Reklama

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos

Artėjančios gražiausios žiemos šventės daugiausiai džiaugsmo suteikia vaikams. Jiems laukimo laikotarpis tampa nepaprastas, per kurį jie rašo laišką Kalėdų Seneliui, kasdien atidaro vis kitą Advento kalendoriaus langelį, stengiasi kuo geriau elgtis ir nori, kad tai pastebėtų patys artimiausi – jų tėveliai.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Jeigu jums nepatinka dovanų paieškos paskutinę minutę, kai prekybos centruose tenka stumdytis ilgose eilėse, jau dabar pradėkite pamažu jomis rūpintis. Jūsų vaikas neapsisprendžia, ko norėtų? Ar jo sąrašas keičiasi bene kasdien? Štai keletas šiais metais itin populiarių žaislų, tinkančių kalėdinei dovanai.

Itin modernūs robotai žaislai. Jei manote, kad po kambarį paskui vaiką vaikštantys, garsus skleidžiantys ir akimis emocijas demonstruojantys žaislai – tolima ateitis, tikrai klystate. „Zoomer" firmos robotai-gyvūnai, rekomenduojami vaikams nuo penkerių metų, reaguoja į žmogaus prisilietimus, skleidžia įvairius garsus, leidžia vaikui tapti tikru mokytoju ir, pavyzdžiui, treniruoti ponį valgyti morką ar sekti paskui.

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos
© Gamintojo archyvas

Ypatingų galių suteikiantys žaislai. Maždaug nuo trejų metų vaikams pradeda vis labiau rūpėti vaidmenų žaidimai, jie trokšta įsikūnyti į savo mėgstamus personažus, su jais susitapatinti. Tokiems žaidimams tiesiog būtina superherojaus figūrėlė, pavyzdžiui, „DCSHG" ypatingų galių turinčios lėlės, ar daiktai, kurie vaiką patį paverčia didvyriu, pavyzdžiui, „Ben10" kaukė ar įvairiausių šviesos bei garso efektų turintis laikrodis.

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos
© Gamintojo archyvas

Kūrybiniai rinkiniai. Nors kasdien parduotuvių lentynose atsiranda vis modernesnių žaislų, tačiau yra tokių, kurie tapo klasika. Visų kartų mažyliams itin naudingi iš lavinamosios pusės, tačiau ne mažiau juos ir dominantys – kūrybiniai žaidimai. Tokios veiklos, kur reikia kruopštumo, o rezultatas – labai malonus, itin patinka mergaitėms. Su „Pom pom wow" rinkiniais galima gaminti tikrus kambario ar šventės papuošimus. „Totum" rinkiniai ne tik padės išmokti spalvų, formų ar kirpti, bet ir leis mergaitėms susiverti labai gražias apyrankes. Mažesnių vaikučių smulkiosios motorikos lavinimui naudingi „Playgo Dough" ar „Play Doh" modelino rinkiniai, su kuriais galima gaminti makaronus ar pavirsti tiktu tikriausiu dantistu.

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos
© Gamintojo archyvas

Stalo žaidimai. Tai taip pat klasika virtusi dovana, kuri, dažniausiai, labai patinka ne tik vaikams, tačiau ir jų tėveliams. Modernesnių veiklų gerbėjai liks nustebinti „Safe Braker" stalo žaidimu, kurio tikslas – atspėti kodą ir atidaryti seifą. Stalo žaidimai skatina šeimos narius daugiau laiko praleisti kartu, tėveliams padeda vaikus pakviesti atviram pokalbiui ir visiems suteikia daug gerų emocijų. Mokytis kurti, improvizuoti ir fantazuoti padės „Dixit" žaidimas, gerinti kalbos bei rašymo įgūdžius – „Scrabble", o niekada neatsibostantis pasirinkimas – „Monopolis".

Šių metų vaikų mėgstamiausi – šunyčiai Patruliai. Tikriausiai, mažai kuris vaikas nežino gerųjų šuniukų Patrulių (angl. „Paw patrol"), kovojančių už teisingumą ir tvarką. Jei ir jūsų vaikams patinka šis animacinis filmukas bei mažieji jo herojai, vaikiškų prekių parduotuvėse galite rasti tiek jų figūrėlių ar minkštų žaislų, tiek įvairiausios atributikos su jais (pavyzdžiui: kūrybinių rinkinių, traukinių trasų, kuprinių, laikrodžių ir t.t.).

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos
© Gamintojo archyvas

Kalbančios lėlės. Bene populiariausias visų laikų mergaičių žaislas – lėlė. Kol vaikas mažesnis, jam labiausiai patinka kūdikiai-lėlės, paaugus – norisi į save panašesnių žaislų. Šiuo metu populiariausios tos lėlės, kurias ne tik galima migdyti, maitinti, vežioti vežimėlyje ar perrengti, tačiau su jomis ir pasikalbėti. Štai „Bambolina" veterinarė lėlė Molė lietuviškai pasako net 200-us žodžių, be to – ji turi mielą šunelį ir net stetoskopą.

Kolekcinės figūrėlės. Jei jūsų vaikas jau kuris laikas domisi konkrečiu filmuku, herojumi ar tiesiog gyvūnais, galite jam padovanoti įvairiausių figūrėlių. Dvejų metų mažyliui, kurio kalba sparčiai vystosi, bus itin naudingos naminių ir laukinių gyvūnų, vabzdžių ar paukščių figūrėlės. Su jomis galėsite jį mokyti tarti jų pavadinimus ir atvaizdus atpažinti knygose. Jei vaikas turi mėgstamus animacinių filmukų herojus, jam taip pat patiks kaupti jų figūrėlių kolekciją ir žaisti įvairiausius žaidimus (pavyzdžiui: „Glimies" ar „My little ponny").

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos
© Gamintojo archyvas

Pulteliu valdomos mašinėlės. Ką įspūdingo galite padovanoti aktyviam berniukui? Jis tikrai liks sužavėtas nuotolinio valdymo pulteliu valdoma mašinėle. Didelį pasirinkimą tokių žaislų siūlo „Rastar" ir „Hot wheeles" prekiniai ženklai.

Konstruktoriai. Jei dovanos ieškote ne savo vaikui, visada pataikysite, jei rinksitės įvairius konstravimo žaidimus. Jie patinka labai skirtingo amžiaus vaikams. LEGO – klasika, kurios kaladėlių rasite bene kiekvienuose namuose. Nauji rinkiniai tik papildo jau turimus, todėl visada bus labai naudingi ir vaikui patiks. Žaidimai su konstruktoriais ne tik labai smagūs, tačiau ir lavina vaikų smulkiosios motorikos įgūdžius, padeda sukoncentruoti dėmesį, reikalauja atidumo bei fantazijos.

Užsakymo nr.: PT_76351791

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!
„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris
Nereta vaikų neseniai susilaukusi moteris susiduria su subtilia bėda – intymus ryšys jai nebeteikia tiek malonumo, kiek anksčiau.

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama
Gal nėštumas ir gimdymas - puiki proga suartėti, jei iki šiol to trūko? Straipsnio konsultantė – „Invito" psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.