Reklama

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

VISOS ŠEIMOS SUSITIKIMAS

Šventės – šeimos laikas, kurį, net ir ilgai nesimatę žmonės, gali praleisti kartu bei skirti vieni kitiems visą savo dėmesį, šilumą, meilę. Nepamirškite vaikams akcentuoti, kad Kalėdų ir Kūčių esmė – ne dovanos ar vaišės ant stalo, o žmonės, kurie susirenka su jais pabūti. Aplankykite visus senelius ir prosenelius, pabūkite su jais bent valandėlę – vyresnio amžiaus žmonėms toks dėmesys yra brangiausia dovana, o jūsų mažyliai matys puikų pavyzdį.

SMAGI FOTOSESIJA

Gal kasmetinė nuotrauka prie eglutės gali būti puiki tradicija, kažkada virsianti į storą nuotraukų albumą? Vaikams labai patinka įvairios veiklos, kurios kasmet kartojasi. Fotosesiją galite surengti ir likus savaitei ar dviem iki švenčių, tuomet, atspausdinę nuotraukas, jas galėsite panaudoti kaip kalėdinius atvirukus artimiesiems.

KALĖDINIAI MEGZTINIAI

Nors ši tradicija nėra lietuviška, tačiau pastaraisiais metais labai smarkiai prigijo ir pas mus. Visai šeimai pasipuošti juokingais ar žiemiškai elegantiškais megztiniais – smagi pramoga. Jei norite, kad mažylis ne tik gautų praktišką dovaną, tačiau ir pasipuoštų Kalėdoms, galite jam dar iki švenčių įteikti smagų megztinį su elniu, Kalėdų seneliu ar pingvinu. Jei tokių megztinių ieškosite, didelį jų pasirinkimą siūlo „COCCODRILLO" prekinis ženklas.

KŪČIŲ TRADICIJOS

Lietuviai nuo senų laikų turėjo labai daug Kūčių tradicijų, į kurias būdavo įtraukti tiek suaugusieji, tiek vaikai. Dalis šeimų iki šių dienų išsaugojo bent vieną ar du papročius. Senovėje daugelis tradicijų buvo susijusios su žemdirbyste, derliumi, o šiais laikais tapo kiek modernesnėmis. Galite surengti skaniausio iš dvylikos patiekalų rinkimus – tegul visi šeimos nariai balsuoja. Taip pat smagu visiems kartu galvoti pažadus kitiems metams, juos užrašyti, suvynioti ir visiems kartu skaityti kitąmet. Taip pat – burtai. Leiskite šiai veiklai vadovauti vyriausiam žmogui prie stalo (močiutei ar seneliui), tegul jie pasidalina savo prisiminimais ir mažylius pamoko įvairiausių senovinėms Kūčioms būdingų žaidimų, pavyzdžiui, šiaudo traukimo. Vaikus visada nustebina ir faktas, kad Kūčių naktį vyksta stebuklai, o vienas jų – kalbėti pradedantys gyvūnai. Galite su vaikais patyliukais pabudėti prie gyvūnų ir pabandyti sulaukti, kol jie prabils.

ŽAIDIMAI IR UŽDUOTYS

Šiuolaikinėms Kūčioms su vaikais tinka įvairūs stalo žaidimai, kurie įtraukia visus šeimos narius. Jei tokių jūsų vaikai dar neturi, tai gali būti puiki dovanos idėja Kalėdų seneliui. Stalo žaidimai skatina šeimos narius daugiau laiko praleisti kartu, tėveliams padeda vaikus pakviesti atviram pokalbiui ir visiems suteikia daug gerų emocijų. Mokytis kurti, improvizuoti ir fantazuoti padės „Dixit" žaidimas, gerinti kalbos bei rašymo įgūdžius – „Scrabble", o niekada neatsibostantis pasirinkimas – „Monopolis". Modernesnių veiklų gerbėjai liks nustebinti „Safe Braker" stalo žaidimu, kurio tikslas – atspėti kodą ir atidaryti seifą. Jei jūsų vaikui vos dveji–treji metai, galite jam padovanoti pirmąjį stalo žaidimą, kuris bus tikrai nesudėtingas, tačiau įtraukiantis. Vienas tokių – „Djeco" firmos „Tactilo lotto farm", kurio metu mažylis susipažįsta su gyvūnais, vabzdžiais ir valgomomis sodo gėrybėmis.

Vaikai, kurie mėgsta dėmesį, pasirodymus, vaidmenų žaidimus, mielai dalyvaus kalėdiniame „koncerte" ar „talentų šou". Tegul visi šeimos nariai po vieną kitiems pasako eilėraštį, sudainuoja dainą, pašoka ar atskleidžia kokį kitą savo gabumą.

KEPINIAI IR JŲ PUOŠIMAS

Skanėstais, greičiausiai, pradėsite rūpinti likus bent kelioms dienoms iki švenčių. Neužmirškite į šią veiklą įtraukti ir savo vaikų. Taip, netvarkos bus tikrai daugiau, o laiko tam teks skirti ne valandą, o bent kelias, tačiau mažyliams bus labai smagu prisidėti prie šventinio pasiruošimo. Net patiems mažiausiems, vos vienerių vaikams, leiskite padėti jums minkyti tešlą, tegul ima į rankas formeles ir daro sausainių antspaudus, savaip juos dekoruoja bei pakuoja dovanoms.

PAANKSTINTAS KALĖDŲ RYTAS

Štai mamytė Indrė, auginanti dviejų Gabrielių ir ketverių Ugnių, pasidalino savo šeimos tradicija, kurios kasmet laikosi. Jie visada kalėdinių dovanų maratoną atidaro kiek anksčiau – dar Kūčių rytą. Vaikams tėveliai sako, kad Kalėdų senelis juos pačius pirmus aplanko visame pasaulyje. Daug nuostabos ir džiaugsmo tai suteikia jos berniukams: „Kasmet žiemos šventes sutinkame pas mūsų tėvus, todėl nedidelę pramogą, dar prieš išvažiuojant, norime pasidaryti ir savo namuose. Dar Kūčių rytą visi linksmai iš lovų bėgame ieškoti, ką Kalėdų senelis paliko po egle. Smagu turėti kitokių, tik mūsų namams būdingų, tradicijų. Be to, taip išvengiame krūvos dovanų vežimo kelis šimtus kilometrų. Pastebėjau, kad vaikams naudinga ir tai, kad ne visas dovanas jie gauna vienu metu, nes Kalėdų rytą pas senelius randa kitas".

DOVANŲ PAKAVIMAS

Nors daugelis mūsų labai mėgsta idealiai supakuotas dovanas, tačiau tie, kas augina vaikus, gali pasidžiaugti kitokiomis – ne taip dailiai įrištomis, tačiau su dideliu dėmesiu ir meile mažylių supakuotomis – dovanomis. Internete galite rasti labai daug idėjų, kaip vaikams tai lengvai padaryti. Pavyzdžiui, galite dovaną įpakuoti į paprasčiausią baltą popierių, o vaikui leisti ją su guašu, akvarele, pieštukais ar flomasteriais apipiešti. Kitas būdas – baltai įpakuotą dovaną dekoruoti mažyčių pirštukų spalvotais antspaudais. Jei jūsų vaikai didesni – su jais galite kartu paruošti dekoracijų dovanų pakavimui – iškirpti eglučių, snaigių ir pan.

KALĖDŲ SENELIO DOVANOS

Tikriausiai, daugeliui vaikų – tai pati smagiausia kalėdinė pramoga. Bėgti prie eglutės, ieškoti savosios dovanos ir ją nekantriai išpakuoti. Patarimas tėveliams – padėkite vaikams suprasti ir atrasti naujus žaislus. Net ir pati brangiausia dovana mažylį gali nuvilti, jei suaugusieji nebandys ja sudominti, kartu neįsijungs į žaidimus.

MIESTO EGLĖS APLANKYMAS

Šventės – tai ne tik sėdėjimas prie stalo. Vaikai nori pramogų, veiklos ir laiko lauke. Gražia ir jaukia tradicija gali būti miesto eglės aplankymas ar tiesiog pasivaikščiojimas sniegu nuklotais miškų bei parkų takeliais.

Užsakymo nr.: PT_76702691

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Ko negalima valgyti žindančiai mamai

Ko negalima valgyti žindančiai mamai
Ar tikrai žindyvė gali valgyti viską?

Vis dažniau ginekologines ligas sukelia stresas ir pervargimas

Vis dažniau ginekologines ligas sukelia stresas ir pervargimas
Stresas, pervargimas, didelis fizinis krūvis, nepilnavertė mityba vis dažniau siejami su ginekologinių ligų susirgimo atvejais.

Veiksmingi patarimai, kaip tapus tėvais išsaugoti ypatingą ryšį tarp vyro ir moters

Veiksmingi patarimai, kaip tapus tėvais išsaugoti ypatingą ryšį tarp vyro ir moters
Ar esate patenkinti savo santuoka? O gal susilaukus vaikų prioritetų sąrašą teko pakoreguoti?

Psichologė: po gimdymo svorį galima reguliuoti, depresijos - ne

Psichologė: po gimdymo svorį galima reguliuoti, depresijos - ne
Namuose pagaliau krykščia mažylis. Tačiau širdyje apsigyvena ne džiaugsmas, o liūdesys. Dažnai rieda ašaros, moterį kankina noras būti ne čia, šalia kūdikio, o kažkur kitur... Iš kur tokios mintys?

Šitų 11 frazių pagimdžiusi mama tikrai nenori girdėti (2)

Šitų 11 frazių pagimdžiusi mama tikrai nenori girdėti
Susilaukus vaiko, tampa šiek tiek sunkiau išlaikyti tokius pat gerus santykius, kaip ir iki gimdymo, su vaikų neturinčiomis draugėmis. Pateikiame 11 frazių, kurios labiausiai erzina jaunas mamas, ir kurios gana dažnai (ir visai nepiktybiškai) išsprūsta dar negimdžiusioms draugėms.

Kas labiausiai pasikeičia gyvenime, tapus mama (2)

Kas labiausiai pasikeičia gyvenime, tapus mama
Koks yra didžiausias jūsų „atradimas“ tapus mama? Šį klausimą uždavėme savo paskyroje "Facebook". Sulaukėme daugybės atsakymų, iš kurių įdomiausiuosius publikuojame šiame straipsnyje.

Natūralus gimdymas, cezario pjūvis, žindymas – kokią turi įtaką vaiko mikrobiomui bei būsimai sveikatai

Natūralus gimdymas, cezario pjūvis, žindymas – kokią turi įtaką vaiko mikrobiomui bei būsimai sveikatai
Lietuvoje viešėjusią Bridget Supple, pasiruošimo gimdymui lektorę, daugiau nei penkiolika metų dirbančią didžiuosiuose Jungtinės Karalystės gimdymo skyriuose, kalbina Lina Gabrijolavičienė.

Įvardijo, kas paskatintų lietuvius grįžti į darbą pirmaisiais vaiko auginimo metais

Įvardijo, kas paskatintų lietuvius grįžti į darbą pirmaisiais vaiko auginimo metais
Minėdama Motinos dieną, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba išsiaiškino, kokių poreikių turi dirbantieji, norintys derinti darbą ir vaikų priežiūrą.

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50
Artėjant Motinos dienai ELTA pasidomėjo, kokia buvo ir šiandien yra Lietuvos mama.

Cezario operaciją patyrusios mamos pjūvio randą puošia tatuiruotėmis

Cezario operaciją patyrusios mamos pjūvio randą puošia tatuiruotėmis
Neretai tatuiruotę nusprendę darytis žmonės skiria ją konkrečiam gyvenimo įvykiui, kurį nori tokiu būdu įamžinti – vestuvėms, vaiko gimimui ir panašiai.

Kokia mama esate pagal Zodiako ženklą

Kokia mama esate pagal Zodiako ženklą
Kokio Zodiako ženklo mama yra labiausiai demokratiška, o kuri nepripažįsta kompromisų ir šeimą valdo kietu kumščiu?

3 klausimai psichologei apie depresiją po gimdymo. Dvi istorijos

3 klausimai psichologei apie depresiją po gimdymo. Dvi istorijos
Ligų klasifikacijoje nerasite depresijos po gimdymo kaip atskiros ligos. Ji gali prasidėti nėštumo metu ir pirmaisiais metais po gimdymo, vėliau atsiradę depresijos požymiai jau nebus priskiriami šiai depresijai.

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!
„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris
Nereta vaikų neseniai susilaukusi moteris susiduria su subtilia bėda – intymus ryšys jai nebeteikia tiek malonumo, kiek anksčiau.

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama
Gal nėštumas ir gimdymas - puiki proga suartėti, jei iki šiol to trūko? Straipsnio konsultantė – „Invito" psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.