Kada geriausia tapti mama – 20, 30 ar 40 metų?

 (13)
Mama galima tapti ir 16-os, ir sulaukus 50-ies. Tačiau vienu atveju mama bus dar nepasirengusi tapti motina, o kitu kūdikio galima taip ir nesulaukti. Kada geriausia gimdyti šį kartą atsako ne medikai ar psichologai, bet pačios mamos.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Rūta:

„Visada galvojau, kad pirmo vaikučio geriausia susilaukti iki trisdešimties. Ištekėjau 26 metų, todėl dar nutarėme porą metų pagyventi tik sau. Pastojau 28 metų, o gimdžiau 29-erių. Juokauju, kad viskas pavyko pagal mano planą.

Tiesą sakant niekada nejutau labai stipraus noro turėti vaikų. Visada galvojau, kad jei turėsiu bus gerai, jei ne – irgi neverksiu. Tačiau sutikau tinkamą vyrą, jau buvau įsitvirtinusi gerame darbe ir gavau visai neblogą atlyginimą, todėl pajutau, kad galbūt jau visai norėčiau mažo žmogučio.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Ko bijo vyrai, lydėdami žmoną į gimdymo namus?
Kodėl vis garsiau kalbama, kad K.Middleton gali laukti dvynukų?

Dabar kartais su vyru pajuokaujame, kad gavosi labai geras vaikas, reikėjo tokio susilaukti iškart po vestuvių, nes būtų dar lengviau auginti. Save laikau ne pačia seniausia mama, bet jau ir ne labai jauna. Pastebiu, kad labai trūksta miego, po nemiegotos nakties jaučiuosi tarsi pervažiuota traukiniu, kai buvau dvidešimties galėjau daug geriau ištverti nemigo naktis. Taip pat pastebiu, kad dabar turiu gerokai daugiau baimių, nei prieš dešimt metų. Kita vertus, kiek vėliau susilaukusi vaikučio nejaučiu jokios nuoskaudos, kad per mažai turėjau vakarėlių, per mažai keliavau, ar per mažai džiaugėmės dviese su vyru.“

Galina:

„Ištekėjau vos baigusi bakalauro studijas ir po metų tapau mama. Pamenu, su vyru – savo kursioku – tada nutarėme, kad vis tiek neturime už ką nei toli ar labai dažnai keliauti, todėl galime bent vaikus auginti. Tokio sprendimo nesigailime iki šiol. Vyresnėlė dukra jau lanko trečią klasę, o antroji šiemet pradėjo eiti į pirmą.

Kol auginome vaikus pasistatėme namą, atsirado pinigų ir kelionėms. Dar esame pilni jėgų, gyvenimas tik prasideda, o vaikai jau paauginti. Buvome pakankamai jauni, todėl neturėjome tiek daug baimių, buvo nesunku po bemiegės nakties keltis ryte ir eiti į darbą ir su vaikais labai gerai sutariame – nėra tokio didelio amžiaus skirtumo.“

Aušrinė:

„Savo pirmagimio sulaukiau būdama vos 19 metų. Atvažiavau į universitetą, pirmoji meilė apsuko galvą ir užkibo netyčiukas. Tada galvojau, kad visas pasaulis slysta iš po kojų, net galvojau apie abortą. Ačiū supratingiems ir palaikantiems mano tėvams – ir mokslus baigiau, ir sūnų auginau.

Antrojo vaikučio susilaukiau su dabartiniu savo vyru. Tada jau turėjau normalų darbą, buvome susituokę, o mano pirmagimis kaip tik sėkmingai dorojosi su paauglystę. Atrodo, abu vaikus pati gimdžiau ir auginau, bet motinystė buvo visai kitokia. Pirmą sykį vaikas tarsi užaugo pats, o antrą kartą buvau perskaičiusi visas įmanomas knygas, lankiau kursus, atidaviau ir save ir visą savo laiką. Myliu abu savo vaikus, bet vyresniame amžiuje motinystei aš buvau pasiruošusi kur kas labiau ir labiau ja džiaugiausi.“

Raimonda:

„Pastojau 11 klasėje, per vieną iš klasiokų vakarėlių. Tėvai dar norėjo , kad ištekėčiau už vaiko tėčio, bet kategoriškai atsisakiau. Pagimdžiau, baigiau mokyklą, įstojau mokytis į universitetą. Labai padėjo mano mama. Dabar mano sūnus paauglys, esu ištekėjusi, bet daugiau vaikų turėti nenoriu.

Manau, kad vaikų reiktų susilaukti tik kai esi tam pasiruošęs: turi ne tik išsilavinimą, darbą, namus, bet ir vyrą, kuris irgi nori vaikų. Myliu savo sūnų, bet jei galėčiau pakeisti įvykius, norėčiau jo susilaukti būdama kokių 24 ar 27 metų.“

Lina:

„Ilgai neradau savo antrosios pusės, o vaikų ir šeimos labai norėjau jau gana seniai. Todėl kai susipažinau su savo vyru, ilgai nedelsėme – susituokėme vos po pusmečio nuo pažinties ir iškart sutarėme, kad jau metas vaikams. Man tada buvo 33 metai, jam keleriais daugiau.

Pagimdžiau 35 metų, dar po pusantrų metų antrą vaikutį. Gerai suprantu, kad esu jau gana sena mama. Labai bijau, kad kai vaikams bus paauglystė, jų nesuprasiu taip gerai, kaip tą galėtų jaunesni tėvai. Arba kartais suima siaubas, kad vaikaičių galiu nepamatyti. Aišku, dabar vaikams galiu atsiduoti 100 procentų, juos lavinu, žaidžiu ir noriu būti tik su jais, o visokie vakarėliai, linksmybės jau praeityje.“

Erika:

„Gimdžiau 30-ies. Jaučiuosi nei per sena, nei per jauna. Manau tai pats tinkamiausias laikas. Dar yra energijos, gera sveikata, jau turi pinigų, namus ir draugai bei "baliai" jau nebe taip rūpi. Turėjau labai audringą jaunystę ir jei būčiau pastojusi tada, nežinau, kaip būtų buvę. Dabar jaučiuosi subrendusi vaikams ir emociškai, ir materialiai. Dar po dešimt metų vaikų jau nebenorėčiau turėti. Turiu pakankamai proto, kad nereiktų auginti mažų vaikų kai pensija jau visai čia pat.“

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos
Artėjančios gražiausios žiemos šventės daugiausiai džiaugsmo suteikia vaikams. Jiems laukimo laikotarpis tampa nepaprastas, per kurį jie rašo laišką Kalėdų Seneliui, kasdien atidaro vis kitą Advento kalendoriaus langelį, stengiasi kuo geriau elgtis ir nori, kad tai pastebėtų patys artimiausi – jų tėveliai.

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką (1)

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką
Kokia mama esate pagal Zodiako ženklą: kontroliuojanti ar į vaiko auklėjimą žvelgianti laisviau?

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike
Tinklaraščio „Mama su šypsena kišenėje“ autorė Neringa augina penkis vaikus. Savo dienos nutikimus ji suguldo dienoraštį. Jūsų dėmesiui - Neringos laiškas vaikui.