Kada geriausia tapti mama – 20, 30 ar 40 metų?

 (13)
Mama galima tapti ir 16-os, ir sulaukus 50-ies. Tačiau vienu atveju mama bus dar nepasirengusi tapti motina, o kitu kūdikio galima taip ir nesulaukti. Kada geriausia gimdyti šį kartą atsako ne medikai ar psichologai, bet pačios mamos.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Rūta:

„Visada galvojau, kad pirmo vaikučio geriausia susilaukti iki trisdešimties. Ištekėjau 26 metų, todėl dar nutarėme porą metų pagyventi tik sau. Pastojau 28 metų, o gimdžiau 29-erių. Juokauju, kad viskas pavyko pagal mano planą.

Tiesą sakant niekada nejutau labai stipraus noro turėti vaikų. Visada galvojau, kad jei turėsiu bus gerai, jei ne – irgi neverksiu. Tačiau sutikau tinkamą vyrą, jau buvau įsitvirtinusi gerame darbe ir gavau visai neblogą atlyginimą, todėl pajutau, kad galbūt jau visai norėčiau mažo žmogučio.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Ko bijo vyrai, lydėdami žmoną į gimdymo namus?
Kodėl vis garsiau kalbama, kad K.Middleton gali laukti dvynukų?

Dabar kartais su vyru pajuokaujame, kad gavosi labai geras vaikas, reikėjo tokio susilaukti iškart po vestuvių, nes būtų dar lengviau auginti. Save laikau ne pačia seniausia mama, bet jau ir ne labai jauna. Pastebiu, kad labai trūksta miego, po nemiegotos nakties jaučiuosi tarsi pervažiuota traukiniu, kai buvau dvidešimties galėjau daug geriau ištverti nemigo naktis. Taip pat pastebiu, kad dabar turiu gerokai daugiau baimių, nei prieš dešimt metų. Kita vertus, kiek vėliau susilaukusi vaikučio nejaučiu jokios nuoskaudos, kad per mažai turėjau vakarėlių, per mažai keliavau, ar per mažai džiaugėmės dviese su vyru.“

Galina:

„Ištekėjau vos baigusi bakalauro studijas ir po metų tapau mama. Pamenu, su vyru – savo kursioku – tada nutarėme, kad vis tiek neturime už ką nei toli ar labai dažnai keliauti, todėl galime bent vaikus auginti. Tokio sprendimo nesigailime iki šiol. Vyresnėlė dukra jau lanko trečią klasę, o antroji šiemet pradėjo eiti į pirmą.

Kol auginome vaikus pasistatėme namą, atsirado pinigų ir kelionėms. Dar esame pilni jėgų, gyvenimas tik prasideda, o vaikai jau paauginti. Buvome pakankamai jauni, todėl neturėjome tiek daug baimių, buvo nesunku po bemiegės nakties keltis ryte ir eiti į darbą ir su vaikais labai gerai sutariame – nėra tokio didelio amžiaus skirtumo.“

Aušrinė:

„Savo pirmagimio sulaukiau būdama vos 19 metų. Atvažiavau į universitetą, pirmoji meilė apsuko galvą ir užkibo netyčiukas. Tada galvojau, kad visas pasaulis slysta iš po kojų, net galvojau apie abortą. Ačiū supratingiems ir palaikantiems mano tėvams – ir mokslus baigiau, ir sūnų auginau.

Antrojo vaikučio susilaukiau su dabartiniu savo vyru. Tada jau turėjau normalų darbą, buvome susituokę, o mano pirmagimis kaip tik sėkmingai dorojosi su paauglystę. Atrodo, abu vaikus pati gimdžiau ir auginau, bet motinystė buvo visai kitokia. Pirmą sykį vaikas tarsi užaugo pats, o antrą kartą buvau perskaičiusi visas įmanomas knygas, lankiau kursus, atidaviau ir save ir visą savo laiką. Myliu abu savo vaikus, bet vyresniame amžiuje motinystei aš buvau pasiruošusi kur kas labiau ir labiau ja džiaugiausi.“

Raimonda:

„Pastojau 11 klasėje, per vieną iš klasiokų vakarėlių. Tėvai dar norėjo , kad ištekėčiau už vaiko tėčio, bet kategoriškai atsisakiau. Pagimdžiau, baigiau mokyklą, įstojau mokytis į universitetą. Labai padėjo mano mama. Dabar mano sūnus paauglys, esu ištekėjusi, bet daugiau vaikų turėti nenoriu.

Manau, kad vaikų reiktų susilaukti tik kai esi tam pasiruošęs: turi ne tik išsilavinimą, darbą, namus, bet ir vyrą, kuris irgi nori vaikų. Myliu savo sūnų, bet jei galėčiau pakeisti įvykius, norėčiau jo susilaukti būdama kokių 24 ar 27 metų.“

Lina:

„Ilgai neradau savo antrosios pusės, o vaikų ir šeimos labai norėjau jau gana seniai. Todėl kai susipažinau su savo vyru, ilgai nedelsėme – susituokėme vos po pusmečio nuo pažinties ir iškart sutarėme, kad jau metas vaikams. Man tada buvo 33 metai, jam keleriais daugiau.

Pagimdžiau 35 metų, dar po pusantrų metų antrą vaikutį. Gerai suprantu, kad esu jau gana sena mama. Labai bijau, kad kai vaikams bus paauglystė, jų nesuprasiu taip gerai, kaip tą galėtų jaunesni tėvai. Arba kartais suima siaubas, kad vaikaičių galiu nepamatyti. Aišku, dabar vaikams galiu atsiduoti 100 procentų, juos lavinu, žaidžiu ir noriu būti tik su jais, o visokie vakarėliai, linksmybės jau praeityje.“

Erika:

„Gimdžiau 30-ies. Jaučiuosi nei per sena, nei per jauna. Manau tai pats tinkamiausias laikas. Dar yra energijos, gera sveikata, jau turi pinigų, namus ir draugai bei "baliai" jau nebe taip rūpi. Turėjau labai audringą jaunystę ir jei būčiau pastojusi tada, nežinau, kaip būtų buvę. Dabar jaučiuosi subrendusi vaikams ir emociškai, ir materialiai. Dar po dešimt metų vaikų jau nebenorėčiau turėti. Turiu pakankamai proto, kad nereiktų auginti mažų vaikų kai pensija jau visai čia pat.“

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Ko tėvai labiausiai pasiilgsta gimus kūdikiui? (2)

Ko tėvai labiausiai pasiilgsta gimus kūdikiui?
Gimus kūdikiui gyvenimas niekada nebebus toks kaip anksčiau. Vaikai atneša daug džiaugsmo ir atradimų, tačiau taip pat šio to reikia atsisakyti. Paklaustos mamos prisipažįsta, ko joms labiausiai trūksta atsiradus pirmagimiui.

Penkios priežastys, kodėl skauda spenelius žindymo metu

Penkios priežastys, kodėl skauda spenelius žindymo metu
Daugiau nei trečdalis visų žindančių motinų pirmosiomis savaitėmis po gimdymo skundžiasi spenelių skausmais. Kai juos skauda, kūdikio žindymas tampa tikra kankyne.

MAMOS ATVIRAI: kova su kilogramais po gimdymo

MAMOS ATVIRAI: kova su kilogramais po gimdymo
Mėnuo po gimdymo jau gali didžiuotis idealia figūra. Tokį standartą jau kuris laikas bruka Holivudo ir kai kurios Lietuvos žvaigždės. Tačiau realybė visai kitokia. Vienoms stebuklingai svorio atsikratyti padeda žindymas, kitoms tenka paplušėti sporto salėje. Penkios mamos dalijasi savo patirtimi.

10 klausimų apie seksą, kurie rūpi, bet nedrąsu paklausti

10 klausimų apie seksą, kurie rūpi, bet nedrąsu paklausti
Ką svarbu žinoti vaikelio susilaukusioms poroms apie intymius tarpusavio santykius? 10 dažniausiai rūpimų klausimų ir 10 atsakymų į juos.

Kokios klaidos nedaryčiau augindama kitą vaiką: lietuvių mamų paatviravimai

Kokios klaidos nedaryčiau augindama kitą vaiką: lietuvių mamų paatviravimai
Šį klausimą uždavėme portalo TavoVaikas.lt bičiulėms ir sulaukėme pačių įdomiausių atsakymų.

Simona atskleidžia savo lieknumo paslaptį: iki tol niekas nepadėjo

Simona atskleidžia savo lieknumo paslaptį: iki tol niekas nepadėjo
Po gimdymo numesti priaugtą nėštumo svorį moterims sekasi skirtingai. Žurnalas TAVO VAIKAS šįkart pakalbino dviejų vaikų mamą Simoną, kuri sutiko pasidalinti savo patirtimi.

Ko negalima valgyti žindančiai mamai

Ko negalima valgyti žindančiai mamai
Ar tikrai žindyvė gali valgyti viską?

Vis dažniau ginekologines ligas sukelia stresas ir pervargimas

Vis dažniau ginekologines ligas sukelia stresas ir pervargimas
Stresas, pervargimas, didelis fizinis krūvis, nepilnavertė mityba vis dažniau siejami su ginekologinių ligų susirgimo atvejais.

Veiksmingi patarimai, kaip tapus tėvais išsaugoti ypatingą ryšį tarp vyro ir moters

Veiksmingi patarimai, kaip tapus tėvais išsaugoti ypatingą ryšį tarp vyro ir moters
Ar esate patenkinti savo santuoka? O gal susilaukus vaikų prioritetų sąrašą teko pakoreguoti?

Psichologė: po gimdymo svorį galima reguliuoti, depresijos - ne

Psichologė: po gimdymo svorį galima reguliuoti, depresijos - ne
Namuose pagaliau krykščia mažylis. Tačiau širdyje apsigyvena ne džiaugsmas, o liūdesys. Dažnai rieda ašaros, moterį kankina noras būti ne čia, šalia kūdikio, o kažkur kitur... Iš kur tokios mintys?

Šitų 11 frazių pagimdžiusi mama tikrai nenori girdėti (2)

Šitų 11 frazių pagimdžiusi mama tikrai nenori girdėti
Susilaukus vaiko, tampa šiek tiek sunkiau išlaikyti tokius pat gerus santykius, kaip ir iki gimdymo, su vaikų neturinčiomis draugėmis. Pateikiame 11 frazių, kurios labiausiai erzina jaunas mamas, ir kurios gana dažnai (ir visai nepiktybiškai) išsprūsta dar negimdžiusioms draugėms.

Kas labiausiai pasikeičia gyvenime, tapus mama (2)

Kas labiausiai pasikeičia gyvenime, tapus mama
Koks yra didžiausias jūsų „atradimas“ tapus mama? Šį klausimą uždavėme savo paskyroje "Facebook". Sulaukėme daugybės atsakymų, iš kurių įdomiausiuosius publikuojame šiame straipsnyje.

Natūralus gimdymas, cezario pjūvis, žindymas – kokią turi įtaką vaiko mikrobiomui bei būsimai sveikatai

Natūralus gimdymas, cezario pjūvis, žindymas – kokią turi įtaką vaiko mikrobiomui bei būsimai sveikatai
Lietuvoje viešėjusią Bridget Supple, pasiruošimo gimdymui lektorę, daugiau nei penkiolika metų dirbančią didžiuosiuose Jungtinės Karalystės gimdymo skyriuose, kalbina Lina Gabrijolavičienė.

Įvardijo, kas paskatintų lietuvius grįžti į darbą pirmaisiais vaiko auginimo metais

Įvardijo, kas paskatintų lietuvius grįžti į darbą pirmaisiais vaiko auginimo metais
Minėdama Motinos dieną, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba išsiaiškino, kokių poreikių turi dirbantieji, norintys derinti darbą ir vaikų priežiūrą.

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50
Artėjant Motinos dienai ELTA pasidomėjo, kokia buvo ir šiandien yra Lietuvos mama.