Kada geriausia tapti mama – 20, 30 ar 40 metų?

 (13)
Mama galima tapti ir 16-os, ir sulaukus 50-ies. Tačiau vienu atveju mama bus dar nepasirengusi tapti motina, o kitu kūdikio galima taip ir nesulaukti. Kada geriausia gimdyti šį kartą atsako ne medikai ar psichologai, bet pačios mamos.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Rūta:

„Visada galvojau, kad pirmo vaikučio geriausia susilaukti iki trisdešimties. Ištekėjau 26 metų, todėl dar nutarėme porą metų pagyventi tik sau. Pastojau 28 metų, o gimdžiau 29-erių. Juokauju, kad viskas pavyko pagal mano planą.

Tiesą sakant niekada nejutau labai stipraus noro turėti vaikų. Visada galvojau, kad jei turėsiu bus gerai, jei ne – irgi neverksiu. Tačiau sutikau tinkamą vyrą, jau buvau įsitvirtinusi gerame darbe ir gavau visai neblogą atlyginimą, todėl pajutau, kad galbūt jau visai norėčiau mažo žmogučio.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Ko bijo vyrai, lydėdami žmoną į gimdymo namus?
Kodėl vis garsiau kalbama, kad K.Middleton gali laukti dvynukų?

Dabar kartais su vyru pajuokaujame, kad gavosi labai geras vaikas, reikėjo tokio susilaukti iškart po vestuvių, nes būtų dar lengviau auginti. Save laikau ne pačia seniausia mama, bet jau ir ne labai jauna. Pastebiu, kad labai trūksta miego, po nemiegotos nakties jaučiuosi tarsi pervažiuota traukiniu, kai buvau dvidešimties galėjau daug geriau ištverti nemigo naktis. Taip pat pastebiu, kad dabar turiu gerokai daugiau baimių, nei prieš dešimt metų. Kita vertus, kiek vėliau susilaukusi vaikučio nejaučiu jokios nuoskaudos, kad per mažai turėjau vakarėlių, per mažai keliavau, ar per mažai džiaugėmės dviese su vyru.“

Galina:

„Ištekėjau vos baigusi bakalauro studijas ir po metų tapau mama. Pamenu, su vyru – savo kursioku – tada nutarėme, kad vis tiek neturime už ką nei toli ar labai dažnai keliauti, todėl galime bent vaikus auginti. Tokio sprendimo nesigailime iki šiol. Vyresnėlė dukra jau lanko trečią klasę, o antroji šiemet pradėjo eiti į pirmą.

Kol auginome vaikus pasistatėme namą, atsirado pinigų ir kelionėms. Dar esame pilni jėgų, gyvenimas tik prasideda, o vaikai jau paauginti. Buvome pakankamai jauni, todėl neturėjome tiek daug baimių, buvo nesunku po bemiegės nakties keltis ryte ir eiti į darbą ir su vaikais labai gerai sutariame – nėra tokio didelio amžiaus skirtumo.“

Aušrinė:

„Savo pirmagimio sulaukiau būdama vos 19 metų. Atvažiavau į universitetą, pirmoji meilė apsuko galvą ir užkibo netyčiukas. Tada galvojau, kad visas pasaulis slysta iš po kojų, net galvojau apie abortą. Ačiū supratingiems ir palaikantiems mano tėvams – ir mokslus baigiau, ir sūnų auginau.

Antrojo vaikučio susilaukiau su dabartiniu savo vyru. Tada jau turėjau normalų darbą, buvome susituokę, o mano pirmagimis kaip tik sėkmingai dorojosi su paauglystę. Atrodo, abu vaikus pati gimdžiau ir auginau, bet motinystė buvo visai kitokia. Pirmą sykį vaikas tarsi užaugo pats, o antrą kartą buvau perskaičiusi visas įmanomas knygas, lankiau kursus, atidaviau ir save ir visą savo laiką. Myliu abu savo vaikus, bet vyresniame amžiuje motinystei aš buvau pasiruošusi kur kas labiau ir labiau ja džiaugiausi.“

Raimonda:

„Pastojau 11 klasėje, per vieną iš klasiokų vakarėlių. Tėvai dar norėjo , kad ištekėčiau už vaiko tėčio, bet kategoriškai atsisakiau. Pagimdžiau, baigiau mokyklą, įstojau mokytis į universitetą. Labai padėjo mano mama. Dabar mano sūnus paauglys, esu ištekėjusi, bet daugiau vaikų turėti nenoriu.

Manau, kad vaikų reiktų susilaukti tik kai esi tam pasiruošęs: turi ne tik išsilavinimą, darbą, namus, bet ir vyrą, kuris irgi nori vaikų. Myliu savo sūnų, bet jei galėčiau pakeisti įvykius, norėčiau jo susilaukti būdama kokių 24 ar 27 metų.“

Lina:

„Ilgai neradau savo antrosios pusės, o vaikų ir šeimos labai norėjau jau gana seniai. Todėl kai susipažinau su savo vyru, ilgai nedelsėme – susituokėme vos po pusmečio nuo pažinties ir iškart sutarėme, kad jau metas vaikams. Man tada buvo 33 metai, jam keleriais daugiau.

Pagimdžiau 35 metų, dar po pusantrų metų antrą vaikutį. Gerai suprantu, kad esu jau gana sena mama. Labai bijau, kad kai vaikams bus paauglystė, jų nesuprasiu taip gerai, kaip tą galėtų jaunesni tėvai. Arba kartais suima siaubas, kad vaikaičių galiu nepamatyti. Aišku, dabar vaikams galiu atsiduoti 100 procentų, juos lavinu, žaidžiu ir noriu būti tik su jais, o visokie vakarėliai, linksmybės jau praeityje.“

Erika:

„Gimdžiau 30-ies. Jaučiuosi nei per sena, nei per jauna. Manau tai pats tinkamiausias laikas. Dar yra energijos, gera sveikata, jau turi pinigų, namus ir draugai bei "baliai" jau nebe taip rūpi. Turėjau labai audringą jaunystę ir jei būčiau pastojusi tada, nežinau, kaip būtų buvę. Dabar jaučiuosi subrendusi vaikams ir emociškai, ir materialiai. Dar po dešimt metų vaikų jau nebenorėčiau turėti. Turiu pakankamai proto, kad nereiktų auginti mažų vaikų kai pensija jau visai čia pat.“

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Kuo netyčiukai vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų?

Kuo <em>netyčiukai</em> vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų?
Planuoti nėštumą ar ne? Psichologė ir LSMU lektorė, VšĮ Krizinio nėštumo centras savanorė dr. Giedrė Širvinskienė sako, kad gebėjimas priimti gyvybę susijęs su požiūriu į vaiką apskritai. „Svarbu yra planuoti tiek, kiek galime, kiek tai nuo mūsų priklauso“, – sako straipsnio konsultantė.

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?
Būdami vaikais mes jų nekentėme, būdami tėvais pagauname save kartais patys juos sakantys savo tėvams. Portalas „Stern“ pateikia frazes, kurios išsprūsta mums iš lūpų ir vaikams ne padeda, o tik kenkia.

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus
Iki pirmojo vaikelio gimimo mažai tėvų suvokia, kaip keisis jų kasdienybė, poilsio režimas ir tai, kad rasti laisvą minutėlę sau bus labai sunku.

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius.

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti? (9)

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti?
Praėjus keliems mėnesiams po gimdymo kuokštais slenkantys plaukai kankina ne vieną mamą. Ką daryti?

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris (3)

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris
Kiekviena moteris po gimdymo pastebi tam tikrus savo kūno pokyčius, kurie nors ir nėra malonūs, dažniausiai yra laikini.

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka (1)

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka
Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų.

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė (170)

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė
Rugilė nevynioja žodžių į vatą – iš pradžių, gimus vaikeliui, ji save laikė negera mama ir netgi, kaip pati sako, nejautė meilės savo sūnui. Tai ją labai gąsdino. Bet... Atradus priežastis situacija ėmė keistis.

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai (3)

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai
Kokių būna mamų? „Pačių įvairiausių", – šypsodamasi sako psichologė.

Psichologė: kas dažniausiai išprovokuoja pykčius po gimdymo

Psichologė: kas dažniausiai išprovokuoja pykčius po gimdymo
Gimus kūdikiui, natūraliai namie atsiranda daugiau veiklos: mažyliu reikia rūpintis ne tik dieną, bet ir naktį. Dažniausiai trūkstant poilsio ima trūkti ir kantrybės, todėl net ir smulkmenos išprovokuoja tėvelių tarpusavio pykčius ir ginčus.

13 psichologės patarimų, kad poros santykiai po vaiko gimimo sustiprėtų

13 psichologės patarimų, kad poros santykiai po vaiko gimimo sustiprėtų
Vaiko gimimas – didžiausias stebuklas ir džiaugsmas kiekvienai porai. Tai ne tik įprasmintos meilės simbolis, tačiau ir naujas gyvenimo etapas tiek vyrui, tiek moteriai. Nors daugelis kūdikio atėjimą į šį pasaulį sieja tik su labai švelniais, romantiškais ir pakiliais jausmais, tačiau visuomenėje vis dažniau girdime ir kitas sąvokas: depresija po gimdymo ar šeimos krizė.

Psichologė: gimus vaikui, vyro ir moters laukia šie santykių išbandymai (30)

Psichologė: gimus vaikui, vyro ir moters laukia šie santykių išbandymai
Trečias šeimos narys – nauji iššūkiai, atradimai ir išbandymai kiekvienai porai. Vienus vaiko gimimas sustiprina ir į jų santykius atneša dar daugiau meilės, supratingumo bei rūpestingumo, kitus, deja, ištinka krizė.

Gydytojų ištarta frazė įžeidžia ne vieną nėščiąją (40)

Gydytojų ištarta frazė įžeidžia ne vieną nėščiąją
Gegužė - mėnuo, kai tradiciškai labiau prisimename motinystę ir moteriškumą.

Vaikiškos mados šventė Kaune

Vaikiškos mados šventė Kaune
Savaitgalį stilingiausi kauniečiai rinkosi apžiūrėti naujausios OVS kids parduotuvės prekybos ir pramogų centre „Akropolis“ Kaune.

Kaip iš tiesų jaučiasi abortą patyrusi moteris (21)

Kaip iš tiesų jaučiasi abortą patyrusi moteris
Abortas – tai nepageidaujamo nėštumo nutraukimas. Sužinojusios, kad pastojo, nors nenorėjo ir nesitikėjo, moterys sutrinka, todėl kartais nusprendžia negimdyti ir pasidaryti abortą. Šis žingsnis gyvenime yra rizikingas tiek mediciniškai, tiek psichologiškai, nes turi gana rimtų ir sunkių pasekmių.