Kaip geriausia atostogauti: su ar be vaikų?

 (10)
Atostogų laukiama visada, net jei nėra suplanuotų ilgų kelionių į šiltuosius kraštus. Tačiau kaip geriau pasiilsėti - palikus vaikus pas senelius, ar visai šeimai kartu? Štai ką atsako penkios apklaustos mamos.
Šeima atostogauja
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Dorotėja, turi 2 ir 5 metų vaikus:

„Tikrai nepailsėčiau su vaikais. Norisi laiko ir vien tik sau su vyru, o ne tiesiog neiti į darbą ir toliau visą dieną prižiūrėti mažuosius. Vaikus pradėjome palikti seneliams kai vyresnėliui buvo metui. Vėliau dvejus metus niekur itin nekeliavome - buvau nėščia, o vėliau auginau dukrytę. Iškeliavę slidinėti su vyru buvome jau šia žiemą, vaikai vėl liko pas senelius.“

Rūta, turi 3 metukų dukrytę:

„Neįsivaizduoju, kaip galima atostogauti be savo vaiko - tarsi jis nebūtų šeimos dalis. Taip, ilgų ar labai tolimų kelionių dabar vis dar neplanuojame, bet pamėgome pasidairyti po gretimas šalis, vykstant savo automobiliu, savaitę praleidžiame prie jūros. Tiesa, kartą per metus su vyru turime romantišką savaitgalį. Tada dukrytė būna pas senelius, o mes dvi ar tris dienas mėgaujamės tik vienas kito kompanija.“

Aušra, turi 6 ir 4 metų vaikus:

„Iki jaunėlei nesuėjo ketveri, vaikus visur veždavomės kartu ir niekam ilgiau nei poros naktų nesame palikę. Tačiau šiemet vaikai po savaitę laiko atostogauja pas senelius - ir seneliai to labai norėjo, ir vaikai labai džiaugiasi. Nors tomis savaitėmis su vyru dirbome, bet vakarus skirdavome sau - ėjome į klubus, kiną... Kai vaikai grįš iš senelių, visi kartu vyksime prie jūros. Nenorėčiau kažkur iškeliauti, o vaikus palikti.“

Lina, turi tris vaikus:

„Su vaikais atostogaujame labai retai. Paprasčiausiai kur nors nuskristi su visais vaikais yra labai brangu. Todėl visa šeima važiuojame tik prie jūros, o į užsienį savaitei pailsėti skrendame tik mes su vyru. Vaikai tuo metu atostogauja kaime. Manau, kad jiems ten kur kas linksmiau, nei kokiam Turkijos paplūdimyje.“

Gabija, turi 4 metų sūnų:

„Kol sūnus buvo visai mažutis su vyru dažnai išlėkdavome kur nors tik dviese. Dabar vis dažniau pasiimame ir jį. Manau, kad kūdikio geriau neskraidinti ir nevarginti ilgomis kelionėmis. Kuo vaikas vyresnis, tuo jam pačiam įdomiau kažką pamatyti.“

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!
„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris
Nereta vaikų neseniai susilaukusi moteris susiduria su subtilia bėda – intymus ryšys jai nebeteikia tiek malonumo, kiek anksčiau.

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama
Gal nėštumas ir gimdymas - puiki proga suartėti, jei iki šiol to trūko? Straipsnio konsultantė – „Invito" psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.