visad turinčiomis patarimų, patikrintų per kelias kartas. Ir nors dažnas jų skamba kaip prietaras, ima ir suveikia!

Pavyzdžiui, niekad netikėjau, kad paprastas vištienos sultinys ims ir pradangins bandantį prikibti peršalimą. Šį būdą pirmąkart išbandžiau tik tuomet, kai dieną po naujienos apie būsimą vaikelį ėmiau ir peršalau. Bandžiau viską, ir ką, pasijutau geriau tik po lėkštės vyro paruošto sultinio.

Kaip ir šie, apačioje surašyti teiginiai – iš pirmo žvilgsnio labiau mitai, o ne įrodyta tiesa. Juk ar būtum patikėjusi, kad papildomo banano porcija kasdien gali padėti susilaukti berniuko? O mokslininkai įrodė - gali!

TAIP PAT SKAITYKITE:
15 vaikų mama: su kiekvienu vaiku laimės daugėja
Interviu su Agne Jagelavičiūte apie motinystę, bemieges naktis ir nėščiųjų seksualumą

Kasdienio obuolių valgymo nauda – joks ne išsigalvojimas. Užtenka jų suvalgyti vos vieną per dieną, kad rizika patirti širdies smūgį ar insultą sumažėtų 12 proc. Obuolių poveikis beveik nenusileidžia vaistams, organizme mažinantiems cholesterolio kiekį. Ir ne tik – obuoliuose taip pat gausu antioksidantų, o taip pat ir galių sumažinti gaubtinės žarnos ar prostatos vėžio tikimybę.

Šokiai basomis lietuje iš tiesų gali baigtis peršalimu. Cardiffo universiteto mokslininkai stebėjo savanorius, kurių buvo paprašyta palaikyti kojas lediniame vandenyje 20 min. Per artimiausias penkias dienas vienas iš trijų pajautė peršalimo simptomus. Tiesa, juos jautė ir kas dešimtas savanoris iš kitos kontrolinės grupės – jų buvo paprašyta pabūti tiesiog basomis vėsioje patalpoje. Nors mokslininkai negali įvardinti, kodėl lengviausia peršalti sušalus pėdoms, tikina, kad jas šaltuoju metų laiku privalu laikyti šiltai.

Jei rytais nėščiąją pykina, sako, lauk mergaitės – ir jie teisūs! Wašingtono universitete tris rytus buvo stebimos nėščiosios. Ir iš tų, kurias pykindavo, 80 proc. jų laukėsi mergaičių.

Jei nori susilaukti berniuko, valgyk bananus – toks pasiūlymas, pasirodo, taip pat ne paikas juokas. Didesni nei įprastai kalio kiekiai, nors nežymiai, tačiau didina tikimybę sulaukti vyriškos lyties kūdikio. Bandymą atlikę Oksfordo universiteto mokslininkai teigia: moterims, kurios rytais prie įprastų pusryčių suvalgydavo po bananą, tikimybė susilaukti berniuko padidėjo iki 56 proc. Besimaitinant įprastai tikimybė siekia 45 proc. Tiesa, užtenka vieno banano ryte – ir šis suteikia dešimtadalį organizmui per parą reikiamos kalio dozės.

Suskaudo dantį? Padės gvazdikėliai! Pasirodo, juose esantis aliejus turi itin stiprių antibakterinių, priešinfekcinių savybių, yra stiprus anestetikas ir antioksidantas. Žinoma, gvazdikėliai, nors ir veiksmingi, tinkami malšinti skausmą trumpai.

Kas negirdėjo apie visa ką matančias zuikio akis, nes šis valgo gausybę morkų? Pasirodo, ir tai nėra mitas. Morkas spalvinantis beta karotinas organizme virsta vitaminu A, kas ir į naudą akims.

Šiukštu nevalgyti maisto nuo žemės – tikra tiesa, tačiau vos kelias akimirkas ant žemės pabuvojęs gabaliukas žalos sveikatai nepridarys. Beje, visokiausias bakterijas sėkmingiausiai renka ir perduoda laminuoti paviršiai, o gabaliukai, pakelti nuo kiliminės dangos, prikibusių bakterijų turės mažiau.

Vaikystėje taip ir įsivaizduodavau, kaip netyčia prarytas kramtomos gumos gabaliukas užkemša pilvą. Tiesa ta, kad kartas nuo karto praryta guma žalos nepridarys, tačiau jei tuo piktnaudžiausi – gali atsidurti ligoninėje. Mat sunkiai virškinami kramtomos gumos gumulai sušoka į "kamštį", kurį ištraukti galima tik su chirurgo skalpeliu.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

3 klausimai psichologei apie depresiją po gimdymo. Dvi istorijos

3 klausimai psichologei apie depresiją po gimdymo. Dvi istorijos
Ligų klasifikacijoje nerasite depresijos po gimdymo kaip atskiros ligos. Ji gali prasidėti nėštumo metu ir pirmaisiais metais po gimdymo, vėliau atsiradę depresijos požymiai jau nebus priskiriami šiai depresijai.

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!
„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris
Nereta vaikų neseniai susilaukusi moteris susiduria su subtilia bėda – intymus ryšys jai nebeteikia tiek malonumo, kiek anksčiau.

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama
Gal nėštumas ir gimdymas - puiki proga suartėti, jei iki šiol to trūko? Straipsnio konsultantė – „Invito" psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.