Kaip atsikratyti nemigos: 5 patarimai

Dauguma neseniai kūdikio susilaukusių moterų nenori nieko kito, kaip tik išsimiegoti, tačiau neretai nuėjus į lovą joms paprasčiausiai nepavyksta užmigti. Dėl to gali būti kalta per soti vakarienė, o gal pogulis dienos metu. Apžvelgiame pagrindines priežastis, neleidžiančias užmigti.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Sportas vakare

Tik tuomet, kai vakare į namus grįžęs tėtis pasirūpina mažyliu, mamai atsiranda laiko užsiimti sportu. Juk treniruotė sporto klube ar bėgimas miško takeliais ne tik garantuoja gerą nuotaiką, bet ir suteikia naujos energijos. Tačiau sportuojant organizmas tarsi „užvedamas".

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kokį vardą vaikui išrinkti, kad jis atneštų sėkmę?
5 dalykai, kuriuos vaikams pasakykite dar šiandien

„Sporto metu suintensyvėja organizmo veikla, padažnėja širdies plakimas, išsiskiria daugiau hormonų", - aiškina profesorius Thomas Penzelis iš Berlyno miego sutrikimų centro. Todėl specialistas nepataria sportuoti likus trims valandoms iki miego.

Geriau daugiau aktyvumo dienos metu, pavyzdžiui, kelis kartus išeikite sparčiu žingsniu pasivaikščioti stumdamos vaiko vežimėlį.

„Kuo daugiau kūnas apkraunamas dienos metu, tuo labiau vakare norisi miego", - priduria Th. Penzelis. O jeigu dar vakare užsuksite į sauną ar pagulėsite šiltoje vonioje, saldus miegas tikrai bus garantuotas.

Pernelyg daug pareigų vakare

Drabužių lyginimas, namų siurbimas, sąskaitų apmokėjimas, pokalbiai telefonu su anyta, o vakare dar ilgai brendęs konfliktas su partneriu - po tokios dienos miegą galite pamiršti.

„Bet kokia įtampos forma trukdo kūnui ir psichikai atsipalaiduoti. Taip yra todėl, kad dėl įtampos susiaurėja kraujagyslės, atšąla pėdos ir plaštakos, dėl ko užmigti darosi sunkiau", - toliau dėsto Th. Penzelis.

Geriausia priemonė - šilta pėdų vonelė. Apima saldus nuovargis, nes nukrenta kūno temperatūra. Nuo beviltiško vartymosi lovoje padeda ir dienoraščio rašymas. Tiesiog užmigti neleidžiančias mintis reikia surašyti ant popieriaus lapo. Taip pat puikiai padeda klasikinė muzika (pavyzdžiui, galima paklausyti Johanno Sebastiano Bacho „Brandenburgo koncertas Nr. 6"), gera knyga, karšta žolelių arbata arba stiklinė šilto pieno.

Soti vakarienė

Pagaliau netrukdomi mėgaujatės galimybe dviese pavalgyti, išgerti po taurę vyno. Juk visą dieną gyva buvote vien vaiko maisto likučiais ir atsitiktiniais užkandžiais. Vis dėlto, vakare sočiai ir gausiai privalgyti nepatariama, verčiau rinkitės lengvą maistą ir kuo mažiau alkoholio.

„Nors pilnu skrandžiu lengvai užmiegame, tačiau intensyviai vyksta virškinimas ir vėl netrukus nubundame", - sako miego sutrikimų ekspertas.

O štai alkoholis šį poveikį dar labiau sustiprina. Vos spėjame užmigti ir vėl netrukus nubundame.

Per daug miego dienos metu

„Jeigu naktį gilaus miego fazėje jus pažadina verkiantis kūdikis, reiktų pamiegoti dieną", - sako Th. Penzelis. Specialisto teigimu, pietų miegas suteikia daug naudos, tačiau jeigu miegama ilgiau nei pusvalandį, vakare mažiau norima miego ir darosi sunkiau užmigti. Todėl reikia išsiaiškinti, koks miego režimas jums asmeniškai geriausiai tinka. Ir eikite į lovą tik tuomet, kai iš tikrųjų jaučiate nuovargį.

Užmiegama su kūdikiu

Glaustymasis, dainavimas, sūpavimas, rankučių laikymas, glaudimas prie krūtinės - mažyliams patinka, kai mamos jiems padeda užmigti. Tačiau tokiu atveju ir mamos pajaučia nuovargį, nes pradeda išsiskirti miego hormonas melatoninas, kuris ruošia mūsų organizmą miegui. Todėl nereta mama užmiega kartu su pokaičio miego atsigulusiu vaikučiu. Mamos po pusvalandžio ar valandos nubunda ir miego jau nebesinori.

Išeitis viena - pratinkite savo mažylį užmigti savarankiškai. Kol jam tai nepavyksta, būkite šalia, tačiau nesisėskite, o pastovėkite prie jo lovelės. Stovint tikrai neužmigsite.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų (3)

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų
Santuokoje būna visko, todėl tie, kurie tuokiasi tikėdamiesi, kad po vedybų bus geriau, dažniausiai nusivilia.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (3)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras (35)

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai apie intymų poros gyvenimą susilaukus vaikų: pagerėja jis, pablogėja ar išlieka toks pat?

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką (12)

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką
Psichologės Karolinos Gurskienės mintys apie motinystę ir šeimų pasirinkimą auginti daugiau kaip vieną vaiką.

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės (16)

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės
Šiais laikais, kai yra daugybė kontracepcijos priemonių, tikriausiai ne taip lengva nuspręsti, kurią rinktis. O ir tinka visoms ne kiekviena. Pasikalbėjus su mamomis paaiškėjo – į naujoves dauguma dar žiūri atsargiai.

Kuo netyčiukai vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų? (4)

Kuo <em>netyčiukai</em> vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų?
Planuoti nėštumą ar ne? Psichologė ir LSMU lektorė, VšĮ Krizinio nėštumo centras savanorė dr. Giedrė Širvinskienė sako, kad gebėjimas priimti gyvybę susijęs su požiūriu į vaiką apskritai. „Svarbu yra planuoti tiek, kiek galime, kiek tai nuo mūsų priklauso“, – sako straipsnio konsultantė.

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?
Būdami vaikais mes jų nekentėme, būdami tėvais pagauname save kartais patys juos sakantys savo tėvams. Portalas „Stern“ pateikia frazes, kurios išsprūsta mums iš lūpų ir vaikams ne padeda, o tik kenkia.

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus
Iki pirmojo vaikelio gimimo mažai tėvų suvokia, kaip keisis jų kasdienybė, poilsio režimas ir tai, kad rasti laisvą minutėlę sau bus labai sunku.

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius.

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti? (9)

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti?
Praėjus keliems mėnesiams po gimdymo kuokštais slenkantys plaukai kankina ne vieną mamą. Ką daryti?

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris (3)

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris
Kiekviena moteris po gimdymo pastebi tam tikrus savo kūno pokyčius, kurie nors ir nėra malonūs, dažniausiai yra laikini.

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka (1)

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka
Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų.

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė (171)

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė
Rugilė nevynioja žodžių į vatą – iš pradžių, gimus vaikeliui, ji save laikė negera mama ir netgi, kaip pati sako, nejautė meilės savo sūnui. Tai ją labai gąsdino. Bet... Atradus priežastis situacija ėmė keistis.

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai (3)

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai
Kokių būna mamų? „Pačių įvairiausių", – šypsodamasi sako psichologė.

Psichologė: kas dažniausiai išprovokuoja pykčius po gimdymo

Psichologė: kas dažniausiai išprovokuoja pykčius po gimdymo
Gimus kūdikiui, natūraliai namie atsiranda daugiau veiklos: mažyliu reikia rūpintis ne tik dieną, bet ir naktį. Dažniausiai trūkstant poilsio ima trūkti ir kantrybės, todėl net ir smulkmenos išprovokuoja tėvelių tarpusavio pykčius ir ginčus.