Kaip atsikratyti nemigos: 5 patarimai

Dauguma neseniai kūdikio susilaukusių moterų nenori nieko kito, kaip tik išsimiegoti, tačiau neretai nuėjus į lovą joms paprasčiausiai nepavyksta užmigti. Dėl to gali būti kalta per soti vakarienė, o gal pogulis dienos metu. Apžvelgiame pagrindines priežastis, neleidžiančias užmigti.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Sportas vakare

Tik tuomet, kai vakare į namus grįžęs tėtis pasirūpina mažyliu, mamai atsiranda laiko užsiimti sportu. Juk treniruotė sporto klube ar bėgimas miško takeliais ne tik garantuoja gerą nuotaiką, bet ir suteikia naujos energijos. Tačiau sportuojant organizmas tarsi „užvedamas".

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kokį vardą vaikui išrinkti, kad jis atneštų sėkmę?
5 dalykai, kuriuos vaikams pasakykite dar šiandien

„Sporto metu suintensyvėja organizmo veikla, padažnėja širdies plakimas, išsiskiria daugiau hormonų", - aiškina profesorius Thomas Penzelis iš Berlyno miego sutrikimų centro. Todėl specialistas nepataria sportuoti likus trims valandoms iki miego.

Geriau daugiau aktyvumo dienos metu, pavyzdžiui, kelis kartus išeikite sparčiu žingsniu pasivaikščioti stumdamos vaiko vežimėlį.

„Kuo daugiau kūnas apkraunamas dienos metu, tuo labiau vakare norisi miego", - priduria Th. Penzelis. O jeigu dar vakare užsuksite į sauną ar pagulėsite šiltoje vonioje, saldus miegas tikrai bus garantuotas.

Pernelyg daug pareigų vakare

Drabužių lyginimas, namų siurbimas, sąskaitų apmokėjimas, pokalbiai telefonu su anyta, o vakare dar ilgai brendęs konfliktas su partneriu - po tokios dienos miegą galite pamiršti.

„Bet kokia įtampos forma trukdo kūnui ir psichikai atsipalaiduoti. Taip yra todėl, kad dėl įtampos susiaurėja kraujagyslės, atšąla pėdos ir plaštakos, dėl ko užmigti darosi sunkiau", - toliau dėsto Th. Penzelis.

Geriausia priemonė - šilta pėdų vonelė. Apima saldus nuovargis, nes nukrenta kūno temperatūra. Nuo beviltiško vartymosi lovoje padeda ir dienoraščio rašymas. Tiesiog užmigti neleidžiančias mintis reikia surašyti ant popieriaus lapo. Taip pat puikiai padeda klasikinė muzika (pavyzdžiui, galima paklausyti Johanno Sebastiano Bacho „Brandenburgo koncertas Nr. 6"), gera knyga, karšta žolelių arbata arba stiklinė šilto pieno.

Soti vakarienė

Pagaliau netrukdomi mėgaujatės galimybe dviese pavalgyti, išgerti po taurę vyno. Juk visą dieną gyva buvote vien vaiko maisto likučiais ir atsitiktiniais užkandžiais. Vis dėlto, vakare sočiai ir gausiai privalgyti nepatariama, verčiau rinkitės lengvą maistą ir kuo mažiau alkoholio.

„Nors pilnu skrandžiu lengvai užmiegame, tačiau intensyviai vyksta virškinimas ir vėl netrukus nubundame", - sako miego sutrikimų ekspertas.

O štai alkoholis šį poveikį dar labiau sustiprina. Vos spėjame užmigti ir vėl netrukus nubundame.

Per daug miego dienos metu

„Jeigu naktį gilaus miego fazėje jus pažadina verkiantis kūdikis, reiktų pamiegoti dieną", - sako Th. Penzelis. Specialisto teigimu, pietų miegas suteikia daug naudos, tačiau jeigu miegama ilgiau nei pusvalandį, vakare mažiau norima miego ir darosi sunkiau užmigti. Todėl reikia išsiaiškinti, koks miego režimas jums asmeniškai geriausiai tinka. Ir eikite į lovą tik tuomet, kai iš tikrųjų jaučiate nuovargį.

Užmiegama su kūdikiu

Glaustymasis, dainavimas, sūpavimas, rankučių laikymas, glaudimas prie krūtinės - mažyliams patinka, kai mamos jiems padeda užmigti. Tačiau tokiu atveju ir mamos pajaučia nuovargį, nes pradeda išsiskirti miego hormonas melatoninas, kuris ruošia mūsų organizmą miegui. Todėl nereta mama užmiega kartu su pokaičio miego atsigulusiu vaikučiu. Mamos po pusvalandžio ar valandos nubunda ir miego jau nebesinori.

Išeitis viena - pratinkite savo mažylį užmigti savarankiškai. Kol jam tai nepavyksta, būkite šalia, tačiau nesisėskite, o pastovėkite prie jo lovelės. Stovint tikrai neužmigsite.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!
„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris
Nereta vaikų neseniai susilaukusi moteris susiduria su subtilia bėda – intymus ryšys jai nebeteikia tiek malonumo, kiek anksčiau.

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama
Gal nėštumas ir gimdymas - puiki proga suartėti, jei iki šiol to trūko? Straipsnio konsultantė – „Invito" psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.