Reklama

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

VISOS ŠEIMOS SUSITIKIMAS

Šventės – šeimos laikas, kurį, net ir ilgai nesimatę žmonės, gali praleisti kartu bei skirti vieni kitiems visą savo dėmesį, šilumą, meilę. Nepamirškite vaikams akcentuoti, kad Kalėdų ir Kūčių esmė – ne dovanos ar vaišės ant stalo, o žmonės, kurie susirenka su jais pabūti. Aplankykite visus senelius ir prosenelius, pabūkite su jais bent valandėlę – vyresnio amžiaus žmonėms toks dėmesys yra brangiausia dovana, o jūsų mažyliai matys puikų pavyzdį.

SMAGI FOTOSESIJA

Gal kasmetinė nuotrauka prie eglutės gali būti puiki tradicija, kažkada virsianti į storą nuotraukų albumą? Vaikams labai patinka įvairios veiklos, kurios kasmet kartojasi. Fotosesiją galite surengti ir likus savaitei ar dviem iki švenčių, tuomet, atspausdinę nuotraukas, jas galėsite panaudoti kaip kalėdinius atvirukus artimiesiems.

KALĖDINIAI MEGZTINIAI

Nors ši tradicija nėra lietuviška, tačiau pastaraisiais metais labai smarkiai prigijo ir pas mus. Visai šeimai pasipuošti juokingais ar žiemiškai elegantiškais megztiniais – smagi pramoga. Jei norite, kad mažylis ne tik gautų praktišką dovaną, tačiau ir pasipuoštų Kalėdoms, galite jam dar iki švenčių įteikti smagų megztinį su elniu, Kalėdų seneliu ar pingvinu. Jei tokių megztinių ieškosite, didelį jų pasirinkimą siūlo „COCCODRILLO" prekinis ženklas.

KŪČIŲ TRADICIJOS

Lietuviai nuo senų laikų turėjo labai daug Kūčių tradicijų, į kurias būdavo įtraukti tiek suaugusieji, tiek vaikai. Dalis šeimų iki šių dienų išsaugojo bent vieną ar du papročius. Senovėje daugelis tradicijų buvo susijusios su žemdirbyste, derliumi, o šiais laikais tapo kiek modernesnėmis. Galite surengti skaniausio iš dvylikos patiekalų rinkimus – tegul visi šeimos nariai balsuoja. Taip pat smagu visiems kartu galvoti pažadus kitiems metams, juos užrašyti, suvynioti ir visiems kartu skaityti kitąmet. Taip pat – burtai. Leiskite šiai veiklai vadovauti vyriausiam žmogui prie stalo (močiutei ar seneliui), tegul jie pasidalina savo prisiminimais ir mažylius pamoko įvairiausių senovinėms Kūčioms būdingų žaidimų, pavyzdžiui, šiaudo traukimo. Vaikus visada nustebina ir faktas, kad Kūčių naktį vyksta stebuklai, o vienas jų – kalbėti pradedantys gyvūnai. Galite su vaikais patyliukais pabudėti prie gyvūnų ir pabandyti sulaukti, kol jie prabils.

ŽAIDIMAI IR UŽDUOTYS

Šiuolaikinėms Kūčioms su vaikais tinka įvairūs stalo žaidimai, kurie įtraukia visus šeimos narius. Jei tokių jūsų vaikai dar neturi, tai gali būti puiki dovanos idėja Kalėdų seneliui. Stalo žaidimai skatina šeimos narius daugiau laiko praleisti kartu, tėveliams padeda vaikus pakviesti atviram pokalbiui ir visiems suteikia daug gerų emocijų. Mokytis kurti, improvizuoti ir fantazuoti padės „Dixit" žaidimas, gerinti kalbos bei rašymo įgūdžius – „Scrabble", o niekada neatsibostantis pasirinkimas – „Monopolis". Modernesnių veiklų gerbėjai liks nustebinti „Safe Braker" stalo žaidimu, kurio tikslas – atspėti kodą ir atidaryti seifą. Jei jūsų vaikui vos dveji–treji metai, galite jam padovanoti pirmąjį stalo žaidimą, kuris bus tikrai nesudėtingas, tačiau įtraukiantis. Vienas tokių – „Djeco" firmos „Tactilo lotto farm", kurio metu mažylis susipažįsta su gyvūnais, vabzdžiais ir valgomomis sodo gėrybėmis.

Vaikai, kurie mėgsta dėmesį, pasirodymus, vaidmenų žaidimus, mielai dalyvaus kalėdiniame „koncerte" ar „talentų šou". Tegul visi šeimos nariai po vieną kitiems pasako eilėraštį, sudainuoja dainą, pašoka ar atskleidžia kokį kitą savo gabumą.

KEPINIAI IR JŲ PUOŠIMAS

Skanėstais, greičiausiai, pradėsite rūpinti likus bent kelioms dienoms iki švenčių. Neužmirškite į šią veiklą įtraukti ir savo vaikų. Taip, netvarkos bus tikrai daugiau, o laiko tam teks skirti ne valandą, o bent kelias, tačiau mažyliams bus labai smagu prisidėti prie šventinio pasiruošimo. Net patiems mažiausiems, vos vienerių vaikams, leiskite padėti jums minkyti tešlą, tegul ima į rankas formeles ir daro sausainių antspaudus, savaip juos dekoruoja bei pakuoja dovanoms.

PAANKSTINTAS KALĖDŲ RYTAS

Štai mamytė Indrė, auginanti dviejų Gabrielių ir ketverių Ugnių, pasidalino savo šeimos tradicija, kurios kasmet laikosi. Jie visada kalėdinių dovanų maratoną atidaro kiek anksčiau – dar Kūčių rytą. Vaikams tėveliai sako, kad Kalėdų senelis juos pačius pirmus aplanko visame pasaulyje. Daug nuostabos ir džiaugsmo tai suteikia jos berniukams: „Kasmet žiemos šventes sutinkame pas mūsų tėvus, todėl nedidelę pramogą, dar prieš išvažiuojant, norime pasidaryti ir savo namuose. Dar Kūčių rytą visi linksmai iš lovų bėgame ieškoti, ką Kalėdų senelis paliko po egle. Smagu turėti kitokių, tik mūsų namams būdingų, tradicijų. Be to, taip išvengiame krūvos dovanų vežimo kelis šimtus kilometrų. Pastebėjau, kad vaikams naudinga ir tai, kad ne visas dovanas jie gauna vienu metu, nes Kalėdų rytą pas senelius randa kitas".

DOVANŲ PAKAVIMAS

Nors daugelis mūsų labai mėgsta idealiai supakuotas dovanas, tačiau tie, kas augina vaikus, gali pasidžiaugti kitokiomis – ne taip dailiai įrištomis, tačiau su dideliu dėmesiu ir meile mažylių supakuotomis – dovanomis. Internete galite rasti labai daug idėjų, kaip vaikams tai lengvai padaryti. Pavyzdžiui, galite dovaną įpakuoti į paprasčiausią baltą popierių, o vaikui leisti ją su guašu, akvarele, pieštukais ar flomasteriais apipiešti. Kitas būdas – baltai įpakuotą dovaną dekoruoti mažyčių pirštukų spalvotais antspaudais. Jei jūsų vaikai didesni – su jais galite kartu paruošti dekoracijų dovanų pakavimui – iškirpti eglučių, snaigių ir pan.

KALĖDŲ SENELIO DOVANOS

Tikriausiai, daugeliui vaikų – tai pati smagiausia kalėdinė pramoga. Bėgti prie eglutės, ieškoti savosios dovanos ir ją nekantriai išpakuoti. Patarimas tėveliams – padėkite vaikams suprasti ir atrasti naujus žaislus. Net ir pati brangiausia dovana mažylį gali nuvilti, jei suaugusieji nebandys ja sudominti, kartu neįsijungs į žaidimus.

MIESTO EGLĖS APLANKYMAS

Šventės – tai ne tik sėdėjimas prie stalo. Vaikai nori pramogų, veiklos ir laiko lauke. Gražia ir jaukia tradicija gali būti miesto eglės aplankymas ar tiesiog pasivaikščiojimas sniegu nuklotais miškų bei parkų takeliais.

Užsakymo nr.: PT_76702691

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!
„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris
Nereta vaikų neseniai susilaukusi moteris susiduria su subtilia bėda – intymus ryšys jai nebeteikia tiek malonumo, kiek anksčiau.

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama
Gal nėštumas ir gimdymas - puiki proga suartėti, jei iki šiol to trūko? Straipsnio konsultantė – „Invito" psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.